ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.09.2008, 14:57
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno Ulazak u SAD

Zamolila bih ove iskusnije, koji su već prošli sve ovo, da malo opišu izgledaju sve te imigracione procedure na aerodromu jednom kad stignemo na konačno odredište. Kako teče razgovor, koje dokumente traže, koliko vremena cijela procedura na aerodromu traje?
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #2  
Staro 01.09.2008, 15:20
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

pogledaj temu carina..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #3  
Staro 01.09.2008, 20:41
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

sorry, nisam pazljivo pregledala sve teme. hvala!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #4  
Staro 22.01.2009, 01:01
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Evo malo iskustva sa JFK-a oko procedure ulaska u US,mora se stati u red sa ostalima koji imaju obicne turisticke vize.Samo za US drzavljane je poseban red a svi ostali u drugi.Kada smo došli do zene koja odredjuje na koji šalter da odemo rekla nam je broj šaltera i otišli smo tamo.Gledao sam u tog smrada i odmah mi se nije dopao,belac,zalizane kose,cvikeri,namrgodjen.Kada smo trebali da pristupimo salteru on je izašao iz svog box-a i nesto blenuo po brojevima na tim box-ovima.Nikako da nam mahne da pridjemo(nas četvoro inače),nakraju sam ja prišao i dao mu koverte i pasoše.Tada se smrad iskezio kao hijena.
Smrad:Stajali ste u dva reda.(naravno bez dobro veče)
Ja: Ne,stajali smo samo u 16-om,kao što nam je i rekla zena na kraju reda.
Smrad: NE,stajali ste dvoje u 16-om a dvoje u 17-om,video sam.
Ja: Ne,to nije tačno.
Smrad: JESTE(skoro pa se dere),video sam.
Tu je već opasno počeo da mi ide na onu stvar
Ja: I dobro,šta hoćete sad od nas?Hoćete da se vratimo skroz na kraj reda?
Smrad: Hoću samo to da raščistimo
Ja: Dobro,raščistili smo
Onda smo se gledali pravo u oči jedno vreme da bi konačno smrad uzeo one koverte u ruke i besno počeo da cepa omot i da prebira po papirima,zatim je uneo podatke u kompjuter udario pečate napisao broj i procedio kroz smrdljiva usta:go there(to je bio neki office)tamo smo seli i sačekali jedno 15 minuta,onda smo dali otisak kažiprsta,i to je bilo to.Ni dobro veče ni doviđenja.
Sutradan smo na Manhattan-u otišli u SSO i podneli zahteve za SSC.
Eto tako je to izgledalo na JFK-u.Posle nedelju dana smo se vratili za Bgd kao što smo i planirali.
Svima ostalima želim bolju dobrodošlicu u USA.
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.01.2009, 18:43
Veronika's Avatar
Veronika Veronika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2008
US lokacija: Croatia
Poruke: 89
Nepromenjeno

Ajme grozno.Bas mi je zao da ste tako prosli ,neponovilo se vise
To me podsjeca na nase carinike na granici s Slovenijom ...
A kad se opet vracate u Usa?
Reply With Quote
  #6  
Staro 22.01.2009, 20:41
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja sam super prosao carinu i to....doduse ucinilo mi se da sam liku morao objasnjavati ocemu se sve radi, jer je stalno nesto zverao levo-desno i gleadao na sat.
U svakom slucaju, umeju biti krajnje neljubazni na tim aeorodromima (ja sam to doziveo kada sam isao za Kanadu).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #7  
Staro 22.01.2009, 23:24
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Veronika Prikaz poruke
Ajme grozno.Bas mi je zao da ste tako prosli ,neponovilo se vise
To me podsjeca na nase carinike na granici s Slovenijom ...
A kad se opet vracate u Usa?
Ponovo idemo na leto,odnosno na letovanje,jer kako vidim ,,ovih dana je Amerika samo za to dobra,,ali tada ću da biram na koji šalter ću ići u red.Idem strogo kod garagana,njih boli uvo za sve,gledaju samo da im što pre prodje radno vreme.
Reply With Quote
  #8  
Staro 23.01.2009, 00:09
tapir.hr tapir.hr je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2008
Poruke: 28
Nepromenjeno

Koliko je ovo pouzdano otići i vratiti se nakon tjedan dana nazad? Neće po ponovnom ulasku biti problema pogotovo ako se vratite u ljeto kada više nije moguće ispuniti uvjet boravka od minimalno pola godine?



