ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 23.07.2012, 02:08
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Sta ste pisali u pozivnom pismu? Ima li ko kakav primer?
Reply With Quote
  #42  
Staro 28.04.2014, 13:13
abevanda abevanda je offline
Član
 
Datum prijave: 22.04.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 3
Nepromenjeno

Ja sam roditelj - majka, čija ćerka će (nadamo se) uskoro dobiti američko državljanstvo (ima green card 5 godina). Čitajući forum, došla sam do saznanja da ona može da alpicira za mene, i da je proces mog iseljenja dosta jednostavan. Međutim moje pitanje je sledeće, ona ima očuha (mog muža) sa kojim nisam bila u zvaničnom braku u vreme kad je moja ćerka napunila 18 godina. Duži niz godina smo živeli van bračno i imamo dvoje maloletne dece, koji su se rodili kad je moja ćerka imala 15 odnosno 17 godina. Da li će prihvatiti to kao dokaz? Drugo pitanje, pošto je aplikacija za braću dugotrajan proces, da li mogu ja da apliciram za njih čim dobijem dozvolu za ulazak u zemlju i ako da, koliko to vremenski traje. Hvala unapred na odgovoru.
Reply With Quote
  #43  
Staro 28.04.2014, 16:19
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik abevanda Prikaz poruke
Ja sam roditelj - majka, čija ćerka će (nadamo se) uskoro dobiti američko državljanstvo (ima green card 5 godina). Čitajući forum, došla sam do saznanja da ona može da alpicira za mene, i da je proces mog iseljenja dosta jednostavan. Međutim moje pitanje je sledeće, ona ima očuha (mog muža) sa kojim nisam bila u zvaničnom braku u vreme kad je moja ćerka napunila 18 godina. Duži niz godina smo živeli van bračno i imamo dvoje maloletne dece, koji su se rodili kad je moja ćerka imala 15 odnosno 17 godina. Da li će prihvatiti to kao dokaz? Drugo pitanje, pošto je aplikacija za braću dugotrajan proces, da li mogu ja da apliciram za njih čim dobijem dozvolu za ulazak u zemlju i ako da, koliko to vremenski traje. Hvala unapred na odgovoru.
Za roditelje se uvek predaje pojedinacna aplikacija - u vasem slucaju, cerka ne moze da preda aplikaciju za ocuha iz razloga koji ste i sami naveli.

Nakon sto emigrirate u US, mozete predati aplikaciju za supruga i decu (ukoliko nisu u braku, a ako jesu morate da sacekate drzavljanstvo).
Reply With Quote
  #44  
Staro 21.08.2014, 15:53
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Da li je netko prošao ovaj proces u skorije vrijeme (odobravanje vize sa roditelje) da podijeli iskustvo sa novijim datumom.

