ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Robinhood- option trading » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 30.01.2021, 22:10
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Ovi veliki igraci (Hedge fondovi Melvin Capital i Citron ) su cijenu game stop obarali ( koja vrijedi mnogo vise) onda su se mali igraci (na reditu ta grupa broji 7 miliona ljudi) udruzili I poceli kupovati game stop akcije.
Akcija je pala na 2.5 $ a za otprilike dvije sedmice je otisla na 350$ ljudi su kupovali i drzali akcije.
Sada ovi veliki igraci placu i kukaju da hoce regulaciju berze a mali ljudi su ih potukli njihovim oružjem.
Samo da ispravim pocetak. Nisu obarali cenu vec su ocekivali da cena akcija padne i radili "shorting"(ili se tako nekako zove). Funkcionise otprilike ovako nekako: Uzmu akcije odmah i prodaju ih, a plate ih za 30 dana po ceni koja bude tada vazila. U praksi, klade se da ce cena akcija pasti i na tome zaradjuju. Dobije akcije odmah, proda za $2.5, a za mesec dana, kad impadne vrednost, ih plati po $0.5. Lepih $2 zarade. Sad placu jer umesto da zarade $2, pukli su $347.5 po akciji.
Reply With Quote
  #12  
Staro 01.02.2021, 21:49
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

To je nešto što se zove short sale. Prodali su nešto što ne poseduju.
Zanimljivo je da je taj koncept samo smišljen da bi veliki igrači profitirali od toga i oni su short sold 140% od ukupnog market value GameStop!? E sada kad su obični smrtnici udarili kontru i lovatori izgubili preko 70 milijardi, sada sisitem ne odgovara i kreću manipulacije. Stock ne može da se kupi uopšte, samo da se proda, veštački se obaraju cene, Robinhood (more like sheriff of Nottingham), prodaje akcije u ime korisnika samo sa obaveštenjem itd...

Smešno dokle ide bezobrazluk moćnih. Ako SEC ne stane na stranu malih investitora cenim da će Wall Street da gori.
Reply With Quote
  #13  
Staro 02.02.2021, 01:19
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala na objasnjenju.

Na zalost, izgleda da ne moze svako da manipulise akcijama na berzi. Samo "odabrani".
Kad bi se otarasili tih stetocina, berza bi bila puno bolje mesto.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #14  
Staro 04.02.2021, 01:24
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Ne berza, svet .
Reply With Quote
  #15  
Staro 06.02.2021, 15:20
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Ne berza, svet .
100% si u pravu.

Samo nikako da krenemo da pravimo bolji svet.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #16  
Staro 06.02.2021, 20:00
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ova sedmica nije bila uopste losa $$$
Izbor za 12 feb
SPCE $51.5 PUT = 2x premium $245
CGC $41 PUT = 2× premium $166

TOTAL = 822$

Kupio sam 500 akcija MRO po $7.42 = sada je 7.94 tako da ima nekog profita ali definitivno prodajem na $8.5 $
Reply With Quote
  #17  
Staro 28.02.2021, 23:02
doE0 doE0 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2016
Poruke: 69
Nepromenjeno

Meni su poslednje dve nedelje lepo ispostovale $$$$$
APHA I TLRY su lep novac donele pre dve nedelje, a ove je SPY bio dosta dobar!
Reply With Quote
  #18  
Staro 01.03.2021, 01:00
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja uzeo dogecoin za $150... onako bezveze pa sta bude, drzacu na dugi rok, video da je Elon Musk kupio, vidim svi pisu i snimaju o tome, Mislim da ima potencijala da dosegne dolar vrlo brzo, a nakon toga moze svasta da bude, moze da bude skyrocket tipa 100$ ili moze skroz da se sroza sta znam...

Vidim da mnogi ne planiraju da drze na dugi rok nego cekaju neku vrednost tipa dolar .50 centi i slicno...

Ono sto sam skapirao jeste da donekle prati krivu bitcoina tipa bitcoin raste, raste i ovo, pada bitcoin pada i ovo.... Ako bitcoin dozivi veliki pad na tipa 10k u skorije vreme verujem da ce se mnogi okrenuti dogecoinu i slicno....


Kako god $150 nije neka investicija ali ko zna sta se moze desiti na duge staze tako da cu drzati to...

za kraj sto bi rekli doge to the moon
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #19  
Staro 01.03.2021, 03:43
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ja uzeo dogecoin za $150... onako bezveze pa sta bude, drzacu na dugi rok, video da je Elon Musk kupio, vidim svi pisu i snimaju o tome, Mislim da ima potencijala da dosegne dolar vrlo brzo, a nakon toga moze svasta da bude, moze da bude skyrocket tipa 100$ ili moze skroz da se sroza sta znam...

Vidim da mnogi ne planiraju da drze na dugi rok nego cekaju neku vrednost tipa dolar .50 centi i slicno...

Ono sto sam skapirao jeste da donekle prati krivu bitcoina tipa bitcoin raste, raste i ovo, pada bitcoin pada i ovo.... Ako bitcoin dozivi veliki pad na tipa 10k u skorije vreme verujem da ce se mnogi okrenuti dogecoinu i slicno....


Kako god $150 nije neka investicija ali ko zna sta se moze desiti na duge staze tako da cu drzati to...

za kraj sto bi rekli doge to the moon
Jednom sam se zeznuo sa bitcoinom davne 2012 god i nikad vise.
Kada mi je jedan lik rekao u junu prošle godine doge kupi za 100 dolara ( oko 32000 doge coin)i zaboravi, ovaj put sam poslusao.
Reply With Quote
  #20  
Staro 01.03.2021, 04:03
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Iskreno nemam neko strucno misljenje o tom dogecoinu, kad sam kupio pogledao par klipova na youtube i to je to. Mislim da ima potencijal da napreduje, pitanje je koliko...

Kako god nismo ulozili ne znam koje pare u to, vec nesto minimalno po mom misljenju, opet svakako i da mu vrhunac bude dolar, bice lepa investicija za sve koji su kupili u pravo vreme, a i da vrednost krene da pada necemo biti u ne znam kom minusu...

Po mom misljenju sa nekom investicijom od 200 do 300 dolara u dogecoin nista se ne gubi
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.