ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Policajac u USA ? » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 02.05.2018, 00:47
miloszeka miloszeka je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2017
YU lokacija: Beograd
Poruke: 23
Nepromenjeno

Da, sad vidim i ja...pricao je o obezbedjenju pa se nadovezao na policiju pa sam zbog toga permutovao...cudno mi je, jer znam da su kod njih policajci zasticeni kao beli medvedi, uzivaju sve beneficije od dobrih plata, preko najboleg zdravstvenog i penzionog osiguranja...ja sam ove godine prvi put predao za GC imam dosta iskustva i vestina u poslovima vezanim za MUP, a stekao sam i neke sertifikate koji su medjunarodno priznati (mada u USA ko zna...) pa se nadam da bi za koju godinu mogao da se susnem na neki slican posao...mada znam da mi nosenje namestaja ne gine za pocetak.
Reply With Quote
  #12  
Staro 02.05.2018, 16:40
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno NYPD Police Officers

“Salary and Benefits

A career with the NYPD means receiving a reliable benefits package that includes paid vacation, paid sick leave, and retirement funds. In addition to a salary, compensation includes longevity pay, holiday pay, and uniform allowance, along with opportunities for overtime.

Salary
Starting salary: $42,500
Salary after 5 ½ years: $85,292.
Including holiday pay, longevity pay, uniform allowance, night differential and overtime, police officers may potentially earn over $100,000 per year.

Additional Benefits
27 Paid vacation days after 5 years of service
Unlimited sick leave with full pay
Selection of medical benefit packages
Prescription, dental, and vision coverage
Annuity fund
Deferred Compensation Plan, 401K and I.R.A.
Optional retirement at one half salary after 22 years of service
Annual $12,000 Variable Supplement Fund (upon retirement)
Excellent promotional opportunities“

Za zivot u NYC ova pocetna plata nije dovoljna ukoliko pojedinac zivi sam...

NYCB je dao info za poslove obezbedjenja I to zaista jesu minimalci...

“Legendarni NYPD” je legendaran jer ga je Hollywood napravio takvim. Ceo NYC je u stvari brand koji samo holivudskim filmovima moze da zahvali na popularnosti u svetu. Uzivo, stvari nisu bas tako glamurozne...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #13  
Staro 08.05.2018, 08:05
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miloszeka Prikaz poruke
Druze, ne zelim da te demantujem, al jel moguce da legendarni NYPD ima tako male satnice? Mozda se to odnosi na pripravnike i pocetnike? Verovatno da se tokom godina rada povecava i zarada...to ispada da nasi studenti na W&T programu zarade za mesec dana vise nego jedan policajac, zato mi i zvuci malo neverovatno...msm nemoj pogresno da me razumes prosto sam zapanjen ako je takva situacija.
Sorry, moja greska. Nekako sam sve nakaradno napisao... Mislio sam na posao obezbedjenja. u NYPD novajlije godisnje zarade oko 45.000, sto i nije nesto kada uzmes u obzir sta ih sve ceka...
Eto, sada videh da je Magelan vec odradio profi posao. Svaka cast! Malo mi ne ide ova nocna smena
Reply With Quote
  #14  
Staro 05.02.2019, 19:01
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
“Salary and Benefits

A career with the NYPD means receiving a reliable benefits package that includes paid vacation, paid sick leave, and retirement funds. In addition to a salary, compensation includes longevity pay, holiday pay, and uniform allowance, along with opportunities for overtime.

Salary
Starting salary: $42,500
Salary after 5 ½ years: $85,292.
Including holiday pay, longevity pay, uniform allowance, night differential and overtime, police officers may potentially earn over $100,000 per year.

Additional Benefits
27 Paid vacation days after 5 years of service
Unlimited sick leave with full pay
Selection of medical benefit packages
Prescription, dental, and vision coverage
Annuity fund
Deferred Compensation Plan, 401K and I.R.A.
Optional retirement at one half salary after 22 years of service
Annual $12,000 Variable Supplement Fund (upon retirement)
Excellent promotional opportunities“

Za zivot u NYC ova pocetna plata nije dovoljna ukoliko pojedinac zivi sam...

