ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #371  
Staro 24.03.2021, 01:17
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ko hoce da radi uvek ima posla. Verovatno veliki procenat nasih ljudi ne voli posao kojim se bavi ali sta je tu je. Ovde barem znas za sta radis. Ja sam aktivirao gc 2018 bio mesec dana i zavrsio sve sto treba, 2019. bio 6 ipo meseci i dosao 2020. 15. marta dan ili dva nakon sto je Trump zatvorio granice,
Ispalili su me za posao i ako sam imao sve dogovoreno, nasao drugo iz Srbije za par dana. Za pocetak moj savet je da se povezes sa nasim ljudima iz ex yu, stvarno nas ima u skoro svim stejtovima. Meni su nasi ljudi koje nisam ni znao ponudili posao u sred covida kada sam dosao i kada se sve zatvaralo...ali su me takodje nasi ljudi koje sam vec znao ispalili za sve pare. Ako imas / znas nekog ko je duze vreme to je idealno, mogu da te upute kako gde i sta sve trebas da zavrsis za pocetak, i verovatno mogu da ti preporuce neki posao za pocetak dok ne nadjes bolje
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #372  
Staro 24.03.2021, 01:24
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Questionados Prikaz poruke
Čestitam,samo hrabro nemoj se predavati.
Jesi li dugo tražio posao i ako nije tajna koja vrsta posla
Prvi posao sam dobio odmah po dobijanju SSN posle 20ak dana, posto sam ziveo u malom mestu, aplicirao sam svuda i cekao, zvali su me u jednom restoranu u kome sam aplicirao za maintance, zvali me da budem dishwasher, prva reakcija je bila kako cu ... Ali aj mora se... Posle u tom hotelu u okviru koga je restoran se ukazala prilika za housekeeping i predjem tamo posle par dana... Ali sam radio sve zivo i maintance i sta hod zatreba... Bio sam part time, a imao overtime ( preko 40h nedeljno) . Taman kad sam poceo da pustam korenje razbukta se covid i zatvore i restoran i hotel, potom mi dodjose zena i dete , ja bez posla... Apliciraj svuda opet, nemam ni driver license.... Zove Fedex i odem tamo na unloading (part time) i uporedo sa tim trazim drugi posao i nadjem neki landscaping da radim i tako sam skoro 6 meseci radio 2 posla i do 15h dnevno, a minimum 12h... Par puta zaspao na semaforu na crvenom svetlu. Onda mi se otvori posao u drugom state, i preselimo se iz Maine za NJ i tu sad radim jedan posao, sasvim sam zadovoljan zaradjujem mnogo vise nego kad sam radio ova dva, inace radim kao automehanicar iako mi to nije struka, ali ucim svakog dana.... USA je cudo, ko zna dokle ces dogurati. Samo hrabro i vredno, ovde ne raste novac na drvetu, u pocetku mora da se zapne a posle polako dolazi sve na svoje. Eto, nadam se da cu mija prica malo ohrabriti nekoga, jer ja nisam u ovo sve usao sam nego i zena i beba, tako da se sve moze kad se hoce. A pomoci ce vam ljudi od kojih najmanje ocekujete, budite uvereni u to.
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #373  
Staro 24.03.2021, 05:52
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Nije bas ovako https://www.youtube.com/watch?v=WZF3n0mKg1M&t=290s, ali ko hoce da radi... Inace, savetujem da vozacku dozvolu probate da dobijete sto pre, posto se rata osiguranja smanji sa duzinom imanja vozacke dozvole (bez ozbiljnijih prekrsaja, naravno) i trosak isplati i ako uopste ne vozite kola iz pocetka.

Last edited by slucajni_prolaznik; 24.03.2021 at 05:58.
Reply With Quote
  #374  
Staro 24.03.2021, 10:52
Sonic Sonic je offline
Član
 
