ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 10.04.2012, 17:21
Bullet4MySelf Bullet4MySelf je offline
Član
 
Datum prijave: 10.04.2012
Poruke: 20
Nepromenjeno Molim Pomoć

Prvo poštovanje svima forumašima nadam se da vas moja pitanje neće biti dosadna ili nešto slično.

Ovako da se predstavim ukratko. Imam 23 godine evo u braku sam vec godinu dana te imam tromjesečnog sinčića. Po struci sam ugostitelj, a supruga mi je ekonomist te studria, predškolski odgoj. Kako ne vidimo više nade u ovoj državi htjeli bismo se prijaviti kao obitelj na zelenu lutriju. Znam da se ja nemogu prijaviti, jer imam trogodišnju školu, ako sam dobro razumio taj dio. Pa bi moja pitanja glasila ovako. Stavljat ću pod brojeve pa i Vi isto tako možete mi odg. Ako želite.

1.) Dali se može moja supruga prijaviti iako nema iskustva radnog u svojoj struci tj. da se prijavimo svi kao obitelj preko nje(ima četverogodišnju školu.)
2.) Kada se dobije zelena karta, dali moraš imati nekoga u USA-a da može garantirat za tebe tj. naći ti posao i privremeni smještaj kod sebe.
3.) Zanima me dali šta vlada USA priprema za ljude koje dolaze sa zelenom kartom nekakv posao ili stan. Ili te samo iskipa na aerodromu pa se snađi kako znaš.
4.) Kakvo je stanje sa zdrastvenim u USA. Čuo sam da uopće nemaju zdr. osiguranje.
5.) I kolike su šanse da nas izvuku kao obitelj.?

Hvala vam unaprijed na trudu i Vašim odgovorima.:beer:
  #2  
Staro 10.04.2012, 17:49
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Ovom prilikom bih samo pozdravio novog člana sa onim čuvenim prvim savetom: Pročitaj sav forum, temu po temu i osećaćeš se ko da si u USA već godinu dana a i automatika će proraditi tj. automatski ćeš sam doći do pitanja i odgovora koji te zanimaju a i onih koje još nisi uspeo ni zamisliti. :) Forum postoji već nekih 6-7 godina i nema teme koja nije obrađena. Za početak da imaš volje pokrenuti se: Da, naravno, sa 4-godišnjom sredjom školom supruga ti ostvaruje pravo da bude nosilac vize tj. GC. To je glavno kao i da imate što više para za početak, pogotovo s detetom. Naravno, najglavnije je prijaviti se i biti izvučen. Toliko od mene.
  #3  
Staro 10.04.2012, 18:26
dovla84 dovla84 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.10.2011
YU lokacija: Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ajd posto citam ovaj forum skoro pa dve godine, da probam da odgovorim (ako negde pogresim neka me neko ispravi :==D:)...
1. Da. Ona se prijavljuje i navodi vas u prijavi
2. Ne moras imati nikoga tamo. Naravno, bolje je imati nekoga ko bi poslao garantno pismo, ali nije presudno. Pretpostavljam da, u slucaju da nemate nikoga ko bi vam pomogao za prvo vreme, traze dokaze da imate dovoljnu kolicinu novca de se samo-izdrzavate nekoliko meseci.
3. Ne ceka te nista tamo. Cak te ni ne "iskipaju" na aerodromu, vec je i sam odlazak tamo tvoja briga.
4. Mislim da zdravstveno osiguranje postoji. Ne potpuno kao na nasim prostorima, ali postoji. Mada koliko sam razumeo, to sve zavisi, razkujuje se od poslodavca do poslodavca.
5. Male sanse. Ne dobijate svako svoj broj, vec samo tvoja supruga. Kada bi i ti aplicirao, sanse bi bile duplo vece, ali i dalje jako male.
  #4  
Staro 10.04.2012, 20:51
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Evo saveta i od mene :)

Kada sam prvi put naišla na ovaj forum, provela sam skoro čitavu noć u iščitavanju. Svaka tema mi je bila zanimljivija od prethodne. Pre toga sam samo načula za nešto što zovu Green Card Lottery, a nakon te noći sam znala skoro sve. Dakle, moj savet ti je da učiniš isto. Jednostavno, dobićeš daleko bolje inf, umesto da ti ovde na jednoj temi neko odgovori u nekoliko rečenica.

Pozdrav :;D:
  #5  
Staro 11.04.2012, 11:00
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

He, he, zvercice...isto iskustvo sa forumom...samo sam rekao sebi i supruzi da kada budem SVE ponovo čitao (a to je kad budemo definitivno znali kada polazimo za USA), da ću u jednu svesku hvatati beleške. Ono ...ko se gde nalazi, šta radi, šta treba prvo uraditi kad stigneš, šta...drugo, šta očekivati, šta neočekivati, koje papire poneti za sobom da se ne moraš zbog toga vraćati (časkom) u Srbiju...i sve redom. Naravno, kako je ko negde prošao zavisi od neke vrste sreće, koja ne važi za svakog jednako...ali generalno da se zna šta i gde treba uraditi, javiti se, itd. jer...ako se ostavi za tamo da saznaješ stvari, trebaće ti mnogo više vremena a možda ćeš i prevideti neke važne stvari koje si trebao obaviti po useljenju a nisi. Dakle, čitajte forum ko...Bibliju. :)
  #6  
Staro 11.04.2012, 16:10
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[QUOTE=curlika;28106]He, he, zvercice...isto iskustvo sa forumom...samo sam rekao sebi i supruzi da kada budem SVE ponovo čitao (a to je kad budemo definitivno znali kada polazimo za USA), da ću u jednu svesku hvatati beleške. Ono ...ko se gde nalazi, šta radi, šta treba prvo uraditi kad stigneš, šta...drugo, šta očekivati, šta neočekivati, koje papire poneti za sobom da se ne moraš zbog toga vraćati (časkom) u Srbiju...i sve redom. Naravno, kako je ko negde prošao zavisi od neke vrste sreće, koja ne važi za svakog jednako...ali generalno da se zna šta i gde treba uraditi, javiti se, itd. jer...ako se ostavi za tamo da saznaješ stvari, trebaće ti mnogo više vremena a možda ćeš i prevideti neke važne stvari koje si trebao obaviti po useljenju a nisi. Dakle, čitajte forum ko...Bibliju. :)[/QUOTE]

A najjaci momenat ce biti kad vidis kako vreme leti a ne primetis... Zivot nas obuzme pa i ne primetimo gde smo bili, gde smo sada i gde idemo...
  #7  
Staro 13.04.2012, 13:45
Bullet4MySelf Bullet4MySelf je offline
Član
 
Datum prijave: 10.04.2012
Poruke: 20
Nepromenjeno

Hvala vam na odgovorima, krenuo sam čitat ja i supruga pa čemo se prijavit obadvoje. :grin:
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pomoć oko fotografije!!??? Pavel Stare teme 156 26.12.2012 22:10
F1 i H1B viza pomoć snovolovka Ne-imigrantske vize 7 25.01.2012 22:50
Pomoć molim tubi Stare teme 3 30.10.2011 16:54
Pomozite mi molim vas!!1 stankovich Stare teme 18 03.09.2011 14:10
Molim Pomoc Nightstray Stare teme 39 17.07.2011 20:18

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.