ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 05.02.2018, 11:44
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Evo i mene posle dugo vremena
Ne znam sta da vam kazem na sve te vase postove. Ako se vama u usa ne svidja ok postujem to, to je vase vodjenje amerike, ali ima i druhacijih prica. Nama je ovde u Majamiju odlicno i ne kajemo se ni jednoga momenta sto smo otisli iz srbije. Radimo 5 dana nedeljno 8-9 sati dnevno, imamo lepe plate, imamo 4 nedelje godisnjeg odmora, dakle imamo vremena da putujemo...Voda ne pijemo iz flase, pijemo cesmovacu kao i u srb, nisam prometoo da je vazduh loseg kvaliteta sem sto je leti velika vlaznost pa je lepse biti na klimatizovanom kao i bilo gde i svetu tokom leta, hrane ima GMO ali te niko ne prisjava da kupis GMO, uvek imas opciju ORGANIC ...itd...Uglavnom, trebate ljudi doci i videti ovo i probati, ne obracajte previse na ove price ovde, svako ima svoje vidjenje stvari i gleda stvari iz drugacijeg ugla, ako vam se ne svidja mlzete nazad svojoj kuci uvek. Kao sto sam vec rekao, nama je ovde odlicno i ne zalimo se ni na sta. Puno pozdrava iz Sunshine state of Florida 😉
cao, cime se bavis u usa?
ja sam jos u srbiji pa me zanima kako do godisnjeg od mesec dana?
jel to zavisi od firme ili sta?


hvala
Reply With Quote
  #12  
Staro 05.02.2018, 13:18
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Evo i mene posle dugo vremena
Ne znam sta da vam kazem na sve te vase postove. Ako se vama u usa ne svidja ok postujem to, to je vase vodjenje amerike, ali ima i druhacijih prica. Nama je ovde u Majamiju odlicno i ne kajemo se ni jednoga momenta sto smo otisli iz srbije. Radimo 5 dana nedeljno 8-9 sati dnevno, imamo lepe plate, imamo 4 nedelje godisnjeg odmora, dakle imamo vremena da putujemo...Voda ne pijemo iz flase, pijemo cesmovacu kao i u srb, nisam prometoo da je vazduh loseg kvaliteta sem sto je leti velika vlaznost pa je lepse biti na klimatizovanom kao i bilo gde i svetu tokom leta, hrane ima GMO ali te niko ne prisjava da kupis GMO, uvek imas opciju ORGANIC ...itd...Uglavnom, trebate ljudi doci i videti ovo i probati, ne obracajte previse na ove price ovde, svako ima svoje vidjenje stvari i gleda stvari iz drugacijeg ugla, ako vam se ne svidja mlzete nazad svojoj kuci uvek. Kao sto sam vec rekao, nama je ovde odlicno i ne zalimo se ni na sta. Puno pozdrava iz Sunshine state of Florida 😉
Hvala na lepom postu. Kako se ko snađe, tako mu je.
Svojevremeno sam čuo priču jednog čoveka koji je pričao da je radio za Fejsbuk i vratio se. Plata mu je bila $10.000 mesečno. Komentar mojih poznanika je bio kratak:
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #13  
Staro 05.02.2018, 16:14
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Prica o odlasku/povratku nema neki univerzalan objektivan odgovor. I ja sam pokusala to da istrazujem i shvatila da je odluka i ka tamo i ka nazad prvenstveno duboko licna i zavisi od milion faktora. Argumentaciju ces naci i na jednoj i na drugoj strani. Mene trenutno moje zivotne okolnosti vode preko bare i to ne zbog novca, a pre par dana sam imala priliku da upoznam devojku koja se pre mesec dana vratila u Srbiju odande posle 19 godina provedenih u USA i opet razumem i njene razloge. Kako god ispadne na kraju sve je to jedna velika zivotna avantura i gde god se nasli treba iskoristiti najbolje. #Carpe diem
Reply With Quote
  #14  
Staro 06.02.2018, 15:51
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Kao sto je Voja rekao svatko tko moze mora doci i probati i ne ici za time sta netko napise na forumu, svacije iskustvo i vidjenje Amerike je drugacije.

Moje osobno iskustvo nakon tri godine ovdje je da se u Hrvatsku vracam samo za godisnji a mozda ni tada. Da se radi radi se, da se ne sjedi po kavama ne sjedi ali to me nije privlacilo ni doma, ja sam radio doma za austrijsku kompaniju i vjerujte mi tamo nisam radio nista manje nego ovdje. Razlika je u tome sta me ovdje vise cijene i bolje plate, mozes si priustiti da otputujes dva tri puta godisnje, mozes ustediti...daleko od toga da je ovo savrsen sistem i da je sve med i mlijeko ali je svakako puno bolji nego onaj doma.

Isto tako moram reci da smo mi imali jako puno srece pri pronalasku poslova i na tome smo zahvalni. Amerika nije za svakoga ali tko se uspije snaci mislim da moze zivjeti lijepi zivot ovdje.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #15  
Staro 06.02.2018, 17:19
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
Kao sto je Voja rekao svatko tko moze mora doci i probati i ne ici za time sta netko napise na forumu, svacije iskustvo i vidjenje Amerike je drugacije.

