ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018 Prijavljivanje » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Prikaz rezultata ankete: Prijava za DV-2018 - Po koji put se prijavljujete?
1. Put 235 47,76%
2. Put 104 21,14%
3. Put 71 14,43%
4. Put 32 6,50%
5. Put 12 2,44%
6. Put 9 1,83%
7. Put 10 2,03%
8. Put 5 1,02%
9. Put 0 0%
10. Put (& >10) 14 2,85%
Glasači: 492. Ne možete učestvovati u ovoj anketi

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 16.09.2016, 10:01
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dok. Prikaz poruke
imam pitanje, naime zivim sa suprugom u vanbracnoj zajednici, sta da napisem u tacki 13?

U dokumentima ima svoju staru adresu a vencacemo se na prolece.
Status: single
Adresa: koju hoces, imaces priliku da dopunis 'adresni dosije' ako te/vas izvuku
Reply With Quote
  #102  
Staro 16.09.2016, 17:26
messerschmitt messerschmitt je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.11.2010
US lokacija: Iowa Des Moines
YU lokacija: Bosna i Hercegovina
Poruke: 44
Nepromenjeno

Ja slike radim samostalno uslikam foto aparatom napravim da je bijela pozadina znači uslikam idem na onaj program za crop za američke dokumente i onda ih učitam primili su mi slike uvijek ...
evo link sa zvanične stranice vlade SAD https://travel.state.gov/content/vis...al/photos.html
__________________
2014 > HAS NOT BEEN SELECTED
2016> HAS NOT BEEN SELECTED
2017> HAS NOT BEEN SELECTED
2018> HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #103  
Staro 16.09.2016, 20:11
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Grge017 Prikaz poruke

Ako moja majka aplicira i pukom srećom bude ižvučena da li ona može da povede mog oca, brata (18) i mene (21 od februara) tamo ili moj otac pošto bi možda i oni aplicirali pored mene...

POZDRAV !

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mariquita Prikaz poruke
Grge, pošto ste i ti i brat punoletni morate aplicirati sami za sebe.
Odgovor nije tacan. Punoletnost u Americi se stice u 21-voj godini. Obojica mogu da budu na aplikaciji roditelja (ako nisu u braku), ali mogu da konkurisu i za sebe, ukoliko su u trenutku aplikacije zavrsili cetvorogodisnju srednju skolu u redovnom roku. To verovatno znaci da mladji sin ne moze da aplicira samostalno.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Otac i majka prilikom apliciranja navode supruznika i decu (nevencanu, do 21. godine u trenutku prijave). Brat i vi aplicirate samo za sebe, sto znaci ako on ili Vi budete izvuceni idete sami. A ako neko od roditelja bude izvucen,mozete svi da idete.

Odgovor je polu-tacan. Da, roditelji treba da navedu svu nevencanu decu u svojim aplikacijama. Mladji sin verovatno nije jos zavrsio odgovarajucu srednju skolu, znaci on ne moze sam da aplicira. Stariji ce verovatno da age-out na aplikacijama roditelja. Prema pravilima Child Status Protection Act (CSPA), detetu se zamrzavaju godine od trenutka Visa Petition do Priority Date. U ovom slucaju, ako roditelji budu izvuceni sa veoma malim brojem i njihov broj bude current u Oktobru ili Novembru - onda mozda i upali. Evo kako se racuna: izracunajte dane od vremena pocetka apliciranja do objave rezultata (Oktobar-Maj, postoje on-line date calculators), dodajte broj dana na sinov rodjendan. Ako je case number current pre tog datuma, onda je ok. Ako je posle - sin je aged out. Stariji sin svakako moze i samostalno da aplicira - ako ima zavrsenu odgovarajucu srednju skolu.

Molimo sve clanove da provere informacije pre nego sto postuju odgovor za koji tvrde da je tacan. Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.

Last edited by SEEUSAIC; 17.09.2016 at 00:44. Razlog: Pravopis
Reply With Quote
  #104  
Staro 16.09.2016, 22:48
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

@SEEUSAIC

Hvala na detaljnom objasnjenju. Trebalo je da ispitam detaljnije aging-out problematiku. Veceras sam to ucinio i izvinjavam se clanovima koje sam svojim odgovorom doveo u zabludu.

To sam nenamerno uradio na osnovu instrukcija za DV-2017 u kojima se navodi:
"However, the Child Status Protection Act protects children from “aging out” in certain circumstances. If your DV entry is made before your unmarried child turns 21, and the child turns 21 before visa issuance, he/she may be treated as though he/she were under 21 for visa processing purposes."

Lepo pise "in certain circumstances", kao i "may be treated", ali sam ja preko tog teksta preleteo i prevideo poentu koju kazuju upravo ove reci, a to je da treba istraziti koje su to okolnosti. Nigde nije naglaseno da se pogleda detaljnije i da treba da se koristi malo racunanja, ali upravo je zato veoma vazno pazljivo citati i razumeti engleski jezik.

Eto, jos jedna lekcija koju sam naucio na nasem dragocenom forumu i nadam se, putu ka USA.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #105  
Staro 17.09.2016, 00:37
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
@SEEUSAIC

Hvala na detaljnom objasnjenju. Trebalo je da ispitam detaljnije aging-out problematiku. Veceras sam to ucinio i izvinjavam se clanovima koje sam svojim odgovorom doveo u zabludu.

