ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 06.07.2008, 05:03
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Olivera,
uvek se plate govore u bruto vrednostima,sto znaci da se od toga odbija,porez i zdravstveno osiguranje,pa je po nekom mom proracunu plata od $10/sat u stvari negde oko $8.5/sat neto(ovo je gruba procena)
Naravno cene se govore u neto vrednostima tako da na svaku cenu koju vidis u prodavnici dodajes 7% poreza (tako je u Floridi)

Sto se tice automobila mozes da pogledas na vec pomenuti craiglist, zatim autotrader.com a sto se cena tice zavisi naravno od godista i miljaze.

Ovde su najcenjeniji automobili Toyote i Honda iz prostog razloga sto se najmanje kvare.
Pozdrav.

wingreen

bice jos slika,imam ih gomilu ali ne bih bas da zatrpavam dok i neko drugi ne postavi nesto.
Reply With Quote
  #22  
Staro 06.07.2008, 14:41
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Ma samo ti postavljaj slike Lucky!
Reply With Quote
  #23  
Staro 22.07.2008, 18:34
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Zanimljiv sajt:

http://www.stateofflorida.com/Portal...aspx?tabid=111
Reply With Quote
  #24  
Staro 25.07.2008, 15:51
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Evo nekih slikica od prosle godine sa South Beach-a










Reply With Quote
  #25  
Staro 26.07.2008, 07:51
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Super slikice!
Reply With Quote
  #26  
Staro 22.09.2008, 08:33
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Moze li neki info iz prve ruke, na koje oblasti ne utice sezonsko nevreme koje svake godine ne zaobilazi Floridu? Ne plase me ti uragani ali u mnogim mestima sigurno poremete zivot i potrebno je odredjeno vreme da se sve vrati u normalu.

@Lucky
Kako je kod vas u Tampa Bay?
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #27  
Staro 22.09.2008, 12:26
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Ne znam kako utice na Floridu i to dole ali evo ti samo jedno poredjenje kako je uticao Ajk na Chicago.
Padala je kisa neprestano tri dana i sve je zivo potopila, ulice kuce automobile , cak su i neke saobracajnice bile zatvorene sve je bilo pod vodom sto je imalo uvalu ili bilo podvodno.
Provuklo se jedno crevo sa kisom od Ajka ovde na sever i napravilo haos, mogu samo da zamislim kako je bilo tamo na jugu kada je udario taj Ajk.
Vreme je ovde velika anegdota i nikada u zivotu nisam video da se tako vreme brzo menja kao ovde, i da moze da bude toliko gadno kad je nevreme.
Sto se tice tebe i ragana i tornada mislim da treba da se plasis, jer ovde nastaje opsta pometnja kada to dolazi a iza njih ostaje samo pustos.
Reply With Quote
  #28  
Staro 22.09.2008, 12:45
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
...
Sto se tice tebe i uragana i tornada mislim da treba da se plasis, jer ovde nastaje opsta pometnja kada to dolazi a iza njih ostaje samo pustos.
Zato i pitam, nisam ja to rekao iz hrabrosti, ali za razliku od zemljotresa uragani i tornada su ipak, na neki nacin, najavljeni.
S druge strane - vise ljudi je poginulo od "najavljenih" nevremena nego od zemljotresa tako da strah mora biti svima prisutan.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #29  
Staro 22.09.2008, 18:05
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Oficijalno sezona uragana pocinje 1 Jun i traje do 30 Novembra, according to hrricane season veb sajta.
Ali ko je resio da po svaku cenu zivi na sunshine FL (kao ja na pr.) nema tog Ajka, Katrine, Gustafa ili El Ninja koji ce ga odvratiti.
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote
  #30  
Staro 23.09.2008, 15:51
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Prvo treba razlikovati uragane od tornada. Uragani kao sto znate imaju svoju sezonu koja traje od pocetka juna do kraja oktobra i oni se prate od samog nastanka u Atlantiku ili u Karibima i moze se otprilike predvideti gde ce da udare. Kazem otprilike, ali 24sata pre udara to se zna gotovo sigurno tako da imate vremena za evakuaciju. Konkretno Florida jeste na udaru ali npr ovaj deo gde mi zivimo nije doziveo ozbiljniji uragan vise od 70 godina! Sto ne znaci da nece - u pitanju je teorija verovatnoce. Po meni veca je opasnost od vode nego od samog vetra

Tornada su nesto drugo i od njih tesko da cete stici da se sklonite obicno imate TORNADO WATCH ili TORNADO WARNING na tv-u mozda samo 5 minuta pre udara. Oni nastaju prilikom sudara tople i hladne vazdusne struje i mislim da vam je veca verovatnoca da ih dozivite u Chicagu nego na Floridi. Vrlo su razorni ali i znatno manjeg precnika , obicno strada nekoliko kuca ili jedno mobile home naselje...Najpodlozniji tornadima su Oklahoma i Kansas

Zemjotresi su naravno totalno nepredvidivi ali zna se da je Californija najpodloznija njima pa je tako jedna prijateljica koja je zivela u San Franciscu pricala da je umela da dozivi i po nekoliko manjih potresa dnevno

Last edited by Lucky; 23.09.2008 at 15:57.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.