ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 02.03.2010, 20:53
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mihajlo Prikaz poruke
Zdravo dreadnot!
Hteo bih da te pitam u vezi cega si pokusao da se ubedjujes, je li u vezi toga da ti ne daju vakcine koje si, kako u kartonu stoji, vec primio? Ja kapiram da je njima verovatno u interesu da ti "prodaju" neku vakcinu i ja bih rado njima platio recimo tih par vakcina koje uglavnom svima daju kako sam procitao ali da mi ne ubrizgavaju u krvotok ko zna kakva sranja. Da li mislis da bi takav dogovor bilo moguce postici racunajuci da im takve stvari sigurno nisu strane pogotovo sto je u pitanju privatna klinika?
Iako pitanje nije bilo upuceno meni moram nesto da primetim. Ne verujem da bi bilo ko normalan rizikovao da zbog par hiljada dinara izgubi tako lepo namesten posao kao sto je petnaestominutno pregledanje buducih useljenika u USA za 110$ po glavi. Mene recimo interesuje sta to kosta 60$ za decu ispod 15 godina, kada njih rengenom ne slikavaju i ne vade im krv za test na HIV.
Reply With Quote
  #12  
Staro 02.03.2010, 21:13
Mihajlo Mihajlo je offline
Član
 
Datum prijave: 02.03.2010
Poruke: 3
Nepromenjeno

pekka,
Meni je drago sto ne mogu iz licnog iskustva da ti potvrdim koliko u bolnicama (i drzavnim i privatnim) uzimaju pare za sve i svasta, ali mozes da pitas bilo koga ko je usled vecih zdravstvenih problema bio prinudjen da obilazi brojna vrata po raznim bolnicama i apsolutno sam siguran da ces dobiti isti odgovor a to je da bez para (ne racunajuci konkretne troskove lecenja) mozes samo da se "slikas".
Reply With Quote
  #13  
Staro 03.03.2010, 09:45
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Mihajlo, ne ubrizgavaju u krvotok vec u misic... mada zavrsi u krvotoku... ali ne brigaj, sve da je i destilovana voda, nije strasno. Navukao narod straha od svih ovih prica sa vakcinom protiv novog gripa, pa se svega boji. Nema potrebe. Ne verujem da je moguce da ispregovaras da platis a da ti nista ne daju, sta ce im takva zajebancija, posle da izgube ovako dobar izvor prihoda. Ono sto kosta je lekar i njegovo znanje i moc da popuni potrebnu dokumentaciju.
E, sad ono najlepse - iako pise da te testiraju na HIV i to ti naplate, radi se samo test na sifilis, a doktorka te pita "Da li ste bili na bilo koji nacin izlozeni mogucij infekciji HIV virusom?" Eto, to je test na HIV!!!!????
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #14  
Staro 03.03.2010, 16:00
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Mihajlo, ne ubrizgavaju u krvotok vec u misic... mada zavrsi u krvotoku... ali ne brigaj, sve da je i destilovana voda, nije strasno. Navukao narod straha od svih ovih prica sa vakcinom protiv novog gripa, pa se svega boji. Nema potrebe. Ne verujem da je moguce da ispregovaras da platis a da ti nista ne daju, sta ce im takva zajebancija, posle da izgube ovako dobar izvor prihoda. Ono sto kosta je lekar i njegovo znanje i moc da popuni potrebnu dokumentaciju.
E, sad ono najlepse - iako pise da te testiraju na HIV i to ti naplate, radi se samo test na sifilis, a doktorka te pita "Da li ste bili na bilo koji nacin izlozeni mogucij infekciji HIV virusom?" Eto, to je test na HIV!!!!????
Nisam sigurna zasto je test radjen jer su od 4. januara na snazi nova pravila za HIV testiranje, odnosno HIV test vise nije obavezan za izdavanje imigracione vize niti HIV virus moze biti razlog za odbijanje vize. Moguce je da nisu stigli da za kratko vreme obnove procedure, ili da je dopis bio upucen pre izglasavanja zakona prosle godine. U svakom slucaju mislim da ce vrlo brzo ovaj deo biti izuzet iz medicinskih pregleda.
Reply With Quote
  #15  
Staro 03.03.2010, 19:54
Mihajlo Mihajlo je offline
Član
 
