ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #411  
Staro 06.02.2015, 22:11
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
@johnny - Bas nevjeorvatno da ste dobili AMEX. Ja sam mislio da je to jedna od najtezih kartica da se dobije. Super.
Pa to mi i drugi kazu, ali isto tako inace daju odgovor u roku dan a meni je trajalo 3 tjedna, morao sam slati platne liste itd...uglavnom kazu mi da je nije lako dobiti ali eto proslo je

Mozda ima i veze s time da nisam aplicirao za onu njhovu zelenu nego sam isao na American Express every day Credit Card.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #412  
Staro 06.02.2015, 22:30
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Zasto je American express toliko teska za dobiti? Da li oni nude nesto vise od drugih?
Reply With Quote
  #413  
Staro 08.02.2015, 05:42
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

maki90..
evo iskustva i nekog svezeg. U USA sam 5 meseci i isto sam kao johnu otvorio racun u Wells Fargo. U njoj mi je checking i secure card. Niti imam sta da je pohvalim niti pokudim. U banci sam bio kad sam otvorio racun i nikad vise posle toga niti imam potrebu da idem u nju.

Sto se tice te secure kartice nemas se sta sa tim opterecivati. Nema tu puno trosenja, ni neke mudrolije. Ona sluzi samo da krenes sa kreditnom istorijom i bildovanjem kredit skora. Ako ces konkretne cifre, mada mislim da si to ovde na forumu mogla vec da procitas... Uplatio sam 300, mesecno trosim oko 10% znaci do 30$, sacekam par dana pre due date i tad prebacim sa checking na credit karticu. Kredit score proveravam na sajtu creditcarma i tamo sam video da je najbolje da se trosi oko 10% od limita, sto je u mom slucaju 30$.

E sad, ima jedna caka, a na nju me je upozorio Magelan, mada tad kad sam citao poruku i nisam bas najbolje razumeo sta je hteo da kaze...sad shvatam. Bitno je da na racunu (kreditnoj kartici) imas potroseno tih 10% u trenutku kada banka pravi izvestaj (i salje ga kreditnim biroima). Moja banka taj izvestaj pravi 27 u mesecu i ja moram da gadjam da tada imam tih 10% potroseno. Ja sam uzeo da mi je due date 20 u mesecu tako da imam 7 dana za trosenje (sto i nije tesko )

Sve u svemu pre nego sam dosao mnogo sam lupo glavu citajuci o karticama, a kad sam dosao..sad i vidim da nije neka mudrolija. Sve u svemu gradjenje skora ide polako i sigurno, a za neku vecu kupovinu ces svejedno kredit traziti od neke kreditne unije, to mi tek treba da uradimo za kola.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #414  
Staro 08.02.2015, 17:14
maki90 maki90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Portland
YU lokacija: BiH
Poruke: 111
Nepromenjeno

landlord: Aham, hvala na odg. Bravo za kredit za kuću, to je mogu misliti baš veliki poduhvat i izazov.

Ma polahko ću. Prvi korak je otvaranje secured credit card-a i checking-a, a apliciranje za prave kartice tek poslije 6-12 mjeseci. Svi ste savjetovali da ne treba pretjerivati s apliciranjem i što da vas čovjek ne posluša.


Magelan: Znao sam iz tvog iskustva da BoA vraća depozit ali za CapitalOne nisam znao. Još je dosta toga zbunjuće i nije baš u potpunosti jasno, ali se napreduje, povezujem neke stvari, postaje jasnije i naravno bilježim vaše savjete tako da se sutradan mogu lakše snaći.

Pa da, kad se pogleda iz svega što si naveo bolja je definitivno secured c.c. kod BoA, znam da si se i napatio ali ima efekat za duge staze.