Datum prijave: 15.01.2020
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Prvi posao sam dobio odmah po dobijanju SSN posle 20ak dana, posto sam ziveo u malom mestu, aplicirao sam svuda i cekao, zvali su me u jednom restoranu u kome sam aplicirao za maintance, zvali me da budem dishwasher, prva reakcija je bila kako cu ... Ali aj mora se... Posle u tom hotelu u okviru koga je restoran se ukazala prilika za housekeeping i predjem tamo posle par dana... Ali sam radio sve zivo i maintance i sta hod zatreba... Bio sam part time, a imao overtime ( preko 40h nedeljno) . Taman kad sam poceo da pustam korenje razbukta se covid i zatvore i restoran i hotel, potom mi dodjose zena i dete , ja bez posla... Apliciraj svuda opet, nemam ni driver license.... Zove Fedex i odem tamo na unloading (part time) i uporedo sa tim trazim drugi posao i nadjem neki landscaping da radim i tako sam skoro 6 meseci radio 2 posla i do 15h dnevno, a minimum 12h... Par puta zaspao na semaforu na crvenom svetlu. Onda mi se otvori posao u drugom state, i preselimo se iz Maine za NJ i tu sad radim jedan posao, sasvim sam zadovoljan zaradjujem mnogo vise nego kad sam radio ova dva, inace radim kao automehanicar iako mi to nije struka, ali ucim svakog dana.... USA je cudo, ko zna dokle ces dogurati. Samo hrabro i vredno, ovde ne raste novac na drvetu, u pocetku mora da se zapne a posle polako dolazi sve na svoje. Eto, nadam se da cu mija prica malo ohrabriti nekoga, jer ja nisam u ovo sve usao sam nego i zena i beba, tako da se sve moze kad se hoce. A pomoci ce vam ljudi od kojih najmanje ocekujete, budite uvereni u to.

Svaka cast! To je to, jedini pravi i ispravni put. Još nisam dobio ništa (ajmo biti realni mislim da ni necu haha), ali kada bih dobio lutriju bilo bi milijon pitanja i strahova posebno jer sada imamo malu bebu i treba vući pametne poteze jer prostora za grešku takoreći nema, posebno kada doma napuštaš solidan život i posao... Ali naravno, nitko te ne tjera da odeš u Ameriku.

Možeš li mi reći kakva su iskustva sa malenom bebicom u Americi, prvenstveno tu mislim na vrtiće, dječje preglede u bolnicama kad se beba razboli itd.... Ako smijem pitati supruga radi ili se može preživjeti ako samo muž radi tj. malo jače "potegne"?
Reply With Quote
  #375  
Staro 24.03.2021, 11:33
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Prvi posao sam dobio odmah po dobijanju SSN posle 20ak dana, posto sam ziveo u malom mestu, aplicirao sam svuda i cekao, zvali su me u jednom restoranu u kome sam aplicirao za maintance, zvali me da budem dishwasher, prva reakcija je bila kako cu ... Ali aj mora se... Posle u tom hotelu u okviru koga je restoran se ukazala prilika za housekeeping i predjem tamo posle par dana... Ali sam radio sve zivo i maintance i sta hod zatreba... Bio sam part time, a imao overtime ( preko 40h nedeljno) . Taman kad sam poceo da pustam korenje razbukta se covid i zatvore i restoran i hotel, potom mi dodjose zena i dete , ja bez posla... Apliciraj svuda opet, nemam ni driver license.... Zove Fedex i odem tamo na unloading (part time) i uporedo sa tim trazim drugi posao i nadjem neki landscaping da radim i tako sam skoro 6 meseci radio 2 posla i do 15h dnevno, a minimum 12h... Par puta zaspao na semaforu na crvenom svetlu. Onda mi se otvori posao u drugom state, i preselimo se iz Maine za NJ i tu sad radim jedan posao, sasvim sam zadovoljan zaradjujem mnogo vise nego kad sam radio ova dva, inace radim kao automehanicar iako mi to nije struka, ali ucim svakog dana.... USA je cudo, ko zna dokle ces dogurati. Samo hrabro i vredno, ovde ne raste novac na drvetu, u pocetku mora da se zapne a posle polako dolazi sve na svoje. Eto, nadam se da cu mija prica malo ohrabriti nekoga, jer ja nisam u ovo sve usao sam nego i zena i beba, tako da se sve moze kad se hoce. A pomoci ce vam ljudi od kojih najmanje ocekujete, budite uvereni u to.

Ma nek si ti nama živi i zdrav legendo.Probio si led uglavnom
Biće bolje,kako si i rekao ko želi raditi on će i uspjeti i imam dosta naših tamo pa je lakše
Reply With Quote
  #376  
Staro 24.03.2021, 12:27
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sonic Prikaz poruke
Svaka cast! To je to, jedini pravi i ispravni put. Još nisam dobio ništa (ajmo biti realni mislim da ni necu haha), ali kada bih dobio lutriju bilo bi milijon pitanja i strahova posebno jer sada imamo malu bebu i treba vući pametne poteze jer prostora za grešku takoreći nema, posebno kada doma napuštaš solidan život i posao... Ali naravno, nitko te ne tjera da odeš u Ameriku.

