ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Amerika za nekog ko nema nikog i ne zna sta bi radio » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 09.04.2019, 13:44
tectonic's Avatar
tectonic tectonic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.11.2017
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik superkikoslav Prikaz poruke
Ja sam adresu naveo hotel u Bostonu i nije bilo problema
Dao si adresu hotela u Bostonu zato što si ga već rezervisao ili?
Je li uopšte emigracija moguća ukoliko na intevjuu kažem da ne znam tačnu adresu?
Onda jedina mogućnost ostaje iznajmljivanje nekog stana preko negog sajta, pa navesti tu adresu?
__________________
DV 2019 - 2 prijave (has not been selected)
DV 2020 - 2 prijave (has not been selected)
DV 2021 - 1 prijava (has not been selected)
DV 2022 - 1 prijava (has not been selected)
DV 2023 - 1 prijava (has not been selected)
DV 2024 - 1 prijava (has not been selected)
Reply With Quote
  #12  
Staro 09.04.2019, 14:37
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tectonic Prikaz poruke
Dao si adresu hotela u Bostonu zato što si ga već rezervisao ili?
Je li uopšte emigracija moguća ukoliko na intevjuu kažem da ne znam tačnu adresu?
Onda jedina mogućnost ostaje iznajmljivanje nekog stana preko negog sajta, pa navesti tu adresu?
Adresu moraš dati, ali oni ne pitaju čija je adresa(bar mene nisu). Potražio sam na bookingu hotel blizu aerodroma u Bostonu, ali nisam ništa rezervisao, samo prepisao adresu (pošto nisam imao pojma gdje ću kad dođe vrijeme, pa kontam najbolje je blizu aerodroma) i tu adresu naveo. U ambasadi nisu ništa pitali, niko ti ne traži dokaz kod koga ćeš da budeš. Kada sam sletio u Boston (tada sam već znao gdje ću), službeniku na aerodromu sam rekao da mijenjam adresu i da me prijavi na novoj adresi gdje želim da mi dođu ssn i green card, napisao mu na papiru i predao, da ne bi slučajno bilo neke greške. I sve je bilo ok.
Reply With Quote
  #13  
Staro 10.04.2019, 06:17
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik superkikoslav Prikaz poruke
Adresu moraš dati, ali oni ne pitaju čija je adresa(bar mene nisu). Potražio sam na bookingu hotel blizu aerodroma u Bostonu, ali nisam ništa rezervisao, samo prepisao adresu (pošto nisam imao pojma gdje ću kad dođe vrijeme, pa kontam najbolje je blizu aerodroma) i tu adresu naveo. U ambasadi nisu ništa pitali, niko ti ne traži dokaz kod koga ćeš da budeš. Kada sam sletio u Boston (tada sam već znao gdje ću), službeniku na aerodromu sam rekao da mijenjam adresu i da me prijavi na novoj adresi gdje želim da mi dođu ssn i green card, napisao mu na papiru i predao, da ne bi slučajno bilo neke greške. I sve je bilo ok.
Tako sam i ja uradio bio. Prvo predao adresu kod poznanika mojih roditelja u Cikagu. Samo su mi rekli da budem siguran da je to neko kome verujem posto bi mi tamo stigla dokumenta. Nisam mogao da dam burazerovu posto je on tad bio 3 god vec ilegalno u USA haha.

Prilikom sletanja u USA po prvi put, kod CBP officer-a sam popunjavao formulare i predao dokumenta, i tad sam pitao da promenim adresu jer sam vec imao firmin stan koji me je cekao i nije bilo nikakvih problema.

E sad, treba obratiti paznju na sledece - Meni se desilo da nisam dobio green card cak ni posle 3 nedelje od sletanja u USA. Nakon toga sam otisao u Social Security Administration da proverim o cemu se radi jer sam nakon popunjavanja formulara stiklirao da hocu da mi se green card izradi i posalje cim uplatim onaj fee za izradu posto sam citao ovde da je neko pominjao kako taj proces traje po 2-3 nedelje.
Medjutim, ispostavilo se da se to zagubilo negde u sistemu i morao sam opet da apliciram za SSN da se izradi, a i GC (bez ikakve dodatne naplate). Srecom, rekli su mi da vec nakon 24h mogu da dodjem opet u SS Office kako bi mi na papiricu napisali koji SSN mi je dodeljen kako bih mogao konacno da odem u banku i otvorim racun haha. GC i SSN kartica su mi stigli nekih nedelju dana nakon toga.
__________________
Oktobar 2015 - Prva prijava za GC
Maj 2016 - Izvucen!
Jul 2016 - Predati papiri
Decembar 2016 - Zakazan intervju za Februar 2017
Februar 2017 - Prosao intervju
Mart 2017 - Pozeleneo
Avgust 2017 - Sleteo u Orange County, CA!
Reply With Quote
  #14  
Staro 01.06.2019, 14:59
ivo333 ivo333 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.03.2019
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: BiH, Croatia
Poruke: 37
Nepromenjeno Opšte pitanje

Pozdrav.

