ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Francisco, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 10.01.2009, 05:07
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Ja sam npr od jedne devojke koja je tamo zivela cuo da je njoj klima jako smetala jer tempretura previse oscilira, chak i oko 15-20 stepeni u toku jednog dana(od jutra do popodneva). A sto se zemljotresa tice nekad ih bude i po 20-ak u danu(naravno manjih)
Reply With Quote
  #12  
Staro 11.01.2009, 03:30
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

Interesantno...
20tak dnevno je bas mnogo
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #13  
Staro 11.01.2009, 10:43
ex-usa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

ja sam ziveo 10 godina u San Francisco Bay Area, i odlicno poznajem ovaj grad i sve vezano za njega. klima uopste nije tako bajna kao sto se to obicno zamislja. javna je tajna da tamo leto zapravo uopste ne postoji! plaze? kupanje u moru/okeanu? to bolje odmah zaboravi, to tamo ne postoji. prosecna temperatura vode je 12-13 C, struje uzasno jake, talasi odvaljuju, zato i nije bilo moguce preplivati od Alkatraza do kopna, iako ga vidis i deluje ti blizu. najcesce duva uzasno jak, HLADAN vetar, koji ponekad malte ne obara ljude sa nogu. a cesto ima i magle (da ne kazem skoro svaki dan)....u to su se SVI uverili, i moj ti je savet ako si bas resila da ides tamo, ponesi dosta zimske garderobe, da dobro si procitala ZIMSKE! nekoliko ljudi smo na isto ovo upozoravali zena i ja, i oni nisu verovali, smejali se, pa su posle trcali kupovali dzempere, perjane jakne i slicno. tako da raspitaj se malo bolje. godisnje imas mozda 10 dana ukupno da mozes da ides u kratkim rukavima.

o cenama i ostalim "pogodnostima" ne bih ovom prilikom, jer nemam vremena, ali odgovoricu kasnije. samo imaj na umu da je to najskuplji grad u USA za zivot, iako kazu da je NY, SF je ipak skuplji. za one-bedroom, a da nije neki bas krsh, i da je na OK mestu treba ti izmedju 1,500-2,500. znaci preracunaj se prvo malo sta bi radila, i koliko mislis da bi mogla da zaradis, jer u ovom gradu da bi OK zivela treba ti otprlike plata od nekih 50,000-60,000 godisnje po osobi da bi se potkrpio. takodje kalifornija ima jedan od najvisih sales tax, tako da je i porez na svu robu veci nego u drugim States. ustvari sve je skuplje, a plate nisu toliko vece, iako se ljudi loze u fazonu "yes, it is expensive, but we make A LOT more" sto uopste nije tacno. plate su max. 5% vece nego u drugim delovima Amerike, a zivot 5-6 puta skuplji. uostalom to u vezi primanja mozes da proveris na www.salary.com ukucas lepo zip code, i zanimanje koje te zanima pa ti sve lepo pokaze. onda to uporedis sa drugim gradovima itd. ajd pa tako.....pozzzzzzzz
Reply With Quote
  #14  
Staro 11.01.2009, 19:58
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

ex-usa, hvala na informacijama iz prve ruke. Molim te nadji vremena da napises jos neke utiske o ovom gradu.
A kakva je situacija sa klimom, zemljotresima i zivotnim standardom u neposrednoj okolini San Francisca? (npr. Mill Valey...)
Ono sa maglom mi se nimalo nije dopalo. Moj mali sin ima astmu, pa svakako gledamo da izbegavamo maglu.
Ako znas napisi malo i o tome kakvi su uslovi za zivot porodice sa malim detetom u SF i okolini: Health care, vrtici, parkovi, zabava?
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #15  
Staro 09.02.2009, 14:10
ex-usa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bibi Prikaz poruke
ex-usa, hvala na informacijama iz prve ruke. Molim te nadji vremena da napises jos neke utiske o ovom gradu.
A kakva je situacija sa klimom, zemljotresima i zivotnim standardom u neposrednoj okolini San Francisca? (npr. Mill Valey...)
Ono sa maglom mi se nimalo nije dopalo. Moj mali sin ima astmu, pa svakako gledamo da izbegavamo maglu.
Ako znas napisi malo i o tome kakvi su uslovi za zivot porodice sa malim detetom u SF i okolini: Health care, vrtici, parkovi, zabava?