NYCB je dao info za poslove obezbedjenja I to zaista jesu minimalci...

“Legendarni NYPD” je legendaran jer ga je Hollywood napravio takvim. Ceo NYC je u stvari brand koji samo holivudskim filmovima moze da zahvali na popularnosti u svetu. Uzivo, stvari nisu bas tako glamurozne...
Izvini, a koliki su porezi na tu bruto platu otprilike ? I da li kako plata raste, tako raste i porez? Još bolje ako neko zna da me uputi, gde da pročitam detaljnije o porezima i "odbicima" od bruto plate
Reply With Quote
  #15  
Staro 05.02.2019, 22:23
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Izvini, a koliki su porezi na tu bruto platu otprilike ? I da li kako plata raste, tako raste i porez? Još bolje ako neko zna da me uputi, gde da pročitam detaljnije o porezima i "odbicima" od bruto plate
Ima u forumu lepo objasnjeno koliko se odbija i za sta. Treba malo pretraziti forum. Grubo racunato, 20-25% maksimalno.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #16  
Staro 06.02.2019, 05:47
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Izvini, a koliki su porezi na tu bruto platu otprilike ? I da li kako plata raste, tako raste i porez? Još bolje ako neko zna da me uputi, gde da pročitam detaljnije o porezima i "odbicima" od bruto plate
da ima, to se zove tax brackets i odnosi se na Federal Tax ista za sve drzave i npr za 2019:

samce: prvih $40,000 po stopi od 12%
sledecih: $40,000 - $84,000 22%

itd...

osim Federalne taxe imas i:

Social security tax 6.2% maximalna osnovica tj cap $132,000 (znaci maximalno moze da ti ode $8184 na ovu taxu

Medicare Tax 1.45% bez limita.

isto toliko placa i preduzetje za tebe, ova dva doprinosa, a self employed placaju ova dva po stopi 12.4%+2.9% dakle duplo....

i jos treba da vidis kolike su state i local tax na personal income u tvojoj drzavi, u Oregonu je npr 9% (nije bas malo)

--------

ima tu jos caka da li popunjavas zajedno ili odvojeno sa supruznikom, imas li neki povrat ili pak dodatni prihod, dakle kao sto vidis na platu od $40,000 moraces da istreses 28.6% ili $11.460
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #17  
Staro 06.02.2019, 05:55
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

samo da dodam da je koncept plate u Evropi i USA malo razlicit.

Mozda ovih 28% ne izgleda strasno u poredjenju sa EU gde otprilike pola pijes pola sarcu dajes, ali u EU si pokriven zdravstveno full, penziono, za nezaposlenost i jos neki servisi su besplatni.

U USA tek kad primis paycheck pocinje zurka. Zato uz platu treba videti i kakav paket ide, sta ti jos obezbedjuje firma. Ovaj primer za policajca izgleda mi dosta izdasan. Cak veoma izdasan.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #18  
Staro 07.02.2019, 16:38
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
da ima, to se zove tax brackets i odnosi se na Federal Tax ista za sve drzave i npr za 2019:

samce: prvih $40,000 po stopi od 12%
sledecih: $40,000 - $84,000 22%

itd...

osim Federalne taxe imas i:

Social security tax 6.2% maximalna osnovica tj cap $132,000 (znaci maximalno moze da ti ode $8184 na ovu taxu

Medicare Tax 1.45% bez limita.

isto toliko placa i preduzetje za tebe, ova dva doprinosa, a self employed placaju ova dva po stopi 12.4%+2.9% dakle duplo....

i jos treba da vidis kolike su state i local tax na personal income u tvojoj drzavi, u Oregonu je npr 9% (nije bas malo)

--------

ima tu jos caka da li popunjavas zajedno ili odvojeno sa supruznikom, imas li neki povrat ili pak dodatni prihod, dakle kao sto vidis na platu od $40,000 moraces da istreses 28.6% ili $11.460
Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
samo da dodam da je koncept plate u Evropi i USA malo razlicit.

Mozda ovih 28% ne izgleda strasno u poredjenju sa EU gde otprilike pola pijes pola sarcu dajes, ali u EU si pokriven zdravstveno full, penziono, za nezaposlenost i jos neki servisi su besplatni.