Datum prijave: 02.03.2010
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Mihajlo, ne ubrizgavaju u krvotok vec u misic... mada zavrsi u krvotoku... ali ne brigaj, sve da je i destilovana voda, nije strasno. Navukao narod straha od svih ovih prica sa vakcinom protiv novog gripa, pa se svega boji. Nema potrebe. Ne verujem da je moguce da ispregovaras da platis a da ti nista ne daju, sta ce im takva zajebancija, posle da izgube ovako dobar izvor prihoda. Ono sto kosta je lekar i njegovo znanje i moc da popuni potrebnu dokumentaciju.
E, sad ono najlepse - iako pise da te testiraju na HIV i to ti naplate, radi se samo test na sifilis, a doktorka te pita "Da li ste bili na bilo koji nacin izlozeni mogucij infekciji HIV virusom?" Eto, to je test na HIV!!!!????
Ma mene je samo zanimalo oko cega si ti konkretno pokusao da se ubedjujes (na sta mi nisi ni dao odgovor) cisto da vidim koliko su "zategnuti", a ovo sto sam posle pisao o eventualnoj mogucnosti da i te neophodne vakcine budu tretirane kao i HIV test (kako si opisao da ga tretiraju) je samo moje razmisljanje i naravno da nisam mislio na zvanicni dogovor sa glavom klinike ili nesto tako vec znas kako to obicno ide, "ispod ruke", interni dogovor sa tim ko ti daje vakcinu i upisuje i sl.
Reply With Quote
  #16  
Staro 04.03.2010, 08:55
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pekka Prikaz poruke
Iako pitanje nije bilo upuceno meni moram nesto da primetim. Ne verujem da bi bilo ko normalan rizikovao da zbog par hiljada dinara izgubi tako lepo namesten posao kao sto je petnaestominutno pregledanje buducih useljenika u USA za 110$ po glavi. Mene recimo interesuje sta to kosta 60$ za decu ispod 15 godina, kada njih rengenom ne slikavaju i ne vade im krv za test na HIV.

deci se meri visina, tezina, radi se palpatorni pregled zlezda,meri pritisak.
mislim da joj nista vise nisu radili, ne mogu da se setim bije bilo tako skoro. tada je imala dve godine.vakcine su joj samo prepisali iz kartona vakcinacije, nista nije primila. deci se ne vadi krv niti im se slikaju pluca.
Reply With Quote
  #17  
Staro 04.03.2010, 10:21
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Pokusao sam da je ubedim da sam relativno skoro (unutar 10 godina) dobio vakcinu protiv tetanusa, ali se nisam previse trudio da istrajem u tome, jer nisam imao nikakvih dokaza

@Zana - verovatno znaju za nova pravila, ali kada bi objavili da vise zvanicno nema testa na HIV, verovatno bi morali da smanje cenu... a zasto bi?
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #18  
Staro 17.09.2010, 08:01
Mv2Player's Avatar
Mv2Player Mv2Player je offline
Član
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Srbija
Poruke: 27
Question

Procitao sam skoro sva iskustva sa lekarskog pregleda i hvala onima koji su to iskustvo napisali na forumu jer je mnogo lakse spremiti se za pregled na kome odprilike znas sta te ocekuje. Jos nemam zakazan intervju, a ni lekarski ali hocu da se informisem na vreme. Ostalo mi je nerazjasnjeno oko vakcina?
- Neko je napisao da Vakcinacioni karton nije neophodan za lekarski pregled jer doktori analizom krvi mogu da utvrde koja antitela imas u krvi tj. koje si vakcine primio i da ti daju samo one koje nisi.
- Drugi su napisali da je bolje imati vakcinacioni karton da ti ne bi davali vakcine koje si vec primio jer ne veruju na rec.