e evo da ti odgovorim posle duzeg vremena, da ne ispadne da sam te zaboravio, vec me jednostavno nije bilo...to za maglu nemoj da te brine ako sin ima astmu. to nije smog. vec magla, odnosno tzv. "marin layer" koji stize sa okeana. to su nekakvi niski oblaci koji se obicno svakog popodneva ukotrljaju (roll-in) u grad....znaci nije uopste zagusljivo, naprotiv, grad ima izuzetno cist vazduh, takoreci planinski, i smoga takoreci da nema nikad. nije kao u L.A.-u. Mill Valley ti je u Marin county, znaci sa druge strane Golden Gate-a, i to je jako lep, ali i jako skup kraj. smatra se burzujskim. tamo nema toliko puno poslova, tako da ako tamo resis da zivis ne gine ti commute, tj. svakodnevno putovanje preko mosta i nazad, ili kolima, autobusom, a ima i nekakvih trajekata (ferry) iz Tiburona, i drugih mesta sa te strane. mada je trajekt najlepsa opcija....takodje je i najskuplja. sto se parkova tice, ima prelepih parkova, i ima ih bas puno, u citavom zalivu, a u samom gradu imas park koji je po velicini mozda cak i veci od Central Park-a u NY, i zove se Golden Gate Park. u njemu imas sume, proplanke, jezera, sporstke terene, ma milina....ali ne bih preporucio setnju ili jogging u sumrak, jer zna da bude i opasno. ista stvar i sa Presidio Park, koji je prava pravcata divljina u sred grada! San Francisko je jako lep grad, na jako lepom mestu, ali kao sto rekoh malo mu je nezgodna klima, jer je skoro uvek hladno, i duva taj prokleti vetar, tako da uvek sa sobom moras da nosis nekakvu jaknu ili dzemper cak i u sred leta. sto se zabave tice, ima svasta....ali generalno, SF, kao i cela SF Bay Area nije bas family-friendly place. u celom gradu ne postoji ni jedna jedina igraonica za decu. vrtici su jako skupi, izmedju 1,000-2,000 mesecno. i pre nego sto pomislis kako za te pare sigurno dobijes extra kvalitet i uslugu...think again! to se uglavnom svodi na krov nad glavom za decu dok si ti na poslu. za dobar vrtic postoje dugacke liste cekanja, i ljudi bukvalno upisuju decu na te liste jos pre nego sto se deca i rode! skromnije, i jeftinije varijante, u koje mozes odmah da ih ubacis kostaju oko 800-1,000 mesecno, i to su tzv. daycares, odnosno "vrtici" u kucnoj reziji, ali to ti zaista ne bih preporucio jer to je uglavnom u podrumskim prostorijama, a posto su u SF uglavnom stare (i po 100 godina) drvene kuce, sve to odise nezdravim mirisom na vlagu i memlu (tzv. deadly mold). eto, ne znam, nadam se da sam ti makar malo pomogao, a da pri tome nije zvucalo isuvise "negativno" i "pesimisticki"....to je jednostavno tako, i to nije moje licno vidjenje i iskustvo nego iskustvo svih koji tamo zive....ako te zanima vise na tu temu idi ovde pa citaj:

http://parents.berkeley.edu/recommend/childcare/

http://sfbay.craigslist.org/kid/
Reply With Quote
  #16  
Staro 07.05.2010, 12:17
ministar ministar je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno Pocetak u San Franciscu

Zdravo drustvo,

Ja u Nedelju letim za SF i pocinjem tamo.
Da l ima nekog sa foruma ko trenutno zivi u San Francisco-u?

Inace, posto imam 5 godina IT, software development and project management iskustva, dobio sam vise preporuka da idem u SF jer je tu Silicon Valley i najlakse je doci do IT posla.

Ja pocinjem pustolovinu sledece Nedelje - pa ako nekog zanima kako to ide - javljajte se

Inace, price o klimi i zemljotresima i da je to preskup grad - su totalno pogresan fokus prilikom procene zivota, jer su plate prilagodjene svim cenama i troskovima zivota.

Inace, bas svi mi preporucuju SF pre nego li LA (zbog mafije i gangova)
A usuput San Francisco vazi za najlepsi grad u USA - mozete naci gomilu preporuka i statistika na google.com...

Ako se neko razmislja da pocne u San Francisku - javite se ...
Reply With Quote
  #17  
Staro 07.05.2010, 15:19
Marko3's Avatar
Marko3 Marko3 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2010
Poruke: 93
Nepromenjeno

[quote=ministar;15551]Zdravo drustvo,

Ja pocinjem pustolovinu sledece Nedelje - pa ako nekog zanima kako to ide - javljajte se


[/QUO
Kao prvo puno srece ti zelim i da uspijes da si ostvaris sta si zeleo!Nego mogao si ti lijepo nama neki blog pokrenut i opisati nam tamo lijepo pripremu,putovanje,dolazak i tako to kao što su ućinili neki forumaši ali su nažalost prestali pisati te blogove
Reply With Quote
  #18  
Staro 07.05.2010, 15:50
dragance dragance je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2009
Poruke: 139
Nepromenjeno

Evo i ja sam zainteresovan da nam preneseš svoja iskustva kada stigneš tamo, naročito oko nalaženja posla u IT-u.
Reply With Quote
  #19  
Staro 07.05.2010, 19:23
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

i ja sam zainteresovana da cujem tovje iskustvo, jer kad dobijem iseljenicku vizu, SF je na vrhu liste mojih potencijalnih destinacija...
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #20  
Staro 28.07.2010, 13:43
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ministar Prikaz poruke
Zdravo drustvo,

Ja u Nedelju letim za SF i pocinjem tamo.
Da l ima nekog sa foruma ko trenutno zivi u San Francisco-u?

Inace, posto imam 5 godina IT, software development and project management iskustva, dobio sam vise preporuka da idem u SF jer je tu Silicon Valley i najlakse je doci do IT posla.

Ja pocinjem pustolovinu sledece Nedelje - pa ako nekog zanima kako to ide - javljajte se

Inace, price o klimi i zemljotresima i da je to preskup grad - su totalno pogresan fokus prilikom procene zivota, jer su plate prilagodjene svim cenama i troskovima zivota.

Inace, bas svi mi preporucuju SF pre nego li LA (zbog mafije i gangova)
A usuput San Francisco vazi za najlepsi grad u USA - mozete naci gomilu preporuka i statistika na google.com...

Ako se neko razmislja da pocne u San Francisku - javite se ...
Sretno i sve najbolje ti želim...

i meni SF vrlo primamljiva opcija možda jednog dana ako me izvuku pa baci koji redak da čujemo kako ide...
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39
Hoce li California dobiti ostrvo? xeg Vaša strana 2 23.08.2008 18:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.