ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 03.11.2012, 13:54
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Treba razlikovati dvije grupe onih koji žele u Ameriku. Oni koji idu da bi pobjegli iz siromaštva i nemaštine i oni koji imaju nešto ali smatraju da mogu bolje i više unovčiti znanje i pamet. Ako neko svako jutro razmišlja od čega će kupiti pampers za dijete, brijač da se obrije, šampon da se okupa, od čega da kupi običnu zimsku jaknu jer zima dolazi, i živi u krugu od 20-30km i nigdje ne putuje, uz to je stalno iz godine u godinu pod tim pritiskom, onda se postavlja pitanje koliko vrijedi takav njegov život u 21. vijeku?! Taj će sigurno otići ako može ma šta god vi ovde napisali. To što ide u USA a ne u EU je zato što je to jedina zemlja koja mu nudi porodično iseljenje preko lutrije a ne preko silnih stručnih kvalfikacija koje on ne može ispuniti. Da ima neka druga ja vjerujem da bi se 90% sa foruma prijavilo i za EU da nude odlazak na lutriju. Nije svima Amerika izbor kao prva želja za odlazak, nego je jedina zemlja koja ih želi porodično prihvatiti preko lutrije.
Jedna činjenica je jasna. Svi govore već 10 godina kako Njemačka, Amerika, Grčka i ko zna koja zemlja propadaju a nikad da propadnu dok smo mi sve siromašniji?! Kad će jednom propasti?! I druga činjenica naročito izražena u mojim krajevima jer je pola Bosne u dijaspori. Niko se ne vraća nazad u Bosnu. Znači svugdje se živi makar za stepenicu bolje nego kdo nas. A mnogi sa foruma samo to i žele.
U potpunosti se slazem sa tobom,ovde za svakog sto ne ocekuje previse,postoji jedan normalni zivot,u kom izadjes u prodavnicu i das detetu ono sto ti trazi,a ne pokusavas da ga sakrijes od rafta na kojem su igracke i bonbone.Ali ono sto Ivanmilosavljevic kaze,to je ostvarljivo jedino ako si sam,ne placas stan i cela zarada ti ostane cista.Ako dolazis familijarno malo je teze,dok nadjes poso,pa dok supruga ne nadje poso,deca traze svoje i tako.Vec nekolko puta sam spomenula da sam i ja dosla pre 12 godina sama,radila 3 meseca i donela kesa nazad kuci,Amerika mi je izgledala kao zemlja nedodjija svuda med i mleko,ali sad kad sam dosla sa mojom porodicom sasvim je druga prica.To da zemlja propada nije istina,ali se zivot menja.Dolaze ljudi iz svih delova sveta menjaju uslove za rad na poslu i slicne stvari.Ranije si skoro u svakoj firmi imao overtajm sad ce gazda brze da zaposli dvoje radnika za minimalac da mu rade po 40 sati,nego jednog da drzi i da mu plati prekovremeni rad.I kao sto sam spomenula ove postove vam pisem ne da se konfrontiram sa nekim da nije u pravu,ali je fer za nekog sto dolazi sa malom decom kao ja,da zna sta ga ceka kad dodje ovde.Sama sam imala nekolko trenutaka kad sam htela da pokupim stvari i vratim se kuci.Srecom taj period je prosao i sad evo malo po malo dobijamo sve pristojniji zivot.Mislim da citaoci foruma treba da znaju,da im zivot nece biti lak izpocetka,ali dobra stvar je da smo mi vec navikli na skromni zivot,pa eto posle malo vremena prebrodis neke stvari.
Reply With Quote
  #32  
Staro 03.11.2012, 14:45
NinaPetra:) NinaPetra:) je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: LA, NY, MI
YU lokacija: Jedna varosica, pa Bg, pa Pariz...
Poruke: 22
Nepromenjeno

