ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2020 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #391  
Staro 07.01.2021, 23:06
BokaLunki BokaLunki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.04.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Sa twittera

Charles Kuck
@ckuck
·
1h
#DV2020 #DV2020Winners As we work to make sure that ALL DV2020 visas will be reissued that might expire/are expired, please provide your info in this Google Doc so we can present it to the Judge and State Dept. There is NO charge for protecting you. #Aker

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...xXysw/viewform
Reply With Quote
  #392  
Staro 22.01.2021, 18:19
indie_bud indie_bud je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2019
YU lokacija: Bosnia and Herzegovina
Poruke: 32
Nepromenjeno

Ima li ko kakvu informaciju oko ove tuzbe? Da li je neko popunjavao ovaj Google form?
Reply With Quote
  #393  
Staro 30.01.2021, 23:19
Greta Greta je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.09.2020
Poruke: 44
Nepromenjeno 2020

Dali je netko dobio Zelenu za 2020 i sad bi što prije trebao ući u Ameriku da mu se potvrdi. Dali je intervju u prvom gradu ulaska? Sad je posebno pitanje šta je s karantenom? Ne da mi se riskirat posao koji sad već imam i pričakala bi situaciju kako će se razviti s koronom i vratit se na ljeto. Ali trebam što prije ući da mi potvrde zelenu kartu. Nije se moglo ući prije nove godine a onda je ostalo jako malo vremena, pogotovo jer nije vrijeme godišnjih odmora. Ja bih najradije odmah s aerodroma kad dođem, na intervju i nazad u Evropu ali ne znam dali moram u karantenu tih 7 dana...zapravo razmišljam i odustajanju kako ne bih risikirala gubitak posla...
Reply With Quote
  #394  
Staro 31.01.2021, 00:47
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Greta Prikaz poruke
Dali je netko dobio Zelenu za 2020 i sad bi što prije trebao ući u Ameriku da mu se potvrdi. Dali je intervju u prvom gradu ulaska? Sad je posebno pitanje šta je s karantenom? Ne da mi se riskirat posao koji sad već imam i pričakala bi situaciju kako će se razviti s koronom i vratit se na ljeto. Ali trebam što prije ući da mi potvrde zelenu kartu. Nije se moglo ući prije nove godine a onda je ostalo jako malo vremena, pogotovo jer nije vrijeme godišnjih odmora. Ja bih najradije odmah s aerodroma kad dođem, na intervju i nazad u Evropu ali ne znam dali moram u karantenu tih 7 dana...zapravo razmišljam i odustajanju kako ne bih risikirala gubitak posla...
Nema nikakvog intervjua kad se udje, upucuju vas na imigraciono na aerodromu (gde sletite) gde se aktivira status i predajete sta treba. Nakon toga zelena karta i ssn stizu na adresu koju ste prijavili, osim ako nisu promenili sad nesto. Svakako ne mozete odmah nazad, dok ne dobijete zelenu kartu.

Ulazi se uz negativan PCR (ne stariji od 72 sata pre ulaska), za karantin nisam sigurna, mislim da zavisi odakle se dolazi i pretpostavljam da se razlikuje od drzave do drzave (mislim na Americke drzave). Za NY je PCR na ulasku, 3 dana karantina pa 4. dan opet mora da se radi PCR. Ponovo su uveli restrikcije za pojedine zemlje i sengen zonu, mozda mozete dobiti vise na informacija preko linka ispod:

https://travel.state.gov/content/tra...formation.html

Najbolje je da pitate Americku ambasadu oko detalja.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #395  
Staro 31.01.2021, 09:15
Greta Greta je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.09.2020
Poruke: 44
Nepromenjeno

Imam rodbinu kod koje bi stigla zelena karta a ja zbog ove situacije ne bih odmah ostajala. Tako da bih možda bila 7 dana u USA. Rodbina bi mi donijela zelenu pa bi s njom idući put ušla.
Reply With Quote
  #396  
Staro 31.01.2021, 11:28
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Greta Prikaz poruke
Imam rodbinu kod koje bi stigla zelena karta a ja zbog ove situacije ne bih odmah ostajala. Tako da bih možda bila 7 dana u USA. Rodbina bi mi donijela zelenu pa bi s njom idući put ušla.
Ako želite nema potrebe da ostajete. Bitno je samo da aktivirate LPR na aerodromu i možete odmah da se vratite. To otprilike traje max 4h.
Reply With Quote
  #397  
Staro 31.01.2021, 11:37
Greta Greta je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.09.2020
Poruke: 44
Nepromenjeno

Hvala Michi. Samo me strah da mi ne kažu da trebam bit u karanteni i da ne mogu odma nazad. Ma ovo s koronom rizik je stvarno sad odselit bilo gdje u ovom trenutku. Treban vidit situaciju do ljeta kako će ići...da nije korone bilo bi drukčije.
Reply With Quote
  #398  
Staro 01.02.2021, 04:32
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Vidi na netu u koju drzavu planiras da ides, nema karantina, zelena karta ti ne treba, pecat koji ti lupe u pasos vazi ti godinu dana za rad i za putovanja. Ako si mislila gde predajes dokumenta pod ovim u prvom gradu koji sleces, da, ako ides npr BG-NY-LA u NY ces predati papire koje imas ako i dalje postoji koverta koja se nosi i kad zavrsis proceduru sa njima slobodna si da ides gde hoces.

