ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Obrazovanje - Odgovarajuca Opcija » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 03.11.2014, 20:35
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Ako je nekome potrebna jeftina varijanta za učenje engleskog preporučujem Rosetta Stone http://www.rosettastone.eu/lp/tukbra...-eua-2014&rd=0 Na sajtu Kupujem-prodajem sam kupila "domaću varijantu" i odlicno radi i to za 1.050 dinara.
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
Reply With Quote
  #62  
Staro 04.11.2014, 10:48
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kuguar Prikaz poruke
Cela priča je krenula kad je jedan korisnik tražio pomoć, pod izgovorom "nemam blage veze sa engleskim". U tom smislu sam tvrdio da treba poraditi malo na jeziku.
Tu je u stvari krenula cela priča oko engleskog. Moje mišljenje je da je engleski ulaganje u sebe, ne u GC.
Ako si se našla prozvana, nije bilo tebi namenjeno, ako sam se možda nadovezao na tvoj post... Izvinjavam se u napred!
Hey Kuguar - opusteno! Do nekih ljudi se bas ne dopire...
Reply With Quote
  #63  
Staro 10.02.2015, 11:28
Swarovski Swarovski je offline
Član
 
Datum prijave: 10.02.2015
Poruke: 4
Nepromenjeno

Malopre postavih pitanje u pogresnoj temi pa ga evo kopiram ovde: Pozdrav svima. Potrebna mi je mala pomoc. Naime, planiram da apliciram za green card ove godine i imam malu nedoumicu oko uslova. Imam zavrsenu osnovnu skolu i fakultet. Nemam srednju skolu. Za umetnicke fakultete nije potrebno imati zavrsenu srednju skolu pre upisa ( ukoliko neko nije upoznat sa tim pa da ne bude zabune) Takodje vec skoro 14 godina radim na istom radnom mestu. Dve godine radim takodje i online za jednu Americku kompaniju.
Da li ovim ispunjavam uslov za apliciranje jer pravilo glasi "Svaki prijavljeni mora imati najmanje srednju školu ili najmanje dve godine radnog iskustva iz oblasti koja zahteva najmanje dve godine obuke."
Hvala unapred

Posto znam da ne ispunjavam onaj uslov za srednju skolu,ne razumem kako funkcionise uslov za godine rada na odredjenom mestu. U medjuvremenu procitah ona neka bodovanja i za ovaj dugogodisnji posao mi je SVP Range (7.0 to < 8.0) a za ovaj na kom sam krace je (6.0 to < 7.0)
Kako se to dokazuje u ambasadi.....jel firma treba da mi napise neki dokument ili.....
Reply With Quote
  #64  
Staro 22.03.2015, 13:52
djurasin djurasin je offline
Član
 
Datum prijave: 27.08.2014
YU lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 2
Nepromenjeno

Imam pitanje, da li treba prevoditi samo diplomu srednje skole ili diplomu sa svedocanstvima.I da li je potrebno prevoditi svedocanstvo o zavrsenoj osnovnoj skoli(mislim da ne treba za osnovnu al reko da pitam).
Reply With Quote
  #65  
Staro 22.03.2015, 15:00
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Ne treba da prevodis niti jedan dokument koji je na jeziku zemlje u kojoj je ambasada.
Ako su ti dokumenti iz Srbije, pa i diploma, i ides u SAD ambasadu u Beogradu, ne treba prevod.
Dokumenti iz iznovne skole su nepotrebni, i ne treba da ih uopste nosis
Reply With Quote
  #66  
Staro 23.03.2015, 12:13
djurasin djurasin je offline
Član
 
Datum prijave: 27.08.2014
YU lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 2
Nepromenjeno

Da, samo sto na zvanicnom sajtu pise da treba,mislim ako si procitao na nekom drugom mestu ili si razgovarao sa ambasadom , ostavi mi link.Hvala
Reply With Quote
  #67  
Staro 23.03.2015, 21:36
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Prosao intervju i potvrdjujem - ne prevodis ni jedan jedini dokument niti trazis internacionalne. Papiri od osnovne ti ne trebaju.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #68  
Staro 24.03.2015, 02:22
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djurasin Prikaz poruke
Da, samo sto na zvanicnom sajtu pise da treba,mislim ako si procitao na nekom drugom mestu ili si razgovarao sa ambasadom , ostavi mi link.Hvala
Na zvanicnom sajtu pise da ne treba:
Translation Requirements

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations
http://travel.state.gov/content/visa...documents.html,
Reply With Quote
  #69  
Staro 26.03.2015, 23:31
gimmeshelter gimmeshelter je offline
Član
 
Datum prijave: 26.03.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno

Postovani, jedan od uslova za prijavu na GC lutriju je minimum 12 godina osnovnog i srednjeg obrazovanja. Ja sam cetvrtu godinu zavrsila u Americi, ali nisam dobila diplomu, jer mi je falilo malo kredita kao stranom studentu, pa su mi dali sertifikat. U Srbiji mi je ministarstvo prosvete priznalo sertifikat kao cetvrti stepen strucne spreme i uradili su nostrifikaciju. Nisu mi trazili da u Srbiji polazem razliku predmeta ili celu cetvrtu godinu ponovo. Da li ce mi Americka Ambasada priznati tu nostrifikaciju kao cetvrti stepen ili ne, s obzirom da je svedocanstvo iz cetvrte godine Americko na kome se vidi da nema dovoljno kredita?
Reply With Quote
  #70  
Staro 28.03.2015, 09:29
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Na ovo pitanje je najbolje da kontaktiras ambasadu. Veoma interesantna informacija....
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
Odgovori

Tags
strukovne studije, visa skola, visoka skola

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najeftinija opcija školovanja u US? valocean Vaša strana 1 28.04.2015 11:12
obrazovanje natebeba89 Prijava na Lutriju 8 25.10.2014 20:43
I obrazovanje, i radno iskustvo!? Milos Zajecar Prva koverta 6 23.10.2012 13:34

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.