ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Hampton Roads, Virginia » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.01.2014, 04:17
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno Hampton Roads, Virginia

Evo da pocnem temu o ovoj oblasti u kojoj trenutno zivim, nekada se zvala Tidewater ali su je prekrstili u Hampton Roads sa wikipedia-e ili sa Virginia for Lovers klikni

U njoj trenutno zivi oko 1 699 925 ljudi (podatak iz 2012) . Cine je sledeci gradovi (svi su spojeni)
- Virginia Beach (najveci grad, medju najnovijima - zajedno sa Cheseapeake-om ima najbolji skolski sistem u kraju, ima najduzu turisticku plazu na svetu po Ginisovoj je knjizi rekorda - izvor) klikni za sajt grada - slike
- Norfolk
- Chesapeake
- Newport News
- Hampton
- Portsmouth
- Suffolk
- Poquoson
- Williamsburg

Neke od lokacija zanimljivih za decu:

- Muzej za decu - godisnja clanarina za dva roditelja i dete - 85 dolara klikni za slike
- Mornaricki muzej - godisnja clanarina ista ekipa - 133 dolara klikni za slike
- Zoloski vrt - ista ekipa - 85 dolara klikni za slike
- Akvarijum - ista ekipa - 135 dolara klikni za slike

Jos neke od atrakcija iz kraja:
- Botanicka basta
- Bush Gardens
- Colonial Williamsurg
- Water Park USA

I malo nekih zanimljivih gradjevinskih projekata:

Hampton Roads Bridge–Tunnel klikni za jos slika



Monitor–Merrimac Memorial Bridge–Tunnel klikni za slike


Last edited by vuxanne; 21.01.2014 at 04:28.
Reply With Quote
  #2  
Staro 22.01.2014, 09:10
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Zvuci veoma zanimimljivo!

Da li si do kraja bila do okeana? Jel moze sa te strane da se kupa? Mislim, naravno, to nema veze sa kvalitetom zivota, ali eto zanimljivo je za znati.
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
  #3  
Staro 22.01.2014, 16:01
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
Zvuci veoma zanimimljivo!

Da li si do kraja bila do okeana? Jel moze sa te strane da se kupa? Mislim, naravno, to nema veze sa kvalitetom zivota, ali eto zanimljivo je za znati.
Idemo tamo cesto, to nam je na 30 min voznje.

Ima vise plaza u okolini, najvise idu na Oceanfront u Virginia Beach-u, bas je turisticki deo. klikni za slike



Tamo prave non stop neke festivale, sto muzika, sto npr skulpture od peska i slicno. klikni

Plaza je u stvari nekoliko milja dugacka i ima preko 100 hotela sve jedan pored drugog. klikni

Evo i jedan video klikni

Za nove emigrante savet bi mozda bio da mozda ako bi otisli na pocetku turisticke sezone u taj deo mozda bi mogli da nadju poslove u tim silnim hotelima. Vidim uvek neke internacionalne klince preko Work & Travel. Ali NIKAKO VAN SEZONE da ne bi bilo kao u filmu Cuvar plaze u zimskom periodu.
Reply With Quote
  #4  
Staro 22.01.2014, 22:25
MIRO's Avatar
MIRO MIRO je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.06.2013
US lokacija: Bilo gde..
Poruke: 59
Nepromenjeno

Baš lepo da čujemo o VA, kakvo je stanje sa poslom van sezone, za električare na primer, i kakvo je vreme uopšte zime i to..
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.01.2014, 23:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIRO Prikaz poruke
Baš lepo da čujemo o VA, kakvo je stanje sa poslom van sezone, za električare na primer, i kakvo je vreme uopšte zime i to..
Nemam pojma sto se posla tice, nisam bila u situaciji da ga trazim ovde. Znam da ima nekih sa Balkana koji su dosli 90-tih iz Bosne.

Vreme je da prosle godine je jednom pao sneg, zadrzao se do podne a evo sad je juce pao sneg, vec se otopio sa puteva, ostalo ga je jos. Koliko ce biti tu ne znam. Meni je univerzitet bio danas zatvoren i juce posle 15 h. Leti bude vrucinstina, ali ne ide u one visine kao u Teksasu npr. Bude do 100 F kad je naj naj naj toplije ali dovoljno za kupanje, zato ima i puno turista u Virginia Beach svake godine. Evo ti prosecne temperature za Hampton (jedan od ovih osam gradova ali to je sve priblzno, kako je u jednom tako je u ostalima). klikni. Vreme je tako da sam zimsku jaknu prvi put juce obukla. Ko voli sneg i zimske carolije, bolje da ode 3 h na sever prema Vasingtonu i navise. Tamo uvek ima snega. Nas obicno za dlaku mimoidje, padne kisa. Ja nisam neki tip sto voli bas vrucinstinu tako leti sam non stop u klimatizovanom prostoru. Ali kad idem na posao i sa posla nije strasno, najgore bude oko 15 h tad upece bas bas. Ali ima jako puno visokog drveca pa nisi bas na cistini. A ostatak godine je prijatno vreme, jesen je topla i prolece je toplo (kao npr leto u mom rodnom Uzicu).
Reply With Quote
  #6  
Staro 23.01.2014, 03:01
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

vuxxane, hvala na lepom prikazu...da malo reklamiramo VA
Reply With Quote
  #7  
Staro 23.01.2014, 05:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

