ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Los Angeles, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #171  
Staro 17.03.2016, 06:07
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
смањили цену на $2.200 месечно... дакле, добра прилика...
Bagatela, nema sta. Cijena prava sitnica... Za carlija Shina....
Reply With Quote
  #172  
Staro 25.04.2016, 19:54
BB11 BB11 je offline
Član
 
Datum prijave: 24.07.2015
US lokacija: California
Poruke: 11
Nepromenjeno

Pozdrav svima!

Nedavno sam konačno dobio vizu i spremam se u slijedećih par mjeseci odletiti za Kaliforniju. Ima li još nekog tko se sprema uskoro za LA?
Reply With Quote
  #173  
Staro 08.05.2016, 06:04
sneskic sneskic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.05.2014
US lokacija: California
Poruke: 38
Nepromenjeno

Sve nekako zaboravim da ispisem svije iskustvo iz suncane KAlifornije. NAime,ovamo sam skoro 14 mjeseci,u LA. Prvo da kazem da jeste bitno gdje zivis u LA .Zavisi gdje planiras da radis,cime da se bavis,da li dolazis sa porodicom pa hoces negdje gdje ima boljih skola. Grad je veoma ogroman i rastrkan. sa jednog kraja do drugog ti treba vjecnost,da ne spominjem guzve. Ali,ali je ipak LA. grad koji je zaista prelijep sa izvanrednom klimom,totalno opustenom atmosferom. Svi ti prelijepi zalasci sunca,pogled na okean koji tako smiruje. San Francisco je ljepsi ali i zato veoma skuplji. Vidjela sam da je neko spomenuo Malibu,zaista je lijep ali i dosta skup. Mislim da jedino pristivo zivjeti tamo ako se ima veoma ali bas veoma dobar posao. Jer iako se dobro zaradjuje zivot je dosta skup u CA. Bez auta se naravno ne moze funkcionisati u ovom gradu. jedino ako imate srecu da zivite blizu posla a opet ni to nista ne znaci jer morate bar do marketa poci ili gdje vec. Grad je u blizini u Big Bear planine ako se uzelite snijega,na svega 2 sata. A tu je i Vegas u blizini na svega 45min avionom sa jeftinim kartama. E sad,cijena smjestaja varira u kojem ste dijelu grada itd itd. A to je sve licno gdje ko zeli da se ,,nastani'' . Sto se tice posla,pisala sam vec na tu temu. Meni je trebalo 4 mjeseca da nadjem u svojoj struci a vjerujte da sam aplicirala dan-noc. Poslala sam stotine aplikacija jer je sve online ali bila sam samo jedna od stotine kandidata koja dolazi iz zemalja koje oni vjeovatno nijesu ni culi. i nije bio problem da dobijem posao,problem je bio da me niko nije zvao na intervju!!! I kad sam dobila svoj prvi intervju (HR direktor je poljakinja) odmah sam imala dva intervjua i u roku od 40min sam imala ponudjen posao tako da sam mogla sam konacno da odahnem. Background provjera je trajala dan i po. ISkreno,bas sam pocela da se nerviram. Dobila sam posao u lancu hotela. I sad planiram da se prebacim u drugi ali to vec ide lakse. sve ide lakse nakog prvog posla i iskustva. Ljudi su kao i svugdje,raznih ima. moze covjek lako da se uklopi ali nema ispijanja kafa po cijeli dan kao kod nas hahahah. radi se i moze se lagano prezivjeti sa jednim poslom . a kad covjek ima vikend slobodan moze da se opusti i uziva i trosi. ne pada mi na pamet sta jos da pisem pa ako nekog nesto zanima pisite. i welcome to California
Reply With Quote
  #174  
Staro 16.09.2016, 02:35
drmili drmili je offline
Član
 
Datum prijave: 16.09.2016
Poruke: 1
Nepromenjeno Srednjoškola koji želi da ostane!