Interesuje me kako ide taj proces emigracije u SAD, tj način nakon dobivanja Prve koverte...

Znači, da li aplikant već mora znati gdje će živjeti u SAD-u, tj na kojem će mjestu biti nastanjen, dalje, da li se prijevoz avionom plaća od strane aplikanta ili je to sve besplatno, znam da se plaća ljekarski pregled i taksa za visu u Ambasadi, da li oni traže posao za aplikanta ili on to sam mora, itd?

Hvala. Interesuju me ti opšti uslovi.....
Reply With Quote
  #15  
Staro 01.06.2019, 18:39
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivo333 Prikaz poruke
Pozdrav.

Interesuje me kako ide taj proces emigracije u SAD, tj način nakon dobivanja Prve koverte...

Znači, da li aplikant već mora znati gdje će živjeti u SAD-u, tj na kojem će mjestu biti nastanjen, dalje, da li se prijevoz avionom plaća od strane aplikanta ili je to sve besplatno, znam da se plaća ljekarski pregled i taksa za visu u Ambasadi, da li oni traže posao za aplikanta ili on to sam mora, itd?

Hvala. Interesuju me ti opšti uslovi.....

Cim udjes u ambasadu prostiru ti crveni tepih i bacaju dolare ispred tebe, pitaju te koliko zelis da zaradjujes i gde bi voleo da zivis, i naravno koja kola zelis da ti kupe. Posle toga pitaju kojom bi aviokopmpanijom leteo i kojom klasom?

E kad sve to izdeklamujes, opale ti samar i kazu dobrodosao u USA surovi kapitalizam, wake up.

Citaj forum ne budi lenj
Reply With Quote
  #16  
Staro 01.06.2019, 22:26
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivo333 Prikaz poruke
Pozdrav.

Interesuje me kako ide taj proces emigracije u SAD, tj način nakon dobivanja Prve koverte...

Znači, da li aplikant već mora znati gdje će živjeti u SAD-u, tj na kojem će mjestu biti nastanjen, dalje, da li se prijevoz avionom plaća od strane aplikanta ili je to sve besplatno, znam da se plaća ljekarski pregled i taksa za visu u Ambasadi, da li oni traže posao za aplikanta ili on to sam mora, itd?

Hvala. Interesuju me ti opšti uslovi.....
Nema koverti. To je prevazidjeno. Nekada su se aplikacije slale kovertom i povratne info. su isto tako stizale. Sada sve ide preko interneta i prijava i lutrija i slanje podataka nakon sto budes izvucen i kontakt. Jedino je intervju i dalje face 2 face ali ko zna, mozda i to bude preko skajpa za par godina
DV Lottery je lutrija za USELjENICKU zelenu kartu...Dakle neces dobiti placen avion, placen smestaj, nece ti niko naci posao, ni zenu. Ako budes dobio na lutriji, otvara ti se mogucnost da kroz dalju aplikaciju(slanje dok. i intervju) budes "primljen" u US kao imigrant. Dobijes zelenu kartu sa kojom imas pravo da zivis i radis i prakticno skoro da si drzavljanin Amerike, ali novac sam obezbedjujes za sve.
Ako te izvuku, ne moras da znas tacno gde ces ziveti ali bi i u aplikaciji(koju saljes za lutriju) i u formularu (ds-260 koji popunjavas nakon sto si izvucen) trebalo da navedes adresu gde bi mogao da odes (rodjak, kum, prijatelj...). Ali gde ces zaista biti je najbitnije da znas definitivno kada sletis u US, tada na Aerodromu saopstavas Imigracionom sluzbeniku definitivno adresu gde odsedas i na tu adresu ti stize GC i SSN...

Citaj forum, jer na svako tvoje pitanje je odgovoreno 30 puta. Pozdrav
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Njemacka vs. Amerika Lilya4ever Vaša strana 48 02.11.2018 17:54
Prijava ako nemam nikog u US i pitanja vezana za Floridu Lilya4ever Vaša strana 1 28.08.2017 17:41
Jedina zelja-Amerika lah11 Vaša strana 3 17.06.2014 07:52
DV2012 promenjena procedura - nema vise koverti? kovacevs Prva koverta 65 07.07.2011 01:02

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.