ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Odbijeni - Rejected » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 08.11.2016, 23:57
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Pozdrav Grabovac i od nas!!! Nismo Vas zaboravili i drago nam je da ste našli neki drugi put. Ko zna zašto je to tako bolje. Mi čekamo sledeći krug. I Tikici želimo da nam se javi i da je dobro.... Pozdrav!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #132  
Staro 09.11.2016, 01:56
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stanema Prikaz poruke
Kao sto vam je i Zana rekla, neka svako veruje u sta god zeli. Oni sigurno nisu bili izvuceni na osnovu skole, vec na osnovu zanimanja. A ako nisu izvuceni na osnovu zanimanja, onda uopste nisu ni igrali DV Lottery, nego su mozda npr. otisli turisticki kod te sestre pa su poceli nesto da muckaju i smuckali. A mozda jos uvek nisu nista ni smuckali pa su jos uvek tamo ilegalno, samo ne zele da vam kazu istinu. Tako da nema potrebe siriti dezinformacije na ovom mestu, jer verujem da je ipak ova gora opcija.

A to misljenje ljudi kao sto ima i vasa koleginica me izuzetno nervira, i bas zbog takvog misljenja, "kako prevariti nekoga sto bolje" smo tu gde jesmo, a tu cemo po svemu sudeci jos dugo i ostati. Pravia zemlje koja je mnogo uredjenija od nase bi trebalo postovati, jer ako ih ne postujes, rizikujes da budes zestoko, ali pravedno, kaznjen. Oni nisu sanjali, ali ako su otisli turisticki i ostali, sada sanjaju samo kosmare.

Poz.

Svakodnevno sam na ovom forumu, mnogo sam toga procitao i suzdrzavam se da komentarisem odnosno da dajem bilo kakav info ukoliko nisam siguran, a sada jesam.

Prilikom izvlacenja jedinu ulogu koju igra je SRECA.
Znaci nema NIKAKVE VEZE skola, bracni status, proslost (kriminalna) niti bilo sta.
Ukoliko je neko popunjavao prijavu za lutriju vrlo dobro zna da nista od ovoga nije navedeno prilikom apliciranja.
Potrebno je: Ime prezime, adresa, e mail adresa, datum rodjenja, bracni status, visina stepena obrazovanja,zemlja u kojoj si rodjen i u kojoj zivis.
Mislim da je to sve.
Dakle nigde se ne pominje sta si zavrsio. Ukoliko te izvuku zahvali se sreci, a nakon toga dolaze sve moguce provere i tada popunjavas ds-260 obrazac gde ima pregrst pitanja koja su vezana za licne podatke, bracni status i podatke supruznika, osudjivanost, vojska, gde si ziveo, da li si hiv pozitivan... Mnogo toga.
Ovo pisem jer sam prosao prvi krug i ocekujem razgovor u ambasadi.

E tu sad lezi zackoljica oko svega gore o cemu ste diskutovali.

Molim vas ne iznosite pausalna i neproverena misljenja (nerelevantna) kako drugi clanovi foruma ne bi dolazili u zabludu.


Nije sramota ne znati, vec ne pitati!
Nadam se da me necete pogresno shvatit.
Preporucujem da se dobro procita forum, da se dosta toga izgugla, prodiskutuje sa nekim, pozove ambasada pa tek na osnovu svega toga da se da misljenje.
Mnogo sam cita, trazo, uspotavio kontakte pa se ne usudjujem da olako pisem i pravim se pametan.

Nadam se da cu proci citav proces, a nakon toga da vam prenesem svoje iskustvo ko je ce biti objektivno!
Do tada zelim vam svako dobro i srecu u izvlacenju!
Reply With Quote
  #133  
Staro 09.11.2016, 09:42
Eliass Eliass je offline
Član
 
Datum prijave: 27.09.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stanema Prikaz poruke
Kao sto vam je i Zana rekla, neka svako veruje u sta god zeli. Oni sigurno nisu bili izvuceni na osnovu skole, vec na osnovu zanimanja. A ako nisu izvuceni na osnovu zanimanja, onda uopste nisu ni igrali DV Lottery, nego su mozda npr. otisli turisticki kod te sestre pa su poceli nesto da muckaju i smuckali. A mozda jos uvek nisu nista ni smuckali pa su jos uvek tamo ilegalno, samo ne zele da vam kazu istinu. Tako da nema potrebe siriti dezinformacije na ovom mestu, jer verujem da je ipak ova gora opcija.

A to misljenje ljudi kao sto ima i vasa koleginica me izuzetno nervira, i bas zbog takvog misljenja, "kako prevariti nekoga sto bolje" smo tu gde jesmo, a tu cemo po svemu sudeci jos dugo i ostati. Pravia zemlje koja je mnogo uredjenija od nase bi trebalo postovati, jer ako ih ne postujes, rizikujes da budes zestoko, ali pravedno, kaznjen. Oni nisu sanjali, ali ako su otisli turisticki i ostali, sada sanjaju samo kosmare.

