ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Reno, Nevada » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 08.07.2019, 15:49
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno Reno, Nevada

Zdravo drugari, posle skoro 5 godina provedenih u Chicagu , donosim odluku da se selim, iskreno malo mi je previse Srbovanje ovde, posto sam u medjuvremenu postao permanent resident. Nazalost ja sam skoro 8 godina u Kamionima i mislim da treba da se maknem od nasih ljudi i kamiona, ( ne kazem da su nasi ljudi losi, vec da sam ja los )


Razlozi sto su me naveli da se selim iz Chicaga
RENO, istrazivao sam i mislim da moze da se nadje smestaj za relativno slicnu cenu kao u Chicagu
drzava nevada nema state tax.
Blizina prema outdoor aktivnostima
Lake Taho, veliki broj skijalista je na manje od sat vremena, za razliku od chicaga gde se mora ici par sati u WI ili MI da se popenjes na neko brdo.
Manji grad, zivot je slow. manje stresa. relativno bolji traffic, bez preterano velikih guzi, kao u chicago

Pa me zanima jel neko ima nekih uskustava sa tim gradom, Jel neko zivi, jel neko zna nekog ko zivi tu, ili jel neko zna nekog ko zna nekog ko zivi u reno.
Reply With Quote
  #2  
Staro 08.07.2019, 16:58
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile selidba

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
Zdravo drugari, posle skoro 5 godina provedenih u Chicagu , donosim odluku da se selim, iskreno malo mi je previse Srbovanje ovde, posto sam u medjuvremenu postao permanent resident. Nazalost ja sam skoro 8 godina u Kamionima i mislim da treba da se maknem od nasih ljudi i kamiona, ( ne kazem da su nasi ljudi losi, vec da sam ja los )


Razlozi sto su me naveli da se selim iz Chicaga
RENO, istrazivao sam i mislim da moze da se nadje smestaj za relativno slicnu cenu kao u Chicagu
drzava nevada nema state tax.
Blizina prema outdoor aktivnostima
Lake Taho, veliki broj skijalista je na manje od sat vremena, za razliku od chicaga gde se mora ici par sati u WI ili MI da se popenjes na neko brdo.
Manji grad, zivot je slow. manje stresa. relativno bolji traffic, bez preterano velikih guzi, kao u chicago

Pa me zanima jel neko ima nekih uskustava sa tim gradom, Jel neko zivi, jel neko zna nekog ko zivi tu, ili jel neko zna nekog ko zna nekog ko zivi u reno.
nadam se da ce ti biti lepo u Reno-u!
o nasim ljudima i kamionima te verovatno malo ko razume osim ako nije bio u slicnoj situaciji.Ja sam krace vreme vozio kamion i to za nase ljude i kapiram o cemu pricas i verujem da nisi hejter
svaka cast koliko si dugo to radio.
U Reno-u nisam bio ali sam ziveo u blizini Sakramenta i isao do jezera Taho.Kad si vec tu, provozaj se i do Kalifornije, do plaza i gradova uz more.Klima je dobra i ne brini se za takse jer ako si sposoban a verujem da jesi, mozes se svuda snaci a nisu te takse babaroga ako ti se sve drugo svidi
sve najbolje u odluci da napravis kvalitetne promene u svom zivotu!
Reply With Quote
  #3  
Staro 11.07.2019, 17:30
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Hey Aristotel, samo da pozelim srecu u Reno! Izgleda zanimljiv grad
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #4  
Staro 28.03.2021, 02:08
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Reno je grad u Nevadi, a to znaci u pustinji na visini od preko 1500m kao i vecina Nevade. Mali Vegas, imaju dosta kockarnica, strasno duva vetar non stop.

Jedini plus blizina SF ili mozda Vegasa nekih 6 sati voznje kroz pustinju.

Jednom recju, ako vam je san da zivite na Marsu ili Mesecu dodjite u Reno.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #5  
Staro 07.08.2021, 21:16
korisnik345 korisnik345 je offline
Član
 
Datum prijave: 07.08.2021
Poruke: 4
Talking

reno je skuplji od vegasa, ima 4 godisnja doba za razliku od vegasa. dosta ljudi iz kalifornije beze za reno i to dize cene nekretnina.
Reply With Quote
  #6  
Staro 30.08.2021, 00:52
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Grad je kao i cela Nevada na pustinjskoj visoravni par hiljada ft vetar duva non stop. Ja sam bio u martu i spicio se. Imao sam srece jer je leti preko 100F svaki dan. Ima dosta sveta i vidi se da je vazno mesto to stoji. Meni se njavise dojmio kao neki mali Vegas jer mu centar pomalo tako lici i kad sam ja bio zbog Kovida je sve puklo.

kad kazem pustinja, da dobro ste procitali. Ne ona pustinja gde vidis neki kakutus ili grm vec P-U-S-T-O-S. Nesto poput Meseca - magnificent desolation. Mislim da se posada Apolla tamo negde spremala.

Cela Nevada je takva. Jedino sto je dobro sto je ceo put od Reno do Vegasa isti. Nema zivi duse pokoje uspavano mestasce sa par hiljada ljudi, neke vojne instalacije, par correction centara i dobra prilika da probas koliko moze auto da ti ide.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Las Vegas, Nevada curlika Lokacije u USA 55 17.01.2018 22:40
Reno, Nevada gajger111 Lokacije u USA 1 17.11.2016 20:02

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.