Ukoliko i kad izganjam secured , onda ću možda pitati za još neki savjet ali o tom po tom.

johnny nyc: Pa bravo, ti si baš neki srećković. Hajd secured se i izganja relativno lahko ali Amex tako brzo, uhhh svaka čast. Imaš finu podlogu za građenje kreditne historije (iz mog nekog laičkog iskustva )

mikagrubinen: Mogao sam (muško sam ) i da pročitao sam.
Ma ne lupam toliko glavu , ali bolje je prikupiti što više informacija i upoznati se, tako da sutra otprilike znaš kako postupiti.

Ma kreditni skor je pratilac za čitav život - može ti zatrebati ukoliko iznajmljuješ stan u nekoj normalnoj sredini, kod nekih poslova tj pozicija, a o kreditima da se ne priča hahah. Što god ti je skor bolji, imaš bolje i normalnije mogućnosti za život.

Pa dobro, ali ne mora značiti da ćeš uvijek kredit uzimati u kreditnoj uniji, vjerovatno postoje situacije kada je možda povoljnije nešto i u banci tražiti i uzeti.

Pročitao sam i ja ovdje na forumu kako bi trebalo koristiti secured i čini mi se da su Magelan i Sima rekli da možeš slobodno prvu karticu trošiti do 20% limita i da je otprilike tako najbolje a IgorMad je poslije dodao na osnovu iskustava amerikanaca da je dobro držati utilization rate u intervalu od 1-10% - to je neka zlatna opcija.

Koliki je potrebno depozit staviti u Wells Fargo? Vraćaju li depozit?
__________________
15.10.2012. - prva prijava
01.05.2013. - has not been selected
02.11.2013. - druga prijava
01.05.2014. - izvučen 2015EU00023xxx
10.06.2014. - DS-260 poslat
23.01.2015. - mail sa zakazanim datumom
12.03.2015. - Intervju zakazan
26.02.2015. - Obavljen ljekarski pregled
12.03.2015. - Obavljen intervju i viza odobrena
16.03.2015. - Kupljena avionska karta

20.04.2015. - Beograd-Amsterdam-Minneapolis-Portland
Reply With Quote
  #415  
Staro 24.03.2015, 15:52
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Ja sam se odlučio za BOA na kraju. Pored njih, u MA je još najrasprostranjenija i TD banka. Dobio sam preporuku za Middlesex Bank od jednog Amera, ali mi nisu bili u blizini, pa sam odustao.

Sa Bank of America je otvaranje računa prošlo brzo jer su mi samo obnovili podatke koje sam imao još 2010. godine kada sam bio na j1 vizi u okviru Work and travel programa.

Uplatio sam $100 na checking i $400 na savings na preporuku službenice i odmah sam tražio kreditnu, umesto secured. Ona je u međuvremenu pozvala da pita da li može to da uradi i rekla je da je iznenađena da je nisu odmah preko telefona odbili, što veruje da je veliki plus za rešavanje ovog pitanja. Ako me budu ipak odbili, moraću ponovo da podnesem zahtev, ali mi kaže da onda to može da potraje i do 3 meseca.

Nema troškova održavanja ako mi kompanija za koju treba da radim bude uplaćivala Direkt Deposit, ili ako mi je balans preko $1500 i ako ga takvim budem održavao.

Sve što sam joj dao je bio pasoš, a kroz moj SSN smo prošli ovako usmeno. Proverila je i adresu i tako neke podatke iz pasoša i to je bilo to.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #416  
Staro 24.03.2015, 17:11
anakin anakin je offline
Proteran
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 11
Nepromenjeno

@elefteros
Nemoj da zuris sa ponovnim apliciranjem, sto cesce apliciras vece su sanse da te odbiju (cak i BofA koja nije poznata kao konzervativni kreditor). Kako banke to vide je neko sa relativno kratkom kreditnom istorijom stalno trazi kredit/novac sto znaci da je u finansijskim problemima i stoga nije dobar potencijalni klijent.
Niposto nemoj zuriti sa kreditnim karticama i zajmovima, mislim da bi trebalo da se vratis do banke i probas da preinacis svoj zahtev u secured credit card.
Reply With Quote
  #417  
Staro 25.03.2015, 12:07
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Roger that

Stigla je debitna i to relativno brzo - zahtev sam podneo u petak, u utorak je bila u sandučetu.

