ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2015 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #621  
Staro 26.03.2015, 23:21
hadrocodium hadrocodium je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

Mi smo imali intervju 20.marta 2015.Danas smo podigli vizirane pasose,znaci nedelju dana...
  #622  
Staro 26.03.2015, 23:46
Iva75's Avatar
Iva75 Iva75 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NS2015 Prikaz poruke
Samo da se javim. Danas je uspesno prosao intervju. Vize se odobrene. Detalje cu uskoro pisati.
Cetitam od srca!!! I drzi nam fige da i mi pozelenimo...
__________________
02.11.2013. Prvi put se prijavili na lutriju
01.05.2104. Izvuceni 2015EU00029xxx
26.05.2014. Poslali DS-260
24.03.2015. Stigao mail sa datumom intervjua
22.05.2015. Obavljen lekarski pregled
26.05.2015. Obavljen intervju i vize odobrene
03.06.2015. Kupljene karte
25.06.2015. Preuzeti pasosi (pozeleneli skroz)
  #623  
Staro 27.03.2015, 06:23
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hadrocodium Prikaz poruke
Mi smo imali intervju 20.marta 2015.Danas smo podigli vizirane pasose,znaci nedelju dana...
Tako su i nama rekli da cemo sacekai jer je velika guzva i imaju puno posla u ambasad.
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
  #624  
Staro 27.03.2015, 06:27
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hadrocodium Prikaz poruke
Mi smo imali intervju 20.marta 2015.Danas smo podigli vizirane pasose,znaci nedelju dana...
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Iva75 Prikaz poruke
Cetitam od srca!!! I drzi nam fige da i mi pozelenimo...
Hvala Iva75 . Držim fige :-) I svima koju su izvučeni ove godine a još nisu došli na red želim uspešno odobravanje vize. Ljudi samo strpljivo.
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
  #625  
Staro 28.03.2015, 09:37
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Cestitam NS!!! Mi smo dobili pasose posle tacno mesec dana (prekjuce) posto smo zavrsili na Administrative processing. U svakom slucaju, juce smo pazarili i karte, tako da smo u fazi odbrojavanja
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
  #626  
Staro 28.03.2015, 10:15
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Iva75 Prikaz poruke
Cetitam od srca!!! I drzi nam fige da i mi pozelenimo...
Iva, sta bi? Javljajte se!!! Nadam se da ste toliko mamurni da ne mozete da dohvatite tastaturu
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
  #627  
Staro 29.03.2015, 00:24
Iva75's Avatar
Iva75 Iva75 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Iva, sta bi? Javljajte se!!! Nadam se da ste toliko mamurni da ne mozete da dohvatite tastaturu
E, kamo srece da je sada maj... :-( Ali izdrzaccemo jos dav meseca. Prava sitnica u odnosu koliko je vec proslo u iscekivanju mail-a. A kad prodje i taj famozni intervju i kada pozelenimo, bice zurka!!! Ali pre nego sto budem mamurna, podelicu svoje iskustvo sa Vama mojim drugarima.
__________________
02.11.2013. Prvi put se prijavili na lutriju
01.05.2104. Izvuceni 2015EU00029xxx
26.05.2014. Poslali DS-260
24.03.2015. Stigao mail sa datumom intervjua
22.05.2015. Obavljen lekarski pregled
26.05.2015. Obavljen intervju i vize odobrene
03.06.2015. Kupljene karte
25.06.2015. Preuzeti pasosi (pozeleneli skroz)
  #628  
Staro 29.03.2015, 06:20
maki90 maki90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Portland
YU lokacija: BiH
Poruke: 111
Nepromenjeno

NS2015, kolega iz marta - ČESTITAM . Idemo dalje
__________________
15.10.2012. - prva prijava
01.05.2013. - has not been selected
02.11.2013. - druga prijava
01.05.2014. - izvučen 2015EU00023xxx
10.06.2014. - DS-260 poslat
23.01.2015. - mail sa zakazanim datumom
12.03.2015. - Intervju zakazan
26.02.2015. - Obavljen ljekarski pregled
12.03.2015. - Obavljen intervju i viza odobrena
16.03.2015. - Kupljena avionska karta

20.04.2015. - Beograd-Amsterdam-Minneapolis-Portland
  #629  
Staro 29.03.2015, 22:34
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Iskustvo sa intervjua sa bebom od 5 1/2 meseci

Intervju je zakazan za 8:30

ISPRED AMBASADE

Mi smo došli ispred ambasade u 8:20. Kada smo stigli službenik je već prozivao ali samo za turističke v. Kada nas je ugledao sa bebom u kolicima pitao nas je za prezime i koji tip vize čekamo. Po završetku sa turističkim spiskom pozvao nas je da priđemo vratima ambasade i rekao da mu izdiktiramo naša imena jer spisak za imigracione v.još nije spreman. Dodao je da nije pametno da stojimo sa bebom na vetru. Tu su me već kupili.

