ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Godina je prosla - Sumiranje troskova » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 23.07.2013, 03:04
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Znaci po ovom imali su 536 ubistava prosle godine, sto je oko 536/8.186 = oko 66 na 100 000 stanovnika onda (ako imaju 8 186 443 stanovnika ) godisnje. Znaci 66 godisnje na svakih 100 000 stanovnika.
Ja nisam sinoc spavao pa mozda gresim, ali kad postavim proporciju dobijem:
536/8.1M=x/100K pa kad pomnozim obe strane sa 8.1M
536=x*8.1M/100K
x=536/8.1M*100K
sto onda izadje 6.5 na 100.000

E ja ono kad sam racunao koristio sam drugi, nizi broj, ali opet je 6.5 bilizi ovom mom prvom i mikijevom 3.8 nego broju 66.
Evo i jednog clanka

PS: Hvala za sugestiju za link... zaboravio sam jedan "/"
__________________
u NYC od 2012.

Last edited by milosx; 23.07.2013 at 03:16. Razlog: izracunao sam dobro ali sam red prepisao pogresno sa papira
Reply With Quote
  #22  
Staro 23.07.2013, 03:20
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Ja nisam sinoc spavao pa mozda gresim, ali kad postavim proporciju dobijem:
536/8.1M=x/100K pa kad pomnozim obe strane sa 8.1M
536=x*8.1M/100K
x=536/8.1M*100K
sto onda izadje 6.5 na 100.000

E ja ono kad sam racunao koristio sam drugi, nizi broj, ali opet je 6.5 bilizi ovom mom prvom i mikijevom 3.8 nego broju 66.
Evo i jednog clanka

PS: Hvala za sugestiju za link... zaboravio sam jedan "/"
Hehe. 8 miliona i 100 hiljada = 8 100 000. Tu imas 81 x 100 000. Znaci 536 / 81= 6.6.

Jeste. 6.6. I jeste blize 4 i 1.8 (kad ih saberes doduse). To je zvuci mnogo manje... Kod mene je i dalje 14. Znaci da je tu u globalu bezbednije. Ovde mi se ne cini bas bezbedno uopste..
Reply With Quote
  #23  
Staro 23.07.2013, 03:36
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Decimalna tacka ti je samo skliznula

I oni se gadjaju brojevima, svakom sajtu ukupan broj varira 200 do 600 kao da nesto beznacano broje. U prvoj racunici od 1.8 sam koristio drzavu NY umesto grada, lapsus.

Sad smo vec dosadni

E da, ima futoski kupus u euromarketu u Astoriji (da bar malo pokusam izvuci temu )
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #24  
Staro 23.07.2013, 21:54
dd983 dd983 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2013
US lokacija: NY
YU lokacija: Niš
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Decimalna tacka ti je samo skliznula

I oni se gadjaju brojevima, svakom sajtu ukupan broj varira 200 do 600 kao da nesto beznacano broje. U prvoj racunici od 1.8 sam koristio drzavu NY umesto grada, lapsus.

Sad smo vec dosadni

E da, ima futoski kupus u euromarketu u Astoriji (da bar malo pokusam izvuci temu )
od broja ubistava, na futoski kupus Odakle takva asocijacija aman covece?
salu na stranu, ima dosta toga u euromarketu al neke cene su im stvarno preterano visoke, ima tih nasih stvari po mnogo povoljnijim cenama u ostalim marketima. on je definitivno najpopularniji medju nasim ljudima ali bas zbog toga i "udaraju po usima".. pod uslovom da imas neku terasu ili podrum mozes sam kupus da stavljas garantujem da ce biti bolji nego iz kese
Reply With Quote
  #25  
Staro 23.07.2013, 22:28
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Morao sam da okrenem na totalno drugu stranu

Podeli u kojim marketima ima nasih stvari jeftinije. Tamo kupujemo najvise suvo meso jer nam se vise svidja nego kod muncana; plazmu, smoki i tako to, ali od ranije navedenih 30% od $14.000 jako malo je otislo Euromarketu.