MIRO sto se tice sertfikata ovde je najveci Tidewater Community College, pogledaj koje imaju od vozaca kamiona (vidim populatno zanimanje za nase ljude i ovde) do elektricara klikni. Izaberi npr electrician naci ces da kliknes na PDF i unutra vidis koliko kredita treba da se polozi za koji sertikifat - ovde je to njihov standard posto je sve apsolutno durgacije nego kod ans, razvode tako sto provlace izmedju drvenih greda, ne stemaju zidove, unutra idu bakarne zice jer aluminijum moze lako da plane pa ima vise nekih propisa vezano za pozare i slicno (mi prezivesmo upravo jedn 6. aprila prosle godine). Naravno drugi im je i napon i frekvencija, a proracuni idu po standardima. Bar koriste V, A, W a ne kao u masinstvu leve neke mere.

Electrical Wiring - izgleda im je godinu dana klikni

Prvi semestar (16 kredita/ casova nedeljno)
ELE 127 Residential Wiring Methods 3 ___________ ( )
ELE 131 National Electrical Code I 4 ___________ ( )
ELE 150 A.C. and D.C. Circuit Fundamentals 3 ___________ ( )
ENG 111 College Composition I 3 ___________ ( )
___________ Approved ELE/ENE/INS Elective 2 3 ___________ ( )

Drugi semestar (16 kredita/ casova nedeljno)
ELE 132 National Electrical Code II 4 ___________ ( )
ELE 145 Transformer Connections and Circuits 2 ___________ ( )
ELE 146 Electric Motor Control 4 ___________ ( )
ELE 149 Wiring Methods in Industry 3 ___________ ( )
___________ Mathematics Elective 1 3 ___________ ( )

Ukupno kredita 32

Ovo "credit" ti je oprilike jedan sat nastave nedeljno, 15 nedelja. Ako je nesto 3 kredita, to je obicno 45 h nastave ukupno u toku jednog semestra. Ako kazu 16 kredita po semestru to ti je 16 h nastave nedeljno u 15 nedelja koliko semestar traje.
Evo kako primaju nove studente klikni Evo koliko kosta klikni. Ako ja ovo dobro razumem da se dobije pravo na "in state tuition" mora da se zivi bar godinu dana u Virdziniji a ako ja kapiram ovo dobro cena je 158 dolara po kreditu. Pa ako hoces ovakav sertifikat sve ukupno bi bilo mozda oko 5050 dolara.
Reply With Quote
  #8  
Staro 23.01.2014, 18:17
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Americki elektricari su prilicno dobro placeni u startu


http://www1.salary.com/VA/Electrician-I-salary.html

Ovo je za Electrician I a moze i bolje da se zaradi, sve zavisi koliko skole i iskustva se ima

Dok sam radila u Iraku, americki elektricari su imali bolju platu nego neki menadzeri, znaci kako god da se radi moze I da se zaradi
Reply With Quote
  #9  
Staro 23.01.2014, 18:30
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Exclamation

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Idemo tamo cesto, to nam je na 30 min voznje.

Ima vise plaza u okolini, najvise idu na Oceanfront u Virginia Beach-u, bas je turisticki deo. klikni za slike



Tamo prave non stop neke festivale, sto muzika, sto npr skulpture od peska i slicno. klikni

Plaza je u stvari nekoliko milja dugacka i ima preko 100 hotela sve jedan pored drugog. klikni

Evo i jedan video klikni

Za nove emigrante savet bi mozda bio da mozda ako bi otisli na pocetku turisticke sezone u taj deo mozda bi mogli da nadju poslove u tim silnim hotelima. Vidim uvek neke internacionalne klince preko Work & Travel. Ali NIKAKO VAN SEZONE da ne bi bilo kao u filmu Cuvar plaze u zimskom periodu.
[/b]

Bas mi se svidja i slicno izgleda kao Myrtle Beach, SC. Tamo su stotine hotela uz obalu, prva ulica iza hotela su apartmani za iznajmljivanje i domaci koji zive tu, treca ulica iza hotela su restorani I zabava I dalje je domace stanovnistvo. Na dijelovima gdje su kuce uz obalu, cijene startuju od $200,000.00 pa nadalje....
Pretpostavljam da je i tu kod tebe slicna situacija....
Reply With Quote
  #10  
Staro 23.01.2014, 20:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

I sestra mi je rekla da joj ovo lici i na Ocean City, Merilend i na Atlantic City (gde god da vec bio).

Ma sto si blize vodi to cifre skacu, isti slucaj svuda. Ja licno bi sto dalje od vode to bolje
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Northern Virginia NoVA - Severna Virdžinija Magelan Lokacije u USA 27 11.10.2018 05:17
Charleston, West Virginia ivkodrg Lokacije u USA 10 12.09.2014 21:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.