ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #181  
Staro 07.10.2017, 08:38
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tonimeister Prikaz poruke
Ovakvi dijelovi foruma su nama koji smo još na balkanu vjerujem najzanimljiviji. Vjerujem da ljudi sa iskustvom ovdje pišu iskreno i daju ti uvid u stvari kakve one zaista jesu, naravno uvijek tu ima i malo subjektivnoga, ali barem ja na to tako gledam. Prije nego me izvuku (nadam se tome, pa zračim optimizmom) volim pročitati sve i znati sve. Jer ipak odlazak na drugi kontinent nije mali korak, pogotovo ako za to štediš cijeli život. Zato hvala svim dobrim ljudima koji odvoje malo vremena i napišu nešto i približe ili udalje nam tu Ameriku, a u svakom slučaju učine ju realnijom.
A sada i jedno pitanje. Što mislite kakve su šanse za uspjeh jedne medicinske sestre i građevinskog tehničara u USA? Rad nam nije stran i spremni smo zapeti i raditi, ali opet ne želim slijedećih deset-dvadeset godina provesti radeći kao mazga bez neke šanse za napredak.
Dobro proucite temu
http://www.zelenalutrija.com/forum/t...icinske+sestre
tu cete naci korisnih informacija i mozete pitate sta Vas dodatno interesuje. Put nije lak, ali je izvodljiv i verujem isplativ (kao i sve).....puno srece! Pozdrav!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #182  
Staro 01.01.2018, 08:52
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik poshtica Prikaz poruke
I te skole 10/10 nisu tako visoko kotirane jer su im djaci genijalci. Nego prosto jer se nalaze u delovima grada gde roditelji imaju vise para.
Kao majka novopecenog skolarca (majka koja radi) dodacu jos i ovo. Ne samo da imaju para. Nego da imaju vremena, znanja, i zivaca da sede svaki dan posle skole sa detetom i da rade domace koji su vezani za testove. Imam dana kad dodjem kuci kasno, kad sam na putu, kad jednostavno nemam energije da sricem slova i prelazim tablicu sabiranja i oduzimanja... Struka mi je da predajem ali matorijoj populaciji... Za decu treba imati slif, to je ipak pedagogija... Ovde moras da postanes ucitelj, daju domace sa tekstom koje to dete nema sanse da procita, ne zna ni sta ni kad treba da uradi. Nemaju udzbenike pa da znas uopste kakav im je nastavni program, sve neki papirici stizu... I zilion aktivnosti koje domacice koje imaju vremena organizuju u skoli.

Ne secam se da sam imala ikada domaci u Srbiji da ne razumem sta se trazi od mene. Imali smo one radne sveske, bilo ti milina da dodjes kuci iz skole da ih popunis i mars na igranjac. Kakvi mama i tata. Bar meni je tako bilo.

Poznajem mnoge Indijce i Kineze koji driluju decu po godinu ili par godina unapred da budu najbolji u skoli. Uzmu knjige za drugi razred pa daju to detetu da radi dodatno na domaci. I onda deca uce unapred. Glavno im je da se pohvale kako dete prvi razred cita kao za nivo deteta za drugi razred (ma kako kod nas to zvucalo u zemlji gde naucis azbuku i citas, ovde nije bas tako).
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.