ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Gay život u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 31.03.2013, 19:53
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DraganBG Prikaz poruke
S obzirom da se deca radjaju kao takva i niko ih nije "naterao" ili regrutovao da budu gej, da ja tebi postavim drugo pitanje: Sta bi radila da ti sin sutra kaze da je gej? Da li bi ga i dalje volele ili bi ga se odrekla - tvoja krv, tvoje dete, na kraju i tvoja genetika? E sad stvari poprimaju drugačiji ugao! Kad vec savetujes da se pogledaju stvari iz drugog ugla, ovo ti gledanje stvari iz drugog ugla!

Ne treba da ti bude bitno sta misle tamo neki nebitni ljudi tipa: komsije, rodjaci, poznanici, bitno je jedino kako se oseca tvoje dete i da li si mu pruzila podrsku i ljubav. Zato je tolerancija bitna - da bi takvo tvoje potencijalno dete moglo normalno da raste i razvija se, a ne da oboje strahujete da li ce biti bezbedno ili diskriminisano. Kao sto vidis -uopste nije u pitanju da neko nekoga ovde "tera" da bilo koga voli, vec je akcenat na toleranciji, koju ti i tebi slicni nemate.
Dobiju ljudi djecu sa raznim bolestima pa ih se ne odreknu,vec ih vode kod doktora,meni da to djete kaze odveo bi ga kod doktora,il u neku bolnicu da se izlijeci,da bi mogao da ima poslije svoje potomke i bio bi mi zahvalan vjerovatno poslije,uglavnom kazem 99,9 posto doktora tvrdi da je to poremecaj i bolest
Reply With Quote
  #22  
Staro 31.03.2013, 19:55
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Dok se Srbija uveliko priprema za „Povorku ponosa“, dr Miroljub Petrović, direktor Instituta za prirodnu medicinu, koji je prošle godine otvorio prvi centar za lečenje homoseksualizma kod nas, uveliko privodi kraju radove na prvoj klinici tog tipa u Srbiji!

Petrović kaže za „Alo!“ da mu se za godinu dana, koliko centar postoji, za pomoć obratilo dvadesetak ljudi.

- Postoji više nivoa u lečenju homoseksualizma. Prvi je informativni. Pokušavamo da objasnimo pacijentima da se polni poriv svesno podstiče ili ne podstiče u umu i da polni odnos nije fiziološka potreba. Jak gej lobi i nezdravo okruženje uče nas da je birati partnere istog pola prirodno, a pojedinci gladni ljubavi i zbunjeni pogrešnim vrednostima, ne znajući za nešto bolje, upuštaju se u takve odnose- kaže dr Petrović.

Po njemu, homoseksualizam je težak psihijatrijski poremećaj koji se javlja kao posledica lošeg vaspitanja, nezdravog života, kao i zbog upotrebe narkotika.

- Da bi se očistio duh, potrebno je prvo očistiti telo. Nekvalitetna ishrana, korišćenje cigareta i alkohola uzročnici su skoro svih bolesti modernog društva, pa zato naše pacijente učimo da pripremaju zdravu hranu. Savetujemo ih da gledaju emisije i čitaju knjige u kojima nema nasilja i drugog destruktivnog sadržaja. Za izlečenje je potrebno promeniti način života i razmišljanja, ceo sistem vrednosti - objašnjava on i napominje da je „činjenica da je gej populacija postala žrtva jednog globalnog sistema koji uništava ljudsku vrstu“.
Svrha osnivanja našeg centra je da pruži ruku osobama koje su upale u okove teške bolesti homoseksualizma. Verujemo da među žrtvama ove bolesti ima mnogo onih koji žele da je pobede - zaključuje dr Petrović.
Reply With Quote
  #23  
Staro 31.03.2013, 19:57
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Zato je APA (Američko udruženje psihologa) dalo sugestije psiholozima, psihijatrima i psihoterapeutima da ,,poštuju prava pojedinca za utvrđivanje sopstvenih merila vrednosti”. Svi mi imamo prava na sopstvenu vrednost, sopstvenu filozofiju života, kao i pravo da je menjamo ako želimo. Verovatnoća da želimo da menjamo takvu orijentaciju je velika, ako uzmemo činjenicu da je 70% Amerikanaca homofobično, mada bi ovde prava reč bila homomisično (od grčke reči ”missos ”, što znači mržnja ), jer Amerikanci ustvari mrze homoseksualce".
Reply With Quote
  #24  
Staro 31.03.2013, 19:58
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