Možeš li mi reći kakva su iskustva sa malenom bebicom u Americi, prvenstveno tu mislim na vrtiće, dječje preglede u bolnicama kad se beba razboli itd.... Ako smijem pitati supruga radi ili se može preživjeti ako samo muž radi tj. malo jače "potegne"?
Supruga nije radila, evo godinu i nesto dana, uskoro krece i ona, a malisa isto tako kreće u vrtic, pa cemo videti, pre neki dan sam bio u vrticu, i iznenadio sam se na kom je to nivou, moderno, savremeno... Videcemo kako ce biti u praksi. Samo sto je vrtic skup ( od 900 do 1300 kinti mesecno u mojoj okolini) ali mora se i dete ukljuciti u zivot ovde, da stekne drugare, nauci jezik... U mom slucaju je mogla troclana porodica da izgura ako jedan dobro potegne, bez prevelikih ustezanja. Sto se lekara tice, beba je imala drzavno osiguranje i isao je na sve kontrole i doktorima smo zadovoljni za sada.
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #377  
Staro 24.03.2021, 12:30
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Questionados Prikaz poruke
Ma nek si ti nama živi i zdrav legendo.Probio si led uglavnom
Biće bolje,kako si i rekao ko želi raditi on će i uspjeti i imam dosta naših tamo pa je lakše
Hvala, samo opet kazem hrabro i napred, mnogo ce se opcija otvoriti kad bude vreme za to... Nadju se uvek dobri ljudi da pomognu, nekada i vise od onih od kojih si najvise ocekivao
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #378  
Staro 24.03.2021, 13:20
MatijaX's Avatar
MatijaX MatijaX je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 74
Nepromenjeno

Hm, kada bi barem ja imao takvih briga.
Koliko biti u U.S.A., a koliko na Balkanu....

Ne možete sjediti na dvije stolice, morate se odlučiti.
Reply With Quote
  #379  
Staro 24.03.2021, 14:20
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ima dosta nasih kamiondzija koji sede na 2 stolice...
Budu npr 6 meseci usa 6 meseci srb...
Ali kad pogledas kakav je to zivot...
Ne izlazis iz kamiona 6 meseci, nakon toga 6 meseci trosis krvavo zaradjene pare ...
Doduse nekom je i to ok
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #380  
Staro 24.03.2021, 14:37
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Ljudi, mislim da bilo ko dodje u neki od vecih gradova (NY, Chicago i sl) da ne moze da bude bez posla. Pod uslovom naravno da hoce da radi.

Kolega dusmanic je lijepo sve to opisao, dodao bih jos par stvari.
Racunajte da ce vam zivot koji pocinjete ovamo bukvalno biti zivot ispocetka. Zavisno od toga cime ste se bavili u svojoj zemlji, treba da planirate i svoj zivot ovamo.
Ono sto je kljucno: ne bjezite od posla, pa bilo kakvog, pogotovo u pocetku. Ja sam imao srecu da se bavim trazenim zanimanjem, pa sam ubo posao u struci prakticno mjesec dana od kad sam dobio green card. Medjutim, poslova, svakakvih vazda moze da se nadje a to sto ste legalno ovdje samo olaksava stvari. Pandemija je posebno udarila na sektor usluznih djelatnosti (kafane, restorani itd), ali zato su recimo na drugu stranu buknuli neki drugi poslovi. Evo npr u NY-u, moving raznosi vec punih godinu i po dana i ne pokazuje znake da ce da staje (niti ce vjv stati barem do kraja ove godine). Jbg, nije lako poturati kicmu, al vrijedan i dobar radnik tu moze da izvuce nerealno dobre pare. Oni koji govore engleski uvijek mogu da upadnu kao sales representative itd itd U principu samo treba doci otvorenog uma sa spremnoscu da se radi. Ova pandemija, pogotovo za NY, moze cak i da bude dobra startno, jer su generalne cijene smjestaja nenormalno pale a uslovi za dobijanje istog prakticno vise ne postoje.

Tako da, samo otvorenog uma i pozitivno pristupiti svemu ovome i ne brinite. Sreca prati hrabre
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.