ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #271  
Staro 15.03.2019, 02:48
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Moram da dodam svoje zapazanje.
Slazem se sa @botexag. Ne treba prenagliti. Nikom nije lako ovde.

Mislio sam da sam na sve spreman, ali iznenadio sam se. Sve je drugacije. Upozoravali su me da je Teksas drugaciji od Njujorka (na primer).
Jos uvek ne mogu da verujem da cu se prilagoditi, ali znam da nemam izbora. Ustvari, imam... Da se vratim.

Are you kidding?

Naravno da nemam nameru da se vratim. Mislim, sta mi fali ovde? Domovina? Uostalom, davno pre mene, neki pametni evropljani rekose: "Domovina je tamo gde ti je dobro."
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #272  
Staro 15.03.2019, 19:51
Petar123 Petar123 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.03.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno

Ja se izvinjavam ako je neko pomislio da mracim i sirim negativnost, samo sa dao svoje trenutno vidjenje amerike i rekao kako mi je bilo tamo, i eventualno sam hteo da cujem tudje price, takodje hvala vam na ohrabrujucim porukama
Reply With Quote
  #273  
Staro 15.03.2019, 22:27
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Petre, nisi ni prvi ni poslednji koji se vratio, nemoj da se stidis svojih odluka. Oni koji su se vratili samo nisi vise toliko aktivni na ovom forumu, nije imigracija najprijatnije iskustvo za svakoga. A pogotovu ne za one koji krecu u sve ovo sami. Nemas sta kome da se pravdas. Neki od nas imaju vece neki manje razloge zasto odlaze odnekle. Neko je nomad vise, neko manje.

