ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 17.08.2019, 09:08
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dukeduki Prikaz poruke
Izvini , ali sansa da te izvuku u procentima je bas mala i ti sad razmiljas o “bacanju” para?!?! Umesto da odes u neku bolju foto radnju/ studio i trazis da te slikaju za US vizu i standardu koji se trazi.Ako je iole normalan studio, znace sta ti treba i koji su tehnicki kriterijumi.
Sansa da i sa dobrim aparatom ne odradis nesto opet je velika.

Sve informacije vec postoje na sajtu ambasade i sam proces citanja toga i prevodjenja ti je priprema za ispunjavanje formulara i dalje etape procesa.Sam proces vec sledece gidine moze imati neke izmene i onda to uputstvo nece puno znaciti
Slikanje je najmanja stavka finansijski u odnosu na sve ostalo ako budes izvucen..zato bolje sljakaj i stavljaj sa strane.
Cao,
kao sto sam vec rekao ali ajde ponovo...Ideja je napraviti uputstvo na nasem jeziku u sto kracem roku TEK kada krenu nove prijave u oktobru...

Sto se tice sljakanja i stavljanja sa stranje. Hvala puno na ovom mudrom savetu, dacu sve od sebe !
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #12  
Staro 17.08.2019, 11:38
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

Sve postoji vec na forumu. Citajte, pretrazite. Ako ne razumete engleski, UCITE ga, on ce vam najvise trebati ako vas izvuku. Cak je i prevedeno, slikano korak po korak ovde na sajtu..ako budete tako lenji i nesnalazljivi, nemojte dzabe da idete u US, jer cete se brzo razocarati i vratiti kuci.
Reply With Quote
  #13  
Staro 17.08.2019, 13:00
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Fotka za prijavu treba biti dobrih dimenzija i formata, sa bijelom pozadinom i svakodnevnim izgledom.
Mislim da ne gledaju fotografije vec racunar sam prepozna neispravne i budete diskvalifikovani zato je ogroman broj ljudi ove god diskvalifikovan stoga imamo ove ovako visoke brojeve (puno rupa tj. diksvalifikovanih)...

Bitna je fotka samo kad se nosi na intervju, a ova za prijavu ne mora biti savrsena vec ispravna, onako kako oni zahtjevaju...

Daleko je 2021, i nemoj se puno radovati, sanse da te izvuku na lutriji su ravne nuli... Pola moje familije igra lutriju po 10god i meni kad su rekli ja sam izvucen iz drugog puta, a oni nikada... Ne treba se puno uzdati u lutriju niti planirati nesto dok ne budes izvucen... Ovo je stvarno lutrija i od 20+M ljudi izvuku 50.000... Ja sam tako bio “zagrizen” prve god i kada nisam bio selected stvarno sam se razocarao pa sam se drugi put prijavio vise iz zezancije nego sa nekom nadom i eto kada se covjek najmanje nada izvuku ga...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #14  
Staro 17.08.2019, 13:28
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke

Postoje pitanja koja nisu najjasnija i onima koji znaju Engleski pa smo ih razjasnjavali na forumu nekoliko puta, a kamoli nekome ko ne zna!

1. Ime Prezime
2. Pol
3. Datum rodjenja
4. Mesto rodjenja
5. Drzava rodjenja
6. Drzavljanstvo (kojim se aplicira)
7. Fotografija
8. Adresa
9. Zemlja gde zivite
10. Broj telefona
11. Mejl adresa
12. Nivo obrazovanja
13. Bracni status
14. Broj dece


Mnogo zajebana aplikacija i za one koji znaju engleski....
Reply With Quote
  #15  
Staro 17.08.2019, 13:48
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Ja svake godine nisam siguran dal se popunjava sve sa caps lock ili ne. Ne pise u zvanicnom uputstvu na zvanicnom sajtu ali mislim da je svejedno. Svaki put razmisljam i mislim da svake godine sam drugacije popunjavao.
Ako neko zna tacno kako je ispravno nek se javi.
Reply With Quote
  #16  
Staro 17.08.2019, 15:03
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
1. Ime Prezime
2. Pol
3. Datum rodjenja
4. Mesto rodjenja
5. Drzava rodjenja
6. Drzavljanstvo (kojim se aplicira)
7. Fotografija
8. Adresa
9. Zemlja gde zivite
10. Broj telefona
11. Mejl adresa
12. Nivo obrazovanja
13. Bracni status
14. Broj dece


Mnogo zajebana aplikacija i za one koji znaju engleski....
Svaka cast. Ove godine bi aplikacija trebalo da se izmeni, ne nesto znacajno, ali npr. kod adress.
In Care Of
Address Line 1
Address Line 2
City/Town
District/Country/Province/State
Postal Code/Zip Codea

bilo je na forumu dosta razlicitih saveta i ljudi su razlicito popunjavali, bilo je naknadne pameti koja je nadvladana jos naknadnijom.
Nisam siguran da li bi nesto od ovoga ako se pogresno popuni bilo dovoljno za diskvalifikaciju ali ajde.

