ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 13.01.2009, 21:21
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Licno mislim da ex usa ne treba da napustis forum samo ne moras nikoga prozivati (mislim na Zanu) vec sam rekla da svako ima svoje iskustvo kao i u svemu u zivotu. I kao sto sam i pre rekla treba da postoji ravnoteza pa ako je neko optimistican treba nam i neko ko nije da bi nasli ravnotezu...i ti sa tvojim komentarima takodje treba da ucestvujes u diskusijama, nema potrebe da se ljutimo...samo razmena misljenja...
Pozdrav
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #42  
Staro 13.01.2009, 22:43
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi, long time no see...
Pratila sam vas, iako nesto i nisam bas imala vremena za postanje. A ne mogu da se ne ukljucim na najzescu temu u istoriji zelenog foruma

Ex-usa drago mi je da si se pojavio. Treba nam iskustava ljudi koji su prosli kroz to sve. Ja bih ti jedino zamjerila malo odnos prema kolegama forumasima. Takvo prozivanje Zane ili Ljeta zaista nije uredu. Svako ima svoj zivotni stil i s njim se nosi. Pa i ako padne i udari glavom, sebi ce. Ko koliko trosi i kako zivi je njegova licna stvar i u krajnju ruku je neumjesno i nepristojno komentarisati to. Ok, dati svoje misljenje je itekako pozeljno, ali prozivati nekoga zbog toga koliko love da na stolic ili odjecu ili stagod je zaista neumjesno. Toliko o tome. S druge strane, drago mi je da si tu jer si napisao sve ono o cemu ja razmisljam vec dugo i cega se bojim. Vrijedi li ostaviti pristojan posao, stan, auto, diplomu etc. i upustiti se u nesto u sta nisam sigurna. Ipak nisam studirala i ucila da pravim kafu u Starbucksu ili radim na kasi u Wallgreen-u. Istina, ja imam neke druge, vece i vaznije razloge zbog kojih zelim da idem, tako da ne razbijam glavu bas previse. Sve nas ovdje veze jedno, to je da nam se pruzila sansa iz vedra neba. Ako nista, treba je iskoristiti da se ne kajes poslije u zivotu. Ja imam jos uvijek dovoljno malo godina da ne mislim da je to bacanje godina uzalud ili nesto tako, nemam porodicu koju vucem sa sobom ... Ako nista, mogu otici na godinu-dvije-tri, za to vrijeme ovdje nista ne propustam jer na ucmalom Balkanu vrijeme odavno stoji. Znam samo jedno, ako ne probam, nekad cu razmisljati sta bi bilo da jesam. Lose je vrijeme za preseljenje, kriza drma i niko ne treba da razmislja da ga ceka ne znam ni ja kakva ruzicasta slika tamo. Dobro je da si tu, da smo pokrenuli ovu debatu i zaista se nadam da nas neces napustiti, vec samo malo moderirati svoj ton prema drugima. Eto toliko od mene za sad!
Pozdrav svima!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #43  
Staro 13.01.2009, 23:43
Macedonia Ohrid's Avatar
Macedonia Ohrid Macedonia Ohrid je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.08.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Ohrid
Poruke: 101
Nepromenjeno

Sa samim to da si se ukljucio u diskusiju i uopce u ovom forumu, pokazuje tvoj realni lik koji ja sam ovako protumacio.
Imeno, ti zelis biti dominantan tip, sto na kraj krajeva ti je i uspelo,
Iskreni si rodoljub, sto isto tako je za pohvalu,
Komparasises stvari onako kako treba, bas kao ja
Na forumu pises ono sto znas i ono sta generalno otslikuje realisticku sliku u Americi (gdje si bio),
Nerviraju te komentari o tipu da ce biti sve ok, da je USA obecana zemlja, bla.bla.bla, a sve o stilu da bude sto vise postova i biti malo vise `dasa` , a nimalo ne vodeci paznju za realne komentare (one retke ali realne i iskrene)
Sve na svemu slazem se sa tobom o mnogo stvari (ne o svemu)i podrzavam te...ali sve dok se pojavljujes u forumu. A ako te ne bude...isto ko i da nisi ni bio.
Izvinite na moj srpsko-hrvatsko-crnogorsko-bosansko-hercegovacko-slovensko-makedonski recnik.
__________________
2009EU00021xxx
19.05.2008- dobio prvu kovertu
23.05.2008- uzvratio sam svojom kovertom
29.05.2008- dobili su moju kovertu
16.03.2009- poslata druga koverta
15.05.2009- zakazan lekarski
26.05.2009- zakazan intervju
VISA U PASOSU
Reply With Quote
  #44  
Staro 14.01.2009, 00:30
Macedonia Ohrid's Avatar
Macedonia Ohrid Macedonia Ohrid je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.08.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Ohrid
Poruke: 101
Nepromenjeno

