ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #171  
Staro 11.02.2010, 15:40
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[QUOTE=dejancic;14005]Jel mozes da mi pojasnis malo oko te rezervacije? Ako sam dobro razumeo napravila si razliku izmedju garancije i rezervacije. Jel to znaci da se moze iznajmiti stan bez kreditne istorije i necije garancije, tako sto ga neko ko je vec u USA rezervise ranije, a ja naravno platim neke penale?[/QUOTE]

Tacno tako. barem je to ovdje moguce. Ako imas nekog u USA on moze da ti rezervise stan na tvoje ime prije tvog dolaska. Ta osoba ti nadje stan, uplati za tebe troskove rezervacije (variraju cijene) a ti njemu/njoj posaljes pare ili platis kad stignes. Za mene je stizeljeto nasla stan, uradila rezervaciju i uplatila troskove - negdje oko 200$ je tada kostalo, sedmicu dana prije mog dolaska u USA. Onda sam ja dobila email od predstavnika apartmanskog kompleksa sa skicom stana, kvadraturom, cjenovnikom i total iznosom koji trebam da uplatim kad dodjem u USA tako da sam jos prije dolaska tacno u $ znala koliko trebam da izbrojim $$$$ da bih usla u svoj stan.........potpisala sam to i vratila im nazad - nesto kao predugovor na vec odradjenu rezervaciju. Kad sam stigla ovamo onda sam i potpisala pravi ugovor, dala $$$$ kao u gore navedenom postu (3+1) i usla sam u svoj stan prvi dan po dolasku:grin:,
  #172  
Staro 11.02.2010, 16:26
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Da, sad sam se sjetila da sam jos uplatila i pola mjesecne stanarine za oktobar posto sam tamo stigla 14 oktobra a ugovoor potpisala 15 oktobra. Znaci, 3,5 +1 jer se ovdje stanarina placa i racuna od prvog u mjesecu.
  #173  
Staro 11.02.2010, 17:26
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

U Illinoisu mora neko da da renta i da garantuje za tebe kad uzimas stan.
Jednostavno nemas ni jedan validan dokumenat kad dodjes sa kojim bi ti potvrdio da si stanovnik USA.
Taj ko renta stan uglavnom bude u pocetku garant lizinga i sve se vrtii oko njega.
Dobro se secam kad smo dosli da smo potpisali gomilu papira i na svakom se morao potpisati i moj garant za stan.Posle par meseci pravili smo nove papire i skidali garanta sa liza od stana.Sad koliko to tacno iznosi u novcu ili kirijama ne bih vam znao tacno reci ali jedna stanarina je lezala cela kao depozit kod stanodavca drugu smo morali odmah pre ulaska u stan da uplatimo i jos neka osiguranja tako da je otprilike iznosilo oko 3 stanarine da se udje u stan.
Dalja procedura kad se dobije ugovor je da ides da vadis dokumente prijavljujes racune gde ti opet sve uzimaju duplo tj depozit koji ti na kraju vrate ili ti umanje racune za taj iznos ali morate imati te novce kad otvarate racune za struju telefon itd.
Ovo je vec negde opisano cini mi se al nije na odmet da se ponovi.
  #174  
Staro 11.02.2010, 17:57
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Meni je firma bila neki co-signer. Nije morao depozit da se daje, ali je morala da se da prva rata....koju su oni platili i kaasnije meni skidali u ratama od plate (nisu hteli sve odjednom da mi skinu....jer sam tek stigao i treba mi novac, pa da me ne opterete).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #175  
Staro 11.02.2010, 20:38
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[QUOTE=D$D;14024]U Illinoisu mora neko da da renta i da garantuje za tebe kad uzimas stan.
Jednostavno nemas ni jedan validan dokumenat kad dodjes sa kojim bi ti potvrdio da si stanovnik USA.
Taj ko renta stan uglavnom bude u pocetku garant lizinga i sve se vrtii oko njega.
Dobro se secam kad smo dosli da smo potpisali gomilu papira i na svakom se morao potpisati i moj garant za stan.Posle par meseci pravili smo nove papire i skidali garanta sa liza od stana.Sad koliko to tacno iznosi u novcu ili kirijama ne bih vam znao tacno reci ali jedna stanarina je lezala cela kao depozit kod stanodavca drugu smo morali odmah pre ulaska u stan da uplatimo i jos neka osiguranja tako da je otprilike iznosilo oko 3 stanarine da se udje u stan.
Dalja procedura kad se dobije ugovor je da ides da vadis dokumente prijavljujes racune gde ti opet sve uzimaju duplo tj depozit koji ti na kraju vrate ili ti umanje racune za taj iznos ali morate imati te novce kad otvarate racune za struju telefon itd.
Ovo je vec negde opisano cini mi se al nije na odmet da se ponovi.[/QUOTE]