Ne znam cemu toksicnost, komentar o znanju Engleskog jezika koji se nauci za 3 meseca, komentarisanju tudje kompetencije za zivot,posao.. zasto jednostavno komentarisete druge ljude ko je na kom nivou, na kom nivou bi trebao da bude i sta bi ko zeleo da postigle u zivotu.
Diskreditacijom nekoga i necijih osobina se nista ne dobija, valjda ste dovoljno zreli da znate to.
Opet, ideja je da napravimo uputstvo za sve, a ako ste se uvredili ili osetili ugrozenim sto bi se mozda vise ljudi javilo na lutriju, onda ste ipak u ozb. problemu.
Pozdrav
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #17  
Staro 17.08.2019, 15:06
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jamive Prikaz poruke
Sve postoji vec na forumu. Citajte, pretrazite. Ako ne razumete engleski, UCITE ga, on ce vam najvise trebati ako vas izvuku. Cak je i prevedeno, slikano korak po korak ovde na sajtu..ako budete tako lenji i nesnalazljivi, nemojte dzabe da idete u US, jer cete se brzo razocarati i vratiti kuci.
Ohhh koliko mudrosti disi malo
evo tebi jedna:
Savet ne dajes ako nije trazen.
Zar nije bolja od svake tvoje?
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #18  
Staro 17.08.2019, 19:52
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno Razumeo sam i prvi put

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Cao,
kao sto sam vec rekao ali ajde ponovo...Ideja je napraviti uputstvo na nasem jeziku u sto kracem roku TEK kada krenu nove prijave u oktobru...

Sto se tice sljakanja i stavljanja sa stranje. Hvala puno na ovom mudrom savetu, dacu sve od sebe !
Onda eto imas pune ruke posla da to pocnes da radis i samo napred!
Reply With Quote
  #19  
Staro 17.08.2019, 20:17
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno Razumevanje i za one koji se ne slazu

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Ohhh koliko mudrosti disi malo
evo tebi jedna:
Savet ne dajes ako nije trazen.
Zar nije bolja od svake tvoje?
Ovo je forum i trebalo bi da i ti prihvatis da neko napise nesto sto ti se mozda nece svideti ali i sam burno reagujes.Cak mi se cini da si prvi koji je ironicno reagovao na tudje postove.

Lepa je ideja da se pokrene to nesto sto ce pomoci svima...kao najbolji nacin da to krene sa nule je da ti koji si to predlozio prvi pocnes sa prevodjenjem i okupis ljude zaibteresovane za isto.Svakako ce doneti nesto dobro i ja vam zelim uspeh sa tim projektom.
Ono sto su ti drugi komentarisali da ides takodje i istrazujes sve u vezi toga, sto je na engleskom je dobar savet jer se ujedno covek nesvesno informise i o nekim dodatnim stvarima koje itekako mogu biti korisne kasnije.

Saveti koje neko daje daje iz perspektive nekoga ko je neki proces prosao pa eto ima za pravo da poseli svoj stav, ne branim nikoga i mozda ima neko i ko se oseca ugrozenim ali to je doslo od tebe pa vise govori o tebi mozda kako razmisljas.

Napomenucu da mi nije zelja da ti omalovazavam ideju koju si predlozio ali opet predlazem da budes primer drugima, pocnes sa time, na taj nacin okupis istomisljenike i uradite nesto lepo i dobro.
Od starijih forumasa vise ocekuj neke sugestije iz onoga sto su prosli u svom procesu a od buducih ocekuj tu akciju.

Svako ko je dosao preko gc ili na drugi nacin je itekako iskusio mnogo toga sta je zivot, prilagodjavanje novom sistemu i verujem se dobro pomucio da nadje svoje mesto pod suncem pa ce ti svaka prica znaciti, neka kako ne treba a neka kako treba da radis.

Pozdrav za sve i one stare forumase a i za vas novije i nove
Sve najbolje
Reply With Quote
  #20  
Staro 18.08.2019, 10:46
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Ohhh koliko mudrosti disi malo
evo tebi jedna:
Savet ne dajes ako nije trazen.
Zar nije bolja od svake tvoje?
Savet trazis. U vidu precice da ti neko napravi..
Sto se tice same prijave, tu nema nikakve mudrosti. Odes na sajt i prijavis se. Dok cekas da te izvuku, citas forume, blogove, gledas vlogove. Taman pomislis :"to je to, znam sve naredne korake", onda naletis na neciji slucaj koji te demantuje.
Znaci ne mozes sve da sastavis i stavis na jedno mesto, pogotovo ako si tek poceo da istrazujes tematiku.

Ja sam pre par god. Aplicirala za F4 i kao to je to, cekam...kad se cekanje oduzilo, pocnem "googlam". Jao kako sam se smorila kad sam saznala koliko se na nju zapravo ceka. Onda tako pretrazujuci, naletim na ovaj sajt pa forum, pa na jos info.
2x igrala i nista...u medjuvremenu je bilo izmena. Te u prijavi, te u ovom, te u onom...
Uvek ima novih informacija i nemoguce je da sve od pocetka do kraja stavis na jednom mestu.
Zato kazem: pretrazujte, ucite...mada i to je sve sviranje k. Ako vas izvuku, onda se angazujte
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.