Koliko vidim formulari se ispunjavaju on-line i ako sam dobro shvatila ukoliko je sredstvo plaćanja credit card odmah imamo i opciju da sami zakažemo datum intervjua. Ne znam da li onda možemo uraditi upload pozivnog pisma ili roditelj/i isto moraju nositi sa sobom na intervju. U narednih nekoliko dana ću odrađivati ovu proceduru pa bi mi dobro došlo iskustvo nekoga tko je prošao proceduru u skorije vrijeme.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #45  
Staro 21.08.2014, 17:17
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Mi smo bas sad prosli niz celu proceduru.Pre nekih 3-4 nedelja ja popunila online formular za svekra i za svekrvu.Platila $320(za svakoga po $160).Sve to odavde iz USA.Kad zavrsis online formular(za obadvoje popunis posebno)obavezno ispecatis potvrdni bar kod - njega treba da nose na razgovor u ambasadu.
Na USCIS web strani spustis primerak pozivnog(garanciskog) lista.Ja sam spustila 4,dva sam popunila sa mojim potpisom,a dva sa muzevim i overila kod notara.
Sve to zajedno poslala postom u Makedoniju(garancije pracene kopijom uradjenih taksa za poslednju godinu i potvrdne stranice sa bar kodovima za svekra i za svekrvu.
Datum biras ti, sa time sto mozes da pomeris ako nesto iskrsne.Ali ako hoces da odlozis to mora da bude bar nekoliko radnih dana unapred.
Eto to se bas nama desilo jave mi se u petak da se svekrva rabolela i da lezi u bolnici, a oni trebali na razgovor u ponedeljak i nisam mogla da odlazim,zato sto bilo kasno vec.
Kako i da je sve se zavrsilo dobro.Otisli oni na razgovor u ponedeljak.Sluzbenik ih pita nekoliko pitanja,i odobre im vize na 10 godina.
Jos i to kad popunjujes taj online formular,mozes da odaberes da im pasosi budu isporuceni DHL-om do najblizeg mesta stanovanja.
Nasi zive u Struzi,a na razgovor u Skoplju,pa ja naznacila da im puste pasose u Ohrid,posto im je tamo blize nego da se vracaju u Skoplje.
Isto kad popunjujes pozivno pismo,nemoj da stavljas da ce ostati par meseci.Mene savetovali da napisem 3-4 nedelje i to sam i uradila.
Kad sam prosle godine slala garanciju rodici,nju odbili kazu kako ti daju sa posla toliko otsustva.
Reply With Quote
  #46  
Staro 06.09.2014, 15:26
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Hvala ti Noki na ovim informacijama. Pocela sam sa prijavom i došla do dijela gdje moram unijeti working history za aplikante. Moj otac je u penziji, a prošao je kroz sigurno 10 firmi za svog radnog vijeka. Da li trebam unositi sve te firme ili samo posljednju ili... Kako ste vi ispunili taj dio?
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #47  
Staro 06.09.2014, 16:42
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Hvala ti Noki na ovim informacijama. Pocela sam sa prijavom i došla do dijela gdje moram unijeti working history za aplikante. Moj otac je u penziji, a prošao je kroz sigurno 10 firmi za svog radnog vijeka. Da li trebam unositi sve te firme ili samo posljednju ili... Kako ste vi ispunili taj dio?
Ja nisam unosila sve,ali sam unela za poslednje tri godine,proslu svekrovu firmu, i trenutnu u kojoj radi, a isto tako i za svekrvu.
Reply With Quote
  #48  
Staro 25.09.2014, 21:32
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Ja sam dva puta aplicirao i dva puta su mi odbili majku rodjenu
Reply With Quote
  #49  
Staro 25.09.2014, 21:51
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Siberian Prikaz poruke
Ja sam dva puta aplicirao i dva puta su mi odbili majku rodjenu
Kao sto sam spomenula,prvi put mu podnosimo dokumenta i dobili na 10 godina vizu.
Dali tvoja majka radi?Koliko ima godina?Dali si joj ti popunjavao dokumenta odavde?Dali posedujes kucu ili stan?Koliko ti je visoka plata?-Sve to ulazi u njihovu odluku.
Reply With Quote
  #50  
Staro 05.10.2014, 03:49
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Update... Po zaista jednostavnoj proceduri mom ocu je odobrena viza. Kao i noki, prijavu sam ispunila on-line, platila kreditnom karticom vizu i kad to uradite odmah dobijete raspored slobodnih termina za intervju i sami zakažete datum kad vam (tj. osobi za koju ispunjavate aplikaciju) odgovara. Ja sam npr. prijavu ispunjavala petkom, prvi slobodan termin je bio već u ponedeljak. Ovakva je procedura kad je u pitanju ambasada u Sarajevu. Obzirom da sam na više mjesta na službenim stranicama našla podatak da sve što mi odavde pošaljemo kao npr. Affidavit of support neće uticati na odluku da li će viza biti odobrena, nisam slala ništa tog tipa. Ja sam mu samo poslala pismo gdje sam navela razloge njegovog dolaska, navela naš status u USA, da smo zaposleni, godišnja primanja itd. Nisu ni pogledali. Najvažnije je navodno da osoba dokaže jake veze sa matičnom zemljom što znači da neće ostati u USA. Moj otac je u penziji, ima nekretnine na svoje ime i mama ovaj put ne dolazi. Sve to im je valjda bio dovoljan dokaz vezanosti za BiH. Pitali su ga kad smo mi otišli, da li smo zaposleni, gdje radimo i koliko planira ostati. Sve mlađe osobe koje su taj dan bile ispred njega su odbijene i jedna žena koja je trebala u posjetu sinu koji navodno studira ovdje.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ulazak u SAD steficacvek Vodič za emigrante 393 22.03.2023 22:54
Ulazak i izlazak iz USA GC i SSN coka Vodič za emigrante 141 08.09.2017 11:50
Ulazak u US posle 6 meseci bez reentry permit-a zex Stare teme 5 15.07.2010 11:05
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ulazak u USA juresmith Stare teme 1 16.11.2009 00:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.