Zaboravio sam da napisem da se obracam Ex-usa .
Pozdrav
__________________
2009EU00021xxx
19.05.2008- dobio prvu kovertu
23.05.2008- uzvratio sam svojom kovertom
29.05.2008- dobili su moju kovertu
16.03.2009- poslata druga koverta
15.05.2009- zakazan lekarski
26.05.2009- zakazan intervju
VISA U PASOSU
Reply With Quote
  #45  
Staro 14.01.2009, 05:03
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Treba da se pojavljuje sto vise realnih postovakao ovi koje je uputio EX-USA.
Zgrozavam se od postova u kojima se opisuje idila Amerike i vestacko pretvaranje da je ovde sve u redu, ustvari stvarno nije u redu nista.
Ovaj sistem se trese iz korena i niko ne zna sta ce da bude na kraju.
To je kao da ulazite u maglu a ne znate sta vas ceka unutra.
Smatram da je realno sve sto je izneto i zelim da te pozovem Ex -Usa koliko ti vreme dozvoli da komentarises sto vise i da budes sto vise aktivan, jer uzgred budi receno ti imas najduzi staz ovde u USA i tvoji realni pogledi o ovome ovde su vise nego li pozeljni bar za mene.
To je tvoja licna i individualna stvar sto si se vratio i ja ne ulazim u to ali se slazem sa tvojim pogledima na stanje i sistem ovde u USA.
ne bih se slozio sa prethodnim postom da ti zelis da privuces paznju na sebe, pre bih rekao da zelis da otvoris oci buducim imigrantima koliko je to moguce i gledano sa tvoje tacke gledista.
Mnogo nasih ljudi se muci ovde narocito nas koji smo dosli prosle godine i jako tesko se uklapamo tj nalazimo posao, jednostavno ga nema za sada i u ovom periodu.
Licno poznajem mladi bracni par koji je na korak od toga da se vrate nazad u Srbiju jer vec sest meseci ne mogu da nadju posao ni jedno, e sada vi zamislite sta znaci finansirati sebe ovde 6 meseci bez ikakvog primanja po meni to je ravno samoubistvu i ono sto su imali para sada su potrosili i sada moraju nazad.
Nije strasenje samo nauk i upozorenje za sve vas koji dolazite i mene koji sam vec ovde.
Nadamo se da ce biti bolje jer samo jedno poredjenje za tebe EX -Usa cisto da imas na umu.
Svi znamo da je sada globalna ekonomija na delu i da su trzista povezana i oslonjena jedno na drugo,e sada koliko si upoznat ili nisi u Srbiji je skoro zavrena privatizacija i sve kompanije koje iole vrede prodate su strancima e sada ti isti stranci zavrcu slavine svuda pa i na Srpskom trzistu, otpustanja i ostale stvari sada ce da se prenesu na Srbiju jer ona je odavno deo globalnog trzista (veruj mi znam radio sam u stranoj kompaniji u Srbiji sve do prosle godine ).
Ako se ova kriza ne resi ovde u USA u korenu gde je nastala nece sigurno biti dobro ni u Srbiji, onda to povlaci jedno za drugim pa one price o 24000 dinara ili 300 eura ne piju vode ( kao sto ni do sada nisu pile vode ),
Nije bitno koliko je para dinara, eura vec je bitno sta se za te novce moze kupiti.
Srbija je izuzetno skupa zemlja i to ces da vidis ili si video, jer ovde u Usa ti isti Srpski proizvodi su sa istom cenom kao i u Srbiji ako ne i jeftiniji.
Zelim tebi srecu i da uzivas u svom povratku kao sto zelim i sebi u mom ostanku ovde
Reply With Quote
  #46  
Staro 14.01.2009, 08:23
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ajd’ da se „objasnim“ pa da idem da radim korisne i lepe stvari...
Imam ja „tu“ vagu takođe – u podznaku doduše, i ona pogotovo lately pokušava da povuče te na jednu te na drugu stranu... te je ja uvek nateram da ne „vaga“ bez potrebe i da mi ne gubi vreme. I evo kako to obično biva:

Izgubiti dve najvoljenije osobe na svetu u par sekundi, pri 25 km/h, jednog prelepog sunčanog dana na Božić vs Izgubiti posao zbog ekonomske krize.

