ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Administrative processing » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 08.11.2015, 20:50
Kamely Kamely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2015
US lokacija: Boston/NYC
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 72
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jelena73 Prikaz poruke
Pozdrav svima na forumu,
Juce sam zavrsila intervju , ali mi je staus 221g privremeno odbijen.
Konzul nije pokazivao nikakve znake da nesto nije u redu, ali ipak
na kraju smo ostali bez odgovora dali smo prosli ili ne.
Dali je neko imao slicno iskustvo.

Hvala svima
znaci status 221g -
Jelena,

da li mozete malo detaljnije da nam opistete pod kojim okolnostima ste isli na intervju, odnosno da li ste mozda nesto pogresili u DS, da li ste se vencali, da li ste imali kompletnu dokumentaciju itd. Da pokusamo da procenimo o cemu je rec.

Zao mi je sto prezivaljavate ovakvu dramu, ne smem ni da pomislim kako je...
Reply With Quote
  #22  
Staro 09.11.2015, 20:04
jelena73 jelena73 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.09.2015
Poruke: 9
Nepromenjeno e ovako je bilo pre 221g

Pozdrav svima na forumu, evo htela bih da podelim svoje iskustvo sa vama
ili ako je neko imao slicnu situaciju molim da pise Upomoc.

Intervju sam imala zakazan 60.09.2015god. sve je bilo rutinski i sa sluzbenikom ambaseda kao i sa konzulom , bili je par pitanja dali smo srecni sto idemo, koji nam je plan za tamo idt. nista posebno obicno caskanje.
Da napomenem da sam ja aplikant a samnom su bili i moj muz kao i dvoje dece.
Na kraju razgovora konzul je rekao da nema potrebe vise da vidjamo konzula kao i da se obratimo salterskom sluzbeniku za dalja upustva.
Moj muz je saljivo pitao dali to znaci ta mozemo da kupimo karte nasta je konzul odgovorio da se strpimo jos koji dan.
Salterski sluzbenik nam urucuje papir na kome stoji Refusal letters, STATUS
Administrative Processing - 221(g)
Na pitanje dali smo dobili vizu ili ne usledio je odgovor bez brige TREBALO bi da sve bude ok.
Nakon cega je kostatovao da je konzul zatvorio slucaj i stavio status Qualified.. Kao i da ce im biti porebno par dana da to zavrse. I sada cekamo kao guske u magli, molim ako je neko imao slicnu situaciju ili zna vise o tome neka pise. Napomenula Bih da je sva dokumentacija uredna da nisu trazili nikakvu dopunu dokumentacije niti je konzum pokazivao znake nezadovoljstva. Kao sve ok ALI.....

Eto to bi bilo to .

Unapred hvala svim na forumu
Reply With Quote
  #23  
Staro 04.12.2015, 13:12
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jelena73 Prikaz poruke
Pozdrav svima na forumu, evo htela bih da podelim svoje iskustvo sa vama
ili ako je neko imao slicnu situaciju molim da pise Upomoc.

Intervju sam imala zakazan 60.09.2015god. sve je bilo rutinski i sa sluzbenikom ambaseda kao i sa konzulom , bili je par pitanja dali smo srecni sto idemo, koji nam je plan za tamo idt. nista posebno obicno caskanje.
Da napomenem da sam ja aplikant a samnom su bili i moj muz kao i dvoje dece.
Na kraju razgovora konzul je rekao da nema potrebe vise da vidjamo konzula kao i da se obratimo salterskom sluzbeniku za dalja upustva.
Moj muz je saljivo pitao dali to znaci ta mozemo da kupimo karte nasta je konzul odgovorio da se strpimo jos koji dan.
Salterski sluzbenik nam urucuje papir na kome stoji Refusal letters, STATUS
Administrative Processing - 221(g)
Na pitanje dali smo dobili vizu ili ne usledio je odgovor bez brige TREBALO bi da sve bude ok.
Nakon cega je kostatovao da je konzul zatvorio slucaj i stavio status Qualified.. Kao i da ce im biti porebno par dana da to zavrse. I sada cekamo kao guske u magli, molim ako je neko imao slicnu situaciju ili zna vise o tome neka pise. Napomenula Bih da je sva dokumentacija uredna da nisu trazili nikakvu dopunu dokumentacije niti je konzum pokazivao znake nezadovoljstva. Kao sve ok ALI.....

Eto to bi bilo to .

