ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 08.05.2019, 22:52
teki teki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.12.2014
Poruke: 30
Nepromenjeno

Cestitam Sweetdreams20, puno srece u narednom porcesu. Znam samo da ne bi trebao ici na turisticku nakon sto predas ds260, a za ostalo nisam sigurna. molim te koji si broj jer vidim da su ove godine nesto sve visoki brojevi kod mene je 2 prijatelja izvuceno i visoki su im brojevi 34... i 39...
Reply With Quote
  #22  
Staro 08.05.2019, 23:00
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sweetdreams20 Prikaz poruke
Ćao svima,
Za pocetak, srećan sam sto mogu da kažem da sam izvučen na lutriji za 2020god. tj. izvučen sam za nastavak dalje u proceduru (ili kako god, kapirate me). Pored svega sto sam procitao, imam neku predstavu o tome kako zapravo ide..ali me interesuje nešto: posto posedujem američku vizu (turističku, naravno), a imam dosta prijatelja i blizu familiju tamo i procitao sam da se može i iz usa aplicirati za intervju i sve sto uz to ide preko uscis-a, da li je ok da ja već sada zapalim tamo (posto sam svakako planirao da odem malo turistički) i celu tu proceduru uradim odande??Svakako još nisam popunio DS-260 obrazac, a zaista me interesuje koliko je ok ideja da tamo uđem u proces posto sam čuo da su neki ljudi odande menjali svoj status nakon dobitka...hvala vam unapred!!Veliki pozdrav
Cestitke najprije
Ono sto znam je da sigurno nije pametno raditi prilagodjavanje statusa sa turisticke vize koja je strogo neimigraciona.
U svakom slucaju bi trebalo izbjeci to prilagodjavanje statusa jer je procedura znacajno komplikovanija od standardnog konzularnog procesuiranja.
Reply With Quote
  #23  
Staro 09.05.2019, 18:39
rajkobl rajkobl je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2018
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 7
Nepromenjeno Pitanje

Postovanje
Imam jedno pitanje za clanove foruma. Naime da li su izvucni dobitnici koji su se prijavili za lutriju 2018/19 godinu. Hvala
Reply With Quote
  #24  
Staro 09.05.2019, 20:14
Sweetdreams20 Sweetdreams20 je offline
Član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik teki Prikaz poruke
Cestitam Sweetdreams20, puno srece u narednom porcesu. Znam samo da ne bi trebao ici na turisticku nakon sto predas ds260, a za ostalo nisam sigurna. molim te koji si broj jer vidim da su ove godine nesto sve visoki brojevi kod mene je 2 prijatelja izvuceno i visoki su im brojevi 34... i 39...
Hvala teki!! Uff, tvoji prijatelji su još i dobri, meni je broj 45...! Mada, zaista ne znam koliko je to relevantno..možda vi znate nešto sto ja ne znam..a svakako nisam upućen!
Reply With Quote
  #25  
Staro 09.05.2019, 20:17
Sweetdreams20 Sweetdreams20 je offline
Član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Cestitke najprije
Ono sto znam je da sigurno nije pametno raditi prilagodjavanje statusa sa turisticke vize koja je strogo neimigraciona.
U svakom slucaju bi trebalo izbjeci to prilagodjavanje statusa jer je procedura znacajno komplikovanija od standardnog konzularnog procesuiranja.
Hvala neus!!
Pazi, pitam zato sto znam da su ljudi provereno sa F1 i J1 viza uspeli to da uradi dok su bili u usa..a ne znam koja je razlika između tih i turističke B1/2..sve su faktički neiseljenicke..a ja bih lično taj ceo proces radije uradio tamo nego ovde..mnogo mi da čekam, planirao sam ove god. da posetim tamo familiju, a ovo faktički znaci da to ne bih mogao..propade mi leto i planovi! 😩😢
Reply With Quote
  #26  
Staro 09.05.2019, 23:33
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sweetdreams20 Prikaz poruke
Hvala neus!!
Pazi, pitam zato sto znam da su ljudi provereno sa F1 i J1 viza uspeli to da uradi dok su bili u usa..a ne znam koja je razlika između tih i turističke B1/2..sve su faktički neiseljenicke..a ja bih lično taj ceo proces radije uradio tamo nego ovde..mnogo mi da čekam, planirao sam ove god. da posetim tamo familiju, a ovo faktički znaci da to ne bih mogao..propade mi leto i planovi! 😩😢
Pazi ovako.

