ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.09.2008, 12:21
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno Potvrda iz policije

Eh ovako,

napravio sam sudar prije par godina, proklizao u jednoj okuci, bio je led i udario u drugo auto. Dosla je bila policija, napravila zapisnik i sa suda mi je dosla obavijest da platim kaznu. To sam i uradio.

Interesuje me da li ovakva kazna utice na dobijanje potvrde iz policije?

Moje misljenje je da ne utice, ali sam na jednom forumu procitao da kao muz i zena dobili odbijenicu za Kanadu posto je covjek na uslovnoj zbog neke saobracajne nesrece.. Sad, mi nista nije jasno.. Ako moze neko da prokomentarise ovo bio bih zahvalan..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.09.2008, 20:21
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno

tesko ovde u Srbiji da se to desi -ovde policija ne daje takve podatke -tj. USA ambasada nema nacina da proveri recimo policijsku potvdu o nekaznjavanju (treba da se ide preko suda itd . ako se vec u startu ministar pravosudja ne umesa pa odobri naknadno nesto -sto se ovde nece desiti ni u ludilu -vec smo dosta sa Amerima zategli ovde u Srbiji -to bi bio razlog da se neko proglasi "izdajnikom Slpskog naloda"prvo doticni ministar pa ministar policije -licno ne mogu da zamislim I.DACICA da Amerima daje nesto sto traze )sad u Bosni je medjunarodna uprava pa mozda ce izaci u susret ali to je proces od recimo mesec dana najmanje -MUP Srbije recimo na direktan zahtev Kanadske vlade ili Australijske za proveru doticnih potvrda o nekaznjavanju (posto se kod njih sva procedura za emigraciju obavlja u centrima koji se nalaze u tim respektivnim zemljama ) odugovlaci sa odogovorom i po 1 -1. 1/2 dana ;tu neka blic provera nema sansi -taj je covek (u Bosni)to verovatno naveo u formularu pa je i bio obijen-znaci info je potekao od njega samog
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.09.2008, 21:01
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

ma dobro, saobracajni udes u kom nema stradalih nije tako stasna stvar. skoro svi imaju to u svom vozackom iskustvu.
ako je neko na uslovnoj zbog saobracajke, znaci da se nesto ozbiljno lose desilo, mozda je skrivio neku nesrecu, neko poginuo ... ne znam.
u svakom slucaju mislim da nemas uopste razloga da brines!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #4  
Staro 14.09.2008, 21:04
Macedonia Ohrid's Avatar
Macedonia Ohrid Macedonia Ohrid je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.08.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Ohrid
Poruke: 101
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Eh ovako,

napravio sam sudar prije par godina, proklizao u jednoj okuci, bio je led i udario u drugo auto. Dosla je bila policija, napravila zapisnik i sa suda mi je dosla obavijest da platim kaznu. To sam i uradio.

Interesuje me da li ovakva kazna utice na dobijanje potvrde iz policije?

Moje misljenje je da ne utice, ali sam na jednom forumu procitao da kao muz i zena dobili odbijenicu za Kanadu posto je covjek na uslovnoj zbog neke saobracajne nesrece.. Sad, mi nista nije jasno.. Ako moze neko da prokomentarise ovo bio bih zahvalan..
Ja mislim da nece biti nikakvih problema oko tog udesa.Sestra moje sopruge imala je slican udes i proslo je sve ok (ona je isto dobila na lutriji pre 4 godina i sad je u USA). Bitno je da nisi osuduvan za velike prestape, odnosno da nisi bio u zatvoru Pozz
Reply With Quote
  #5  
Staro 14.09.2008, 21:13
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Udes

Hej, zaista ne verujem da to ima bilo kakve veze. Udesi se i ovde desavaju svakodnevno (na zalost i ja sam vrlo brzo dobila to nezeljeno iskustvo) i to je nesto sto ovde ima veze sa osiguranjem i driving record a ne sa policijom. Drugi je slucaj, kao sto je vec receno, ako je neko poginuo ili imas record od DUI sto ja mislim i tamo stoji u dosijeu jer su u pitanju criminal charges. Nisam zaista obavestena kako je to regulisano tamo. Uostalom ako ti je kazna bila jedina posledica, to je maltene isto kao da si prosao kroz crveno - dobijes ticket zbog greske a ne zbog toga sto si uradio kriminalno delo.
Poz Zana
Reply With Quote
  #6  
Staro 28.06.2009, 22:18
kzs kzs je offline
Član
 
Datum prijave: 28.06.2009
Poruke: 3
Nepromenjeno

Da li znate mozda dal ce mi uticati,jedno vece smo privedeni u nekoj tuci,ja nisam ucestvovo al sam bio tu,pa mi se sudi,al necu dobiti nista,sad dal to nesto utice posto je neki decko izboden a naravno ja nemam veze stim i to naravno se dokazalo i sve,i dal zavrsen faks poboljsava sanse da se dobije zelena karta na bilo koji nacin???
Reply With Quote
  #7  
Staro 29.06.2009, 07:20
PaulGarrett's Avatar
PaulGarrett PaulGarrett je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.07.2008
YU lokacija: Srbija
Poruke: 106
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kzs Prikaz poruke
... dal zavrsen faks poboljsava sanse da se dobije zelena karta na bilo koji nacin???
mislim da ne, ovo je lutrija. da ima uticaja stepen strucne spreme onda bi to bilo naglaseno, napisano, verovatno bi postojao neki USA Highly Skilled Migrants Points Calculator kao sto ima za Kanadu, UK, Australiju ... i bodovali bi MSc - 25 Points, BSc. - 22, highschool - 5 ili nesto slicno ...

http://www.workpermit.com/canada/points_calculator.htm
Reply With Quote
  #8  
Staro 29.06.2009, 11:46
kzs kzs je offline
Član
 
Datum prijave: 28.06.2009
Poruke: 3
Nepromenjeno

A ovo prvo,vezano za sudjenje???
Reply With Quote
  #9  
Staro 29.06.2009, 12:04
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Moj savet ti je da probas sada da izvadis te potvrde i proveris da li ti nesto pise , da li si u postupku sudjenja. Sto se tice policije mislim da ti je to vezano za to da li si bio u zatvoru.
Obe potvrde ne bih trebale da kostaju vise od 1000 din, ako si iz Srbije.Potvrde inace vaze 6 meseci, ako ti je mali broj mozes da ih iskoristis za interviju.
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote
  #10  
Staro 29.06.2009, 13:24
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Nisam pravnik, ali mislim da i kod njih kao i kod nas postoji razlika izmedju prekrsaja i krivicnih dela. Koliko se razumem i koliko mi se cini, pitaju samo za krivicna dela, a prekrsaji su toliko redovna stvar, posebno za vozace, da to nikoga i nije rpevise briga.
Nek me ispravi neki pravnik, ako ih ima, ali za prekrsaj obicno platis kaznu (ako nemas para - u zatvor), a za krivicna dela su ugl. predvidjene kazne zatvora.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potvrda mvp977 Druga koverta 4 12.09.2008 10:32

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.