Čekati treću najvoljeniju osobu na svetu dve nedelje da se probudi, bez odgovora hoće li ili ne vs Čekati na posao nekoliko meseci.

Slušati životnu priču stotina onih koji su izgubili sve što su imali zbog ludih ideja nekolicine a ipak nađu snage da veruju u bolje sutra vs Slušati priče onih koji ne mogu da kupe kuću, auto ili odu na odmor.

I da, provela sam 9 sati i 48 minuta „terajući“ se sa DirecTV pokušavajući da saznam zašto se instalateri nisu pojavili 3 puta da zamene dish i instaliraju novi DVR, pa onda jos 5 sati i 9 minuta pokušavajući da saznam zasto su mi nekoliko meseci kasnije poslali refurbished a ne nov additional DVR i jos 45 dodatnih minuta da se ubedim sa njima da mi vrate novac pa da ja mogu da odem u Best Buy i sama kupim šta hoću... Internet mi je „prs’o“ u sred finalnog ispita i uzelo mi je tri dana (jedan od toga slobodan na poslu) da dokažem šta se desilo i zakažem termin za make up exam... za doček ove Nove godine jedna kartica mi je bila zablokirana jer je neko iz Senegala kupio stvarčice koje su mu/joj potrebne za više od $500 a bajni mi Skype sve tako iz Luksemburga nije prošao visa protection na novoubačenoj kartici za plaćanje pa je i taka druga zablokirana iste noći... iste noći prijatelju ispred mog stana odšlepali auto...nema ništa od povećanja plate ove godine zbog situacije...nemam klimu u stanu a danas je bilo 90F...otplaćujem auto u petak a večeras je počelo da mu se čuje „nešto“ sa desne prednje strane...

I šta sad da radimo sa tim? Odnosno, šta je trebalo ja da radim? Odlepim? Pa da se sad odmah vratim na „gornju“ vagu i sve to ponovo uporedim sa nekim drugim stvarima – ne, hvala... Ja se izvinjavam ako sam nekog uvredila svojim „optimizmom“ (mada ja to ne definišem tako) ali ja stvarno nemam ni vremena a ni volje da se bavim crnim mislima, kuknjavama i strahovanjima - ja mogu da pomognem da se reši problem pa čak i onaj gde sam ja pogrešila jer u to vreme nisam znala bolje i naučila se na svojim greškama. Mogu da dam mišljenje kad sam za to upitana. Ali da se okružujem negativnim mislima, to ne dolazi u obzir. Ja se od toga sklanjam – sorry, ali bez izuzetaka. Ja sam svoj choice davno napravila. Ja sam (izgleda pogrešno) razumela da ovaj forum nije za žaljenja i strahovanja već za „kako“ i „probaj ovako“.

„Dominantna misao ili mentalni stav jeste magnet, a zakon tvrdi da se sličnosti privlače te će, shodno tome, mentalni stav neminovno privući uslove koji odgovaraju prirodi vaših misli.“
Charles Haanel (1866-1949)
Reply With Quote
  #47  
Staro 14.01.2009, 13:51
ex-usa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

here we go again....

na zahtev mnogobrojne publike Mr. Ex-USA i danas gostuje u vasem gradu...jeeeeeeeeeeeej

Zana, ti uopste nemas pojma sa kim pricas, i ako je neko borac onda sam to ja. pa jel ti mislis da bih ziveo tolike godine u USA da sam "quitter" i da olako dizem ruke cim cujem prvi "sum na motoru"? eee draga moja, ja sam bio u opasnijim, tezim i dramaticnijim situacijama nego sto si ti gledala na holivudskom filmu pa sam ih sve uspesno resavao, kao i uvek u zivotu. i pri tome sam vukao i izdrzavao celu porodicu sa mnom. no dobro. ja nisam imao nameru da vredjam, vec da vas isprovociram da diskusija krene i nekim malo drugacijim tokom...malo realnijim, i konstruktivnijim, koji bi vise ukazivao na sve prepreke, opasnosti, ali i mogucnosti zemlje u kojoj se nalazite. sto se mene tice, mir, mir, mir, niko nije kriv. moze? peace out!