Poz.
Hvala na objasnjenju, sigurno je u pitanju ta druga opcija, oni su tamo otisli februara, onda su avgusta bili ovde mesec dana I sad se ponovo vratili tamo. Sto se tice skolovanja to znam 100% znaci nije da verujem koleginici, ali je onda u pitanju zanimanje ili to muckanje... Izvinite mozda sam pogresila sto sam ovde napisala, ali verujte morala sam kako bih dala doticnoj da procita I uveri se o pravilima DV..
Reply With Quote
  #134  
Staro 09.11.2016, 16:43
stanema's Avatar
stanema stanema je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2016
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 41
Nepromenjeno

@bojan1981
Poenta mog posta je bila da ako nemaju minimalno 12 godina skole ili 2 godine relavantnog radnog iskustva, onda nisu ni mogli da dobiju GC, pa makar bili izvuceni i 100 puta. Ali, tako je, trebalo je da stavim "nisu dobili GC" umesto "nisu izvuceni", sto bi bilo najpreciznije.

Poz.
__________________
DV-2018, nope
DV-2019, nope
DV-2020, nope
DV-2021, nope
DV-2022, nope
DV-2023, nope
DV-2024, nope

...


Last edited by stanema; 09.11.2016 at 16:51.
Reply With Quote
  #135  
Staro 10.11.2016, 02:46
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stanema Prikaz poruke
@bojan1981
Poenta mog posta je bila da ako nemaju minimalno 12 godina skole ili 2 godine relavantnog radnog iskustva, onda nisu ni mogli da dobiju GC, pa makar bili izvuceni i 100 puta. Ali, tako je, trebalo je da stavim "nisu dobili GC" umesto "nisu izvuceni", sto bi bilo najpreciznije.

Poz.

Sorry ali razumeo sam malo drugacije. I sad kad procitam prvobitan post koji si napisao isto bih shvatio.

Bitno je da smo se na kraju ipak razumeli.
Reply With Quote
  #136  
Staro 11.05.2017, 22:34
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
bez brige si ako imas trogod stednju i trogod visu, evo ja sam primer da nissam odbijen, samo cete pitati koja ti je to visa skola i koji smer i to je to
Da li je problem ukoliko imam završenu srednju trogodišnju školu (redovno) i odmah nakon te srednje i višu školu (redovno), sa tim da je ta viša škola tada trajala pet semestara, odnosno dve i po godine a ne tri godine kao ove visoke škole danas?

Samo da napomenem da sam posle te više škole, nakon duže pauze, sa tom višom školom upisao i fakultet i završio ga po bolonji, sve u roku i redovno, samo što sam bio jednu godinu apsolvent.
Reply With Quote
  #137  
Staro 11.05.2017, 23:36
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik EMIGRANT Prikaz poruke
Da li je problem ukoliko imam završenu srednju trogodišnju školu (redovno) i odmah nakon te srednje i višu školu (redovno), sa tim da je ta viša škola tada trajala pet semestara, odnosno dve i po godine a ne tri godine kao ove visoke škole danas?

Samo da napomenem da sam posle te više škole, nakon duže pauze, sa tom višom školom upisao i fakultet i završio ga po bolonji, sve u roku i redovno, samo što sam bio jednu godinu apsolvent.
Nije problem, naravno. Bitno je minimum 12 godina redovnog skolovanja, sto Vi imate​.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #138  
Staro 12.05.2017, 00:55
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Nije problem, naravno. Bitno je minimum 12 godina redovnog skolovanja, sto Vi imate​.
Nema, treci stepen je njegova srednja skola. "Redovno, dvanaestogodsinje" se odnosi samo na high school. Sa zavrsenom visom i fakultetom je ok, tako da oko toga ne bi trebalo da bude problema.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #139  
Staro 12.05.2017, 02:34
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Ja sam zavrsio srednju trogod, pa posle 5 god pauze upisao visu po bolonji.
Stavi u ds260 da si bachelor kao sto i jesi i nema brige
Reply With Quote
  #140  
Staro 12.05.2017, 21:36
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Ja sam zavrsio srednju trogod, pa posle 5 god pauze upisao visu po bolonji.
Stavi u ds260 da si bachelor kao sto i jesi i nema brige
Hvala vam puno na brzim odgovorima

Sve ću to lepo da popunim u ds-260 formularu, uneću i za srednju školu i za višu i za fakultet, datume trajanja, od kad do kad, pošto imam sva svedočanstva i diplome.

Još 3. maja sam proverio da li sam izvučen i video da jesam, tako da ako to neko evidentira u tabeli može da me ubaci, nemam u poptisu onu istoriju ranijih pokušaja, jer u podešavanjima mog naloga ne mogu da otkrijem kako da dodam taj POTPIS, možda zbog toga što nemam dovoljan broj napisanih poruka, eto u vezi toga bi mogao neki administrator da mi pomogne.

Broj mi je veoma nizak 43XX, imam dve dileme:

1. Mailing and Permanent Address Information (nemam baš nikoga u U.S.)
2. O drugoj dilemi za sada ne mogu da vam pišem ali ću vam napisati na kraju, ili postepeno (kao u zoni sumraka je).

Svakako planiram da završim ds-260 obrazac do kraja maja.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.