To sam nenamerno uradio na osnovu instrukcija za DV-2017 u kojima se navodi:
"However, the Child Status Protection Act protects children from “aging out” in certain circumstances. If your DV entry is made before your unmarried child turns 21, and the child turns 21 before visa issuance, he/she may be treated as though he/she were under 21 for visa processing purposes."

Lepo pise "in certain circumstances", kao i "may be treated", ali sam ja preko tog teksta preleteo i prevideo poentu koju kazuju upravo ove reci, a to je da treba istraziti koje su to okolnosti. Nigde nije naglaseno da se pogleda detaljnije i da treba da se koristi malo racunanja, ali upravo je zato veoma vazno pazljivo citati i razumeti engleski jezik.

Eto, jos jedna lekcija koju sam naucio na nasem dragocenom forumu i nadam se, putu ka USA.
Nema problema, tu smo da pomognemo jedni drugima i pozitivnom debatom stignemo do pravih odgovora. Hvala sto ste se ukljucili u ovu nasu malu zajednicu i sto deo svog vremena ulazete u pronalazenje potrebnih informacija - srecno u ovogodisnjem procesu.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #106  
Staro 17.09.2016, 09:37
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

@SEEUSAIC
Hvala na iskrenim zeljama i na razumevanju!

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Grge017 Prikaz poruke
Hvala svima vama na odgovorima, puno ste mi pomogli...

Ove godine svi jurimo isto, i srećno još jednom svima vama!

I samo ako bi nekako mogao da me kontaktika "BETTERFUTURE" na pp ili bilo kako drugačije čisto da pitam još neke stvari jer vidim da čovek zna mnogo o ovome, i hvala unapred...

Ako još neko može da mi da odgovore na neka još pitanja slobodno neka me kontaktira bio bih zahvalan
Nije problem da se dopisujemo preko pp, ali daleko od toga da znam mnogo a i bolje je da svoja pitanja postavite direktno na forumu, jer moguce da je neko imao slicne nedoumice pa Vam moze bolje pomoci. Na kraju, cak i da je Vas slucaj krajnje specifican bolje da za njega cuje vise ljudi. Poslacu Vam pp u svakom slucaju ali za to morate da imate bar 10 poruka na forumu.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #107  
Staro 17.09.2016, 19:12
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Izvinjavam se na grešci, potpuno sam smetnula sa uma da se tamo punoletstvo stiče kad se napuni 21. godina.
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #108  
Staro 17.09.2016, 20:15
Grge017 Grge017 je offline
Član
 
Datum prijave: 16.09.2016
Poruke: 16
Post

@Betterfuture
Ja sam mislio da cu da "smaram" ovde ako stalno budem pitao to što imam, ali meni nije problem da većina čuju za pitanja taman bolje imaću više odgovora i znaću šta i kako...

Pošto sam shvatio da su šanse male ali ipak da postoje neke, to je super e sad mene zanima ova tabela što si ti izbacio ko je accepted e sad na toj tabeli ima ljudi iz celog Balkana to su ljudi koji su samo na forumu pa su tu posavljeni ili, jer ne vidim nikakva imena ili prezimena ljudi, pa me buni a i dosta je malo ljudi valjda više ljudi iz Srbije dobije "Green card"?

Hvala unapred na svemu
Reply With Quote
  #109  
Staro 17.09.2016, 22:55
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Grge017 Prikaz poruke
@Betterfuture
Ja sam mislio da cu da "smaram" ovde ako stalno budem pitao to što imam, ali meni nije problem da većina čuju za pitanja taman bolje imaću više odgovora i znaću šta i kako...

Pošto sam shvatio da su šanse male ali ipak da postoje neke, to je super e sad mene zanima ova tabela što si ti izbacio ko je accepted e sad na toj tabeli ima ljudi iz celog Balkana to su ljudi koji su samo na forumu pa su tu posavljeni ili, jer ne vidim nikakva imena ili prezimena ljudi, pa me buni a i dosta je malo ljudi valjda više ljudi iz Srbije dobije "Green card"?

Hvala unapred na svemu
Zasto bi "smarao" ako postavljas pitanja koja se vec nisu postavljala na forumu?!? Samo napred, pitaj.
U tabeli se nalaze samo clanovi foruma (sa svojim korisnickim imenima) koji su hteli da podele sa nama svoje podatke. Nema drugog nacina da saznamo. Verovatno mnogi izvuceni i nisu na forumu, pogotovu iz regiona.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #110  
Staro 18.09.2016, 19:52
beholder's Avatar
beholder beholder je offline
Član
 
Datum prijave: 08.03.2015
US lokacija: ???
YU lokacija: Beograd
Poruke: 27
Post

Sa zvaničnog sajta :
'DV-2018 Program: Online Registration
DV-2018 Program: Online registration for the DV-2018 Program begins on Tuesday, October 4, 2016 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and concludes on Monday, November 7, 2016 at 12:00 noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-4).'
Za više informacija (ili one koji do sada to nisu čitali) posetite zvanični sajt https://travel.state.gov/content/vis...tructions.html
Verujem da će se za nekih nedelju do dve opet 'zagrejati' sajt, kao i svake godine u vreme prijave.
__________________
DV2017-Not selected
DV 2018 - 1 prijava - drugi put- Not selected
Reply With Quote
Odgovori

Tags
fds, magie, prijava

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Adresa u prijavi za zelenu kartu vukana Prijava na Lutriju 2 23.10.2014 08:09
prijava za zelenu kartu u USA mirjana72 Stare teme 7 26.01.2012 21:45
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Lutrija za zelenu kartu je besplatna! emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 13.11.2007 18:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.