ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pronalaženje prvog posla u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #331  
Staro 11.03.2015, 20:15
Djorke Djorke je offline
Član
 
Datum prijave: 18.08.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno

Što se tiče tih ugovora - različiti ugovori se pojavljuju i u Srbiji. Npr. Ja radim na projektima, a ugovor mi je takav da sam plaćen praktično u bruto iznosu. Sam odlučujem koliko ću (i da li ću) uplatiti doprinosa. Verujem da u Americi postoji čitava lepeza opcija, ali svakako obzirom da je tema o prvom poslu - uzeo bi prvi koji mi naiđe, pa bi posle video šta dalje ako taj ne odgovara.
Reply With Quote
  #332  
Staro 13.03.2015, 19:59
sneskic sneskic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.05.2014
US lokacija: California
Poruke: 38
Nepromenjeno

Ja mislim da je za taj prvi posao najbolka varijanta ici preko agencije dok se ne adaptiras i u medjuvremenu trazis nesto drugp i bolke naravno. Da li imate neku agenciju da preporucote u LA?
Reply With Quote
  #333  
Staro 20.04.2015, 03:40
Isend's Avatar
Isend Isend je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.04.2015
US lokacija: zelja: SF Bay Area
YU lokacija: Nis
Poruke: 44
Nepromenjeno

Pitanje za IT strucnjake u USA - da li bi, i koliko, vredelo da se ovde u Srbiji zavrsi IT akademija posto vidim da daju MS sertifikate...da li bi ti sertifikati bili priznati u USA i da li bi eventualno sa njima mogao brze da se nadje posao u IT tamo?
Reply With Quote
  #334  
Staro 20.04.2015, 18:11
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ako imas radno iskustvo, ne znaci ti puno. Ja sam do sada promijenio 3 posla i niko me nikada nije pitao da mu pokazem diplomu, certifikat niti ista slicno.
Ako nemas iskustvo, onda svakako upisi nesto, ali ti to ne garantuje posao ovde. Moj savjet bi ti bio da uz IT akademiju nadjes posao i da tako stices potrebno iskustvo.

Dakle, iskustvo bez skole je bolje nego zavrsena skola bez iskustva.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Isend Prikaz poruke
Pitanje za IT strucnjake u USA - da li bi, i koliko, vredelo da se ovde u Srbiji zavrsi IT akademija posto vidim da daju MS sertifikate...da li bi ti sertifikati bili priznati u USA i da li bi eventualno sa njima mogao brze da se nadje posao u IT tamo?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #335  
Staro 20.04.2015, 18:44
Isend's Avatar
Isend Isend je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.04.2015
US lokacija: zelja: SF Bay Area
YU lokacija: Nis
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Ako imas radno iskustvo, ne znaci ti puno. Ja sam do sada promijenio 3 posla i niko me nikada nije pitao da mu pokazem diplomu, certifikat niti ista slicno.
Ako nemas iskustvo, onda svakako upisi nesto, ali ti to ne garantuje posao ovde. Moj savjet bi ti bio da uz IT akademiju nadjes posao i da tako stices potrebno iskustvo.

Dakle, iskustvo bez skole je bolje nego zavrsena skola bez iskustva.
Da, ali ko ce da mi da posao programera kod nas bez ikakve diplome iz te oblasti Cak i da konkurisem za neki posao preko koji bi radio odavde opet bi mi valjda trazili neki dokument. sertifikat...ili ne? Nisam nikad pokusavao pa zato pitam.

Sto se iskustva tice, na papiru nemam nista vezano za IT...a sto se mene licno tice samouk sam...pravio sam neke sajtove tj pokusavao da napravim pa sam naucio nesto CSS, PHP i malo nesto oko SQL baza, i zanimao se jos nekim da kazem sitnijim stvarima, tipa pravljenja teme za wordpress, skinova za vbulletin forum...realno sve ovo i nije neko programiranje, vise dodje web dizajn ako se ne varam?

Da bi naucio programiranje trebala bi mi akademija, pa bi se s te strane ulaganje isplatilo, a s druge strane dao bih 1000 evrica za nesto sto mi niko nece priznati tamo
Reply With Quote
  #336  
Staro 20.04.2015, 20:02
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ja nisam bas veliki zagovornik tih akademija. Sve sto naucis kod njih mozes nauciti sam. Ne znam koliko su njihove diplome na cijeni.

