ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #851  
Staro 24.06.2017, 16:44
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Krs su im sve prikolice, ove od 53 stope potpuno lose konstrukcijski, na 16 metara duzine su nabili 2 osovine jednu pored druge, prevrcu se na putu kao domine. Na evropskim na 14m duzine ima 3 osovine.
__________________
maj'16--pocetnicka sreca
jun'16--poslat DS-260
mart'17-lekarski i ambasada
apr'17--BEG-IST-ORD
---------------------------
Pozdrav i puno srece svima, Zeljko.
Reply With Quote
  #852  
Staro 05.07.2017, 23:05
stanko76 stanko76 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.01.2010
US lokacija: Milwaukee
YU lokacija: Beograd, Borca
Poruke: 47
Pošalji Skype™ poruku korisniku stanko76
Nepromenjeno Svez CDL vozac...

Pozdrav za sve! Polozio za CDL A, B, C, D - 1. jula...imam zavrsen HazMat, Tanker & Double and Triple trailer endorsments (H, N i T)..ovde sam u Milvokiju
kao Permanent Resident (sa porodicom)..inace iz Beograda (cekao na Green Card - 11.5 godina (F3 kategorija)..

Zanima me - gde poceti, koju kompaniju odabrati kao unexperienced CDL driver?
Predlozi, imena kompanija, gde i sta bi ste Vi radili na mom mestu?

Unapred Hvala za savete i odgovore!

Pozdrav iz Greendale-a..
Reply With Quote
  #853  
Staro 06.07.2017, 07:59
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stanko76 Prikaz poruke
Pozdrav za sve! Polozio za CDL A, B, C, D - 1. jula...imam zavrsen HazMat, Tanker & Double and Triple trailer endorsments (H, N i T)..ovde sam u Milvokiju
kao Permanent Resident (sa porodicom)..inace iz Beograda (cekao na Green Card - 11.5 godina (F3 kategorija)..

Zanima me - gde poceti, koju kompaniju odabrati kao unexperienced CDL driver?
Predlozi, imena kompanija, gde i sta bi ste Vi radili na mom mestu?

Unapred Hvala za savete i odgovore!

Pozdrav iz Greendale-a..
Moj ciomer je poceo pre 2 meseca da vozi za Maybach i to kao neiskusan vozac.
Probaj kod njih. D abudem iskren nisam cuo nesto lepo o njima ali za pocetak... Stekni iskustvo pa cepaj dalje.
Moja kompanija trazi vozace ali iskljucivo sa iskustvom!!!
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #854  
Staro 06.07.2017, 12:16
stanko76 stanko76 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.01.2010
US lokacija: Milwaukee
YU lokacija: Beograd, Borca
Poruke: 47
Pošalji Skype™ poruku korisniku stanko76
Nepromenjeno

Hvala tebra
.....javljam sta se desava...pozz.........
Reply With Quote
  #855  
Staro 10.07.2017, 21:30
stanko76 stanko76 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.01.2010
US lokacija: Milwaukee
YU lokacija: Beograd, Borca
Poruke: 47
Pošalji Skype™ poruku korisniku stanko76
Nepromenjeno

Ljudi, nece niko da me primi bez experience...ovde u Milvokiju, samo Schneider salje u "pm" na 2 meseca (orientation & training)..placaju 300-400$ po nedelji (za trening)..koji sam djavo i polagao..imam 41 godinu, klincu od 10 godina kazem da me nece biti 2 meseca kuci - on je gotov, a i ja, kad ga vidim takvog, cerka u najgorim godinama 16.5...ovde smo tek 1 godinu tacno na Petrovdan..jbt ne znam sta da radim, unemployment mi istice soon..pare spiskao 2500$ na CDL zajebanciju....predlog, savet? Hvala..Local truck driving job...? Home daily!?
Reply With Quote
  #856  
Staro 10.07.2017, 22:44
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stanko76 Prikaz poruke
Ljudi, nece niko da me primi bez experience...ovde u Milvokiju, samo Schneider salje u "pm" na 2 meseca (orientation & training)..placaju 300-400$ po nedelji (za trening)..koji sam djavo i polagao..imam 41 godinu, klincu od 10 godina kazem da me nece biti 2 meseca kuci - on je gotov, a i ja, kad ga vidim takvog, cerka u najgorim godinama 16.5...ovde smo tek 1 godinu tacno na Petrovdan..jbt ne znam sta da radim, unemployment mi istice soon..pare spiskao 2500$ na CDL zajebanciju....predlog, savet? Hvala..Local truck driving job...? Home daily!?
Ja ne znam zssto moj post nije objavljen, ali upravo sam o tome pricao, nece te niko zaposliti jer skupo osiguranje za tebe zbog iskustva, a vece firme te nece uopste jer nigde nisi vozio. Jedino da te neko preporuci nekome ko bi usao u bilo kakav dil sa tobom na slepo. Ocito ti je neko obecavao kule i gradove kad si se tako zaleteo, ili uopste nisi citao forum...srecno
Reply With Quote
  #857  
Staro 10.07.2017, 23:22
stanko76 stanko76 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.01.2010
US lokacija: Milwaukee
YU lokacija: Beograd, Borca
Poruke: 47
Pošalji Skype™ poruku korisniku stanko76
Nepromenjeno

Jbg, sve mislis ides za bolje - ne za gore.....nisam ocekivao kule i gradove, ali sigurno vise nego sto sam imao u robovskom kompanijama (12$ na sat)..
Reply With Quote
  #858  
Staro 11.07.2017, 01:57
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Bar ovde u Milvokoju imas nekoliko nasih ljudi koji imaju trucking kompanije. A imas i bar nekoliko desetina njih koji imaju dva, tri ili vise kamiona i koji bi te sigurno zaposlili. Steknes iskustvo kod nekog a onda mozes da biras gde ces da radis.
Ako u Milvokiju ne mozes da nadjes nekog ko ce da te zaposli da vozis kamion onda nigde neces naci.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #859  
Staro 13.07.2017, 00:31
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Ja bih savetovao da se aplicira i kontaktira svaki oglas za posao vozača, bez obzira što na oglasima piše da je potrebno iskustvo. Lako će tebi oni naći nekoga s kim ćeš voziti par nedelja dok se ne uvere sa možeš i sam. Tako bih bar ja uradio. Kao što je već neko napisao - zvuči mi nemoguće da CDL vozač ne može da nađe posao u WI, IL, IN... Puno sreće i verujem da ćeš nam se uskoro javiti sa lepim vestima. Sve najbolje.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #860  
Staro 26.07.2017, 00:10
VectorZz VectorZz je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Izvinjavam se ako masim temu, ali vi mi delujete najkompetentniji za odgovor, iz srbije sam iz Kg, i imamo mogucnost da nabavimo za klub kacige za americki fudbal negde iz severnog texasa, stim sto treba da organizujemo prevoz do Gary, IN. Da li znate najpovoljniji i relativno siguran nacin da se to uradi?

na slici je kolicina koju treba da prevezemo, u Gary IN ce biti ukrcano u kontejner koji dolazi do Beograda

https://ibb.co/nGWwN5

Zahvalan za bilo kakvu informaciju
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.