Lako je meni da glumim joga letaca po forumu kad odskora svako leto provodim u Srbiji. Najbolja kombinacija.
Reply With Quote
  #274  
Staro 16.03.2019, 02:14
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Petar123 Prikaz poruke
Ja se izvinjavam ako je neko pomislio da mracim i sirim negativnost, samo sa dao svoje trenutno vidjenje amerike i rekao kako mi je bilo tamo, i eventualno sam hteo da cujem tudje price, takodje hvala vam na ohrabrujucim porukama
tako su i Milanu tarotu rekli da je satanista jer je hteo da ubije svinju, a oni pobiju koliko svidja dnevno po raznim klanicama...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #275  
Staro 18.03.2019, 02:04
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Zdravo Petre,
Evo pokusacu da ti docaram nase iskustvo pa ti izvuci pouku. Mi smo dosli pre 6 meseci sa 42 godine i kcerkom od 12 godina. Ostavili smo u Bg stan od 100m2 na Dedinju, dobre poslove, muz svoju privatnu firmu. Uz dobre CV-jeve, vise od 15 god profesionalnog iskustva u Sr i preporuku prijatelja odmah smo nasli prilicno dobre startne profesionalne poslove uz pomoc kojih smo iznajmili fin stan i smestili se u lepom delu grada. Da je lako. nije lako. Meni je najteze sto se nakako sa preko 40 godina i potpuno afirmisanog zivota u Sr osecam kao da sam glupa, kao da sam u opet 1. razredu skole. Puno je stvari koje kad dodjes moras da naucis i svaris ispocetka. Medjutim ne kajemo se i svesni smo da treba da prodje vreme da bi poceli da se osecamo kao kod kuce. Ne pada nam na pamet povratak ali ono sto svaki dan pomislim je da mi je da sam dosla pre 20 godina, tj u tvojim godinama. Ovo je surova zemlja, svako se bori za svoje mesto, nista se ne dobija na lepe oci, niti preko veze (pa ni od prijatelja) i zelena karta ti je samo ulaznica na utakmicu pa se bori kako znas i umes. Ali u isto vreme zemlja koja nagradjuje trud, rad i snalazljivost. Moji projatelji koji su ovde od pre 20 i vise godina su sada dovoljno zaradili da u Srbiji mogu da se penzionisu do kraja zivota. Da sam dosla u dvadesetim imala bih vise energije da se dokazujem, borim...Nigde ne sveta cvece ali se ovde trud nagradjuje i mnogo je sira perspektiva. A Srbija ce garantujem uvek biti tamo gde jeste, ista kakva je i poslednjih 30 godina. Ja bih na tvom mestu zavrsila fakultet u Srbiji dosla ovde radila bilo sta i zavrsavala neki Master u US. Onda ti je to ulaznica sa super firme i sestocifrenu platu. Srecno!
Reply With Quote
  #276  
Staro 18.03.2019, 09:56
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Zdravo Petre,
Evo pokusacu da ti docaram nase iskustvo pa ti izvuci pouku. Mi smo dosli pre 6 meseci sa 42 godine i kcerkom od 12 godina. Ostavili smo u Bg stan od 100m2 na Dedinju, dobre poslove, muz svoju privatnu firmu. Uz dobre CV-jeve, vise od 15 god profesionalnog iskustva u Sr i preporuku prijatelja odmah smo nasli prilicno dobre startne profesionalne poslove uz pomoc kojih smo iznajmili fin stan i smestili se u lepom delu grada. Da je lako. nije lako. Meni je najteze sto se nakako sa preko 40 godina i potpuno afirmisanog zivota u Sr osecam kao da sam glupa, kao da sam u opet 1. razredu skole. Puno je stvari koje kad dodjes moras da naucis i svaris ispocetka. Medjutim ne kajemo se i svesni smo da treba da prodje vreme da bi poceli da se osecamo kao kod kuce. Ne pada nam na pamet povratak ali ono sto svaki dan pomislim je da mi je da sam dosla pre 20 godina, tj u tvojim godinama. Ovo je surova zemlja, svako se bori za svoje mesto, nista se ne dobija na lepe oci, niti preko veze (pa ni od prijatelja) i zelena karta ti je samo ulaznica na utakmicu pa se bori kako znas i umes. Ali u isto vreme zemlja koja nagradjuje trud, rad i snalazljivost. Moji projatelji koji su ovde od pre 20 i vise godina su sada dovoljno zaradili da u Srbiji mogu da se penzionisu do kraja zivota. Da sam dosla u dvadesetim imala bih vise energije da se dokazujem, borim...Nigde ne sveta cvece ali se ovde trud nagradjuje i mnogo je sira perspektiva. A Srbija ce garantujem uvek biti tamo gde jeste, ista kakva je i poslednjih 30 godina. Ja bih na tvom mestu zavrsila fakultet u Srbiji dosla ovde radila bilo sta i zavrsavala neki Master u US. Onda ti je to ulaznica sa super firme i sestocifrenu platu. Srecno!
sta nije lako kad vas dvoje imate 6cifrene plate znaci minimum 200kila ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #277  
Staro 18.03.2019, 23:03
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Petar123 Prikaz poruke
Nisam razocaran, sta sam ja video, svako ko je krocio u ameriku video je nesto sto velika vecina nece nikad u zivotu, ja sam ponosan na to da sam se sam snaso bez icije pomoci... Forum sam ceo okrenuo naopacke, ali sam tek sada resio da napisem nesto, bio je od velike pomoci, od samog popunjavanja ds obrasca,iskustava sa intervjua i lekarskih pregleda do toga da vidim kako izgleda ulazak u ameriku, apliciranje za socijalni broj i ostalo, ljudima koji pisu i dele iskustva hvala im do neba.

Posao manje vise, svestan sam da se mora krenuti od nule, ono sto nisam rekao je sledece, u americi cemo raditi i po 2 posla ako je potrebno, uglavnom neke nize kvalifikovane koji nam nece ostaviti mnogo slobodnog vremena za druge aktivnosi, tu pre svega mislim na dalji razvoj i usavrsavanje u oblastima koje nas interesuju. Bar je do neko moje vidjenje stvari. Jbg bolje placen posao kamion-nemam ja kicmu za to na zalost

Mozda sam i lupio glupost kad sam pisao prvi post, odreci se od zelene karte bi stvarno bilo glupo, makar cu jednom godisnje ulaziti u ameriku pa makar na 2 dana...

Razocaran sam malo u nase ljude koji se na kraju nisu nasli(doduse to sam i ocekivao nekako). Meni kum reko u super izvucen si, zavrsi to i dolazi, pogodite ko je nestao kada smo trebali da se dogovorimo kad da dodjem

Sve u svemu, hvala na poruci , voleo bih da cujem i druga iskustva...