Dobar dan, imam par pitanja. Ako možete da mi pomognete na bilo koji način bio bih vam duboko zahvalan!
Došao sam u Los Angles kao internacionalni student na srednoškolskoj razmeni sa ciljem da ostanem i nađem posao. Imam F-1 vizu,koja zabranjuje rad. Znam da postoji opcija da upišem koledž. Bavim se fotografijom i filmom. Da li je moguće da me neko bude sponzor odmah nakon srednje škole? Da li znate neki način na koji mogu da dobijem radnu vizu ili da li poznajete nekog ko bi možda mogao da mi da odogovor na ovo pitanje ili pomogne? Ako imate bilo koji savet ili bilo šta da znate u vezi ostanka, slobodno mi recite. Hvala vam unapred od srca na izdvojenom vremenu!

Last edited by Magelan; 16.09.2016 at 14:26. Razlog: Moderacija
Reply With Quote
  #175  
Staro 16.09.2016, 08:20
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik drmili Prikaz poruke
Dobar dan, imam par pitanja. Ako možete da mi pomognete na bilo koji način bio bih vam duboko zahvalan!
Došao sam u Los Angles kao internacionalni student na srednoškolskoj razmeni sa ciljem da ostanem i nađem posao. Imam F-1 vizu,koja zabranjuje rad. Znam da postoji opcija da upišem koledž. Bavim se fotografijom i filmom. Da li je moguće da me neko bude sponzor odmah nakon srednje škole? Da li znate neki način na koji mogu da dobijem radnu vizu ili da li poznajete nekog ko bi možda mogao da mi da odogovor na ovo pitanje ili pomogne? Ako imate bilo koji savet ili bilo šta da znate u vezi ostanka, slobodno mi recite. Hvala vam unapred od srca na izdvojenom vremenu!
Za GC lutriju se ne možeš prijaviti jer u trenutku prijave moraš imati završenu srednju školu koju ti još nemaš. Da će neko zaposliti srednjoškolca i peglati se oko ionako komplikovane papirologije je isto skoro pa ravno nuli.

Ja bih ti preporučio da iskoristiš vrijeme koje si tu i počneš se pripremati da upišeš neki fakultet. Kada si već tu, počni slati prijave za stipendije. Imaš ih barem u Americi na stotine preko kojih možeš stvarno da pokriješ sve troškove školarine. Znam nekoliko prijatelja koji su tako preko "scholarships" financirali cijeli studiji. Kakvo je vrijeme došlo, s obzirom na ogromnu konkurenciju, teško je naći dobar posao sa fakultetom a kamo li sa srednjom školom.

Evo imaš ovdje par informacija, možda budu od koristi:

http://www.internationalstudent.com/.../visa-options/

Last edited by Magelan; 16.09.2016 at 14:28. Razlog: Moderacija
Reply With Quote
  #176  
Staro 04.10.2016, 20:21
Iosono Iosono je offline
Član
 
Datum prijave: 04.10.2016
Poruke: 2
Nepromenjeno

@sneskic: Kao prvo, hvala na opsirnom postu. Ukoliko se domognem Amerike, prva stanica bi mi bila upravo LA, California (prijatelji/poznanici), pa me zanima i tvoje misljenje konkretno o delovima grada, onako iz prve ruke Recimo gde si ti, odnosno koji su delovi grada po tebi ok za zivot, a da naravno nisu preskupi?

Hvala
Reply With Quote
  #177  
Staro 27.10.2016, 06:30
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Iosono Prikaz poruke
@sneskic: Kao prvo, hvala na opsirnom postu. Ukoliko se domognem Amerike, prva stanica bi mi bila upravo LA, California (prijatelji/poznanici), pa me zanima i tvoje misljenje konkretno o delovima grada, onako iz prve ruke Recimo gde si ti, odnosno koji su delovi grada po tebi ok za zivot, a da naravno nisu preskupi?

Hvala
Los Angeles, OK za život i nije preskupo - ne turati u istu rečenicu to ti je savet ovog veterana ovde Sve je manje više pristojno za život osim skid row, South L.A. i neki tamo delovi (industrijalizovani) u North L.A. Al' dok se ti dokopaš Amerike i to mož' da ode u propas' sa visinom kirije. Na Venice, Santa Monica, Pacific Palisades i dobar deo West L.A. i ne pomišljaj odmah po dolasku sa početničkom platom - izuzev ako nisi neki neviđeni materijal (a to da jesi, ti bi već živeo gde poželiš na svetu)...
Reply With Quote
  #178  
Staro 30.10.2016, 02:09
Iosono Iosono je offline
Član
 