Meni su ovdje uzeli kopiju pasosa i vize - kao zvanican dokaz da sam nosilac zelene karte. To im je bilo dovoljno jer su znali da cu za par nedjelja da dobijem i SSN i GC dokumenta. Mozda zato sto znaju da GC postoji premda mnogi ovdje nikad nisu ni culi za to i nemaju pojama kako izgleda GC dokument pa kad su mi trazili neki dokument sa slikom a ja im pokazem GC a oni to onda okrecu, gledaju, cude se, slijezu ramenima al ipak na kraju kazu OK:grin:
  #176  
Staro 12.02.2010, 16:25
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=Taji;14029]Meni su ovdje uzeli kopiju pasosa i vize - kao zvanican dokaz da sam nosilac zelene karte. To im je bilo dovoljno jer su znali da cu za par nedjelja da dobijem i SSN i GC dokumenta. Mozda zato sto znaju da GC postoji premda mnogi ovdje nikad nisu ni culi za to i nemaju pojama kako izgleda GC dokument pa kad su mi trazili neki dokument sa slikom a ja im pokazem GC a oni to onda okrecu, gledaju, cude se, slijezu ramenima al ipak na kraju kazu OK:grin:[/QUOTE]

Kod nas u Chicago vecina stanova trazi kreditnu istoriju da imas. Neki ti omogucavaju da mozes ostaviti depozit u ovako nekom slucaju, ali vecina kada im kazes da tek dolazis u USA i nemas kreditnu istoriju pogube se totalno. Nije im jasno kako hodas planetom zemljom i nemas kreditnu istoriju. Takodje, kada se zaposlis i imas stalan posao, onda uglavnom nema problema i sto nemas kreditnu istoriju.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #177  
Staro 13.02.2010, 07:10
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Nama se niko nije cudio da nemamo kreditnu povijest, jednostavno za takve slucajeve kao i za losu kreditnu povijest dajes veci depozit. Moj depozit u drugom stanu u koji sam usla je iznosio 125 dolara (u Colorado springsu redovni depozit se krece od 100 do 250 dolara otprilike, dok recimo u Kaliforniji gdje trenutno gledam stanove obicno bude 500). Medutim za prvi stan u koji sam usla dok jos nismo imali kreditnu povijest i samo jedan od nas je imao SSN, te nismo imali posao platili smo depozit u cijeni mjesecne kirije, te tri mjeseca unaprijed.

Ono sto sam uplatila za Taji, tu ''rezervaciju'' ovdje zovu ''holding depozit''. Za nju sam nasla stan, poslala joj trenutni cjenik za taj stan koji je htjela (cijene se svaki mjesec mjenjaju, uvijek ima neki popust ili posebna cijena za odredene stanove u naselju) i kad mi je ona dala zeleno svijetlo uplatila sam sumu od 205 dolara, 125 za cuvanje stanja (holding depozit), application fee, administration fee. Administration fee sluzi za provjeranje kreditne povijesti i SSN/a, a u Tajinom slucaju jer nije imala nijedno su mozda provjerili na Imigracionom, a ko zna mozda uopce nisu. Uglavnom pare su uzeli. Medutim taj ''holding depozit'' oni uracunavaju u redovni depozit koji je u njenom slucaju iznosio jednomjesecnu kiriju jer nije imala SSN, kreditnu povijest, niti posao.

Kad je dosla potpisala je ugovor i prije nego je dobila kljuceve morala je prebaciti Plin i struju (Utilities) sa Naselja na svoje ime. E tu je problem bar u ovom naselju jer ona ne moze bez SSN/a prijaviti Plin i struju. Tu je uskocila Moni (a mi za Moni kad su oni dosli) i dali svoj SSN i prijavila Tajin plin i struju na svoje ime. Tako da je sad Moni imala dva racuna. Cudili su se u CS Utilities kako to da uzimamo takvu odgovornost na sebe, kako to da vjerujemo nekom da ce zaista platiti racun. Ali bez toga ni Moni ni Taji ne bi mogle uci u svoj stan. Kad je Taji dobila svoj SSN nakon dva tjedna nazvala je CS Utilities da prebace racun na njeno ime.

Ovo je nesto sto meni nisu rekli prije nego su mi dali da za Moni rezerviram stan. Ne vjerujem da nisu rekli namjerno, vec zato sto ne razmisljaju o tome da nekom mozda nece moci prijaviti Plin i struju jer nema SSN.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
  #178  
Staro 13.02.2010, 20:46
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Mi nismo imali taj problem sa strujom. Moguce da smo ga prijavili tek kada je stigao SSN (sada se vise i ne secam). Znam da je i kod nas trajalo to prebacivanje neko vreme.
Stanovi u Chicago koji traze depozit (kada sam ja gledao) su trazili uglavnom 1-1.5 visinu rente. Depozit se drzi godinu dana ili ti ga vrate ako odes ranije. Koliko sam ja primetio, to veze nije imalo sa kreditnom istorijom. Neki su trazili bez obzira kakva je kreditna istorija (kazu ti to odmah), dok kod nekih to nema...samo credit check. Svi imaju neki app fee, a neki imaju cak i moving fee (koji je u mom slucaju bio 200$). Ono sto sam primetio je da te cene useljenja variraju. Jos nisam otkrio da li je u pitanju sezon (leti skuplje, jer se svi sele), ili je to zbog mene....jer bas kada sam se ja selio, svi su derali, a kasnije su davali prvi mesec dzabe i sl.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.