Slobo KG,

izvini sto ti nisam odgovorio na pitanja, nije namerno. veruj mi. i ne zelim ni tebe da vredjam, ali ako ti nisi u stanju da nadjes posao u Srbiji za pisljivih 300 evra, sa fakultetskom diplomom, i u zemlji u kojoj si rastao i znas milion ljudi, onda ne znam cemu se nadas u USA? ovo ti najozbiljnije kazem. ja sam od kad sam se vratio imao nekoliko ponuda za poslove od 300-500 evra, ali sam ih odbio jer mi ne pada na pamet da radim za tako male pare, kao sto ni u USA nisam nikada radio za minimalac. e sad, sta je ono bese tebe zanimalo? a da, cime sam se bavio? uh, cime nisam! od voznje kamiona, constuction, dizajna, retail/sales, accounting (AP & AR), do systems administration. zadnji posao sa koga sam otisao je bio u IT i zaradjivao sam oko $30/per hour, plus bonus, sto za kaliforniju nije mnogo, ali nije ni lose narocito u vreme krize. sto se te krize tice, veruj mi druze, ona traje mnogo duze nego sto ti mislis. nego im je ovo sada dogorelo do nokata, i doteralo cara do duvara, kad su bili primorani da konacno to i priznaju pred celim svetom. to ti je samo pokazatelj koliko je lose. u Americi vec duze vreme kola idu nizbrdo, i malte ne od kad smo zena i ja stigli u USA su se pricale price u medijima kako stagnira ekonomija, pocinje recesija itd. jedino je pred kraj Klintonovog mandata jos uvek bilo relativno OK. e sad, ti pitas sto sam onda ostao toliko dugo ako je bila recesija? pa zato sto to nije uticalo na mene. zasto? zato sto ja nisam ni znao za bolje, i umeo sam uvek da se prodam. tako da ako je iko primer da globalne tendencije ne moraju da uticu na pojedinca, onda sam to ja. ali opet moram da naglasim, ja i Zana nismo nikakvo merilo i pokazatelj, jer znam gomile ljudi koji su dobijali otkaze i gubili sve sto su imali preko noci, uslled krahova berzi, recesije, itd...dok sam ja super zaradjivao, i kupovao svoju prvu kucu recimo. ja sam uvek nesto petljao i zaradjivao, jos od srednje skole. nista nisam ni od koga dobio, i sve sam sam stvorio, i ovde i tamo. u Americi sam kao sto vidis radio svasta, ako te zanima kako sam nalazio poslove recicu ti, ali sam i pored toga sto sam radio za druge, u firmama, imao i privatan biznis, za home remodeling, znaci sredjivanje gajbi i slicno, jer sam spretan sa rukama, i znam svasta. tu lezi dobra kinta, ali nemoj da mislis da se na tome moze zaraditi samo u USA. sta mislis da recimo u BGD-u ne mozes kupiti stan jeftinije od trzisne cene, narocito sada kada je kriza, samo zato sto nekome treba kinta hitno, uloziti 10-20 hiljada, napucati ga i preprodati za 30-40 vise? ja ti lepo kazem, mogucnosti postoje svuda, ko ume da ih uoci i iskoristi. jos jedna dobra stvar koja ume a donese lepe pare je proizvodnja. sto se toga tice, odgovorno tvrdim da su u Srbiji mozda cak i vece sanse u tom domenu, jer u Americi imas svega, i previse, ovde je narod gladan raznih gluposti, a pogledaj samo kakve su cene! vece nego i u EU i u USA. znaci, sta god da valjas u Srbiji ti prodajes po extra cenama. i samim tim mozes da zaradis kao i da si bilo gde drugde na planeti ako ne i vise. slicno je i sa trgovinom. znam ljude koji ovde drze butik, u kome nema dukserica ispod 300 evra!!! da dobro si procitao. to je za snobove, i novokomponovane dzukele, ali ko te pita, ljudi su pucali bas na njih kao ciljnu grupu i odrase se od para. pa pogledaj samo Kineze recimo. valjaju u Piramidi najgori krs od robe, ali zaradjuju toliko da se oblace preko puta u Delti gde su firmirane i neuporedivo skuplje stvari.

no dobro, nije mi cilj da reklamiram Srbiju, daleko od toga, ali znam da si ti to tako protumacio, vec da kazem da nigde nije lako, i da je svuda kriza, ali da sa druge strane svuda i postoje mogucnosti. sto se trazenja posla tice, sada ti je svuda u svetu za*ebano. toga si valjda i sam svestan. a evo cujes i ove druge sto se javljaju iz USA. ali opet to ne znaci da nije nemoguce naci posao, i zaraditi. samo je pitanje sta, gde, kako....i tu imam par saveta ako neko zeli da slusa. ja cu pisati. nije mi uopste problem.