"Homoseksualnost hendikep i da je osuđivati takvu osobu isto kao i osuđivati nekog bez ruke ili noge". Kad sam ju pitala nakon sata što točno pod time misli, mi je rekla da "ne zna jeli to hormonalni ili psihološki poremećaj, ali da je dokazano da je poremećaj"
Reply With Quote
  #25  
Staro 31.03.2013, 19:58
Suncica's Avatar
Suncica Suncica je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cukoni Prikaz poruke
Dok se Srbija uveliko priprema za „Povorku ponosa“, dr Miroljub Petrović, direktor Instituta za prirodnu medicinu, koji je prošle godine otvorio prvi centar za lečenje homoseksualizma kod nas, uveliko privodi kraju radove na prvoj klinici tog tipa u Srbiji!

Petrović kaže za „Alo!“ da mu se za godinu dana, koliko centar postoji, za pomoć obratilo dvadesetak ljudi.

- Postoji više nivoa u lečenju homoseksualizma. Prvi je informativni. Pokušavamo da objasnimo pacijentima da se polni poriv svesno podstiče ili ne podstiče u umu i da polni odnos nije fiziološka potreba. Jak gej lobi i nezdravo okruženje uče nas da je birati partnere istog pola prirodno, a pojedinci gladni ljubavi i zbunjeni pogrešnim vrednostima, ne znajući za nešto bolje, upuštaju se u takve odnose- kaže dr Petrović.

Po njemu, homoseksualizam je težak psihijatrijski poremećaj koji se javlja kao posledica lošeg vaspitanja, nezdravog života, kao i zbog upotrebe narkotika.

- Da bi se očistio duh, potrebno je prvo očistiti telo. Nekvalitetna ishrana, korišćenje cigareta i alkohola uzročnici su skoro svih bolesti modernog društva, pa zato naše pacijente učimo da pripremaju zdravu hranu. Savetujemo ih da gledaju emisije i čitaju knjige u kojima nema nasilja i drugog destruktivnog sadržaja. Za izlečenje je potrebno promeniti način života i razmišljanja, ceo sistem vrednosti - objašnjava on i napominje da je „činjenica da je gej populacija postala žrtva jednog globalnog sistema koji uništava ljudsku vrstu“.
Svrha osnivanja našeg centra je da pruži ruku osobama koje su upale u okove teške bolesti homoseksualizma. Verujemo da među žrtvama ove bolesti ima mnogo onih koji žele da je pobede - zaključuje dr Petrović.
Prvo izguglaj malo o kome pises, ja ne mogu da verujem koju si glupost postavio ovde.
Reply With Quote
  #26  
Staro 31.03.2013, 20:02
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Suncica Prikaz poruke
Mene samo interesuje kako neko ko nije otvorenih shvatanja misli da zivi u Americi ili bilo gde van Balkana, obzirom da se ovde ljudi okrecu kada vide i Cnrca na ulici. .
Tema je otvorena za one koje interesuje gej zivot u USA, drugi ne moraju da citaju, jos manje da komentarisu. 21. vek je. Zivite i pustite druge da zive.
ne meni uopste ne smetaju,isto kao ni invalidi ili neko ko je bolestan,samo sam zelio da kazem da je to poremecaj ili bolest,al postavio sam ti post gdje 70 posto amerikanaca ne voli tu populaciju
Reply With Quote
  #27  
Staro 31.03.2013, 20:04
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Suncice eto tebi je to ok nije bolest,meni nije i to je to,a opet cu otic u Ameriku,nije glupost to vec cinjenica,necu vise pisat ovdje,da je to normalna pojava danas bi svjet nebi postojao!
Reply With Quote
  #28  
Staro 31.03.2013, 20:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Nekoliko stvari, cisto neka moja razmisljanja:

To sto je neko ili nesto vecina, ne znaci da je normalno ili u redu. Da ne nabrajam sad sve primere, ali u jednom trenutku je vecina ljudi u Srbiji glasala za Milosevica pa svi znamo koliko je to bilo dobro. Vecina belaca u Americi je imala robove, pa to nije normalno. Ako vecina ljudi mlati svoje zene, da li to znaci da je premlacivanje zene normalno?

