ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.03.2009, 22:35
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno Beograd aerodrom

Eh, ovako .. nisam htio ovu temu da otvaram u dijelu vodic za emigrante, jer i nema bas neke direktne veze sa emigracijom. Ovo je vise kao da date help meni...

Dakle, kao sto znate putujem iz Bg-a. Pa me interesuje par stvari. Koliko treba od Bg-a (tipa N. Beograd) do aerodroma? Cijena taksija otprilike ..
Koji jos tip prevoza ima? Neki bus koji ide do aerodroma?

Slijedeca stvar koja me interesuje, postoji li na aerodromu neki hotel, motel ili nesto sl.? ili bar u blizini aerodroma?
Meni je let u 7 ujutro. Sto znaci da na aerodromu moram biti bar u 5. Volio bih naci tako neki smjestaj u blizini. Ako neko zna odgovor na neko od ovih pitanja bio bih zahvalan. Najbitnije mi je ovo za neki hotel na ili u blizini aerodroma.

poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #2  
Staro 19.03.2009, 22:48
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Opet ja k'o poklopac na lonac (jal lonac na poklopac, isto ti ga dodje ...)
Imaju 3 busa do aerodroma, ali mislim da ni jedan nije pravi izbor. Uglavnom, busom od Zelenog venca do aerodroma treba jedno pola sata. Bas u blizini aerodroma nema ni hotel, ni hostel koliko ja znam, u biti svejedno ti dodje gdje ces biti. Taxija ima u svako doba dana i noci, i mislim da ti je to najbolja opcija. Nama je od autobuske stanice do aerodroma doslo oko 1800 dinara, ali je isao nekuda okolo jer je neki most (Gazela cini mi se) bio zatvoren. Ima jedan hostel odmah preko puta autobuske stanice. Cim ova frka prodje, napisacu ti kontakt adersu i tel hostela koje sam ti spomenula.
Eto toliko iz mog iskustva
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #3  
Staro 19.03.2009, 23:14
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

zaboravih napomenuti da smo taxi platili dio u dinarima, dio u KM. prima i eure, i dolare, kako god, samo nek su pare
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #4  
Staro 19.03.2009, 23:24
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Mislim da ti je taxi najbolja opcija, ako ja u vreme kad budes isao ne budem u gradu Za sve ostalo tu je pm, pod time ne mislim da teramo jedan drugog u pm
Taxi je naravno najprakticnija opcija, ali se ne bih usudio da ti govorim cene od autobuske stanice do aerodroma posto cena moze da varira i to debelo.
Aerodrom ima svoj autobuski prevoz, meni jako blizu je njihova stanica kod opstine Novi Beograd, popularna Fontana, ali ne znam za koga je sve taj prevoz, gde su mu sve usputne stanice i da li sa njim mogu da idu JAT-ovi putnici. Mislim da bi vredelo raspitati se.
Direktna autobuska linija ti je bus 72. Taj autobus ide od Zelenog venca do aerodroma, mislim da je jos uvek tako. Jedina mana je sto bi u tom slucaju imao malu setnju do zelenog venca. Kratka relacija, ali sa impresivnim nagibom plus pretpostavljam veliki prtljag koji ces nositi jednako upala misica Ta varijanta bi te izasla manje od 100 dinara koliko je cini mi se cena GSP karte u jednom pravcu za dve zone.
Po pitanju spavanja na aerodromu stvarno ne znam nista, ali ti zbog cekiranja karata moras doci dosta rano, pa ti mozda motel i nije potreban. Ukoliko se opredelis za tu opciju drugar radi u hostelu u centru grada, pa mozemo sve srediti, mada ti je moja preporuka sinhronizacija busa do bg-a i leta, a za vremenski procep cemo se vec nekako dogovoriti
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.03.2009, 02:10
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Taksi je najbolja opcija malo skuplja ali stizes na vreme\.
Naravno nemoj da naletis na nekog divljaka taksistu ima starih taksija u BGD mislim da je zuti taksi jedan od njih neka me isprave ovi iz BGD oni bolje znaju.
Drugo let koji spominjes od 7 ujutro je verovatno onaj Lufthansin za Frankfurt, a mozda i nije nije ni bitno samo znaj da ne moras da budes ujutro u 5 na aerodromu jer ces da zateknes sablasno prazan aerodrom i saltere.
To sto se tice otvaranja mislim da otvaraju saltere tek nesto oko 6 ujutro, bar je bilo tako kada sam ja isao.
Druga stvar vezana oko prtljaga vrlo bitna prtljag ne sme da prelazi 23 kg po torbi, nemoj ko ja da prodjes na sred aerodroma sam vadio stvari jer mi je koza u agenciji rekla da mogu da stavim svu kilazu u jedan kofer, jos ja isao da kupim najveci moguci kofer.
Znaci torba mora da bude max 23 kg ona sto ide u prtljag.
Max koliko moze da ide u prtljag je cini mi se 32 kg ali onda placas oko 50 Eura pretovar.
Trece ali i najvaznije pomestajte stvari o koferima znaci u svakom koferu po nesto stavite od svakog i svake garderobe , vesa, odece itd od svakog clana po nesto u koferu obavezno jer moze da ti se desi da taj tvoj kofer ne stigne u USA sa tobom ( moj slucaj),onda nedelju dana nemas garderobe dok ti ne stigne kofer,ovako ako pomesas garderobu imacete svi bar po nesto da obucete.kofere obelezite sto bolje i sa sto vecim slovima,dobro ih povezite kaisevima preko njih da se ne bi rasule stvari .
Ja sam gledao kofere u Chicagu umotane u foliju nisam mogao da verujem.
I na kraju sretan put i dobro dosao.
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.03.2009, 07:46
ljiljadule ljiljadule je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2008
Poruke: 72
Nepromenjeno

I ja mislim da ti najbolja varijanta taxi.Malo jeste ali sigurnije.
Reply With Quote
  #7  
Staro 20.03.2009, 08:20
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno

Sto se tice prevoza, jeste taxi naj pouzdaniji, ali je vrlo skup !