za sve vas koji ste mi rekli da je neumesno gledati u tudji novcanik, moram da objasnim moju logiku. po meni je svuda manje-vise isto sra*nje ako nemas pare. kad kazem pare, mislim na neku vecu lovu. i ako moras da zavisis od drugog za posao, i da zivis od plate, nece ti nigde biti preterano dobro. da ne kazem ziveces od prvog do prvog. znaci jedino moze da ti bude dobro ako vec imas neku vecu kintu. zato je bilo moje cudjenje u vezi Stize Ljeto, jer mi se ucinilo da zena vec raspolaze vecim parama, pa mi iskreno nije jasno zasto je onda krenula da se potuca po belom svetu ako vec sve ima?? ja recimo nisam imao, zato sam isao. i stekao sam, ali uz velike muke. ali da sam recimo ima stotine hiljada evra, ili maraka u ono vreme ko sto kaze Zana, nisam siguran da bih bilo gde isao. uostalom njena stvar, ja sam samo zeleo da je upozorim da ne ocekuje previse, i da oprezno trosi pare, jer ih je neuporedivo lakse procerdati, nego zaraditi, a jos teze ustedeti.

i jos jedna vazna stvar u vezi Amerike. ja kad pisem o Americi, ja povlacim crtu i jasno razdvajam ljude/narod od sistema. ja kad pljujem i kritikujem, pre svega kritikujem sistem. koji je jako za*ban, i samo te ceka da se okliznes na koru od banane. zbog njega i Amerikanci pate i zive svoj zivot pod lekovima, jer je stres ogroman, a problemi nekad preveliki da bi ih covek savladao straight. kad ih malo bolje upoznas, uvideces da je vecina nacije na necemu. omiljen i najpopularniji lek "za zivot" je Prozac, a ima i drugih slicnih. znaci ko nije na lekovima, taj je na nekoj drogi, ko nije na drogi taj cirka. znam da je tako i u Srbiji, ali ocu da kazem, svuda postoje problemi. meni je na neki nacin Amerikanaca i zao. oni ne znaju za drugo, a upregnuti su u sistem koji ih tera i goni da rade do poznog zivotnog doba nekad i do 80-90 godina starosti. bez trenutka odmora, znaci masina melje.

jos jednu stvar da kazem u vezi ljudi u USA. tamo sam upoznao gomilu sjajnih ljudi, svih boja, rasa, velicina i oblika...i uopste nisam rasista. imao sam strava ortaka crnca, i filipinca, i meksikanca, i bele anglosaksonce....ali ono sto kazem o grupisanju i zivotu u sredinama koje su predominantno bele govorim sa razlogom. ono sto Zana mozda ne zna, jer ne znam koliko je dugo u USA, je to da je danas u Americi rasizam i rasna segregacija veca nego ikada pre. to su pokazale studije koje sami amerikanci sprovode. radjena su sociolosko-psiholoska istrazivanja koja pokazuju da su cak i u skolama, djaci podeljeni na grupe, i da se uglavnom druze samo sa svojom rasom. isto se tako organizuju kad se radi o zivljenju u pojedinim delovima grada i cetvrti. retko ko ode da zivi u deo grada gde nema "njihovih". a za to svakako postoji razlog. ja sam obozavao crnce dok sam ziveo u Srbiji, i odrastao na rap muzici, i danas je volim (muziku) ali sam prema njima vrlo rezervisan, jer sam doziveo od njih niz neprijatnosti. prvi dan u Americi i Cikagu, je moju zenu udarila crnkinja na ulici iz cista mira! u sred bela dana. takodje, pokusali su da nas opljackaju vise puta. jednog naseg druga i uspeli. znamo i jednog decka kojeg su ubili na zalost isto u sred bela dana. meni je takodje jedan crnac namestio nekakvo sranje sa policijom iz ciste pakosti. njihovi klinci nam gadjali kucu jajima, prevrtali kante za djubre ispred kuce...itd itd. tako da stvarno ne znam, mozda smo eto samo mi takvi baksuzi jer gledamo na svet "subjektivno" i kroz "zatamnjene naocari" ali to su nasa iskustva sa njima, i iskustva nasih prijatelja, iako nikad nikome u zivotu nisam uicinio nista nazao. znaci u Ameriku nisam isao ni sa kakvim predrasudama, vec sam te "redrasude" stekao tamo. i zato je moj savet najozbiljnije ne idite u delove grada gde cete biti manjina, da biste smanjili mogucnost da dozivite neprijatnosti, mada se nama ovo sve desavalo u delovima gde je bilo all-mixed. znaci nisu bili pretezno crnacki daleko bilo, ne znam kako bi tek bilo tamo, ali eto. neko recimo pljuje po meksikancima, a ja sam ziveo nekoliko godina u cisto latino kraju, i nismo imali nikakvih neprijatnosti. ali te ipak gledaju cudno, kao "sta ce ovaj ovde?". najbolje je gde su ili pretezno beli, ili gde je podjednak miks svih. to je moje misljenje. gledajte uvek bolje krajeve, jer to nije kao kod nas, u Americi kad se kaze "bar area" ili "bad neighborhood" to znaci da vam glava moze bukvalno biti u torbi a zivot visiti o koncu. u Srbiji jos uvek nema "losih krajeva" u tom smislu, i manje vise se svuda mozes slobodno kretati. a tamo....

