ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 30.09.2014, 05:14
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
vuxanne, ovo je viza za djecu, ili supruznike LPRs i da, ceka se par godina da bude viza dobijena.
Ja bih mu preporucila visajourney.com ima posebno podforum za porodice LPR koje dovode svoju djecu, zene i roditelje, pa nek vidi tamo.
A sta je LPR? Sta znaci ta skracenica? Jel to vezano za neke nosioce dozvole trajnog boravka ili sta?
Reply With Quote
  #22  
Staro 30.09.2014, 05:16
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
MagedonMM: vuxanne nije dosla preko toga, ona je bila student, a muz je dosao preko F2 STUDENTSKE vize, koja je totalno drugacija od family related F2A vize. Samim tim vuxanne ti ne moze pomoci jer je ona dobila zelenu kartu, a i njen muz u isto vrijeme na osnovu aplikacije poslodavca.

Ono sto ja ti mogu reci, iz ovo malo informacija znam: da bi predao za dijete moras zivjeti u US kao LPR. Ti ako dodjes, predas zahtjev za dijete i odes nazad dok ne dodje njen/njegov broj neces nista postici: za svaku imigrantsku vizu treba imati affidavit of support (a u to su ukljuceni i porezi da si placao u US) dokaz da zivis (ne fiktivno) u US: vozacka dozvola, lease, racun u banci, posao, a sam cilj predavanja imigrantske aplikacije za porodicu (dijete, suprugu) je povezivanje porodice. Jesi li ti uopste prijavio da imas dijete na aplikaciji za lutriju? AKo nisi ovo bi ti moglo biti veci problem nego sto mislis.
F2 nije studentska viza, F1 jeste a F2 je zavisnicka viza (dependent) od studenta. A to "family related F2A" jel vam to viza ili zelena karta? Totalno ste me pogubili? Sta vam je LPR?

Citam sad sta ste pisali. Ja licno nigde, ama nigde ne bi isla bez muza i deteta. Nema tih para. Ne bih ni ovde dosla sama, nema sanse. Da muz nije hteo sa mnom da dodje, malo morgen bi se upustala u ovakve avanture... Opet nismo svi isti, neki mogu da se odvajaju, masa gastajbajtera odavno tako zivi, moreplovci, vojnici i slicno. Svaka cast ko moze.
Reply With Quote
  #23  
Staro 30.09.2014, 08:06
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Sta vam je LPR?

.
Lawful Permanent Resident (LPR)

Any person not a citizen of the United States who is residing the in the U.S. under legally recognized and lawfully recorded permanent residence as an immigrant. Also known as "Permanent Resident Alien," "Resident Alien Permit Holder," and "Green Card Holder."
Reply With Quote
  #24  
Staro 30.09.2014, 13:27
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

vuxanne i ti i muz ste sada LPRs (legal permanent resident) a dijete je vjerovatno drzavljanin US.
Vidi, ne bih ni ja se odvajala, ali nekad su okolnosti takve da je potrebno: od njih 4 samo su otac i majka dobili vize, djeca nisu. Totalno nelogicna situacija, ali obzirom na stanje na Balkanu ja bih (da sam udata i da imam djecu) totalno se zrtvovala i otisla na tih godinu ili dvije i time svojoj djeci obezbjedila bolju buducnost. Ovo je moje misljenje. Neki mozda ne bi to uradili, i ostali bi svi zajedno kuci.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #25  
Staro 30.09.2014, 13:58
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

@MagedonMM

Realno stisnite zube, puno nas je ostalo bez mogucnosti za intervju..Znam lose je odvajati se, ali bolje je i 2 vize umesto nijedne zar ne.Tj koliko se secam vi ste bili na ivici zbog odlaganja da ne dobijete vize ili da budete zaglavljeni u AP statusu, po meni ste veliki srecnici i milo mi je da ste prosli iskreno.Ukoliko zaista zelite da idete u USA za mene ovo ne bi bio problem opet to je moje misljenje .Svako dobro!
Reply With Quote
  #26  
Staro 30.09.2014, 15:49
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sombrero Prikaz poruke
@MagedonMM

