ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.08.2008, 11:41
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno Kako naći najpovoljniji let za Ameriku

Nadam se da mi nije promaknula ova tema. Mozda da na jednom mestu svi koji znaju i koji su istrazili proverene nacine pronalazenja najpovoljnijeg leta za Ameriku.
Znaci, dali imate neku posebnu web stranicu na kojoj vam pronalaze najpovoljniji let?
Ja planiram putovati nakon Nove godine, nadam se da se to ne ubraja u praznike vise. Znam da je u sezoni skuplje i za praznike. Jel ima jos neka caka kako naci jeftiniji let, npr. koliko unapred bukirati let i slicno.
Koje aviokompanije izbegavati. Nasi prijatelji preferiraju Deltu, s njima imaju najbolje iskustvo. Neznam detalje.
Dali ovisimo iskljucivo o buking agencijama za karte, da nam oni nadu sto je jeftinije ili postoji nacin da nademo nestso sami preko interneta. Od koga se onda kupuje karta?
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.08.2008, 14:13
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

www.dannytravel.com tu mozes naci dosta povoljne letove.
Sto se ostalog tice, neko ovde sigurno ima vise iskustva od mene, ali ja kada sam trazio letove u maju-junu za jesen bili su dosta skuplji, nego kada sam trazio u avgustu za isti termin. U mom slucaju ono "bukiraj ranije, jeftinije je" ne vazi. Cene za septembar su u avgustu bile duplo manje nego u maju, a za novembar tek i da ne govorim...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.08.2008, 18:55
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

High seson za USA je od 09Jun-03Sep i od 15Dec-08Jan.
U ovim periodima cene aviokarata su skuplje. Zato ako Vam nije hitno jeftinije cete da prodjete ukoliko putovate izvan ovih datuma.
Sto se cene tice uvek vazi praviko: Sto ranije rezervisete to jeftinije cete da prodzete. Rezervacija u aviokompanijama i turistickim agencijama je besplatna tako da ukoliko makar i odprilike znate datum polaska, moj savet vam je da rezervisete let. Postoji takozvani ticketing-time-limit, period do kada vam je cena zagarantovana. To ce vam kazati ticketing agent kada budete rezervisali. Ukoliko ne kupite kartu u ovom periodu moguc je promena cene neovisno nagore ili nadole.
Ali ako imate prijatelja on moze ubaciti fiktivni broj karte i sistem ce tretirati rezervaciju kao prodatu kartu tako da opasnost od storniranja ne postoji, ali pri kupovanju prave karte vazice aktuelna cena od tog momenta iz razloga sto su aerodromske takse promenljiva kategorija za 5-10-20EUR.
Najevtinije su special offers preko interneta, ali njih morate platiti odmah putem Credit card.
Isto tako postoje i special offers u aviokompanijama koje morate kupiti 100-90 dana ranije ovisno o aviokompaniji.
Za intercontinetal flights ja preporucijem Lufthansa, Delta, United Airlines, KLM i Austrian.
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote
  #4  
Staro 15.08.2008, 09:56
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Za sada koliko sam mogla istraziti, najjeftinji (preko expedia.com) ispadaju letovi sa Austrian Airways (2 odrasla i 2godisnje dete - 3104 dolara) Neznam zasto mi se cini da su neki spominjali manju sumu.

Dosta ljudi po forumima preporuca druge stranice poput expedie za trazenje karata ali mnoge od njih lete iz evropskih prestolnica npr. london, ne iz bivse Juge. Tada su letovi jeftiniji ali mislim da ne vredi zivciranja sa malim detetom i pet, sest kofera, motanje po aerodromu, uzimanje prtljage i chekiranje u avion za Ameriku.

Neki kazete da nema veze kolko se unapred rezervira, neki da je bolje sto ranije. Kolko ja vidim vecina karata su zapravo iste sa istim kompanijama npr. Austrian airways, razlika u ceni je vidljiva samo oko nekih vecih praznika, Bozic npr. Cak ni 12 mesec i 1 mesec su skupi samo oko Bozica, Nove godine, vec od 1.1. cene postaju iste (npr. ta cena od 3104 dolara mi je ista i u semptembru, januaru, februaru.

To su neki moji zakljucci do sada. ako ima neko nesto da doda bilo bi super.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #5  
Staro 15.08.2008, 16:23
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Cena karte

Ja sam sada u maju platila povratnu kartu za kuma Beograd-London-Los Angeles sa Virgin Atlantic $700 sa taksama. Za suprugovog oca smo platili u Bozicnom periodu $900 povratnu kartu za istu kombinaciju. Obe karte su preuzete u Jatovom predstavnistvu u Beogradu tako da pretpostavljam karte u jednom pravcu mogu da se nadju i povoljnije. Ja inace uvek uzimam Virgin Atlantic. Poz
Reply With Quote
  #6  
Staro 15.08.2008, 22:08
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

[quote=Zana;2805]Ja sam sada u maju platila povratnu kartu za kuma Beograd-London-Los Angeles sa Virgin Atlantic $700 sa taksama.

Pogledala sam u Virgin Atlantic i ne daje mi opciju bukiranja iz Evrope za negde. Automatski me trazi polazak iz Amerike. Kako ti je uspelo rezervirati iz Beograda za Ameriku?
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #7  
Staro 17.01.2009, 11:58
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Ja sam sada u maju platila povratnu kartu za kuma Beograd-London-Los Angeles sa Virgin Atlantic $700 sa taksama. Za suprugovog oca smo platili u Bozicnom periodu $900 povratnu kartu za istu kombinaciju. Obe karte su preuzete u Jatovom predstavnistvu u Beogradu tako da pretpostavljam karte u jednom pravcu mogu da se nadju i povoljnije. Ja inace uvek uzimam Virgin Atlantic. Poz
Sa Virgin Atlantic-om moze da se leti iz Bg (tj.preko okeana)
Mi smo juce bili u Biser travel-u odmah pored ambasade u Bg i za njih kazu da su najbolji a to kaze i drug koji radi na aerodromu Bg u kontroli leta.
370eura u jednom pravcu 590eura povratna koja vazi godinu dana.
E sad sta je bolje otici tamo sa kartom u jednom pravcu pa onda kad budemo hteli doci ovde kupiti povratnu u USA ili... to jos ne znam.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #8  
Staro 01.06.2009, 13:20
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Da li neko ima iskustvo sa holandskom avio kompanijom Martin air, kakvi su, preporucujete li ih ?
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #9  
Staro 27.11.2009, 13:27
ministar ministar je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

Zasto placati agencijama za karte, kad mozete sami kupiti kartu direktno?
Ja vec duzi period koristim http://www.momondo.com za nalazenje i kupovinu karata i ubedljivo su najbolji i najeftiniji
Good luck!
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.11.2009, 13:55
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

cena karte preko agencije se ne uvecava jer agencija direktno od aviokompanije naplacuje svoju proviziju a ne od klijenta kome prodaje kartu
uz to, agencija vrlo cesto ima i specijalne popusete koju ja kao individualac preko neta ne mogu da dobijem
ja probah da nadjem kartu preko ovog sajta (momondo) i najeftinija za datum kad ja putujem je 1018 eura (jedan pravac)
obe karte za mene i dete jedan pravac kostaju preko agencije 632 eura
tako da ja ipak biram agenciju
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.