ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #251  
Staro 30.06.2018, 18:18
njablanovic njablanovic je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

nasao sam konacno zvanicnu informaciju na U.S. Customs and Border Protection sajtu, pdf strana 40 jasno je prikazano da viza sa jajastim pecatom (i-94 stamp) predstavlja endorsment i da mogu slobodno da putujem i da predstavlja reentry document validan godinu dana, tj. privremena zelena karta a i-551 stamp (adit) tj. pravougaoni crveni se vise ne koristi.

https://www.cbp.gov/document/guides/...-guide-english
https://www.cbp.gov/sites/default/fi...de-english.pdf

Postavio sam cisto ako jos neko ima neku nedoumicu da li moze slobodno da izadje i udje u US (naravno treba da se pazi da ne bude vise od 6 meseci vani) a pri tom mu jos uvek nije stigla plastificirana karta.
Reply With Quote
  #252  
Staro 30.06.2018, 19:26
GodFather's Avatar
GodFather GodFather je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
US lokacija: Orlando, Florida
YU lokacija: Zadar, Hrvatska
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik njablanovic Prikaz poruke
@mveruovic, verovatno misli na ovaj pecat i trebalo bi na ulazu da se lupi.
https://qph.fs.quoracdn.net/main-qim...39caab3aa5768d
medjutim na uscis sajtu stoji samo jajasti pecat pored vize
https://www.uscis.gov/i-9-central/te...amps-and-mrivs
Kad sam gledao pasos svog oca on pored vize ima gomilu jajastih pecata i nisam primetio taj crveni pravougaoni, mada nisam mnogo ni zagledao jer mu je ceo pasos pun pecata (on danas ima US drzavljanstvo i preko njega sam i dobio permanent resident status f11 status).
Ono sto bi trebalo da bude je da ta jednokratna viza kad se prvi put udje u US zajedno sa pecatom (koji god da je) postaje privremena permanent resident card tj zelena karta (i-551) koja vazi godinu dana dok se ne dobije plastificirana kartica i trebalo bi da sa tom privremenom kartom slobodno mogu da udjem u US ponovo ali nisam siguran jer sam dobio oprecnu informaciju ali kao sto rekoh pitanje je da li su me uopste razumeli sta sam pitao.
Pozdrav
Da, zato sam i pitala kad se dobije taj crveni pravokutni, jer sam ja usla prije dva tjedna i dobila sam samo jajasti. A isti problem me muci, jer je karta za nazad za dva tjedna i s obzirom da nam na aerodromu nisu uzeli otiske prstiju, u ta dva tjedna zelena karta sigurno nece biti gotova, jer ce me tko zna kada zvati da dodjemo ostaviti biometrijske podatke, a koliko sam pitala USCIS office, sama se ne mogu naruciti prije nego me zovu! I taj poziv ce najvjerojatnije stici dok ne budemo tu! 😱
Reply With Quote
  #253  
Staro 01.07.2018, 19:56
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GodFather Prikaz poruke
Da, zato sam i pitala kad se dobije taj crveni pravokutni, jer sam ja usla prije dva tjedna i dobila sam samo jajasti. A isti problem me muci, jer je karta za nazad za dva tjedna i s obzirom da nam na aerodromu nisu uzeli otiske prstiju, u ta dva tjedna zelena karta sigurno nece biti gotova, jer ce me tko zna kada zvati da dodjemo ostaviti biometrijske podatke, a koliko sam pitala USCIS office, sama se ne mogu naruciti prije nego me zovu! I taj poziv ce najvjerojatnije stici dok ne budemo tu! 😱
Kod mene u pasosu prvo-ulazni pecat je jajasti ispod koga je rukom napisano DV1. Na njega sam ponovo usao bez plasticne GC. Kada sam sledeci put usao, opet su lupili jajasti pecat i ispod njega napisali LPR.
Reply With Quote
  #254  
Staro 09.07.2018, 18:14
GodFather's Avatar
GodFather GodFather je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
US lokacija: Orlando, Florida
YU lokacija: Zadar, Hrvatska
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Kod mene u pasosu prvo-ulazni pecat je jajasti ispod koga je rukom napisano DV1. Na njega sam ponovo usao bez plasticne GC. Kada sam sledeci put usao, opet su lupili jajasti pecat i ispod njega napisali LPR.
Super! Hvala na informaciji! Bar znam da ću moći bez problema uci nazad za koji mjesec!
Reply With Quote
  #255  
Staro 11.07.2018, 20:56
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Drustvooo @Tile,Ggaga,Svenson Hvalaaaaa 😍😍😍😍😍😍 Jedva cekam da vas sve vidim s ove strane Hvala vam svima
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #256  
Staro 28.07.2018, 11:42
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Uh...evo ovako....

Sletjeli na JFK u cetvrtak ...oko 13:30 , cekali nekih 3 sata dok smo sve zavrsili ( spor neki cikica na salteru), a i cini mi se da je bilo nekih 10 "žutih" koverata prije nas.

Taxi...hotel...skitnja po Menhetnu 2 dana, obavezna posjeta kipu Slobode (kako to i dolikuje imigrantima ), i sada u avionu za Chicago, pa u Milwaukee ....do daljeg
Reply With Quote
  #257  
Staro 28.07.2018, 20:29
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivangradjanin Prikaz poruke
Uh...evo ovako....

Sletjeli na JFK u cetvrtak ...oko 13:30 , cekali nekih 3 sata dok smo sve zavrsili ( spor neki cikica na salteru), a i cini mi se da je bilo nekih 10 "žutih" koverata prije nas.

Taxi...hotel...skitnja po Menhetnu 2 dana, obavezna posjeta kipu Slobode (kako to i dolikuje imigrantima ), i sada u avionu za Chicago, pa u Milwaukee ....do daljeg
Čestitam. Hvala na podeljenom iskustvu.

Izgleda da svi idu prvo u NYC da vide Lady Liberty, pa je zbog toga gužva.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #258  
Staro 31.07.2018, 05:58
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

A ja je jos nisam video... Mislim, nisam isao do nje, samo sa Staten Islad ferry
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #259  
Staro 08.08.2018, 03:00
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

SSN stigao nakon 5 radnih dana

Danas bili do banke, Wells Fargo, dobili debitne, i aplicirali za kreditne kartice. Ocekujemo odgovor sjutra, po rijecima jaaaako ljubaznog sluzbenika banke.
Reply With Quote
  #260  
Staro 09.08.2018, 02:20
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivangradjanin Prikaz poruke
Uh...evo ovako....

Sletjeli na JFK u cetvrtak ...oko 13:30 , cekali nekih 3 sata dok smo sve zavrsili ( spor neki cikica na salteru), a i cini mi se da je bilo nekih 10 "žutih" koverata prije nas.

Taxi...hotel...skitnja po Menhetnu 2 dana, obavezna posjeta kipu Slobode (kako to i dolikuje imigrantima ), i sada u avionu za Chicago, pa u Milwaukee ....do daljeg
Cestitkeeeeeee,jako mi je drago da je sve proteklo u najboljem redu i da ste se lepo snasli
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.