ULAZAK U AMBASADU.

Na samom ulazu postoji pult sa skenerom (kao na aerodromima). Ljubazni službenik nas je upitao:"Da li ste vi juče zvali da pitate da li može da se unese bejbi oprema(kolica, komletna torba sa pelenama,v.maramicama,kremama, flašica sa VODOM,igračkice...)?" Na šta sam se osmehnuo i rekao jesmo. Posle ostavljanja ključeva, telefona i igračkice na baterije ulazimo u dvorište ambasade i idemo do prostorije sa šalterima.

ŠALTER SALA

Na samom ulazu nas dočekuju za pultom dve službenice i čuveni čika Toma (ovim putem ga puno pozdravljamo). Tu nam daju broj i počinje čekanje.
Naš broj se proziva na šalteru broj 6 gde svo troje prilazimo(mali gospodin u kolicima). Službenik traži dokumentaciju.
Dajem mu orginale i fotokopije:

1.Izvode iz knjige rođenih (zadržava do kraja intervjua, fotokopije nisu vraćene)
2.Izvod iz knjige venčanih (zadržava do kraja intervju, fotokopija nije vraćena)
3.Uverenje iz SUP-a o nekažnjavanju (zadržava oba, fotokopije vraćene)
4.Uverenje iz suda da se protiv f.lica ne vodi kriv.postupak (zadržava oba, fotokopije vraća)
5.Uverenje o prebivalištu (odmah vraća, višak dokumentacij )
6.Diplome (d. iz osnovne š.višak, d. + svedočanstva iz svakog razreda iz srednje zadržava do kraja intervjua, d. sa fakulteta pogledao kroz staklo jer je većeg formata pa ne može da se da kroz šalter , fotokopije srednje, svedočanstva i fakulteta zadrzava, diplome od supruge nije ni pogledao)
7.Pozivno pismo (zadržao)
8.Koverte sa lekarskog pregleda

Posle predavanja dokumentacije čekamo 45 min da platimo takse. Za to vreme čekanja družimo se sa čika Tomom jer ga je beba kupila svojim osmehom. Jako prijatna atmosfera. Moram da dodam da čim kad smo ušli Toma je rekao supruzi da postoji prosorija za presvalačenje i dojenje a da je stariji mogao se igrati u kutku za decu.
Plaćamo takse i konzul nas posle jedno 10ak minuta zove na šalter br 3. Sve se završava za jedno 5 min. Pitanja su bila Koliko ste dugo u braku? Koji fakultet sam završio? Kod koga idemo? Kako poznajemo tu osobu? Skenirao nam otiske i dao da pročitamo "zakletvu" i čestitao nam je na vizama. E tu počinje moj šok i tražim da mi ponovi šta je izgovori. I dobijam isti odgovor. Našoj sreći nema kraja. Posle nas zove službenik na šalter br 6 da nam vrati dokumentaciju i da nam da instrukcije za vraćanje pasoša DHL-om. I tog službenika u neverici pitam sav uzbuđen Da li nam je to konzul odobrio vize? Odgovor uz osmeh je bio DA GOSPODO... vaooooo ..Udišem duboko i srećni napuštamo tu prostoriju a uskoro i ambasadu. Samo da dodam da smo u 10:00 sve završili.


A u dvorištu ambasade sedi čika Toma. Idemo da ga pozdravimo. Toma nam želi sve najbolje i obraća se bebi: "Da tebe nije bilo mama i tata ne bi bili ovako brzo gotovi. Da znaš da bi morali da se vrate u 13:30 nazad. Tebi treba da se zahvale za ovako brz postupak a ti mi dođeš pivo kad porasteš. Čekaću te ali tada ću biti star i zguren. Drug srećno u novom životu"

IZLAZAK IZ AMBASADE


Vraćamo se na pult na koji smo ostavili stvari. Preuzimamo ih. Dva mobilna ključeve od kola i igračkicu na baterije.

Malo sam proširio iskustvo zbog ljudi koje sve ovo čeka. Možda je nekome interesantno jer smo išli sa bebom od 5 1/2 kojoj smo u oktobru radili pasoš sa 20 dana života. U oktobru smo oključavali aplikaciju da bi je dodali kao novog člana naše porodice itd itd...
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260

Last edited by NS2015; 29.03.2015 at 22:43.
  #630  
Staro 29.03.2015, 22:58
DDAmkd's Avatar
DDAmkd DDAmkd je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.12.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Skopje
Poruke: 65
Pošalji Skype™ poruku korisniku DDAmkd
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NS2015 Prikaz poruke
Iskustvo sa intervjua sa bebom od 5 1/2 meseci

Intervju je zakazan za 8:30

ISPRED AMBASADE

Mi smo došli ispred ambasade u 8:20. Kada smo stigli službenik je već prozivao ali samo za turističke v. Kada nas je ugledao sa bebom u kolicima pitao nas je za prezime i koji tip vize čekamo. Po završetku sa turističkim spiskom pozvao nas je da priđemo vratima ambasade i rekao da mu izdiktiramo naša imena jer spisak za imigracione v.još nije spreman. Dodao je da nije pametno da stojimo sa bebom na vetru. Tu su me već kupili.