Sve sto ste rekli, stoji i sve razumem, jer su nam zivoti svima bili optreceni slicnim stvarima. Ja sam pozelela u tu Ameriku jos 2006., sa svojih 26 god. Tada sam dosla da zivim u Pariz, jer su moji ovde jos od '98. Elem, krenula sam na kurs francuskog, godinu dana u jednu privatnu skolu, 600e mesecno(naravno, roditelji platili). Tu upoznam jednog decka iz Sijetla, tada je imao 28 god, koji je dosao da vidi Pariz i uplatio 3 meseca skole, da se 'upozna sa razlicitim ljudima'. Za neki raspust od sedam dana, on skokne do Praga. Sve je to sam finansirao! Zavrsio je neku skolu, marketing ili tako nesto, radio i zaradio. Prosle godine je uzeo kredit i ponovo dosao u Pariz da studira godinu dana( oko 40.000e), pri tom(sad ne preterujem, zaista), jednom mesecno je isao ili u Njujork ili Las Vegas, onako da se provede, za novu godinu je na nas nagovor isao u Beograd. Eno ga sad na Filipinima. Poznajem ga i potpisujem da nema bogate roditelje ili neki ustedjeni enormni kes, vec uspeva da radeci i poneki kredit, studira, putuje, uziva u zivotu. To ja zelim za svoje cerke, da zive pristojno, zavrse neke skole, pa da mogu da rade, putuju po svetu, a ne kao ja da zavrsavam srednju uz sirene, da me mama salje u red za ulje, a sestru za secer, stalno neke nestasice, restrikcije.
Reply With Quote
  #33  
Staro 03.11.2012, 14:51
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno .

NINAPETRA@ I ja se slazem sa tobom,moj bivsi supervizor za F&B radi po 4 meseca i onda zapali negde.Prosle godine je obisao celu Evropu,a pre 2 godine boravio je u Aziji 3 meseca...
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #34  
Staro 04.11.2012, 03:05
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
svaka cast oskare,definisao si srbiju veoma precizno.nego da i ja nesto kazem za televizu. Ja sam u americi za 4 meseca zaradio preko 15.000$(waiter i line cook).kupio dvd za auto,laptop,2 telefona,obukao se od glave do pete,4 fossil cuke,putovao,izlazio i doneo 10.000$ nazad. Moji roditelji profesori,a ja za jedan dan zaradjivao koliko tata za 15 dana kao magistar.takodje bih napomenuo da moj status u srbiji nije ugrozen,u mogucnosti sam da zivim ok.ali jedva cekam da pobegnem,i da se ne vratim vise...
молим те, ако ти није тешко, напиши нам мало детаљније шта си радио, колико сати недељно (40-50-60-70 или више), колико си сати дневно спавао (3-4-5),колико дана си имао слободно недељно (сат времена слободно-пола дана-дан или два дана), колика ти је била сатница а колики тип, колико си (и да ли си) плаћао стан, становао си са 5-6-7 или више цимера (не претерујем, јер ми је причала познаница која је преко студентског програма била 4 месеци у америци да их је било десетак у стану), одбијан ти је порез од зараде (тј. плаћао си таксу или не и на коју суму), плаћао си храну и превоз или си се хранио на радном месту, или се хранио по ресторанима, имао си било какво здравствено осигурање или не,имао си било какво пензионо осигурање или не, на каква места си излазио и проводио се и колико су отприлике ти изласци коштали... и сваки детаљ који се сетиш, а желиш да поделиш са нама...
радо бих да за 4 месеци зарадим $15.000 (тј. да ми $10.000 остане уз плаћање свих трошкова које имам...и не морам да путујем).
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!

Last edited by Bockyman; 04.11.2012 at 03:17.
Reply With Quote
  #35  
Staro 04.11.2012, 11:02
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno .

