ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Zivot sa minimalcem (ili malom zaradom) u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 06.11.2018, 08:38
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

nije bitno koliko ko jede vec da je Amerika oko 2.5 skuplja za hranu od Srbije.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #12  
Staro 06.11.2018, 09:43
Zika90 Zika90 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.06.2018
US lokacija: Memphis TN
Poruke: 8
Nepromenjeno

Istrazivao sam jos malo po internetu,primetio sam da hrana dosta varira u odnosu na grad/drzavu u kojoj se nalazis,tako da u NYC je dosta skupa kolko sam primetio.Takodje sam negde procitao da je minimalac u NYC i CA 15$ na sat,tako da ne verujem da security guard u NYC zaradjuje samo 8$/h.Mada kao sto vec znam,jeste veca satnica u bogatijim drzavama,ali su i cene skuplje.Ne znam da li sam zaboravio da kazem, ja sam oficir u vojsci srbije,zavrsio sam vojnomasinko inzenjerstvo,al ne znam kakve bi mi sanse bile da nadjem takav neki posao jer od zavrsetka VA nisam radio nista vezano za masinstvo.Inace sam vezan ugovorom jos 3 godine,ali bih platio izlazak iz vojske ako me izvuku na lutriji.Razmisljao sam neko doskolovanje kao npr. za web developera,al nzm koliko bih sa kursom mogao da naucim.U pocetku bih bio spreman da radim sta god mogu,samo da opstanem,dok ne nadjem neki bolji posao.Voleo bih da postanem policajac,mislim da su mi tu najbolje sanse,a i uslovi.
Reply With Quote
  #13  
Staro 06.11.2018, 10:37
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

hm ti bas ne mozes bez uniforme ha ?

pa da sad ne nagadjamo za tebe bi mozda najbolje bilo da kontaktiras agencije za priznavanje diploma i oni ce ti reci za sta oni priznaju tvoju akademiju vojnu !
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #14  
Staro 06.11.2018, 14:30
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
nije bitno koliko ko jede vec da je Amerika oko 2.5 skuplja za hranu od Srbije.
To jednostavno nije tacno. Ja ne znam dal si ti sad u Americi ili Srbiji ali hrana je skuplja u Beogradu nego u NYC recimo. Ili ti racunas mozda restorane koji logicno jesu skuplji nego Beogradski. Al opet kazem zavisi od potreba. Mozda kao sto srbghost kaze jedes 5kg hrane dnevno ne znam.

@zika90

Dobra ti je tema ali mislim da nema svrhe da sada lomis glavu sta ces/gde ces/kako ces oko odlaska dok ne budes izvucen. Nekako mislim da si se ti vec mislima preselio tamo Tako da use u svoje kljuse sto bi rekli i kad/ako dodje vreme za to videces vec sta/kako. Dug je proces do odlaska cak i ako budes izaberen. Do tada lepo iscitavaj forum. Ima mnogo informacija i iskustva ljudi koji su otisli.
Reply With Quote
  #15  
Staro 06.11.2018, 15:30
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Cena hrane je mnogo široka kategorija i praktično je nemoguće da se tako u globalu upoređuje. Skoro sam čitao diskusiju na jednom forumu o ceni hrane u Nemačkoj. Jedan je tvrdio da je u Nemačkoj 400-500 evra mesečno dovoljno za četvoročlanu porodicu, dok je drugi tvrdio da bez 1000 evra nema šanse da se prehrani ista porodica. Kada se malo produbila diskusija videlo se da su i jedan i drugi u pravu donekle. Samo ovaj prvi se snabdevao uglavnom u Lidlu i Aldiju, kupovao jeftiniju i malo manje kvalitetnu hranu, razne salame, viršle i sl., dok je drugi kupovao kvalitetne pršute, bifteke, organska jaja i mleko i sl. Rekao bih da je slična situacija i u Americi.

Takođe što se količine tiče. Ne jedemo isto količinski npr. ja, sa svojih 190cm visine i 100kg i neka devojka od 150-160cm i 50kg. Tako da sve je to individualno, zato što nisu svačije potrebe iste i ne može se baš potpuno generalizovati.
Reply With Quote
  #16  
Staro 06.11.2018, 18:19
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

cena hrane je cinjenica nije to nikakav rastegljiv pojam.

Realno ja sam mozda par puta u Americi za sada dotakao stvar i rekao sebi gle pa ovo je jeftinije nego u Nemackoj ili Srbiji, dok su mi cene izmedju Srbije i nemacke bile uvek priblizne, Amerika je sasvim nova dimenzija.