Realno stisnite zube, puno nas je ostalo bez mogucnosti za intervju..Znam lose je odvajati se, ali bolje je i 2 vize umesto nijedne zar ne.Tj koliko se secam vi ste bili na ivici zbog odlaganja da ne dobijete vize ili da budete zaglavljeni u AP statusu, po meni ste veliki srecnici i milo mi je da ste prosli iskreno.Ukoliko zaista zelite da idete u USA za mene ovo ne bi bio problem opet to je moje misljenje .Svako dobro!
Sombrero
Jeste tako je bilo sa nama,ali problem je sto imamo mslu decu, ali i jeste u pravu ste da mora ponekad i da stisnes zube da bi bilo lepse u buduce celoj porodici.

Nikako ne mogu da dobijem neko info ili bilo sta sto bi pomoglo da idemo svi zajedno osven one famozne f2a vize.
Toliko mi je nekako komplikovano da pronadzem dalibima neki drugi legalan nacin da odemo svi ilineznam koliko je rizicno da pravim ulaz/izlaz svakih 6 meseca prvu godinu i po pa sledecu da izvadim neku tutisticku za decu eventualno ako mi daju pa da odvedem celu familiju.


Molim sve dobre ljude sa ovog foruma ako imaju neku ideju ili slicno iskustvo da podele samnom,valjda ce se naci resenje koje bi bilo podnosljivo

Ps: zelim ti svu srecu za ovu godinu.

Pozz

Last edited by MagedonMM; 30.09.2014 at 15:54.
Reply With Quote
  #27  
Staro 30.09.2014, 17:11
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Drug, osim F2A vize za njih ja ne znam ni jedan drugi legalan nacin. Osim toga, sa vasim imigrantskim vizama (jer jos niste usli u US) ne vjerujem da ce djeca ikako i dobiti turisticke vize jer ocigledno imaju imigrantsku namjeru.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #28  
Staro 30.09.2014, 18:19
macorko macorko je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2014
Poruke: 1
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
Sombrero
Jeste tako je bilo sa nama,ali problem je sto imamo mslu decu, ali i jeste u pravu ste da mora ponekad i da stisnes zube da bi bilo lepse u buduce celoj porodici.

Nikako ne mogu da dobijem neko info ili bilo sta sto bi pomoglo da idemo svi zajedno osven one famozne f2a vize.
Toliko mi je nekako komplikovano da pronadzem dalibima neki drugi legalan nacin da odemo svi ilineznam koliko je rizicno da pravim ulaz/izlaz svakih 6 meseca prvu godinu i po pa sledecu da izvadim neku tutisticku za decu eventualno ako mi daju pa da odvedem celu familiju.


Molim sve dobre ljude sa ovog foruma ako imaju neku ideju ili slicno iskustvo da podele samnom,valjda ce se naci resenje koje bi bilo podnosljivo

Ps: zelim ti svu srecu za ovu godinu.

Pozz
Pozdrav, morao sam da se ukljucim u temu, iako sam se tek registrovao namenski da bi ti odgovorio.
Inace nemam zenu i decu, pa ces mozda reci da nisam kompetentan da komentarisem... ali uzmi u obzir sledece...
Prvo dobio si once in a lifetime priliku da odes sa balkana i probas da nesto uradis konkretno za buducnost te tvoje porodice. (jos plus da budes legalan )

Ti kalkulises i sa jedne strane razumem tesko ti pada odvajanje.. Ali i ako dodjete svi odjednom. Jel si se informisao o poslu? Sta ces raditi, gde ces ziveti, pa kupi osnovne stvari za kucu, kad iznajmis stan iznajmis prazan, treba ti auto, kakav si sa jezikom! To su sve neke stvari koje moras da stavis na papir kad kreces od pocetka. (osim ako nemas 5-6 hilj evra u steku ) koliko kosta skola za decu, osiguranja milion gluposti.. itd itd
nemoj da mislis da ovde pada sa neba...