Postoje 2 puta:
Consular Processing sto je ono sto vecina odabira a to je odlazak u ambasadu i razgovor tamo i dobijanje GC na taj nacin..
Drugi nacin je Adjustment of Status sto u sustini podrazumijeva prilagodjavanje vec postojeceg statusa za osobe koje se nalaze u Americi.
E sad. Tebe bi koliko kapiram zanimala ova druga varijanta. Catch je sledeci: da bi mogao da podneses zahtjev za AOS, moras da budes legalno u zemlji svo vrijeme i da ti niti u jednom trenutku ne istekne status u periodu cijelog procesa prilagodjavanja statusa. Koliko kapiram, ti bi na B1/B2 vizu da udjes. Maximalno vrijeme koje mozes provesti na toj vizi je 6 mjeseci uz eventualnu mogucnost produzetka dok si jos unutar na jos 6 sto je jako rizicno. U slucaju da ti ne odobre tu ekstenziju, prakticno se racuna da si to vrijeme koje si ostao "preko dozvoljenih prvobitnih 6 mjeseci" bio ilegalno tamo.
Dakle, nisam bas najsigurniji kako bi mogao da poslozis taj timeline da ti ovo uspije sa turistickom vizom. F1 je drugaciji tip vize - omogucava ti da duze periode legalno budes u zemlji, pa je ovaj proces prilagodjavanja statusa moguci. Na turistickoj vizi, mislim da je cak nemoguce.
Druga stvar koju moras paziti je immigration intent. Naime, ako posaljes DS260 odavde i tek onda se zaputis ka Americi, velika je vjerovatnoca da te uopste nece pustiti da udjes na turisticku vizu jer ce u sistemu vidjeti ovu poslatu aplikaciju sto ce im automatski upaliti crveno svijetlo da imas u planu da imigriras i da pokusavas da muljas sa ovim prilgaodjavanjem statusa, cemu se generalno protive. Budi jako oprezan sa time.
Treca stvar, koliko sam skapirao, ti si izvucen sa brojem od 45 hiljada pa navise. To je jako visok broj i pitanje je dal ces uopste doci na red, a ako i dodjes (kao i svi mi sa visokim brojevima) to ce tesko biti prije ljeta ili septembra cak 2020.

Moj predlog bi bio - ako imas planove ovog ljeta, odi turisticki, ostani koliko mozes, vrati se nazad. Nakon toga mozes poslati odavde DS260 i cekati da te eventualno izvuku. Osim toga, kad krene nova fiskalna godina, znace se puno vise informacija i zasto je ovoliki broj izvucenih sa visokim brojevima, pa u skladu sa tim mozes donijeti i odluku dal uopste da saljes DS260 (jer ako posaljes, a ne stignes na intervju, prakticno da si zabetonirao sebi mogucnost da ikad vise dobijes bilo koji tip neimigrantske vize - bar sam tako citao).

Moguce da grijesim, al mislim da je ovaj AOS na nacin na koji si ti bar ovdje opisao, gotovo pa nemoguca stvar. Nek me isprave iskusniji forumasi ako grijesim u tome.
Reply With Quote
  #27  
Staro 11.05.2019, 13:39
indie_bud indie_bud je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2019
YU lokacija: Bosnia and Herzegovina
Poruke: 32
Nepromenjeno

Cao drugari

Evo nakon par godina, izvučen sam ove godine! 25xxx, mislim da je obećavajuć broj.

Može li neko malo da objasni bolje ovaj Visa Bulettin? To je spisak od-do brojeva kojima se najavljuje kad je kome intervju ili? Još nisam dobio odgovor od KCCa, DV 260 sam ispunio, pa kad odgovore dokumenta itd.

Samo ovaj VB mi nije jasan jer ono što sam ja vidio, na tim listama je samo Indija, Meksiko, Kina, tako da pretpostavljam da nisam dobre spiskove našao..

Znam da nisam još na redu za VB da provjeravam ali da budem informisan

Fala!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Imigracijski karton ostao u putovnici tinchicro Vaša strana 5 13.11.2013 13:28
Izvucen za DV2012, da li da cekam sa procedurom? MisterNo Prva koverta 22 18.09.2011 23:59
ZELENI KONTEJNER - rok trajanja 30 dana, ciscenje poslednjeg petka u mesecu! xeg Vaša strana 10 27.09.2010 23:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.