I ako na primer ja , platim ili me kosta autobuska karta 2000 din od Nisa do Beograda , za dve osobe, i to povratne , i to za relaciju od cini mi se 250 km, i onda ti u BG, taxista uzme jos toliko , za nekih ajde nisam siguran neka bude izmedju 5 i 10 km , relacija Glavna Autobuska stanica - Aerodrom "Nikola tesla"

Ja sam za opciju , Aerodromskog autobusa koji staje ispred zeleznicke stanice ,
i mislim ali provericu da prvi polazi u 5 sati, i tako sasvim sigurno se stize i na let u 7 sati ! A mislim da je bila cena 160 din , pre 3 god !

U ostalom ja putujem sledece nedelje , za San Diego , pa cu se raspitati sasvim sigurno !
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009
Reply With Quote
  #8  
Staro 20.03.2009, 08:31
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Super, hvala svima na odgovorima.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #9  
Staro 20.03.2009, 08:37
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno

Evo prostudirajte ovaj linc ....
Pa malo mapa begrada, ko nije iz istog....i tako, STEDITDE NOVAC LJUDI ! ! !

http://www.airport-belgrade.co.yu/co...ate.php?Id=106
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009
Reply With Quote
  #10  
Staro 20.03.2009, 09:50
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Sto se tice umotavanja kofera u foliju to sad rade i na BG aerodromu.
U januaru kad sam se vracala sa odmora cim sam se pojavila u salter sali za cekiranje karte prisla mi je djevojka i pitala me da li sam zainterosvana da osiguram stvari u koferu sa folijom..nosila je sivkastu uniformu-kostim sa crvenkastom kosuljom..imala je neki bedz na grudima..nisam koristila njene usluge ali je lijepo znati da se moze i kod nas to odraditi prije polaska.
Za kilazu po koferu je tacno do 23 kg i po jedan kofer po osobi koji ide "dole" ali recimo jedne prilike sam imala 7 kg viska pa me gospodja na salteru lijepo informisala da za svaki kg viska moram doplatiti 15 eura ako necu da vadim i bacam stvari na sta sam se ja "kao" sokirala i pitala ima li neki drugi nacin...ona mi je vratila pasos i tiho rekla "stavi nesto za kafu" i ja stavim 20$ u pasos i ona me pusti bez problema - nasa posla
Rucni prtljag koji ide u avion maksimalno je dozvoljen 7kg i ja uvijek nosim ruksak "pun k'o brod" i moju torbicu-tasnicu ali mi nikad ni ne vazu niti me pitaju za to dvoje premda vide da imam. U zadnje vrijeme ni ne prinosim ruksak salteru (ostavim ga kod sestre koja me ceka malo dalje od saltera). Zenska rucna torbica se ni ne racuna kao prtljag (barem meni je nikad niko nije ni darnuo niti me upitao za nju a putujem tako vec nekoliko zadnjih godina po tri puta godisnje) a moja moze da primi i do 4-5 kg kojecega jer je malo veca, od platna, sa dugom i kratkom ruckom, prakticna (odabrna bas za te namjene) .....ali je zenska torbica i ne pika se, zar ne, hehe
Dokumenta, ali bas sva dokumenta koja nosite sa sobom ne spustajte u kofere nego ih nosite gore u avion sa sobom. Nikad se nezna kad moze kofer da vam se zagubi ili da se posve izgubi, ili da ga otvore radnici nekih aerodroma kao sto se meni desavalo (Dubai aerodrom - opet sve zakljucali po propisu ali nema nekih stvari ), da se kofer pocijepa pa stvari pocnu da ispadaju ako nije osiguran folijom a nosit cete sve originale sa sobom, kako diploma ili jos kojecega tako da jeste malo vise tereta na ledjima ali isplati se..vjerujte mi..jer sve drugo mozete kupiti ali dokumenta ponovo nabaviti je nocna mora.
Ako nosite laptop sa sobom najbolje vam je da ga nosite na ramenu u njegovom originalnom case radije nego u ruksaku na ledjima jer na svakoj kontroli morate da ga izvadite da prodje "kroz masinu" odvojeno, u posebnoj plasticnoj kutiji za te namjene a kontola ima podosta pa da ne bi bilo nervoze i suvisnih pitanja....vidjela sam kod svojih kolega da je tako najjednostavnije i carinici ne pitaju nista.
Najbolje vam je da putujete u nekim patikama jer ako imate cipele, kanadjanke ili cizme na nogama vecinom traze da se skinu pa cete onda proci kroz skenere u carapama. Takodje i kais od pantalona cete morati skinuti svaki put, sat, sve sto imate u dzepovima a da moze da zazvoni, sitni novac...blallala...sto manje metala na vama, bolje je, brze se i lakse prolaze kontrole.
I....naoruzajte se strpljenjem i sretno svima koji uskoro odlazite
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.