ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Formular I-864 » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.05.2008, 16:56
mvp977's Avatar
mvp977 mvp977 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2008
Poruke: 86
Nepromenjeno Formular I-864

Dobio sam koverat prije 2 dana , ali ne znam bukvalno nikog ko bi mi poslao
I-864 form. Znaci mrka kapa ?
I drugo , sluzio sam regularnu vojsku, i kod eventualvog intervjua da li je potrebno nositi neki dokaz o sluzenju vojnog roka ?

Hvala.
  #2  
Staro 19.05.2008, 17:13
mvp977's Avatar
mvp977 mvp977 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2008
Poruke: 86
Nepromenjeno ...

I , da ove prve papire koje saljem , ako navedem na DS-230 Part I ,
permanent adress (10. , 11.) N/A , da li to predstavlja problem ?
Mislim, mozda i nadjem nekog do intervjua.

Hvala
  #3  
Staro 19.05.2008, 18:24
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Pročitaj temu sa primerima formulara, koliko se sećam ja sam stavio N/A i prošlo je.

Formular I-864 ne znam ni šta je, ali ti trenutno ne treba. Samo ti popuni to iz koverte vrati im odmah, sve ostalo može i kasnije.

Ako si bio u vojsci, treba ti uverenje iz vojske, kao iz suda što vadiš, da vide da si čist.

Sva pitanja koja si postavio su za drugu kovertu, inače... :-)
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #4  
Staro 19.05.2008, 18:38
mvp977's Avatar
mvp977 mvp977 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2008
Poruke: 86
Nepromenjeno hvala , ...

na Interview preparation instructions for immigrant visa applicants. , kaze slijedece :

The following item is reqiuired for all visa types (including family-based and diversity visa), except employed-based visas :
Evidence of support : Your petitioning relative in the United States must complete Form I-864 , Affadavit of Support , etc.

Mozda se nesto promijenilo ? Naravno da cu poslati ove prve prve papire.
  #5  
Staro 19.05.2008, 22:22
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

To ti kaze da (kad ti dodje druga koverta sa uputstvom za intervju) za kasnije moras da spremis affidavit of support.

Zana je u nekoj od tema lepo napisala sta je (orijentaciono) potrebno za to. Pretrazi malo forum, naci ces njen post, od skoro je... Mislim da ona nije imala nikoga u SAD, tako da ces dobiti iskustvo iz prve ruke. ;-)
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #6  
Staro 19.05.2008, 22:26
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

OPS! Sad sam skontao sta tacno pitas. Taj formular ti ne treba. To je pravni dokument gde se neko obavezuje da ce da brine o tebi (i placa tvoje socijalno ako padnes na isto) u iduce tri godine.

Meni je stric to popunio da bi sve bilo u redu, ali nije bilo obavezno! I Zana lepo kaze da si ti papire vec dobio, tako da je njima samo bitno da ti imas dovoljno da se snadjes, cak i u hotel mozes da ides.

Ovaj formular ne treba da te brine, mozes dobiti vizu bez problema i bez njega. Svesni su oni da je velika sansa da nemas nikoga ovde, tako da ne bi trebao da imas problema bez bas tog formulara.... Cak i obicno pismo od prijatelja (odstampan email) prolazi!
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #7  
Staro 20.05.2008, 01:14
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno N/A je u redu!

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mvp977 Prikaz poruke
I , da ove prve papire koje saljem , ako navedem na DS-230 Part I ,
permanent adress (10. , 11.) N/A , da li to predstavlja problem ?
Mislim, mozda i nadjem nekog do intervjua.

Hvala

Ja sam takodje stavila N/A za adresu u obrascima i proslo je bez problema. Naravno da oni znaju da nemaju svi rodbinu i prijatelje po USA, tako da ces dok ne podjes da vidis vec gde ces i sta ces...Samo vracaj prvu kovertu i bez brige...



Pozdrav!
  #8  
Staro 20.05.2008, 10:20
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

a kad stavis tacnu adresu, jel mozes da se predomislis kasnije i hoces da odes negdje drugo ili je to to?
  #9  
Staro 20.05.2008, 16:00
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Sve može. Adresu možeš kasnije promeniti i u ambasadi i na aerodromu, a verovatno i kasnije telefonom nekako (uz pismeni zahtev, ili šta ti ja znam).
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #10  
Staro 20.05.2008, 17:46
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile Adrresa moze stalno da se menja!

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
a kad stavis tacnu adresu, jel mozes da se predomislis kasnije i hoces da odes negdje drugo ili je to to?
Naravno...npr. jedna adresa moze da se stavi kad se popunjava prva koverta (ili N/A), druga adresa moze da ide u ambasadu ( ili N/A), - ali bi bilo dobro da se nadje nekakva adresa za intervju, kad se dobije viza, na paketu dokumentacije koja se dobija u ambasadi i donosi u USA stoji adresa koja je data (npr. u ambasadi), ali imaju se 6 meseci da se udje, tako da moze da se udje gde god bilo u USA, ne samo na istoj adresi, istom gradu ili istom statu, nego bilo gde u USA. Kad se dodje na aerodrom, predaju se dokumenti, daje se nova adresa (znaci tada bi trebali da imate adresu gde idete, kad ste vec sleteli u odredjeni grad). Ova adresa je mnogo vaznija vama nego njima, jer na tu adresu stizu SSN i GC (znaci pouzdana, ne mora da bude adresa gde vi stanujete, ali bi trebalo da je u istom gradu). Ukoliko se odluci da se promeni adresa pre dobijanja SSN i GC, mora da se prijavi na vreme, ali je moguce da se onda i sam proces dobijanja istih dokumenata oduzuje...moja preporuka je da se saceka dolazak SSN i GC na postojecoj adresi, te onda da se ide dalje....ako se ima u planu naravno...Za promenu adrese nakon dobijanja GC i SSN, postoje formulari koji se popune free on line i posalju on line i postom - za USCIS se popunjava obrazac AR-11 - free i salje se on line, nalazi se na adresi - http://www.uscis.gov/portal/site/usc...0045f3d6a1RCRD
Sto se tice Social security administracije, ako se prima socijalna pomoc, promena adrese se radi on line, preko sajta Social security services. Ako se ne prima socijalna pomoc, popunjava se obrazac za IRS - http://www.irs.gov/ - obrazac je 8822, salje se obicnom postom na adresu koja se nalazi u objasnjenjima prilikom popunjavanja obrasca.

Ovo se naravno odnosi ako se adresa menja iz stata u state. Mislim da je isto i ako se radi promena iz grada u grad.

Puno pozdrava i nadam se da je ovo pomoglo.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.