ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #381  
Staro 24.03.2021, 16:58
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Ljudi, mislim da bilo ko dodje u neki od vecih gradova (NY, Chicago i sl) da ne moze da bude bez posla. Pod uslovom naravno da hoce da radi.

Kolega dusmanic je lijepo sve to opisao, dodao bih jos par stvari.
Racunajte da ce vam zivot koji pocinjete ovamo bukvalno biti zivot ispocetka. Zavisno od toga cime ste se bavili u svojoj zemlji, treba da planirate i svoj zivot ovamo.
Ono sto je kljucno: ne bjezite od posla, pa bilo kakvog, pogotovo u pocetku. Ja sam imao srecu da se bavim trazenim zanimanjem, pa sam ubo posao u struci prakticno mjesec dana od kad sam dobio green card. Medjutim, poslova, svakakvih vazda moze da se nadje a to sto ste legalno ovdje samo olaksava stvari. Pandemija je posebno udarila na sektor usluznih djelatnosti (kafane, restorani itd), ali zato su recimo na drugu stranu buknuli neki drugi poslovi. Evo npr u NY-u, moving raznosi vec punih godinu i po dana i ne pokazuje znake da ce da staje (niti ce vjv stati barem do kraja ove godine). Jbg, nije lako poturati kicmu, al vrijedan i dobar radnik tu moze da izvuce nerealno dobre pare. Oni koji govore engleski uvijek mogu da upadnu kao sales representative itd itd U principu samo treba doci otvorenog uma sa spremnoscu da se radi. Ova pandemija, pogotovo za NY, moze cak i da bude dobra startno, jer su generalne cijene smjestaja nenormalno pale a uslovi za dobijanje istog prakticno vise ne postoje.