Supruga forsira da pocnemo samo organsku hranu kupovati pa ce nam to povecati troskove na dalje. Ja i nisam nesto za to jer sam gledao par emisija koje gledaju na to iz nekog drugog ugla. Skoro sam gledao sam epizodu "Penn & Teller Bullsh*t" kad pricaju o organskog hrani: Link PS: (Njihov stil humora nije za svakog)

Evo jos jednom ona slika iz prvog posta... na jednom racunaru mi je otvara u normalnoj velicini a ta laptopu je minijaturna, pa je kacim ponovo

__________________
u NYC od 2012.

Last edited by milosx; 23.07.2013 at 22:36.
Reply With Quote
  #26  
Staro 23.07.2013, 22:59
dd983 dd983 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2013
US lokacija: NY
YU lokacija: Niš
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Morao sam da okrenem na totalno drugu stranu

Podeli u kojim marketima ima nasih stvari jeftinije. Tamo kupujemo najvise suvo meso jer nam se vise svidja nego kod muncana; plazmu, smoki i tako to, ali od ranije navedenih 30% od $14.000 jako malo je otislo Euromarketu.

Supruga forsira da pocnemo samo organsku hranu kupovati pa ce nam to povecati troskove na dalje. Ja i nisam nesto za to jer sam gledao par emisija koje gledaju na to iz nekog drugog ugla. Skoro sam gledao sam epizodu "Penn & Teller Bullsh*t" kad pricaju o organskog hrani: Link PS: (Njihov stil humora nije za svakog)

Evo jos jednom ona slika iz prvog posta... na jednom racunaru mi je otvara u normalnoj velicini a ta laptopu je minijaturna, pa je kacim ponovo
Pa konkretno nema marketa u kome ima bas sve na jednom mestu kao u euromarketu. Kod muncana se meni neke stvari jako svidjaju ali tamo nikako nisu jeftinije. Imas "Bravo" markete, gde ima stvarno svega i svacega - mozda nisu proizvodi iz bivse YU ali svakako imaju veliki izbor - Link.
Mi jednostavno krenemo u "setnju" po Broadway i recimo 30 av i onda od onolikog broja marketa i radnji uvek se nadje po nesto.. Takodje na Ditmarsu ima par "nasih" marketa gde smo nalazili i neke stvari koje nemas u euro(razne ljutenice, sireve, namaze..)a po cenama su opet pristupacniji. Ti marketi su na potezu od 31 do steinway ulice, mislim da ih ima 2-3. Sto se tice organske hrane mi to jedemo vec neko vreme, ali samo odredjene stvari jer negde zaista ne mozes primetiti razliku(osim u ceni naravno). Organske stvari koje obavezno kupujemo su mleko, jaja, po neko voce i povrce(samo gde zapravo ima razlike u ukusu) i uglavnom gledamo da uzimamo organsku piletinu mada upadne po nekad i drugo meso, kao i riba
Reply With Quote
  #27  
Staro 24.07.2013, 16:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[quote=milosx;39828] Skoro sam gledao sam epizodu "Penn & Teller Bullsh*t" kad pricaju o organskog hrani: Link PS: (Njihov stil humora nije za svakog)

Oni su totalni pish. Meni su oci otvorili kad sam radila svoj "proposal". Nakon odgledane jedne njihove epizode bolje sam razumela svog mentora. I nakon nekih revizija, glatko mi je prosao. Mislim da je jako korisno odgledati ekstremno liberalne stavove, nauci se.
Reply With Quote
  #28  
Staro 30.07.2013, 15:13
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno blog

Pozdrav Milose!

Procitala sam cijeli blog, super je, kao i fotografije!

Drago mi je da ste se tako dobro snasli i sto imate volje podijeliti to s nama

Mi takoder planiramo preseliti u NY, razmisljali smo sta i kako ali nakon citanja bloga sve mi se cini da cemo i mi u Astoriju, pa makar samo za pocetak...

Hvala na postovima koji su od velike pomoci!
Reply With Quote
  #29  
Staro 01.08.2013, 01:51
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Drago mi je sto vam je od koristi. Obavezno se javite kad dodjete!
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #30  
Staro 01.08.2013, 05:41
marton marton je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2011
YU lokacija: Croatia
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke

Ako nije problem, koja je ovo aplikacija za Android?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odobrena iseljenička viza posle 5 godina stanko76 Porodične imigrantske vize 130 24.09.2019 10:25
Usporedba mjesecnih zivotnih troskova po gradovima stizeljeto Stare teme 13 15.12.2008 04:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.