Datum prijave: 04.10.2016
Poruke: 2
Nepromenjeno

@Zana: Hvala na odgovoru i naravno da o tim "filmskim" lokacijama ne razmisljam...
Reply With Quote
  #179  
Staro 13.05.2017, 21:18
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno california <3

kolike su plate?
koji posao moze da se nadje za pocetak?
da li je moguce s privatnim nasim fakultetom naci neki pristojniji posao u banci?
Reply With Quote
  #180  
Staro 13.01.2018, 14:14
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Moja 2 centa na ovu temu

Treći put boravim u gradu. Prvi put sam bio kao student turistički, 2010.; drugi put 2015. na dve nedelje kod prijatelja i treći put takođe kod prijatelja sad za oba Božića i doček Nove godine u Univerzal Studiju

Za mene kao posmatrača sa strane, razlika je ozbiljno primetna, posebno što se tiče Downtown-a, a vidim u temi da je već bilo reči o tome. Pozitivan utisak što se tiče klope, negativan što se tiče "zalutalih" ljudi i života, mada bih izveo zaključak da je toga daleko manje nego što je bilo pre.

Imao sam preko 50 vožnji koristeći servise Lift i Uber i sa kim god sam mogao da vodim normalne razgovore, uvek bih pitao koji je kraj po njima lep za život.

Veliki broj njih je pomenuo Glandale (video, prošao, mogu da se složim); West Hollywood i Hollywood generalno (deo blizu Larchmont ulice, video, prošao, mogu da se složim); "Dolinu" koja obuhvata deo oko Severnog Holivuda - Van Nuys (izgovara se Venajs, jako brzo, pa može da zbuni jer zvuči kao Venice); Burbank i td.; Šerman Oaks; i već pominjani Malibu i Santa Monika; jedan vozač je pomenuo čak i Korea Town što u nekim blokovima i ulicama zaista i jeste - izgrađene su moderne zgrade, odnosno apartmanski kompleksi i izgledaju jako lepo.

Oni drugi sa kojima nisam mogao da vodim normalne razgovore, nisu ni pričali engleski Jedna tajlanđanka me je pitala da li sam vlažan (are you wet), misleći na to da li sam pokisao taj dan (padala jaka kiša), a kako sam joj ispričao kako sam neslavno prošao i kako su potoci tekli ulicama, ona je odgovorila sa - yeah, I know, very nice!

Pozitivna strana grada, čak i u decembru - predivno vreme!

Negativna - saobraćaj!

Nekoliko puta sam izlazio rano ujutru da trčim oko Larchmonta i taj osećaj dok oko tebe prolaze ljudi koji šetaju kučiće i nose prvu jutarnju kafu, osmehuju se i žele dobro jutro iako te prvi put vide - neopisiv! Prosto da poželiš da se trajno usadiš u tu sredinu i nikada ne odeš odatle!

Iz susreta sa našim ljudima, zaključio sam da se za neki početak fine parice prave isključivo u uslužnim delatnostima, poput rada keteringa za brojne Jevrejske porodice po brdima, do serverskih poslova u restoranima na Beverli Hilsu. Primer zarade za nepuno radno vreme za samo jedan dan radeći ketering - 400 usd, i to je prijateljica bila nezadovoljna!

U poslovima vezanim za zdravstvo (medicinske sestre, i menadžerske pozicije u vezi sa ovim) - deficit radne snage. Početne plate su oko 15 dolara po satu, na višim pozicijama od 30 pa na dalje.

Uber i Lift se rade kao dodatni poslovi i od njih ne može da se živi osim ako ne provodite ceo dan u kolima. Cene prevoza koristeći ove servise su značajno više u poređenju sa 2015. godinom, i to za neke destinacije u gradu gotovo duplo skuplje.

Ono što mene zanima, a to je posao pilota, takođe spada u deficitarna zanimanja u Americi. Početna godišnja plata u jednoj regionalnoj kompaniji (koja radi kao partnerska firma za Deltu) je 40k plus bonus od 17k plus plaćena sva osiguranja i penziono. Rekao bih da za LA to nije dovoljno, ali je dobro za početak i sticanje iskustva jer već posle recimo dve godine postoji mogućnost da se pređe u neku veću kompaniju, gde početne plate idu od 80k pa na više.