Tako da, samo otvorenog uma i pozitivno pristupiti svemu ovome i ne brinite. Sreca prati hrabre
Hvala neus,zanima me koliko se kreću sobe,garsonjere ili krevet sa cimerom itd za samce ?
Ima vjerovatno razlike u većim gradovima NY itd
Reply With Quote
  #382  
Staro 24.03.2021, 16:59
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Hvala neus,zanima me koliko se kreću sobe,garsonjere ili krevet sa cimerom itd za samce ?
Ima vjerovatno razlike u većim gradovima NY itd
Koliko iznosi najmanja renta a koliko najviše
Reply With Quote
  #383  
Staro 24.03.2021, 17:27
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Studio-1 sobni idu otprilike od $1500 pa navise. Naravno sve zavisi od dijela grada itd.
Ja zivim na Manhattanu, Upper East Side, sa cimerom, nas dvoje placamo dvosoban stan sa ogromnim backyardom $2500 sto je ultra jeftino, ranije je to bilo 3k+.
Mnogo nasih ljudi zivi na Astoriji, cijene su trenutno slicne. Dvosoban se moze ubosti ja vjerujem za $2k, ako ste malo dalje od voza mozda i za manje.
Van granica grada, mislim da sve ove cijene idu za po $200-300 manje. Kad sam zivio u Fort Lee, NJ, placao sam jednosoban sa svim rezijama ukljucujuci internet $1400.
Sobe iskreno odavno nisam gledao, pretpostavljam da je i to palo sad. Kad sam dosao 2019, nije bilo pristojne sobe ispod $1000 (kad kazem pristojne mislim da ne dijelis sa jos 15 ljudi stan i u normalan dio grada )
Gotovo svi, pogotovo na Manhattanu daju po 2-3-4 mjeseca dzabe. Drug se skoro selio, pa gledao, pravi dvosoban stan negdje oko 20 i neke ulice u downtownu $1650. Smijurija.
Puno veci problem od samih cijena je za pocetnike bilo to sto su stanodavci zahtijevali nenormalne uslove, kreditni skor 700+ (sto je nemoguce da imate jer ste tek dosli)+godisnja primanja u iznosu 40x mjesecna mjesecna renta. Sad su dosta popustili i manje gledaju to, mada u neke luksuzne i mocne zgrade, radije ce ti dati i pola godine dzabe nego ti sve naplatiti ful cijenu a bez provjere ovih referenci. Razlog: zakon prilicno jako stiti one koji rentaju, pogotovo u sadasnjoj covid situaciji, pa ne zele da dolaze u neprijatne situacije da se zezaju sa time.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #384  
Staro 25.03.2021, 00:25
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Lepo si objasnio ovo oko ponude poslova za odredjene sektore.
Ja bi samo dodao da je delivery u velikom usponu bez obzira da li to bilo food delivery, UPS, Fedex ili nesto slicno, evo bukvalno svako ko se prijavi u UPSu dobija posao kao package handler. Otprilike minimum wage part time preko noci, nije idealno ali ko se pokaze tamo brzo ce napredovati, moze biti idealno svakom kao dodatni posao
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #385  
Staro 25.03.2021, 00:48
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Studio-1 sobni idu otprilike od $1500 pa navise. Naravno sve zavisi od dijela grada itd.
Ja zivim na Manhattanu, Upper East Side, sa cimerom, nas dvoje placamo dvosoban stan sa ogromnim backyardom $2500 sto je ultra jeftino, ranije je to bilo 3k+.
Mnogo nasih ljudi zivi na Astoriji, cijene su trenutno slicne. Dvosoban se moze ubosti ja vjerujem za $2k, ako ste malo dalje od voza mozda i za manje.
Van granica grada, mislim da sve ove cijene idu za po $200-300 manje. Kad sam zivio u Fort Lee, NJ, placao sam jednosoban sa svim rezijama ukljucujuci internet $1400.
Sobe iskreno odavno nisam gledao, pretpostavljam da je i to palo sad. Kad sam dosao 2019, nije bilo pristojne sobe ispod $1000 (kad kazem pristojne mislim da ne dijelis sa jos 15 ljudi stan i u normalan dio grada )
Gotovo svi, pogotovo na Manhattanu daju po 2-3-4 mjeseca dzabe. Drug se skoro selio, pa gledao, pravi dvosoban stan negdje oko 20 i neke ulice u downtownu $1650. Smijurija.
Puno veci problem od samih cijena je za pocetnike bilo to sto su stanodavci zahtijevali nenormalne uslove, kreditni skor 700+ (sto je nemoguce da imate jer ste tek dosli)+godisnja primanja u iznosu 40x mjesecna mjesecna renta. Sad su dosta popustili i manje gledaju to, mada u neke luksuzne i mocne zgrade, radije ce ti dati i pola godine dzabe nego ti sve naplatiti ful cijenu a bez provjere ovih referenci. Razlog: zakon prilicno jako stiti one koji rentaju, pogotovo u sadasnjoj covid situaciji, pa ne zele da dolaze u neprijatne situacije da se zezaju sa time.
Znači otrpilike 1000 do 1500$.Neznam nečini se ni puno a niti malo.Zavisi od plate,neznam kakve su plate i prosjek
Reply With Quote
  #386  
Staro 25.03.2021, 14:55
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Lepo si objasnio ovo oko ponude poslova za odredjene sektore.
Ja bi samo dodao da je delivery u velikom usponu bez obzira da li to bilo food delivery, UPS, Fedex ili nesto slicno, evo bukvalno svako ko se prijavi u UPSu dobija posao kao package handler. Otprilike minimum wage part time preko noci, nije idealno ali ko se pokaze tamo brzo ce napredovati, moze biti idealno svakom kao dodatni posao
Da, delivery svake vrste isto kida trenutno. Kamioni koliko cujem isto, cifre koje se tu tek spominju mi djeluju potpuno nerealno.
Kao dobra varijanta za part time mogu da budu i Uber/Lyft ili food delivery aplikacije (Postmates/Uber Eats/Doordash itd). Food delivery posebno moze da bude zanimljiv novajlijama koji jos nemaju vozacku, npr u NY-u se sav delivery toga tipa obavlja biciklima. Nijesu to sad ne znam kakve pare, ali za dopunu budzetu su OK.

