ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 12.10.2008, 03:03
Visitors Visitors je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2008
Poruke: 21
Nepromenjeno Da li moze da se dobije viza ako je osoba osudjivana

Pozdrav.

Heh, eto, zabrljao sam u proslosti, prodavao diskove i sl. Nisam jos osudjen, ali je sudjenje u toku, vec 3 godine, stalno se odlaze ponistava i sl.

Da li ce mi dati vizu ako sam osudjivan ili da odugovlacim sudjenje i presudu sto duze mogu, a da kasnije izvadim uverenje da nisam osudjivan pre nego sto donesu presudu pa da se nadam da cu u narednih 6 meseci sve da zavrsim pre nego sto mi bude trebalo novo uverenje.

Da li neko ima iskustva sa ovim i sta raditi u tom slucaju.

Samo da napomenem da sam sa ovim "statusom" isao u USA prosle godine na program Work and Travel (znate sta je to).
Reply With Quote
  #2  
Staro 12.10.2008, 14:31
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Mislim da ne treba da se brines za to.
Dokumenat koji je naj bitniji jeste onaj iz policije da nisi osudjivan, ili narodski receno da nisi robijao.
Iz policije dokument da nisi bio na robiji mozes da dobijes to ti je najbitnije.
Drugo u policiji se nalaze samo podatci ako si pravosnazno bio osudjivan za neka dela.
Sada samo prepreka moze da bude to sto se proces vodi ( mislim za potvrdu iz suda) .
Mada mislim da ti taj papir nece ni traziti.
Doduse stoji u papirima da ti treba ali meni su taj papir iz suda vratili odmah na salteru bukvalno ni ne pogledavsi ga.
Reply With Quote
  #3  
Staro 12.10.2008, 15:09
Visitors Visitors je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2008
Poruke: 21
Nepromenjeno

Proverio sam vec za nesto drugo i rekli mi da u policiji mogu da mi daju, ali iz suda ne, jer je proces u toku, kao sto si ti rekao.

Samo, pitanje je, sta ako mi taj papir zatreba za godinu-dve, a tad vec budem osudjivan. U pitanju je neka sitna kazna, novcana, uslovna ili 5-6 dana zatvora. Jeste da to nije nista, ali oni to mogu pogresno da shvate
Reply With Quote
  #4  
Staro 12.10.2008, 20:45
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Cudno mi je da ti ''ne mogu dati'' tu potvrdu iz suda. Ko zna sto su time mislili. Ameri za vizu traze taj dokument upravo zato da vide dali si osudivat ili se protiv tebe vodi proces. To im je i te kako bitno. Tako da ako su D$D-u vratili, to je sigurno zato sto nisu vidjeli nista zabrinjavajuce na papiru. Mislim da ukoliko vide da se vodi proces protiv tebe na potvrdi iz suda da ce se zainteresirati o cemu se radi. Mislim da ti nema druge nego da ides na srecu, pa sta bude.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.11.2008, 02:10
Visitors Visitors je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2008
Poruke: 21
Nepromenjeno Da li sam se prijavio suvise kasno (20.11.2008.) i jos par pitanja...

Pozdrav.

Ja sam Nikola. Prosle godine smo se ja i cura prijavili na greencard, svako za sebe, ali sam prijavu poslao sam mog kompjutera u rasponu od 5 minuta. Da li mogu da me banuju za tako nesto ili je to dozvoljeno ?

Prijavio sam se danas 20.11.2008. a nju cu malo kasnije, zbog malopre navedenog razloga. Sto je sigurno, sigurno je Pitam, jer vidim da se pominju neki brojevi, d aoni ustvari izvuku 100.000 dobitnika, pa neki odustanu, ali na kraju podele tih 50.000 GC-a. Da li sam se kasno prijavio, 20.11.2008. ili to nema veze sa datumom prijave.


E, sada, nesto sto me jako zanima. Pre par godina imao sam malih problema sa zakonom Prodavao sam, u to vreme veoma popularne, diskove (filmovi, muzika). Uhvatili me, klasika i proces sudjenja je trajao 3 i po godine, nista spektakularno, oni su odugovlacili, inace je moglo za 3 meseca da se zavrsi.

Dobio sam presudu, uslovna kazna 3 godine. Zanima me da li oni to proveravaju i sl. Da li cu imati problema sa tim.

Naime, prosle godine sam isao u USA preko Work and Travel i nisu mi pravili nikakvih problema, a bio sam u procesu sudjenja.


Hvala unapred svima.

Pozdrav i svako dobro.
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.11.2008, 02:51
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

@Visitors
E, sada, nesto sto me jako zanima. Pre par godina imao sam malih problema sa zakonom Prodavao sam, u to vreme veoma popularne, diskove (filmovi, muzika). Uhvatili me, klasika

Nisi trebao ovo da pises na forumu, sad ce Srdjevic ispod nick-a umesto member da ti lupi PIRAT
I ono sto malo sto znam je da:
Gleda se krajnji datum prijave iliti do kraja novembra i ko se do tada prijavi u bubnju je isto kao i neko ko se prijavio prvog dana, a tek ako te izvuku treba da brines o svom broju koji ces tek tada i dobiti.
A za probleme sa zakonom je verujem neko vec pisao, pa malko prevrti postove i naci ces. Ja bih trazio, ali budimo realni: do sad sam se javljao samo da bih se sprdao, ovo mi je prvi post da se bar trudim nekome da pomognem
Reply With Quote
  #7  
Staro 20.11.2008, 03:13
Visitors Visitors je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2008
Poruke: 21
Nepromenjeno

Ja se izvinjavam, zaboravio sam da sam vec ovde pitao za ovo, a evo, posytavio sam slicno pitanje i ovde
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?p=5604

Nadam se da ce postupak da se zavrsi dok ne pocnu provere iz USA ambasade i sl. Nemam pojma, videcemo, kako bude-bice, u svakom slucaju, mogu da apliciram za turisticku vizu kada budem zeleo da idem u Ameriku.
Reply With Quote
  #8  
Staro 20.11.2008, 04:49
Visitors Visitors je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2008
Poruke: 21
Nepromenjeno

Hvala za odgovor.
Reply With Quote
  #9  
Staro 20.11.2008, 06:42
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Napomena:
Visitors - nova tema je prebacena ovde jer je isti problem u pitanju.
Nisi naveo da li si na pocetku ovoga svega bio uhapsen - to je ono sto stoji u policijskom uverenju, ne presuda. Uverenje iz suda ce ti traziti ukoliko policijsko uverenje kaze da si bio hapsen. sve u svemu, neznam sta da ti kazem - piraterija je ovde nimalo nije naivna stvar. Dobija se mnogo vise od tri meseca uslovne, i prekrsaj je daleko veci nego tamo.

Last edited by Zana; 20.11.2008 at 08:38.
Reply With Quote
  #10  
Staro 20.11.2008, 08:35
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

ja mogu samo da ti kazem da sam se prijavila nekih 5 dana prije zavrsetka (mucila se sa slikom 10 dana ) i izvukli su me. tako da za to nemoj da brines
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
Verenička viza steficacvek Porodične imigrantske vize 5 06.10.2008 22:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.