ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USCIS Immigrant Fee » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.02.2013, 21:49
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno USCIS Immigrant Fee

Dakle, efektivno od 1. Februara, dobitnici imigrantskih viza treba da plate USCIS Immigrant fee od $165, koja se tacnije placa posle dobijanja vize a pre dolaska u US.

Link za placanje je ova

https://www.pay.gov/paygov/forms/for...ormId=40850201

Kako ja znam(mozda I ne znam dobro) za sada jos nikog nema a da je posle 1.02 bio na intervju-u, tako da cu verovatno ja biti prvi, pa cu samim tim dobiti valjda neko obavestenje. A ako ne pitacu

Naravno, ova tema je otovrena, ako nekome I tu treba pomoc.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.03.2013, 12:20
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Evo da se ja onda prvi prijavim da sam platio juce ovaj Immigrant fee. Znaci mozete platiti kreditnom karticom, prima samo Visa, Master i American kartice. Ili doznakom sa tekuceg racuna. KOnretno, ja sam platio kreditnom...
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #3  
Staro 22.05.2013, 14:04
nikolateo nikolateo je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2012
Poruke: 15
Nepromenjeno placanje fee

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
Evo da se ja onda prvi prijavim da sam platio juce ovaj Immigrant fee. Znaci mozete platiti kreditnom karticom, prima samo Visa, Master i American kartice. Ili doznakom sa tekuceg racuna. KOnretno, ja sam platio kreditnom...
e vidim da si ti ovde prvi koji je placao ovaj fee, hteo sam da te pitam
posto popunjavanja online, izgleda nemam dovoljno cifara za Case number, pored onih nasih 11 sto smo dobili od ambasade, izgleda da fale negde nule.

Unapred zahvalan
Reply With Quote
  #4  
Staro 22.05.2013, 21:28
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nikolateo Prikaz poruke
e vidim da si ti ovde prvi koji je placao ovaj fee, hteo sam da te pitam
posto popunjavanja online, izgleda nemam dovoljno cifara za Case number, pored onih nasih 11 sto smo dobili od ambasade, izgleda da fale negde nule.

Unapred zahvalan
Izbacis nule ispred broja i skratis ga kao sto su ti napisali ovi u ambasadi na papiru na kome te obavestavaju da treba da platis taj Fee. Znaci ako ti je broj 2013EU000026960 kao sto je moj npr pises samo 2013EU26960.
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #5  
Staro 23.05.2013, 12:14
nikolateo nikolateo je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2012
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik free Prikaz poruke
Izbacis nule ispred broja i skratis ga kao sto su ti napisali ovi u ambasadi na papiru na kome te obavestavaju da treba da platis taj Fee. Znaci ako ti je broj 2013EU000026960 kao sto je moj npr pises samo 2013EU26960.
Jesi li ti tako platio ovaj fee, na ovaj nacin, posto sam te poslusao i dalje nece?
Reply With Quote
  #6  
Staro 23.05.2013, 12:58
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nikolateo Prikaz poruke
Jesi li ti tako platio ovaj fee, na ovaj nacin, posto sam te poslusao i dalje nece?
Nisam placala ovo, ali vidi na svojoj vizi (u pasosu) kako ide visa number: znam da su meni na granici samo dodali ono A ispred onih brojeva vize i kad sam popunjavala neki I-9 formular trazio je broj, ja ukucala taj i proslo je. Mozda i kod tebe pomogne.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #7  
Staro 23.05.2013, 15:43
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Nisam placala ovo, ali vidi na svojoj vizi (u pasosu) kako ide visa number: znam da su meni na granici samo dodali ono A ispred onih brojeva vize i kad sam popunjavala neki I-9 formular trazio je broj, ja ukucala taj i proslo je. Mozda i kod tebe pomogne.
Nazalost, desava se nova stvar: USCIS su uveli novi sistem placanja i registracije preko neta pod imenom ELIS, pocevsi od 19. maja, dakle od pre 4 dana. Radi se o tome da na sajtu kada treba da se prijavi za placanje takse za izdavanje GCa oni izbacuju DV format (nase case numbers) kao invalid, i pise da pravi broj ima tri slova i 10 brojeva (ovo: http://www.uscis.gov/uscis/images/na...igrantvisa.jpg). To su brojevi koje uglavnom dobiju imigranti koji idu preko sponzora, petitionera, onih I-xxx djavola, ali za DV niko nista na sajtu USCISa nije napisao. Nadam se da ce ovo ispraviti uskoro
Reply With Quote
  #8  
Staro 23.05.2013, 16:01
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Samo malo: Immigrant Fee se placa za izdavanje vize ili za izdavanje GC?
Reply With Quote
  #9  
Staro 23.05.2013, 16:20
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vangelistexas Prikaz poruke
Nazalost, desava se nova stvar: USCIS su uveli novi sistem placanja i registracije preko neta pod imenom ELIS, pocevsi od 19. maja, dakle od pre 4 dana. Radi se o tome da na sajtu kada treba da se prijavi za placanje takse za izdavanje GCa oni izbacuju DV format (nase case numbers) kao invalid, i pise da pravi broj ima tri slova i 10 brojeva (ovo: http://www.uscis.gov/uscis/images/na...igrantvisa.jpg). To su brojevi koje uglavnom dobiju imigranti koji idu preko sponzora, petitionera, onih I-xxx djavola, ali za DV niko nista na sajtu USCISa nije napisao. Nadam se da ce ovo ispraviti uskoro
Otkud ti? Zar se ti nisi "odjavio" sa sve naznakom da ti dizemo pritisak?
Reply With Quote
  #10  
Staro 23.05.2013, 16:32
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Otkud ti? Zar se ti nisi "odjavio" sa sve naznakom da ti dizemo pritisak?
Znao sam da ce se neko naci prozvanim ko ne treba. Zana, zaboga. Ti si naj, da kazem, korisniji clan ovog foruma i tvoja pomoc je svima bila dobrodosla. Valjda je to trebalo da shvate oni koji su stari aktivni clanovi foruma. Nazalost, takvih vas je malo i samim tim je lelemudima dozvoljeno da dele savete, informacije i slicno koji u vecini slucajeva NISU TACNI.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
lifecycle, uscis

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.