Homoseksualizam nije nikakva bolest, nego "uplaseni" ljudi vole tako da predstavljaju drugaciju seksualnu orjentaciju.

Ako je dete od roditelja istog pola "u opasnosti" da bude gay, onda mene interesuje kako je pobogu dete od para razlicitog pola postalo gay?

Ljudi koji protestuju na ulici protiv gay brakova su oni koji su resili da izadju na proteste - dosta nas nije, ali kad bude doslo vreme izacicemo, pa da vidimo onda ko je u vecini.

Ko god prica o usvajanju dece, a nije usvojen - bez imalo blama mogu da mu kazem da zacepi i ne lupa gluposti. Ja jesam bila usvojena i uvek bih izabrala gay roditelje a ne dom za nezbrinutu decu. Ja sam posetila nekoliko domova u Srbiji i pomagala koliko sam mogla jer imam licni interes u tome i to je tuga sta se tamo desava. Neki ljudi bi ocigledno ostavili decu u domovima i kod foster familija iz straha da deca na neki cudnovat nacin ne dobiju ovu opaku "homoseksualnu" bolest.

Gay parovi mogu da se odluce da imaju svoje dete i to je sasvim u redu - mogu i da usvoje dok su single i onda da stupe u brak. I sta cemo sad? Sta fali detetu od Perez Hilton (osim sto je tata najzad shvatio da ne zeli vise da bude bully)? Sta fali deci od Elton John-a? Sta fali deci od Ricky Martin?

Ko se poziva na religiju neka bude iskren prema sebi koliko postuje "pravila" u privatnom zivotu. Necu da komentarisem ko je koliko religiozan, ali nagledala sam se toliko laznjaka i gluposti, mnogima je religija postala "opravdanje" kad god nemaju neki drugi argument pri ruci. A u medjuvremenu: alkoholisanje, maltretiranje porodice, psovanje i Boga i oca i koje kakve druge stvari.

Na kraju krajeva, deca su ta koja menjaju pravila i bez obzira sta roditelji pricaju, deca ce napraviti sebi drustvo i merila onako kako oni misle da treba da bude. Na svu srecu - podmladak radi dobar posao za sada

Nisam ni ocekivala da tema nece da se "zakuva", molim sve clanove da ostanu pristojni - debata a ne vredjanje.
Reply With Quote
  #29  
Staro 31.03.2013, 20:13
drolma drolma je offline
Član
 
Datum prijave: 14.09.2011
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Suncica Prikaz poruke
Mene samo interesuje kako neko ko nije otvorenih shvatanja misli da zivi u Americi ili bilo gde van Balkana, obzirom da se ovde ljudi okrecu kada vide i Cnrca na ulici. .
Tema je otvorena za one koje interesuje gej zivot u USA, drugi ne moraju da citaju, jos manje da komentarisu. 21. vek je. Zivite i pustite druge da zive.
Otvorena shvatanja ne podrazumijevaju prihvatanje neprirodnih pojava za prirodne. Ti, iako nisi pripadnik te populacije, potvrdujes moj zadnji pasus u komentaru.
Reply With Quote
  #30  
Staro 31.03.2013, 20:20
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Opet ponavljam sva prava bi im dao kao sto svako ljudsko bice treba da ima,al neko da tvrdi da to nije poremecaj? Jednostavno to nije normalno al eto neki sami sebe lazu,da bi ispali da su moderni i da tvrde da je to ok!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najjeftinije države i gradovi za život u USA zanesena Lokacije u USA 37 09.11.2018 18:28
Koliko košta život u Americi dreadnot Vodič za emigrante 289 01.01.2018 08:35
Posao,djeca i život Bullet4MySelf Vaša strana 8 14.11.2012 21:29
Život na Balkanu hope Vaša strana 27 18.05.2012 12:02
Varijante za život u USA - Studiranje Mikimax Vaša strana 46 22.04.2012 02:04

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.