ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Life sciences (hemičari, biohemičari, biolozi) » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.01.2017, 12:22
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Post Life sciences (hemičari, biohemičari, biolozi)

Pozdrav svima! Da li neko zna kakve su mogućnosti zaposlenja hemičara, biohemičara i biologa i u kom delu USA ima najviše posla u ovim oblastima? Da li su priznate diplome iz Srbije?
Reply With Quote
  #2  
Staro 28.01.2017, 08:47
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Draga Nati, idi na člana Vuxanne i prelistaj njene postove. Ona je Ph.d. i mislim da je trenutno u gužvi oko njene nauke, inače je dosta aktivna i puno je doprinela ovom forumu. Mislim da je po struci tehnolog, hemičar.... pa ćeš nešto naći sigurno. Mislim da priznaju, ide neka akreditacija, poeni...najbolje da se tamo nastavi, master, doktorat. Juriš stipendije, nešto plaćaš, kako se ko snadje i koliko prosek ima, polažu se neki njihovi testovi tamo....
izvni, ovo je nešto šturo, kratko, u gužvi sam i ja trenutno. Svakako će ovo biti tema i meni interesantna. Imam nekoliko drugarica koje su tamo doktorirale i ostale, pa ću ih uključiti o ovu priču i pitati ih kako sve to ide (mada su one odavde krenule kao studenti na PH.d-u, imale stipendije.... i vrlo su zadovoljne tamo). Čujemo se.POzdrav!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #3  
Staro 28.01.2017, 08:57
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

http://www.migrantservicecentres.org...t%20USA_SR.pdf

Tu je sve lepo i detaljno opisano!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #4  
Staro 29.01.2017, 22:19
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Jasmin, hvala na odgovoru, vec sam bila pomislila da na forumu nema prirodnjaka Citala sam postove korisnika vuxanne o mogucnostima postdiplomskih studijama u USA, ali me interesuju i mogucnosti zaposlenja bez doktorata. Po zanimanju sam biohemicar (osnovne i master studije) i ovde su veoma ogranicene mogucnosti sa ovim smerom pa me zanima da cujem i neka pozitivna iskustva nasih kojih su se snasli u USA..
Reply With Quote
  #5  
Staro 31.01.2017, 02:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam inzenjer. Ali prirodne nauke (ovde spadaju pod Sciences) se priznaju. Imas posova po laboratorijama (ako si u skupom kraju moze to da bude i ooo $80k) ili da predajes u sredjoj skoli. Za nastavnika treba licenca, mislim da zaradjuju oko $40 K ovde gde sam ja ako imas B. S.

Last edited by vuxanne; 31.01.2017 at 02:33.
Reply With Quote
  #6  
Staro 31.01.2017, 12:28
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Hvala vuxanne na odgovoru. Plate u lab su super, zaista zvuci ohrabrujuce Najvise me zanimaju medicinske laboratorije, ali i naucno-istrazivacke, mada za istrazivanja ipak treba doktorat.
Reply With Quote
  #7  
Staro 31.01.2017, 18:53
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Re: Medicinske laboratorije

Ukoliko imas zelenu kartu, uvek postoji mogucnost da se zaposlis u laboratorijama specijalizovanim za research, mada $80k je neka gornja granica sto se plate tice. Tu se uglavnom startuje sa $35-40k godisnje. Na tim radnim mestima ces cesto videti master ili phd studente kojima je rad u laboratoriji u sastavu programa koji pohadjaju.

S tim u vezi, ukoliko si stranac koji u US planira bez zelene karte u zelji za usavrsavanjem i napredovanjem, jedan od nacina da se udje u US sistem i jeste upis i pohadjanje mastera ili doktorata na univerzitetima koji se bave naucno-istrazivackim radom. Veliki broj lekara i prirodnjaka iz celog sveta bas na taj nacin i dolazi u US, u nadi da ce se posle mastera/doktorata sa iskustvom iz odredjene struke naci poslodavac voljan da ih sponzorise za radnu vizu, a nakon toga i za zelenu kartu.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #8  
Staro 03.02.2017, 09:24
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Nemam zelenu kartu vec se raspitujem cisto informativno u slucaju da me izvuku u maju Naravno, svesna sam da je to lutrija pa se i ne oslanjam previse na to. Odlazak preko upisivanja doktorskih studija je odlicna opcija za samce, ali posto ja imam i muza i petomesecnu bebu, bojim se da sve i da dobijem neki vid finansijske pomoci od fakulteta, tesko da bi se porodica mogla uklopiti u taj budzet
Reply With Quote
  #9  
Staro 03.02.2017, 14:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nati Prikaz poruke
Nemam zelenu kartu vec se raspitujem cisto informativno u slucaju da me izvuku u maju Naravno, svesna sam da je to lutrija pa se i ne oslanjam previse na to. Odlazak preko upisivanja doktorskih studija je odlicna opcija za samce, ali posto ja imam i muza i petomesecnu bebu, bojim se da sve i da dobijem neki vid finansijske pomoci od fakulteta, tesko da bi se porodica mogla uklopiti u taj budzet
Moj kolega iz kancelarije je dosao ovde sa sestomesecnom bebom. Doduse slali su im pare njihovi sa vremena na vreme, poslali su im i pare za kola, ne bi postigli sa tom verovatno sami. Ako se nema plata leti (sto cesto bude) to je stvarno zesce krpljenje. Nosis polovno, uzimas bonove za hranu (imaju neki WIC program).
Reply With Quote
  #10  
Staro 03.02.2017, 15:22
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Moj kolega iz kancelarije je dosao ovde sa sestomesecnom bebom. Doduse slali su im pare njihovi sa vremena na vreme, poslali su im i pare za kola, ne bi postigli sa tom verovatno sami. Ako se nema plata leti (sto cesto bude) to je stvarno zesce krpljenje. Nosis polovno, uzimas bonove za hranu (imaju neki WIC program).
Sve zavisi sta su kome ambicije i koliko je ko spreman da se zrtvuje. Ja licno ne bih bila spremna izloziti bebu takvoj avanturi. A ni na finansijsku pomoc porodice ne bismo mogli racunati jer nisu u mogucnosti da nam pomognu, tako da taj nacin odlaska u USA nazalost otpada
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.