Iskoristi tu priliku sto ti se dala, zgrabi je oberucke nemoj da si

I tih 6-7 10 meseci koliko bi bio odvojen od tvojih meni licno bi bila jos motivacija vise da sutra kad stanes na noge i kad oni dodju vec imas neku sigurnost, jel coveku treba dosta vremena da se snadje al lakse ces to sam nego sa zenom i decom (koliko god to okrutno zvucalo)

Tako da ne budi luuud nego skupi m... i gas!!!
Reply With Quote
  #29  
Staro 30.09.2014, 20:28
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Drug, osim F2A vize za njih ja ne znam ni jedan drugi legalan nacin. Osim toga, sa vasim imigrantskim vizama (jer jos niste usli u US) ne vjerujem da ce djeca ikako i dobiti turisticke vize jer ocigledno imaju imigrantsku namjeru.
MikaSa,
Mislio sam tek drugu godinu da potrazim turisticku za decu,(zena bi usla samnom i za par nedelja bi se vratila)

nego iskreno plasi mi sad ponajvise onaj vas post na ovoj temu, koje sve uslovi bi trebao da ispunim da bi moja deca dobilo f2a, tu sam Mislio dali bi imali u obzir da cu biti relativno kratko u americi da bi imao neki saldo i sl,i dali ke uzeti u obzir da sa apliciralo za cetvore a dobio za dvoje ne po mojoj krivici, dalu bi tu imalo neko olaksanje, ili u americi nema emocijje nego kakva je procedura i to je to?

Na ovaj post sa misluo
"Ono sto ja ti mogu reci, iz ovo malo informacija znam: da bi predao za dijete moras zivjeti u US kao LPR. Ti ako dodjes, predas zahtjev za dijete i odes nazad dok ne dodje njen/njegov broj neces nista postici: za svaku imigrantsku vizu treba imati affidavit of support (a u to su ukljuceni i porezi da si placao u US) dokaz da zivis (ne fiktivno) u US: vozacka dozvola, lease, racun u banci, posao, a sam cilj predavanja imigrantske aplikacije za porodicu (dijete, suprugu) je povezivanje porodice. "

Pozdrav

Last edited by MagedonMM; 30.09.2014 at 20:34.
Reply With Quote
  #30  
Staro 30.09.2014, 22:07
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
vuxanne i ti i muz ste sada LPRs (legal permanent resident) a dijete je vjerovatno drzavljanin US.
Vidi, ne bih ni ja se odvajala, ali nekad su okolnosti takve da je potrebno: od njih 4 samo su otac i majka dobili vize, djeca nisu. Totalno nelogicna situacija, ali obzirom na stanje na Balkanu ja bih (da sam udata i da imam djecu) totalno se zrtvovala i otisla na tih godinu ili dvije i time svojoj djeci obezbjedila bolju buducnost. Ovo je moje misljenje. Neki mozda ne bi to uradili, i ostali bi svi zajedno kuci.
Aha iliti nosilac zelene karte na nasem jeziku... Kontam. To je jako nezgodna situacija... Stvarno neverovatna. Ja sam pre 4 godine dobila posao u Spaniji, zivela bih u Sevilji, posao odlican... ali kad sam malo pocela da istrazujem to vezano za spajanje porodice i da postoji sansa da nismo zajedno godinu dana, pisi propalo...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Visa Bulletin xeg Uputstva za dobitnike 2301 06.06.2021 16:57
H1B visa hope Ne-imigrantske vize 1 29.06.2012 16:50
E2 Business Visa botexag Vaša strana 1 07.02.2011 20:18
DV2 visa Smith6000 Stare teme 3 16.11.2010 07:05
Diversity Visa Lottery or...? djon Stare teme 6 06.10.2010 20:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.