ULAZAK U AMBASADU.

Na samom ulazu postoji pult sa skenerom (kao na aerodromima). Ljubazni službenik nas je upitao:"Da li ste vi juče zvali da pitate da li može da se unese bejbi oprema(kolica, komletna torba sa pelenama,v.maramicama,kremama, flašica sa VODOM,igračkice...)?" Na šta sam se osmehnuo i rekao jesmo. Posle ostavljanja ključeva, telefona i igračkice na baterije ulazimo u dvorište ambasade i idemo do prostorije sa šalterima.

ŠALTER SALA

Na samom ulazu nas dočekuju za pultom dve službenice i čuveni čika Toma (ovim putem ga puno pozdravljamo). Tu nam daju broj i počinje čekanje.
Naš broj se proziva na šalteru broj 6 gde svo troje prilazimo(mali gospodin u kolicima). Službenik traži dokumentaciju.
Dajem mu orginale i fotokopije:

1.Izvode iz knjige rođenih (zadržava do kraja intervjua, fotokopije nisu vraćene)
2.Izvod iz knjige venčanih (zadržava do kraja intervju, fotokopija nije vraćena)
3.Uverenje iz SUP-a o nekažnjavanju (zadržava oba, fotokopije vraćene)
4.Uverenje iz suda da se protiv f.lica ne vodi kriv.postupak (zadržava oba, fotokopije vraća)
5.Uverenje o prebivalištu (odmah vraća, višak dokumentacij )
6.Diplome (d. iz osnovne š.višak, d. + svedočanstva iz svakog razreda iz srednje zadržava do kraja intervjua, d. sa fakulteta pogledao kroz staklo jer je većeg formata pa ne može da se da kroz šalter , fotokopije srednje, svedočanstva i fakulteta zadrzava, diplome od supruge nije ni pogledao)
7.Pozivno pismo (zadržao)
8.Koverte sa lekarskog pregleda

Posle predavanja dokumentacije čekamo 45 min da platimo takse. Za to vreme čekanja družimo se sa čika Tomom jer ga je beba kupila svojim osmehom. Jako prijatna atmosfera. Moram da dodam da čim kad smo ušli Toma je rekao supruzi da postoji prosorija za presvalačenje i dojenje a da je stariji mogao se igrati u kutku za decu.
Plaćamo takse i konzul nas posle jedno 10ak minuta zove na šalter br 3. Sve se završava za jedno 5 min. Pitanja su bila Koliko ste dugo u braku? Koji fakultet sam završio? Kod koga idemo? Kako poznajemo tu osobu? Skenirao nam otiske i dao da pročitamo "zakletvu" i čestitao nam je na vizama. E tu počinje moj šok i tražim da mi ponovi šta je izgovori. I dobijam isti odgovor. Našoj sreći nema kraja. Posle nas zove službenik na šalter br 6 da nam vrati dokumentaciju i da nam da instrukcije za vraćanje pasoša DHL-om. I tog službenika u neverici pitam sav uzbuđen Da li nam je to konzul odobrio vize? Odgovor uz osmeh je bio DA GOSPODO... vaooooo ..Udišem duboko i srećni napuštamo tu prostoriju a uskoro i ambasadu. Samo da dodam da smo u 10:00 sve završili.


A u dvorištu ambasade sedi čika Toma. Idemo da ga pozdravimo. Toma nam želi sve najbolje i obraća se bebi: "Da tebe nije bilo mama i tata ne bi bili ovako brzo gotovi. Da znaš da bi morali da se vrate u 13:30 nazad. Tebi treba da se zahvale za ovako brz postupak a ti mi dođeš pivo kad porasteš. Čekaću te ali tada ću biti star i zguren. Drug srećno u novom životu"

IZLAZAK IZ AMBASADE


Vraćamo se na pult na koji smo ostavili stvari. Preuzimamo ih. Dva mobilna ključeve od kola i igračkicu na baterije.

Malo sam proširio iskustvo zbog ljudi koje sve ovo čeka. Možda je nekome interesantno jer smo išli sa bebom od 5 1/2 kojoj smo u oktobru radili pasoš sa 20 dana života. U oktobru smo oključavali aplikaciju da bi je dodali kao novog člana naše porodice itd itd...

Svaka cast na opisu, cestitam od srca, zelim puno srece u novom zivotu... juhuuuuuu....
__________________
2011 - NOT BEEN SELECTED - 1 prijava
2015 - NOT BEEN SELECTED - 2 prijave
2016 - NOT BEEN SELECTED - 2 prijave
2017 - NOT BEEN SELECTED - 2 prijave
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2015 dobitnici koji ste broj sombrero Vaša strana 611 24.08.2015 09:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.