Najmerodavnije je da pozovem kliniku i pitam da li je vakcinacioni karton neophodan, ali svejedno sta mi oni odgovorili ja taj karton nemam i ne mogu da ga pribavim pa me interesuje iskustvo onih koji su uspesno zavrsili lekarski pregled bez vakcinacijskog kartona.

- Sta je stvarno potrebno za lekarski pregled (pasos? knjizica? zdravstveni karton? vakcinacioni karton? novac u dinarima ili dolarima ili uplatnica?)
- Sta se desava ako mi na lekarskom zatraze vakcinacioni karton a ja kazem da to nemam? Da li to onda "komplikuje" stvari i na koj nacin?
- Da li ce mi zbog toga sto nemam taj karton doktor dati sve vakcine kako bi on sebe osigurao ili cu proci kao i oni koji imaju taj karton?
- Koliko, i da li je stetno, primiti 2 puta istu vakcinu?
Reply With Quote
  #19  
Staro 01.10.2010, 18:43
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Luna Prikaz poruke
I meni to deluje ok, ali najbolje da sama procenis.
Score, srecno na lekarskom!
Hvala, eto i to ja sada iza nas...

Uradismo X-ray, vadili krv (iz prsta samo, kakvo DIVNO inznedenje!!?) radi testa na sifilis, kuckakli pipkali, ispitivali i... htedose da nam svima, pa cak i deci (!?) dalu vakcine - hepatitis B i jos nesto. I tu ja napravim potez koji mozda preokrene celu ovu moju "dobitnicku" pricu u gubitnicku, ali sta je tu je, drugacije se nije moglo.

Pise lepo da je moguce traziti izuzece iz religijskih i moralnih razloga i mi to uradismo. Neki ljudi, kazu, traze waiver za X-ray...

Dobismo cetiri lepe zapakovane koverte, "out of limits", znaci ne otvaraj inace...
Bas me zanima sta je unutra osim kopije lekarskog izvestaja? A sa lekarkom sam se sit ispricao o milion stvari koje i imaju i nemaju nekiakve veze sa njenim poslom. Prijatna neka zena, mada veoma professionalna....

Pa sad, ako je amerima najbitnija stvar dal cu ja da trazim waiver za vakcine ili ne, a nista drugo pozitivno (a ima i toga koliko hoces) ne igra ulogu, onda mogu lepo da uzmu tu svoju GC i da je strpaju u odredjeno mracno mesto.. .nije meni lose ni ovde... ali nadajmo se da su razumni ljudi i da ce sve biti u redu.

Videcemo, cuce se!
__________________
Score
Reply With Quote
  #20  
Staro 01.10.2010, 23:31
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Citat:
Uradismo X-ray, vadili krv (iz prsta samo, kakvo DIVNO inznedenje!!?) radi testa na sifilis, kuckakli pipkali, ispitivali i... htedose da nam svima, pa cak i deci (!?) dalu vakcine - hepatitis B i jos nesto. I tu ja napravim potez koji mozda preokrene celu ovu moju "dobitnicku" pricu u gubitnicku, ali sta je tu je, drugacije se nije moglo.


ee Score nisi me poslusao! U onom DS 230 (ili koji je vec broj) medju skupinama koje ne mogu dobiti vizu jasno je navedeno da oni koji ne prilože dokaze o primljenim vakcinama koje propisuju US zakoni, nisu podobni za izdavanje vize (zajedno s osudjenicima, dilerima i teroristima). nije mi jasno?? Pa znao si od pocetka sto sve treba proci za GC!? Uistinu mislim da si sad sve bacio u vodu!
Iskreno se nadam da sam u krivu i zelim ti svu srecu, ali... Hm, ne znam sto te ceka
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Donacije potrebne - devojka poginula u Cikagu vuxanne Vodič za emigrante 0 24.09.2015 01:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.