I posto sam obisao sve zivo i nezivo da ne nabrajam, skrasio sam se u Safeway/u koji mi je najblizi.

vekna hleba klasicna kao srpska $1.99
jedna paprika = $1
pakovanje 5 virslica $3
pakovanje od 10 najjeftinijih jaja $2
cokolada 100g ispod $2 lutrija
najeftinije cigare $4.5
pivo pakovanje 12x25cl ne ispod $13
2kg grozdja $5
hemija, higijena da ne nabrajam.

ne kazem da NYC nije jeftiniji od Springfielda, ali mi zvuci kao malo verovatno.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #17  
Staro 06.11.2018, 20:04
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Ja sam gledao seriju "Kupondžije". Oni su dosta stvari nabavljali za siću.

Naravno, da se šalim, ali u svakoj šali ima 50% istine. Može se uštedeti svuda, ali treba naći rasprodaje. Tako se živi sa minimalcem. Doduše, kod nas se tuku za piletinu na otvaranju "Linde", u USA se tuku za 50" TV za Black Friday.

Onaj ko ima malu platu, ne može da bira.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #18  
Staro 06.11.2018, 20:39
Zika90 Zika90 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.06.2018
US lokacija: Memphis TN
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
zika90

Dobra ti je tema ali mislim da nema svrhe da sada lomis glavu sta ces/gde ces/kako ces oko odlaska dok ne budes izvucen. Nekako mislim da si se ti vec mislima preselio tamo Tako da use u svoje kljuse sto bi rekli i kad/ako dodje vreme za to videces vec sta/kako. Dug je proces do odlaska cak i ako budes izaberen. Do tada lepo iscitavaj forum. Ima mnogo informacija i iskustva ljudi koji su otisli.
Hahaha,u pravu si,mislim da ne treba jos toliko da razmisljam,kad me izvuku tek onda bi trebalo da pocnem ozbiljno da se raspitujem,a do tad malo listam forum i skupljam informacije.Mada bih iskreno voleo da odem u USA,ne mogu da opisem koliko bih zeleo,mada moje misljenje ima jos milion meksikanaca,kolumbijaca,kineza,evropljana...
Reply With Quote
  #19  
Staro 06.11.2018, 20:51
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zika90 Prikaz poruke
Hahaha,u pravu si,mislim da ne treba jos toliko da razmisljam,kad me izvuku tek onda bi trebalo da pocnem ozbiljno da se raspitujem,a do tad malo listam forum i skupljam informacije.Mada bih iskreno voleo da odem u USA,ne mogu da opisem koliko bih zeleo,mada moje misljenje ima jos milion meksikanaca,kolumbijaca,kineza,evropljana...
Evropljana mozda ima par kamikaza sto bi menjali EU za USA
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #20  
Staro 07.11.2018, 02:31
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke

Uzgred hrana je malo morgen jeftina u Americi. Ugavnom je duplo skuplja nego u recimo Nemackoj, a cene u Nemackoj su slicne srpskima. Govorimo o grocery. Jedina jeftinija stvar u USA je gorivo. Primer ako si u Srbiji prolazio sa 200evra mesecno za hranu to ce ti ovde biti oko $450.
Ja cu da demantujem ovo. U Bostonu sam vec 5 meseci tj State Mass jednoj od Prve 3 Najskuplje drzave u Americi. I hrana moze da se nadje po jako povoljnim cenama. Postoje Trgovinski lanci kao sto je Market Basket,Stop&Shop,Walgreens i ostale gde se moze naci veliki izbor hrane po jako pristupacnim cenama. Jos ima i par 'nasih prodavnica' gde se moze naci Evropska Hrana,kao sto je Makedonski Ajvar,Carnex Pasteta i ostalo ... Navescu vam primer. Mleko od 2L je u Stop&Shop 2$,Sveza Jaja 20 komada = 1.99$,Hleb (Italian Bread) vekna = 1.10$ ... Cigarete u Bilo kom 7-Eleven mogu da se nadju za 2$ (cigars) ... Po ovome napisanom pre bi rekla da su racunati obroci po restoranima 🤔🤔🤔🤔
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odlazak u USA sa malom decom - Iskustva! peja Vaša strana 243 28.09.2016 08:10
Gde je najbolje za porodicu sa malom decom? wingreen Lokacije u USA 104 19.12.2012 21:25
:1060: Kakav je zivot u SAD-u TheRealRocknRolla Vaša strana 16 11.11.2010 11:26
Sadasnji zivot u USA-DA ili NE??? nelson Vaša strana 49 15.10.2008 00:04
Neki drugi zivot... nelson Vaša strana 7 02.10.2008 07:06

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.