Citat:
Prvobitno poslao korisnik Seekimo Prikaz poruke
Evo malo iskustva sa JFK-a oko procedure ulaska u US,mora se stati u red sa ostalima koji imaju obicne turisticke vize.Samo za US drzavljane je poseban red a svi ostali u drugi.Kada smo došli do zene koja odredjuje na koji šalter da odemo rekla nam je broj šaltera i otišli smo tamo.Gledao sam u tog smrada i odmah mi se nije dopao,belac,zalizane kose,cvikeri,namrgodjen.Kada smo trebali da pristupimo salteru on je izašao iz svog box-a i nesto blenuo po brojevima na tim box-ovima.Nikako da nam mahne da pridjemo(nas četvoro inače),nakraju sam ja prišao i dao mu koverte i pasoše.Tada se smrad iskezio kao hijena.
Smrad:Stajali ste u dva reda.(naravno bez dobro veče)
Ja: Ne,stajali smo samo u 16-om,kao što nam je i rekla zena na kraju reda.
Smrad: NE,stajali ste dvoje u 16-om a dvoje u 17-om,video sam.
Ja: Ne,to nije tačno.
Smrad: JESTE(skoro pa se dere),video sam.
Tu je već opasno počeo da mi ide na onu stvar
Ja: I dobro,šta hoćete sad od nas?Hoćete da se vratimo skroz na kraj reda?
Smrad: Hoću samo to da raščistimo
Ja: Dobro,raščistili smo
Onda smo se gledali pravo u oči jedno vreme da bi konačno smrad uzeo one koverte u ruke i besno počeo da cepa omot i da prebira po papirima,zatim je uneo podatke u kompjuter udario pečate napisao broj i procedio kroz smrdljiva usta:go there(to je bio neki office)tamo smo seli i sačekali jedno 15 minuta,onda smo dali otisak kažiprsta,i to je bilo to.Ni dobro veče ni doviđenja.
Sutradan smo na Manhattan-u otišli u SSO i podneli zahteve za SSC.
Eto tako je to izgledalo na JFK-u.Posle nedelju dana smo se vratili za Bgd kao što smo i planirali.
Svima ostalima želim bolju dobrodošlicu u USA.
__________________
2009EU00006xxx
Intervju: 3.11.
Reply With Quote
  #9  
Staro 23.01.2009, 01:01
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

kAKAV UVJET OD POLA GODINE?OBJASNI MI MALO TO.
Reply With Quote
  #10  
Staro 23.01.2009, 01:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Pa misli se na pravilo da treba da provedes u zemlji minimum 6 meseci i jedan dan u toku kalendarske godine, u suprotnom mogu da ti oduzmu zelenu kartu kad budes probao da udjes ponovo. Naravno, to ne vazi ukoliko si uzeo takozvani "beli karton" koji dozvoljava da boravis van zemlje duze od godinu dana bez ikakvih posledica. Cak i sa drzavljanstvom (za naturalization) treba da nisi van zemlje duze od 5 godina, jer mogu da pokrenu postupak za oduzimanje drzavljanstva. Ja vec pisala negde, da je kada sam ja imala intervju, pevac grupe Ruz probao da izregulise to u ambasadi. Mislim da nije uspeo, nisam sigurna. Covek je izasao i nije se vratio te godine (cini mi se da se razveo) i nije mogao da udje posle toga u USA. Mislim da mu nije pomoglo ni to sto ima decu u USA. Eto, o tom uslovu se govori - pretpostavljam. Ako je nesto drugo pak - ispravite me.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.