Prema rečima dečka koji završava obuku u Vun Nuys-u, njegov prvi komšija u LA-u (dugogodišnje iskustvo, radi za Deltu) ima godišnju platu od 300k.

Što se tiče klope, u LA ima jedan gotivan fazon fast fudova koji se zove Poke. Pre tog "Poke" obično stoji makar jedna reč tipa "Sweet Poke". U pitanju je sirova riba (losos, tuna, albakor tuna, začinjena tuna itd) koja se priprema u činijama sa raznim dodacima i sosevima i jedna takva porcija košta oko 20 dolara, ali je nešto zaista drugačije i preporučujem da se proba.

Moj životni saputnik i zavisnik od šećera i zanimljive klope je otkrila restoran koji se zove Barton G. Garantujem da prvi ko pokrene sličnu stvar u Beogradu (ili Zagrebu, Ljubljani), ima čudo da napravi. Jedno posebno i drugačije iskustvo.

Fatamorgana sladoledi - nešto najbliže Beogradskoj Crnoj Ovci, samo sa 2x više kombinacija. Moje omiljeno mesto za sladolede u gradu.

Gruv (The Grove) - omiljena lokacija u gradu. Postoji i veća varijanta u Glendejlu, gde se nalazi i Americana šoping centar. Kažu, najposećeniji u LA-u.
U Gruv se doselio čuveni Dominik Ansel, zbog čijih kronatsa (kombinacija krofne i kroasana) su u Njujorku umeli da se prave redovi od ranog jutra, a preko Craigsliste su se ljudi nudili da čekaju u redu i da za 100usd donesu kronatse na bilo koju adresu na Menhetnu. U ovom u Gruvu nema gužve, nema čekanja i obično se tek oko 15h prodaju svi kronatsi za taj dan. Svakog meseca su drugi ukusi, a za mesec januar je ukus Čeri Blossom (odličan!).

U Gruvu ima i fin bioskop u kojem je "naš običaj" da kupimo jednu kartu za najraniju projekciju, velike kokice i koka kolu za koje kasnije ima besplatan refil, i da nakon odgledanog prvog filma, samo proverimo koji je sledeći u okolnim salama i jednostavno pređemo. Rekord za sada su četiri odgledana filma iz 2015. godine. Ove godine, 2x po 3.

Pre neki dan smo videli i Sergeja Trifunovića, gledao je onaj novi film koji donekle opisuje ličnost gospodina Getija koga svi smatraju velikim filantropom, dok film priča nešto drugačije...

U Glendejlu na brdima ima jedan sportski kompleks sa teniskim i golf terenima, i tu me je vodio prijatelj da se malo istrčimo i prinesemo žrtvu u ime povratka Novaka na teren Izgleda da nam je pošlo za rukom

Ko voli da igra golf, sa tih terena se pruža predivan pogled prema LA Downtown-u.

Možda nisam "primetio Rolls Rojsa", kako je Zana u jednom od prvih postova u ovoj temi napisala, ali zato nisam skidao pogled sa Tesli, posebno S modela džipova.

Upravo sam inače slagao - šetajući Melrose bulevarom, ugledao sam jedan Rojs koji je imao tablice na kojima piše - BTCOIN! Taj dan je vrednost Bitkoina prešla 20k!?

Napravili smo krug Mulholand Drajvom, i to pred zalazak i to započevši put iz Beverli Hilsa. Ko bude ovim redom to uradio, neka prenese utiske Moji su... huh...

Priča se da po Beverli Hilsu nekretnine kupuju Arapi i Kinezi...

Priča se da se sve više naših doseljava ili planira da pređe u skorijoj budućnosti u grad...

Priča se svašta, a ovo je za sada kraj mojih 2 centa na ovu temu

U mislima sam već prešao da živim, a u realnosti da prvo uzmem preostale dozvole koji mi fale pa da krenem u realizaciju planova... iako volim Boston (ko je pratio temu na forumu, zna), za sada je LA favorit br. 1!
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
San Diego, California pence Lokacije u USA 174 23.05.2019 18:14
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Los Angeles - gluma mihael92 Vodič za emigrante 101 19.12.2013 22:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.