Javljam se kada budem imao informacije oko kreditne.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #418  
Staro 26.03.2015, 14:38
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elefteros Prikaz poruke
Ja sam se odlučio za BOA na kraju. Pored njih, u MA je još najrasprostranjenija i TD banka. Dobio sam preporuku za Middlesex Bank od jednog Amera, ali mi nisu bili u blizini, pa sam odustao.

Sa Bank of America je otvaranje računa prošlo brzo jer su mi samo obnovili podatke koje sam imao još 2010. godine kada sam bio na j1 vizi u okviru Work and travel programa.

Uplatio sam $100 na checking i $400 na savings na preporuku službenice i odmah sam tražio kreditnu, umesto secured. Ona je u međuvremenu pozvala da pita da li može to da uradi i rekla je da je iznenađena da je nisu odmah preko telefona odbili, što veruje da je veliki plus za rešavanje ovog pitanja. Ako me budu ipak odbili, moraću ponovo da podnesem zahtev, ali mi kaže da onda to može da potraje i do 3 meseca.

Nema troškova održavanja ako mi kompanija za koju treba da radim bude uplaćivala Direkt Deposit, ili ako mi je balans preko $1500 i ako ga takvim budem održavao.

Sve što sam joj dao je bio pasoš, a kroz moj SSN smo prošli ovako usmeno. Proverila je i adresu i tako neke podatke iz pasoša i to je bilo to.
Mou savjet bi ti bio da uzmes secured, ugavnom telleri u bankama ne znaju puno od odobravanju za kreditne kartice i kad te na kraju odbiju to ne izgleda dobro na credit score, uzmu secured i za 3-4 mjeseca trazi unsecured, nama su prec neki dan iz WF poslali da nam secured prebacuju u unsecured i vracaju deposit...otvorili smo kartice u 9/2014.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #419  
Staro 26.03.2015, 21:20
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elefteros Prikaz poruke
Ja sam se odlučio za BOA na kraju. Pored njih, u MA je još najrasprostranjenija i TD banka. Dobio sam preporuku za Middlesex Bank od jednog Amera, ali mi nisu bili u blizini, pa sam odustao.

Sa Bank of America je otvaranje računa prošlo brzo jer su mi samo obnovili podatke koje sam imao još 2010. godine kada sam bio na j1 vizi u okviru Work and travel programa.
Bas prosle nedelje je cimer u DC-ju na moj nagovor otisao u BoA da otvori kreditnu karticu. Decko je isto bio na J1 jos 2009. i od tada ima SSN. Odobrili su ga odmah za regularnu (non-secured) credit card sa limitom od $1500.

Dakle, ima sanse. Izgleda da "starost" socijalnog broja isto igra neku ulogu jer ga i on i ti imate vec 5-6 godina i iako niste imali kreditne kartice ranije, kreditni biroi ocito imaju informaciju da ste na sistemu vec neko vreme.

Javljaj kakav je ishod
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #420  
Staro 27.03.2015, 06:04
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
Mou savjet bi ti bio da uzmes secured, ugavnom telleri u bankama ne znaju puno od odobravanju za kreditne kartice i kad te na kraju odbiju to ne izgleda dobro na credit score, uzmu secured i za 3-4 mjeseca trazi unsecured, nama su prec neki dan iz WF poslali da nam secured prebacuju u unsecured i vracaju deposit...otvorili smo kartice u 9/2014.
Pa vas bas hoce te banke. Jesu li van oni sami zvali iz WF ili ste vi trazili da vam prebace u unsecured? Razumeh da su vam oni sami poslali. Svaka cast. Valjda ce i nama uskoro mada neka ide kako ide.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.