@Questionados
Nema nekog one-size-fits-all pravila kad su plate u pitanju. Minimalac u NY stateu je ako se ne varam $15. Sve zavisi od covjeka do covjeka, ono sto je nekome dovoljno, drugome nije, svako ima neke svoje planove, ambicije itd. Za lagodan zivot u NY-u, uz pretpostavku da hoces nesto i da ustedis, licno mislim da je sve ispod $4k mjesecno posle poreza, malo. Samo na smjestaj i namirnice racunaj da ide oko $2k. Ako hocete ponekad da izadjete, pojedete i popijete nesto vani, uzmete rent-a-car pa se provozate i izadjete van grada i stavite sa strane barem $500-1k, sve to sa platom ispod $4000 mjesecno tesko da se moze postici.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #387  
Staro 25.03.2021, 16:42
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Da, delivery svake vrste isto kida trenutno. Kamioni koliko cujem isto, cifre koje se tu tek spominju mi djeluju potpuno nerealno.
Kao dobra varijanta za part time mogu da budu i Uber/Lyft ili food delivery aplikacije (Postmates/Uber Eats/Doordash itd). Food delivery posebno moze da bude zanimljiv novajlijama koji jos nemaju vozacku, npr u NY-u se sav delivery toga tipa obavlja biciklima. Nijesu to sad ne znam kakve pare, ali za dopunu budzetu su OK.

@Questionados
Nema nekog one-size-fits-all pravila kad su plate u pitanju. Minimalac u NY stateu je ako se ne varam $15. Sve zavisi od covjeka do covjeka, ono sto je nekome dovoljno, drugome nije, svako ima neke svoje planove, ambicije itd. Za lagodan zivot u NY-u, uz pretpostavku da hoces nesto i da ustedis, licno mislim da je sve ispod $4k mjesecno posle poreza, malo. Samo na smjestaj i namirnice racunaj da ide oko $2k. Ako hocete ponekad da izadjete, pojedete i popijete nesto vani, uzmete rent-a-car pa se provozate i izadjete van grada i stavite sa strane barem $500-1k, sve to sa platom ispod $4000 mjesecno tesko da se moze postici.

Skup je život tamo,jedino da se živi u industrijskoj zoni,manji gradić gdje možeš pješke ili sa javnim.prevozom do posla.
Neznam tako se meni čini,ali kako si rekao kad se sve sastane nije baš lagano.Barem se čini nama koji živimo u regiji Balkana
Reply With Quote
  #388  
Staro 25.03.2021, 22:23
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja vozim uber petak subota nedelja trenutno. Imaju dobre promocije kad se napravi 60-70 voznji za ta 3 dana i onda moze da se izadje dobra lova za vikend
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #389  
Staro 26.03.2021, 19:07
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ja vozim uber petak subota nedelja trenutno. Imaju dobre promocije kad se napravi 60-70 voznji za ta 3 dana i onda moze da se izadje dobra lova za vikend
Meni samo nesto nije jasno sa tim rideshare poslovima. Zasto svi (sudeci po porukama na forumu) voze samo kraci vremenski period, a ne probaju npr. 40 sati nedeljno? Sve mi se cini da se moze zaraditi skoro kao i da se vozi kamion, a nema pseceg zivota u kabini i sl. Takodje, cini mi se da se i state, ili kompanija za koju radite, moze promeniti selidbom i nastaviti sa biznisom bez nekih preteranih trzavica, sto je idealno za pocetak zivota u US. Ucis okolinu, ucis jezik, a jos te i dobro plate za to.
Reply With Quote
  #390  
Staro 26.03.2021, 19:27
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
je l imao neko priliku da vozi ili se vozi u Hondi civic 2010 god, ima li mesta (visok sam), kakav je auto, posto vidim da on moze da se nadje u okvuru mog budzeta?
Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
inace radim kao automehanicar iako mi to nije struka, ali ucim svakog dana....

Eto zasto mi se cini da je ovde mnogo bolje ako hoce da se radi nego na Balkanu. Ko bi ikada kod "bivsih nas" zaposlio visokog coveka radi popravke automobila? Cesce bi ga vredjao i ponizavao zbog konstitucije, nego sto bi mu dozvolio da se usavrsava. Ovde je sve mnogo vise prilagodjeno coveku, jer npr. nema toliko kanala za popravku automobila, ali ima pouzdanih sistema dizalica koje na kraju ne ispadnu skupe ni za egzibicije u garazi. Kao u americkom fudbalu - ljudi svakavih konstitucija imaju sansu. Inace i pored troje kola vise i ne idem kod auto-mehanicara - YouTube je moj najbolji prijatelj za takve stvari. Treba malo opreme, treba svega kupiti, ali sve to ispadne jeftinije nego zakazivati popravke i cekati na dijagnozu i delove.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.