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
молим те, ако ти није тешко, напиши нам мало детаљније шта си радио, колико сати недељно (40-50-60-70 или више), колико си сати дневно спавао (3-4-5),колико дана си имао слободно недељно (сат времена слободно-пола дана-дан или два дана), колика ти је била сатница а колики тип, колико си (и да ли си) плаћао стан, становао си са 5-6-7 или више цимера (не претерујем, јер ми је причала познаница која је преко студентског програма била 4 месеци у америци да их је било десетак у стану), одбијан ти је порез од зараде (тј. плаћао си таксу или не и на коју суму), плаћао си храну и превоз или си се хранио на радном месту, или се хранио по ресторанима, имао си било какво здравствено осигурање или не,имао си било какво пензионо осигурање или не, на каква места си излазио и проводио се и колико су отприлике ти изласци коштали... и сваки детаљ који се сетиш, а желиш да поделиш са нама...
радо бих да за 4 месеци зарадим $15.000 (тј. да ми $10.000 остане уз плаћање свих трошкова које имам...и не морам да путујем).
Odgovoricu ti vrlo rado.Ovako radio sam dva posla,na prvom 40 h(10$ po h+tips) nedeljno,a drugi 43h(8$).Uz to sam svako vece i treniraom,dizao tegove.Sto se tice tips-a minimum 50$ dnevno,prosecno 80%.Prvi posao sam radio kao server(waiter) a drugi line cook.Smestaj smo imali,i hranu.Ziveli po dvoje u sobi i imali zajednicko kupatilo.To izadje oko 400$.Porez su mi odbijali,ali vratili kad sam dosao nazad u Srb.Sa J1 vizom ne postoji socijalno,a zdrastveno postoji u slucaju da se nesto desi.Od stana do posla 5 minuta,tacnije sve je to povezano.Imali smo jedno mesto za izlazak,SALMON BAKE. Sto se tice shopinga,mahom ljudi sopinguju na ebay.com. Ili bismo isli u najblizi grad FAIRBANKS. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #36  
Staro 04.11.2012, 14:08
pcelica pcelica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2010
US lokacija: San Dijego, here we come
YU lokacija: Beograd
Poruke: 57
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
da li "bežite" zbog razočarenja u sredinu u kojoj ste odrasli, imate posao ali i malu platu, zbog razočarenja u bliske ljude ili rodbinu oko sebe...mogućnosti da postignete više nego što ste ovde (ma šta da je to), ili jednostavno mislite da je odlazak nešto što "ako mi se pruži šansa, nema teorije da odbijem" jer "ne može mi biti gore nego ovde". .

Ja bi navela sve ovo što si napisao..ali primarni razlog je u stvari moje dete. Želim njoj da obezbedim normalan život, koji ovde, sigurna sam neće imati.
Između ostalog dosta mi je pesimizma, i dosta mi je ljubomornih i ubedačenih ljudi koji stalno kukaju a ništa ne preduzimaju da im bude bolje.
Zato ću da zgrabim taj green card, muža, ćerku i dve mačke i odo u San Dijego da kampujem na plaži
Reply With Quote
  #37  
Staro 04.11.2012, 19:54
Suncica's Avatar
Suncica Suncica je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 24
Nepromenjeno

Iskrena da budem, do skoro nisam ni razmišljala da odem negde van Evrope. Ali kako sam shvatila da u Evropi jedino ilegalno mogu da budem, što nikako ne dolazi u obzir budući da sam majka, počela sam da razmatram druge opcije. Za Kanadu im ne treba moj kadar, Australija i Novi Zeland su mi predaleko, Tasmanija ne dolazi u obzir, ostala mi je jedino lutrija i USA. A koji su razlozi? Pa sve gore što ste naveli, a na prvom mestu je budućnost moje ćerke. I svaka čast svima vama koji ste otišli, ne zato što ste tamo, već zbog velike hrabrosti što ste preuzeli vaše živote u svoje ruke što je ovde u Srbiji danas nemoguće.