U USA tek kad primis paycheck pocinje zurka. Zato uz platu treba videti i kakav paket ide, sta ti jos obezbedjuje firma. Ovaj primer za policajca izgleda mi dosta izdasan. Cak veoma izdasan.
Hvala na odg. tebi i Svensonu. Edukovao sam se koliko sam mogao nakon mog pitanja na ju tjubu i forumu.
Vrlo mi je zanimljiv njihov poreski sistem. Sad možda je to puno ali je mnogo transparentniji i pre svega je sistem.
Nekako znas na cemu si dok se kod nas ne zna ko pije, a ko plaća.

Što se tiče pokrivenosti od poreza u EU...Možda u nekim "Zapadnim" zemljama i Skandinavskim naravno...Kod nas možeš da crkneš kao pas ako nemaš vezu, penzije su toliko bedne da je sramota o istim i pričati, a kada dobiješ otkaz, da bi ostvario pravo na socijalu, nekada je potrebno da prođe i 6. meseci dok ne počneš da dobijaš neku crkavicu.

Samo ću se još jednom vratiti na naše čuveno zdravstvo.
Prosečna plata je oko 420-430e
*porođaj u koverti 200e do 1000e (200e ako znaš Doktora naravno)
*Sahrana u BGu, 1200-1500e
*Lečenje retkih bolesti (prodaš stan, kuću, kola pa onda moliš narod da šalje SMS)

i td i sl...mogao bih do sutra koliko si u Srbistanu pokriven od poreza
Reply With Quote
  #19  
Staro 07.02.2019, 21:12
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Hvala na odg. tebi i Svensonu. Edukovao sam se koliko sam mogao nakon mog pitanja na ju tjubu i forumu.
Vrlo mi je zanimljiv njihov poreski sistem. Sad možda je to puno ali je mnogo transparentniji i pre svega je sistem.
Nekako znas na cemu si dok se kod nas ne zna ko pije, a ko plaća.

Što se tiče pokrivenosti od poreza u EU...Možda u nekim "Zapadnim" zemljama i Skandinavskim naravno...Kod nas možeš da crkneš kao pas ako nemaš vezu, penzije su toliko bedne da je sramota o istim i pričati, a kada dobiješ otkaz, da bi ostvario pravo na socijalu, nekada je potrebno da prođe i 6. meseci dok ne počneš da dobijaš neku crkavicu.

Samo ću se još jednom vratiti na naše čuveno zdravstvo.
Prosečna plata je oko 420-430e
*porođaj u koverti 200e do 1000e (200e ako znaš Doktora naravno)
*Sahrana u BGu, 1200-1500e
*Lečenje retkih bolesti (prodaš stan, kuću, kola pa onda moliš narod da šalje SMS)

i td i sl...mogao bih do sutra koliko si u Srbistanu pokriven od poreza
mislio sam da poredim nivo usluga i cenu poreza, a ne konkretno i kvalitete usluga. Znamo svi da je Srbija jedna od najsiromasniji zemalja Evrope ali nije sve tako crno.

Vecina penzija su male, ali u Srbiji oromna vecina penzionera ima reseno stambeno pitanje. Ja imam tetku i tecu u NS koji imaju 2soban stan kod Limanske pijace i dve penzije od po 30,000 za koje kukaju da su male. To je 60,000 i plate komunalije za nekih 10,000 i ostane im 50,000. Sasvim lepo i pristojno zive. A imaju iz dravstveno, kakvo takvo, ali imaju.

Za mnoge Amerikance ovako mirni penzionerki dan su san.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #20  
Staro 08.02.2019, 00:44
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Prvo, tolike penzije ima jako mali broj ljudi u Srbiji, pogotovo da je dvoje, drugo, prosecna penzija je jedva 25000 (brdo ljudi prima manje od ovog).

Socijalna penzija u Americi prosecna je 1400-1500$ (a minimalna nije 200$), plus firme daju penzije svojim zaposlenima, plus 401k, plus za zivota moze da se ustedi itd itd.


Potpuno neuoporedivo Srbija i Amerika.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ovde policajac a šta tamo biti? anci Vaša strana 15 07.10.2014 09:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.