Nema sta da te bude strah za koronu, ovde trenutno ima posla vise nego ikad, bar sto vidim oko sebe, ljudi misle da se sve raspada, ali oni koji su "nezaposleni" dobijaju dobre pare da sede kuci. Kod mene u firmi se plate povecavau svakog aprila, sad su povecali u januaru i to za 20% da bi zadrzali ljude. Sto se tice zaraze isto ti je svuda.
Reply With Quote
  #399  
Staro 01.02.2021, 05:08
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Vidi na netu u koju drzavu planiras da ides, nema karantina, zelena karta ti ne treba, pecat koji ti lupe u pasos vazi ti godinu dana za rad i za putovanja. Ako si mislila gde predajes dokumenta pod ovim u prvom gradu koji sleces, da, ako ides npr BG-NY-LA u NY ces predati papire koje imas ako i dalje postoji koverta koja se nosi i kad zavrsis proceduru sa njima slobodna si da ides gde hoces.

Nema sta da te bude strah za koronu, ovde trenutno ima posla vise nego ikad, bar sto vidim oko sebe, ljudi misle da se sve raspada, ali oni koji su "nezaposleni" dobijaju dobre pare da sede kuci. Kod mene u firmi se plate povecavau svakog aprila, sad su povecali u januaru i to za 20% da bi zadrzali ljude. Sto se tice zaraze isto ti je svuda.
Nije bas ni da se ne raspada, a da posla ima vise nego ikad zavisi od toga ko se cime bavi. Za dostavu hrane i vozace verovatno ima potrebe, naravno to sve zavisi i od toga gde se zivi.
U mnogim firmama smanjuju plate (pricam o visoko skolovanim kadrovima razlicitih profila) koji rade od kuce, bez obzira sto se obim posla ne smanjuje, naravno situacija se koristi kao izgovor.
Mnogi se pakuju i napustaju Ameriku (ljudi sa ozbiljnim karijerama), odlaze u Evropu pa cak i na Balkan, zasto bi i ziveli ovde ako rade remotely...

Koji su to nezaposleni koji dobijaju pare da sede kuci?

A tek sto se zaraze tice nije isto svuda, pre svega zbog osiguranja i zdravstevnog sistema, a poznato je vec svima da ima poslodavaca koji ne placaju zdravstveno ili placaju nesto minimialno i to neko jako lose osiguranje, a za medicaid je potrebno biti socijalni slucaj.
Mislim da ne bih pogresila kad bih rekla da je Amerika generalno jedna od losijih mesta za doseljavanje trenutno. Ogradicu se odmah, da nam nisu svima situacije iste, niti je isto ziveti u Karolini i Njujorku.

Na kraju, koji je to pecat na konto kog moze uci narednih godinu dana?
Danijela
__________________
u NYC od 2012.

Last edited by milosx; 01.02.2021 at 05:22.
Reply With Quote
  #400  
Staro 01.02.2021, 08:39
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Svako ima drugacije iskustvo i okolinu, ne mislim na te jednokratne part time poslove.
Oni koji su od marta nezaposleni, tj privremeno nezaposleni, ne znam kako je u drugim drzavama al u NC ima grupa za nezaposlene koja mi je koristila za april kad smo bili privremeno zatvoreni na poslu, sad vidim sta pisu na kraju godine jer nisu odvajali za taksu pare, iznosi 20-25-30 000$ koje su primili, vise i ne znam nazive svih programa koje su pravili za nezaposlene. Samo federalni dodatak od kraja marta do kraja jula je bio oko 13000$.
Nisam upucen oko lecenja korone, ali mislim da cak iako nemas osiguranje da ti je pokriveno lecenje, da li je istekao paket, ili su doneli u novom isto nisam siguran.

Pecat koji ti lupe u pasos kada aktiviras imigrantsku vizu na granici, pre su lupali onaj pravougani crveni i551 sada standardni elipsasti na kome napisu datum vazenja godinu dana, taj pecat menja plasticnu zelenu kartu za putovanja, zaposlenje dokazivanje statusa legalnog stalnog rezidenta.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Ds260 - 2020 neus Uputstva za dobitnike 244 04.02.2020 20:47
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
DV 2020-ne prihvatanje broja sdtksd@gmail.com Uputstva za dobitnike 4 12.05.2019 11:09
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.