Last edited by Suncica; 04.11.2012 at 19:57. Razlog: slovna greška
Reply With Quote
  #38  
Staro 05.11.2012, 02:01
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Odgovoricu ti vrlo rado.Ovako radio sam dva posla,na prvom 40 h(10$ po h+tips) nedeljno,a drugi 43h(8$).Uz to sam svako vece i treniraom,dizao tegove.Sto se tice tips-a minimum 50$ dnevno,prosecno 80%.Prvi posao sam radio kao server(waiter) a drugi line cook.Smestaj smo imali,i hranu.Ziveli po dvoje u sobi i imali zajednicko kupatilo.To izadje oko 400$.Porez su mi odbijali,ali vratili kad sam dosao nazad u Srb.Sa J1 vizom ne postoji socijalno,a zdrastveno postoji u slucaju da se nesto desi.Od stana do posla 5 minuta,tacnije sve je to povezano.Imali smo jedno mesto za izlazak,SALMON BAKE. Sto se tice shopinga,mahom ljudi sopinguju na ebay.com. Ili bismo isli u najblizi grad FAIRBANKS. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.
Иване, хвала на одговору. Поставио сам ја још доста питања, али мени одговори не требају... Али, твој пост где пишеш како си за 4 месеци зарадио $15.000, проводио се, купио ово и оно, путовао... је врло нереалан (нисам рекао неистинит!). Људима остану те цифре у глави, вау $15.000 за 4 месеца, провод, ово-оно... а не знају шта се крије иза тога. А крије се непрестани рад по 12 сати дневно без слободног дана, вероватно без нормалног сна и ко зна шта још. Не кажем ја да није истина то што си написао, али људи који добију или се надају добитку зелене карте на лутрији су људи који се селе овамо да живе, реалан живот. Ако мислиш да је реално радити нон-стоп, два посла, 12 сати дневно... ја мислим да није. Може тако да се изгура пар месеци, живети у некој рупи од стана, али да ли мислиш да сви ми овде радимо послове где уз сатницу добијамо и тип? Да нам до посла треба 5 минута и да са посла на посао и до стана стижемо у трену? Па још после радног дана да дижемо тегове. ОК, ја јесам Bockyman али нисам Superman. Ја радим стално између 52-56 сати недељно, а радио сам пар пута и по 70 сати недељно и знам шта је то. Али, радити без слободног дана нон-стоп по 12 сати дневно, таман био и канцелариски посао, много је...

Овим хоћу да кажем да је реалан живот нешто друго... Кога занима какав је прави живот већине људи овде (не свих, наравно), нека прочитају шта је Ноки написала... Нисмо сви из ИТ сектора, а и њима се послови не нуде на тацни.... да не филозофирам више...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #39  
Staro 05.11.2012, 10:55
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Иване, хвала на одговору. Поставио сам ја још доста питања, али мени одговори не требају... Али, твој пост где пишеш како си за 4 месеци зарадио $15.000, проводио се, купио ово и оно, путовао... је врло нереалан (нисам рекао неистинит!). Људима остану те цифре у глави, вау $15.000 за 4 месеца, провод, ово-оно... а не знају шта се крије иза тога. А крије се непрестани рад по 12 сати дневно без слободног дана, вероватно без нормалног сна и ко зна шта још. Не кажем ја да није истина то што си написао, али људи који добију или се надају добитку зелене карте на лутрији су људи који се селе овамо да живе, реалан живот. Ако мислиш да је реално радити нон-стоп, два посла, 12 сати дневно... ја мислим да није. Може тако да се изгура пар месеци, живети у некој рупи од стана, али да ли мислиш да сви ми овде радимо послове где уз сатницу добијамо и тип? Да нам до посла треба 5 минута и да са посла на посао и до стана стижемо у трену? Па још после радног дана да дижемо тегове. ОК, ја јесам Bockyman али нисам Superman. Ја радим стално између 52-56 сати недељно, а радио сам пар пута и по 70 сати недељно и знам шта је то. Али, радити без слободног дана нон-стоп по 12 сати дневно, таман био и канцелариски посао, много је...

Овим хоћу да кажем да је реалан живот нешто друго... Кога занима какав је прави живот већине људи овде (не свих, наравно), нека прочитају шта је Ноки написала... Нисмо сви из ИТ сектора, а и њима се послови не нуде на тацни.... да не филозофирам више...
Reci cu ti samo ovo,dok su bili bolji dani u Americi 2006 godine Makedonac iz Delcevo je napravio u Denaliju(Alaska)27.000$. Moj drugar je 2008 napravio 20.000$. Slazem se sa tobom da to nije realno,u smislu da tako ne moze da se izdrzi duze od 5 meseci godisnje.Ali su isitiniti podaci koje sam naveo iz svog iskustva,a i tudjeg.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #40  
Staro 05.11.2012, 12:38
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Pa dobro onda smo ocigledno,pogresili destinaciju.Ajmo mi lepo svi na Aljasku ,ovde za tih $ 20,000 ustedjevine treba da rintam nekih 20 godina
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.