Sto se tice poslova na Balkanu, da vjerovatno ti nece dati posao ako nemas neku skolu zavrsenu.
Ja bih pokusao sa nekom manjom IT firmom, pa im ponudi da i volontiras kod njih mjesec, dva pa ako se pokazes da te prime.. Ako ti je vec cilj da uletis u profesiju.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #337  
Staro 20.04.2015, 20:08
Isend's Avatar
Isend Isend je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.04.2015
US lokacija: zelja: SF Bay Area
YU lokacija: Nis
Poruke: 44
Nepromenjeno

Pa to bi mi bio prvi cilj, da se samo ubacim, radi sticanja iskustva kako si rekao.

S obzirom da si u USA i radis taj posao, sta bi mi preporucio da naucim, odakle da krenem?
Reply With Quote
  #338  
Staro 21.04.2015, 04:09
milena_KV milena_KV je offline
Član
 
Datum prijave: 20.04.2015
US lokacija: Chicago, Boston, San Diego
YU lokacija: Nis, Beograd, Kraljevo
Poruke: 3
Nepromenjeno

Ako znas php i WordPress imas odlican sajt za freelancing (elance.com)...Kada tamo steknes iskustvo i klijente mozes to da radis i u Americi...bar je to moj plan za pocetak kad me izvuku na lutriji
Reply With Quote
  #339  
Staro 29.04.2015, 13:41
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Prenio sam ovaj post na koji sam htio da se nadovezem iz teme o kamionima da ne spamujem onu temu, a cini mi se da joj je mjesto ovdje:

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
@Magelan: u pravu si, ja sam na situaciju gledao previše iz svog ugla. Međutim nekako kada sam pročitao rečenicu to mi je ispalo tako nekako obeshrabrujuće za svakoga ko planira ili razmišlja da dođe u ameriku jer sudeći po tome ne preostaje ti ništa drugo nego da radiš neke bijedne poslove. Međutim, kada bolje razmislim, u pravu si, ne dolaze svi sa nekim tehničkim strukama poput informatike ili mašinstva gdje je jednostavnije naći posao nego onima koji su druge struke.

Realnost je da su neke struke i neka zanimanja univerzalna (recimo IT) i nisu vezana za mjesto skolovanja dok su druga zanimanja prilagodjena odredjenoj zemlji i kada predjete u drugu drzava vecina tog znanja nije priznata ili upotrebljiva.
Po meni recimo pravnici se nalaze u mozda najtezoj poziciji jer skoro sve sto su ucili na fakultetu je prilagodjeno toj zemlji gdje su studirali.Pa i ekonomst,i ako nemaju visegodisnje iskustvo u recimo prodaji/komercijali ili finansijama, imaju problem jer je i njihovo znanje dosta vezano za mjesto skolovanja i poznavanje zakona i pravila poslovanja.
Gomila nekih drugih zanimanja zahtjeva licenciranje i doskolovavanje.
I naravno da ljudi koji su dosli sa tim zanimanjima imaju problem sa nalazenjem posla.
Da li to znaci da na kraju nece uspjeti?
Ne.
To samo znaci da ce im biti teze na pocetku jer ce morati da donesu odluku da, recimo, promjene struku i krenu sa skolovanjem iz pocetka (kao npr. Magelan) ili, mozda, prihvate pocetnicku poziciju i krenu iz pocetka da se penju kroz karijeru
Reply With Quote
  #340  
Staro 29.04.2015, 14:41
Isend's Avatar
Isend Isend je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.04.2015
US lokacija: zelja: SF Bay Area
YU lokacija: Nis
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milena_KV Prikaz poruke
Ako znas php i WordPress imas odlican sajt za freelancing (elance.com)...Kada tamo steknes iskustvo i klijente mozes to da radis i u Americi...bar je to moj plan za pocetak kad me izvuku na lutriji
Hvala Milena tek sad sam video tvoj post, a s obzirom da znam php i WP bacicu se odmah na trazenje nekog "projekta"
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi joga Stare teme 22 21.10.2012 18:10
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.