Uran i tvojih poruka se secam, mislim da si veci pesimista od mene

Drugar, botexag ti je dao jedan od "onih" saveta za ceo život! Nikada dupetom vrata ne zatvaraj...Sad si se već ohladio i naravno da ćeš zadržati svoju GC.
*Imaš 22 godine
*Na par isipita od završetka studija
*Poseduješ USA GC.
*Nemaš decu (možemo se složiti da je u ovoj situaciji, ovo ipak prednost)

Sedi još malo pa razmisli o ovim stvarima i kakva životna prilika je pred tobom. Zašto misliš da si "bacio" 4 godine života studirajući ako imaš dobru priliku da ga završiš? Zar ne možeš da se doškoluješ u USA i da ti priznaju tvoj fakultet ?

Što se tiče razočarenja u ljude. Spremi se na to, mlad si i tek je počelo i pokušaj da od toga očvrsneš i okreneš situaciju u svoju korist! Ne bih da ti rušim iluzije o životu ali upravo to je život, on je surov i nemoj mnogo očekivati od drugih pa ni od najbližih, ni od sestre ni od brata, ni od majke i oca u tvojim godinama već se bori sam kroz život pa kasnije i sa svojom porodicom, a svaka pomoć sa strane će biti samo bonus i dobro će doći, ali najbolje ti je da svoja očekivanja za pomoć od drugih u startu postaviš na minimum i da se u to ne uzdaš mnogo nego da pronalaziš svoj put i načine za uspeh.
Ej pa ima neko ovde na forumu i super potpis i vodi se time:

"Lift koji vodi do uspeha je u kvaru, ali stepenice su uvek dostupne!"

Pesimizam hitno menjaj za mešavinu realizma i optimizma i nema zime za tebe.
Ajdre srećno!
Reply With Quote
  #278  
Staro 19.03.2019, 00:39
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
sta nije lako kad vas dvoje imate 6cifrene plate znaci minimum 200kila ?
Nisu napisali da imaju tolike plate. Procitaj pazljivije.
Reply With Quote
  #279  
Staro 23.03.2019, 13:37
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Slicna situacija kao i sa mnom, ja sam bio na mesec dana da zavrsim sve oko papirologije (ssn, bank acc, drivers licence , gc) i vratio sam se da zavrsim fax(samo se to oteglo malo ), buduci da nemam kod kog da odem u US ici cu na bazene za pocetak, sto ti je moja preporuka ako nemas nekog da te pomogne. Imaces da kazes siguran posao, obezbedjen smestaj koji izadje 100-150 nedeljno , u zavisnosti od lokacije ... Upoznaces dosta ljudi, ima tamo dosta nasih koji ostaju posle isteka j1 vize...

Sto se fakulteta tice ne znam sta zavrsavas, meni fali jako malo da diplomiram na ekonomskom i razumem kad neko kaze da nema perspektivu , ne samo u US, nego i kod nas u Srbiji...

Meni je takodje svasta padalo na pamet, da odustanem od amerike i da krenem da ucim programiranje jer tu relativno brzo mozes da dodjes do pristojne cifre, a u americi ako budes radio poslove za minimalac(pretpostavljam 2 posla , 1 full i 1 part time) generalno neces imati mnogo vremena za napredak i usavrsavanje u struci. Vidim da dosta ljudi odlazi na master, ne verujem da sami finansiraju, vec da imaju neku stipendiju ili sta vec.

Realno moze se i u Srbiji lepo ziveti, ali jako mali procenat ljudi uspe u tome ovde.. Ja licno kada bi imao siguran posao koji je placen ovde 2000e ne bi razmisljao o odlasku bilo gde, ali je sve individualna stvar... Takodje mislim da kod nas u Srb nikad nece biti bolje...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #280  
Staro 23.03.2019, 23:22
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
... Takodje mislim da kod nas u Srb nikad nece biti bolje...
Glavni razlog zasto sam ovde.
Meni je izgledalo da ce biti bolje tamo neke 95. - 96. Onda je doslo bombardovanje. Negde do 2008.-09. opet je izgledalo da napredujemo, ali nije dugo trajalo...
Sad imam dvoje dece i zelim im da odrastu i zive u nekoj boljoj sredini.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.