ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » (zasnivanje) porodice - ko je petitioner, a ko applicant » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.05.2008, 08:17
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno (zasnivanje) porodice - ko je petitioner, a ko applicant

OK, hvala!
Za pocetak jedno potvrdjivanje - za Kentucky sada saljemo:
- 230 Part I & II
- DSP 122
- Sliku
- Barcode sheet (list na kome je Case number, kako pise zbog lakseg procesuiranja)
I nista vise, tacno?
  #2  
Staro 11.05.2008, 09:02
marija78 marija78 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2008
Poruke: 6
Nepromenjeno

meni je kovarat stigao pre dve nedelje.Reci te mi kako ste popunjavali formulre preko kompa ili pisace masine?
  #3  
Staro 11.05.2008, 09:08
marija78 marija78 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2008
Poruke: 6
Nepromenjeno

tacno tako.dali si vec poslao?ako nisi savet salji dhl-om.brze stize(dva dana) i uvek si u mogucnosti da pratis svoj koverat.
  #4  
Staro 11.05.2008, 09:29
marija78 marija78 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2008
Poruke: 6
Nepromenjeno

mada sam ja resila da im posaljem kompletno sve sto su oni meni poslali a fotokopije da zadrzim sebi da ponesem u ambasadu na razgovor.bolje da ne zafali nista
  #5  
Staro 11.05.2008, 09:37
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Saljemo u ponedeljak-utorak, veceras popunjavamo (ne znam kako, mozda i citko rucno) i odlican ti je savet za DHL.
E sada ono za nas strasno bitno:
Sta bi moglo biti najbolje, da se vencamo kada (dace Bog) joj zakazu intervju ili sta vi savetujete?
Mislim da je za ovo slanje najbolje da nista ne menjamo.
Ima li nekoga sa licnim iskustvom ili da zna za slican slucaj, naravno ocekujemo i razne savete.
Hvala svima do sada i unapred na pomoci!

Edited:
Zasto bi im sve slala? Ona uputstva i attachment-i ti trebaju sada tj. kasnije za taksu.

Last edited by xeg; 11.05.2008 at 09:39. Razlog: @marija78
  #6  
Staro 11.05.2008, 09:42
marija78 marija78 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2008
Poruke: 6
Nepromenjeno

mislim da je najbolje da se vencate pre intervjua.Barem tako su pricali ljudi koji su vec otisli na ovaj nacin.vencanje pre intervjua najbolje sada pa im poslati u kentucky promenu bracnog statusa.e onda se na intervju ide zajedno.tako sam cula od jednog para koji su prosle godine otisli.e sad ukoliko se vencate posle intervjua mislim da ce jedno cekati oko godinu dana na zelenu kartu.
dhl kosta 2800 din
  #7  
Staro 11.05.2008, 09:47
marija78 marija78 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2008
Poruke: 6
Nepromenjeno

znam to sve.ostavicu kopije sebi.nekako sam vise za varijantu sto je sigurno sigurno.
  #8  
Staro 11.05.2008, 10:09
zed zed je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2008
US lokacija: Rockville, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 24
Nepromenjeno

Samo jos nesto da pitam u vezi popunjavanja.. opet mi treba neko ko je isao sa vise clanova porodice..
Da li moja zena potpisuje svaki ds-230 part1 tamo gde pise "signature of applicant" ili ja potpisujem svoj?
buni me sto tu pise "Applicant" a na drugom mestu (gde se misli na nju) pise "Petitioner"?

Hvala puno!
  #9  
Staro 11.05.2008, 10:29
marija78 marija78 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2008
Poruke: 6
Nepromenjeno

tamo gde je applicant potpisuje onaj sto je popunjavao formular na net tj na koga se vodi aplikacija a petitioner potpisuje osoba koja ide sa aplikantom
  #10  
Staro 11.05.2008, 10:48
zed zed je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2008
US lokacija: Rockville, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 24
Nepromenjeno

Nemoguce da je tako.. Jer odmah ispod polja 29 pise:
United States laws.. require EACH APPLICANT to state whether..
i to svako od nas popunjava individualno.
Sto znaci da je svako od nas pojedinacan APPLICANT a da je onda moja zena (ona koja je izvucena) jedini petitioner..

Takodje u uputstvu pise: Only the Principal Applicant needs to complete form DSP-122

Molio bih jos jednom nekoga ko je slao papire za celu porodicu da nam razjasni ovo!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.