Unapred hvala svim na forumu
Jelena73, sta se desava, da li ste dobili neku informaciju?
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #24  
Staro 16.01.2016, 00:01
Aleksandra L Aleksandra L je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2012
Poruke: 1
Question

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Spartacus Prikaz poruke
iz licnog iskustva ova situacija je toliko opterecujuca da je to neopisivo ! Obavio sam razgovor koji je bio formalnost,uz svu potrebnu i urednu dokumentaciju i na kraju vam konzularzno osoblje uruci dva papira jedan za registraciju za DHL i drugi mucni papir sa oznakom 221(g):administrative processing i sa recenicom obavesticemo vas pozivom ili mailom kad se proces zavrsi ...i to je to cekanje krece...
Pozdrav, zanima me kada su te na kraju kontaktirali i da li si dobio vizu?
U istoj sam situaciji, samo sto su nama dali taj papir za administrative p i rekli nista ne znaci, zadrzali pasose pa se nadamo...Nesto na kompjuteru im nije bilo jasno...
Reply With Quote
  #25  
Staro 23.05.2017, 13:55
DzokicaMicev's Avatar
DzokicaMicev DzokicaMicev je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.03.2014
US lokacija: Miami
YU lokacija: Strumica
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku DzokicaMicev
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aleksandra L Prikaz poruke
Pozdrav, zanima me kada su te na kraju kontaktirali i da li si dobio vizu?
U istoj sam situaciji, samo sto su nama dali taj papir za administrative p i rekli nista ne znaci, zadrzali pasose pa se nadamo...Nesto na kompjuteru im nije bilo jasno...
Hteo bih da pitam jel ima nekog ko je stavljen na administrative procesing da je u medzuvremenu dobio bilo kakav odgovor iz ambasade ili dali ste mozda vi kontaktirali njih. Pozdrav
__________________
-----------------
14.10.2016. Prijava na DV-2018
02.05.2017. Izvucen 2017EU00007xxx
24.05.2017. Poslat DS-260
13.11.2017. Izasao VB
15.11.2017. Stigao mail za intervju
xx.xx.2018. Lekarski pregled
17.01.2018. Intervju
xx.xx.2018. Stigli pasosi
Reply With Quote
  #26  
Staro 02.07.2017, 19:26
grgenzy grgenzy je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2015
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 13
Nepromenjeno

01.juna smo bili na razgovoru i posle celodnevnog šetanja od šaltera do šaltera dobismo taj famozni administrative processing. Supruga(nosilac) je trebala da dostavi detaljan c.v. o poslovima koje je obavljala u poslednjih 5 god. sa dokazima o stručnoj osposobljenosti pošto je imala pauzu u školovanju. Poslasmo c.v. ugovore i ostalo par dana kasnije i evo još čekamo. Naj gore mi je što nam je život na stand by jedva čekam da se sve to razreši pa na bilo koji način ! Naravno naj bolje bi bilo da bude aprooved. Da li je neko dobio neko obaveštenje skoro a da je u sličnoj situaciji?
Reply With Quote
  #27  
Staro 06.07.2017, 23:33
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grgenzy Prikaz poruke
01.juna smo bili na razgovoru i posle celodnevnog šetanja od šaltera do šaltera dobismo taj famozni administrative processing. Supruga(nosilac) je trebala da dostavi detaljan c.v. o poslovima koje je obavljala u poslednjih 5 god. sa dokazima o stručnoj osposobljenosti pošto je imala pauzu u školovanju. Poslasmo c.v. ugovore i ostalo par dana kasnije i evo još čekamo. Naj gore mi je što nam je život na stand by jedva čekam da se sve to razreši pa na bilo koji način ! Naravno naj bolje bi bilo da bude aprooved. Da li je neko dobio neko obaveštenje skoro a da je u sličnoj situaciji?
Opisana situacija zvuci kao da je supruga vanredno zavrsila srednju skolu? Ukoliko je to slucaj, onda zanimanja koja je obavljala treba da odgovaraju propisima za ucestvovanje u programu kada je kvalifikovanje na osnovu posla u pitanju.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #28  
Staro 07.07.2017, 20:09
grgenzy grgenzy je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2015
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 13
Nepromenjeno

Upravo tako. Četvrti i peti stepen vanredno. Tražili su da pošaljemo poštom dokaz o radnom iskustvu u struci,što smo i učinili. Nego me zanima koliko to čekanje na odgovor može da traje?
Reply With Quote
  #29  
Staro 11.07.2017, 05:30
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Pozdrav,
Namaje trajao tacno mesec dana. Nekima i manje, so... Strpljenja...
Reply With Quote
  #30  
Staro 04.08.2017, 06:59
UncleSam UncleSam je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grgenzy Prikaz poruke
Upravo tako. Četvrti i peti stepen vanredno. Tražili su da pošaljemo poštom dokaz o radnom iskustvu u struci,što smo i učinili. Nego me zanima koliko to čekanje na odgovor može da traje?
Da li ste dobili neki odgovor ? Nadam se da je pozitivan .
Možete li nam Molim Vas reci sta ste nosili na interviju od dokumentacije , vezano za zaposlenje. Rekli ste da ste isli na radno iskustvo .
I ja sam izvucen ove godine , i u istoj sam situaciji , i ja cu ici na radno iskustvo , zanimanje mi je na listi , imam preko 8 god radnog iskustva , pa me interesuje sta treba od dokumenata vezano za zaposlenje.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.