crnaca ima finih, to su oni sto su skolovani, kulturni, iz finih porodica, koji idu nedeljom u crkvu i slicno, ali takvih je procentualno malo. vecina ih zivi u getu, i ogorceni su na belce. i dan danas misle da im oni nesto duguju, i jedva cekaju da im smeste neku pakost. oni su odgovorni za vecinu kriminala koji se desava u USA, i to nije moje subjektivno misljenje, vec statistika. i podatci koje pokazuju istrazivanja. upravo zato se i pribojavam kako li ce tek da se razulare sada kad im je crnac predsednik, jer su vec i do sada bili puni sebe i vecina ih ima "bad attitude".

no dobro.....ja se iskreno nadam da vi svi dozivite neka sasvim druga iskustva......

uh al se raspisah, smorih se do daske.

sledeci put cu pisati o drugim stvarima, kako do posla, sta je najbolja kombinacija da se najbrze dodje do nekih malo pristojnijih para, kako izgraditi kreditnu istoriju, kako kupiti kucu/stan, kako kod dilera spustiti cenu kola nekada i po 5-6 hiljada, i slicno.....mislim naravno ako nekoga uopste zanima.

aj pa tako, odo da pijem kafu i cavrljam sa zivim ljudima....pozzzz
Reply With Quote
  #48  
Staro 14.01.2009, 13:57
ex-usa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
@srdjevic
vazi tebra. understood.
Reply With Quote
  #49  
Staro 14.01.2009, 14:01
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
... Mogu da dam mišljenje kad sam za to upitana. Ali da se okružujem negativnim mislima, to ne dolazi u obzir. Ja se od toga sklanjam – sorry, ali bez izuzetaka. Ja sam svoj choice davno napravila. Ja sam (izgleda pogrešno) razumela da ovaj forum nije za žaljenja i strahovanja već za „kako“ i „probaj ovako“...
Sa ovim se slazem, jer upravo i zato smo svi ovde na ovom forumu. Mislim da je vecina nas vec resena da ode i da nam je forum dragocen izvor informacija o izborima i odredjenim situacijama u kojima cemo se i sami naci kad dodjemo.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek
...Sve nas ovdje veze jedno, to je da nam se pruzila sansa iz vedra neba. Ako nista, treba je iskoristiti da se ne kajes poslije u zivotu...
I sa ovim u potpunosti.

Za ex-USA:
Isto tako se i slazem da Ex-USA treba da produzis da pises na forumu, al smanjenom tenzijom prema odredjenim chlanovima, jer cete tako samo trositi postove i uzaludno ubedjivati jedno-drugog ko je bolje odigrao, a mi koji ucimo na tudja iskustva pre nego sto odemo necemo imati nikakve koristi od toga.
Uvek ce biti pesimista vs optimista. Nacin zivljena je individualni izbor svakoga i nikada pesimista nece postati optimista ili obrnuto.
Zato manimo se ubedjivanja i bacimo se na konkretnije situacije: "kako" i "probaj ovako".

__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote
  #50  
Staro 14.01.2009, 14:27
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ex-usa Prikaz poruke
...sledeci put cu pisati o drugim stvarima, kako do posla, sta je najbolja kombinacija da se najbrze dodje do nekih malo pristojnijih para, kako izgraditi kreditnu istoriju, kako kupiti kucu/stan, kako kod dilera spustiti cenu kola nekada i po 5-6 hiljada, i slicno.....mislim naravno ako nekoga uopste zanima.

aj pa tako, odo da pijem kafu i cavrljam sa zivim ljudima....pozzzz
I svi cekamo...

__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.