Moje osobno iskustvo nakon tri godine ovdje je da se u Hrvatsku vracam samo za godisnji a mozda ni tada. Da se radi radi se, da se ne sjedi po kavama ne sjedi ali to me nije privlacilo ni doma, ja sam radio doma za austrijsku kompaniju i vjerujte mi tamo nisam radio nista manje nego ovdje. Razlika je u tome sta me ovdje vise cijene i bolje plate, mozes si priustiti da otputujes dva tri puta godisnje, mozes ustediti...daleko od toga da je ovo savrsen sistem i da je sve med i mlijeko ali je svakako puno bolji nego onaj doma.

Isto tako moram reci da smo mi imali jako puno srece pri pronalasku poslova i na tome smo zahvalni. Amerika nije za svakoga ali tko se uspije snaci mislim da moze zivjeti lijepi zivot ovdje.
Slažem se u potpunosti sa tobom. U poređenju sa HR, BiH, SRB, život u Americi je puno bolji i kvalitetniji. Isto tako potpuno si u pravu kada kažeš da se može živjeti lijepo ako se uspiješ snaći.

Ja sam svoje lično iskustvo poredio sa stanjem i kvalitetom života u Njemačkoj i više mi se sviđa u Njemačkoj. Da sam kojim slučajem morao birati BiH ili SAD, naravno da se ne bi nikada ni vratio.
Reply With Quote
  #16  
Staro 06.02.2018, 19:24
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Slažem se u potpunosti sa tobom. U poređenju sa HR, BiH, SRB, život u Americi je puno bolji i kvalitetniji. Isto tako potpuno si u pravu kada kažeš da se može živjeti lijepo ako se uspiješ snaći.

Ja sam svoje lično iskustvo poredio sa stanjem i kvalitetom života u Njemačkoj i više mi se sviđa u Njemačkoj. Da sam kojim slučajem morao birati BiH ili SAD, naravno da se ne bi nikada ni vratio.
Nisam nikada zivio u Njemackoj ali prijatelj zivi tamo vec nekoliko godina i jako je zadovoljan, nazalost mislim da je skoro svugdje bolje nego doma.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #17  
Staro 06.02.2018, 19:33
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

a sta radis u usa?
kako do odmora 2-3x kao sto kazes?

ja bih malo duzi odmor ako uspem da nadjem
Reply With Quote
  #18  
Staro 06.02.2018, 22:24
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
Nisam nikada zivio u Njemackoj ali prijatelj zivi tamo vec nekoliko godina i jako je zadovoljan, nazalost mislim da je skoro svugdje bolje nego doma.
mene privlaci sigurnost i mir sto se tice Nemacke. Stabilnost neka, zdravstveno, godisnji, manje nasilja, drzava je Eko orjentisana...

mozda cu da probam USA pa ako mi se ne dopadne da probam Nemacku, Srbija je svakako najgori izbor, samo ne znam koji period sebi da dam u USA
Reply With Quote
  #19  
Staro 06.02.2018, 23:16
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Po onome sto sam ja citao do odmora se jako tesko dolazi u prvim godinama rada (narocito u struci). Cini mi se da je neko na forumu pisao o tome da je u prvoj godini rada jedva izboksovao 10 dana godisnjeg i slicno...

Mislim da godisnji zavisi od toga sta radis i za koju firmu radis
Reply With Quote
  #20  
Staro 07.02.2018, 00:33
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
mene privlaci sigurnost i mir sto se tice Nemacke. Stabilnost neka, zdravstveno, godisnji, manje nasilja, drzava je Eko orjentisana...

mozda cu da probam USA pa ako mi se ne dopadne da probam Nemacku, Srbija je svakako najgori izbor, samo ne znam koji period sebi da dam u USA
Svaka Euro drzava je u odnosu na USA ekoloski zdravija, lepse i prijatnije mesto za provesti svoje vreme Bogom dato, ukljucujuci i Srbiju i BiH naravno. Ja sam to shvatio Tek kad sam svojim ocima video i US i neke euro drzave od najrazvijenijih (skandinaviju) i Balkan. Srbija je mnogo lepse i prijatnije mesto za ziveti nego Chicago Illinois po mom misljenju, Ali gledano sa poslovno finansijskog aspekta, Srbija je crna rupa i to ne moze da shvati neko ko nije pokusao u njoj da zivi of svog rada, verovatno i BiH... Obavezno probaj US, kad si vec izvucen, mozda tvoje vidjenje Amerike bude lepse nego moje, misljenja se razlikuju. A ako mozes u Nemacku, to ti je opcija gde si u drzavi koja je takodje drzava mogucnosti koliko i US, ali ujedno i drzava gde je prijatno ziveti, zdravije , blize je Srbija, drzava je humanija prema svojim stanovnicima nego US zdravstveno, socijalno, godisnji odmor i sl. Nisi u poziciji da ti za najmanje nepostovanje pravila kroz kontekst bude uvek provucena kazna zatvora, kad god ulazis u drzavi moras da prijavis prtljag, ako imas nesto sto oni ne dozvoljavaju od npr hrane, pogadjaj sta se kao kazna provlaci kroz kontekst Ako te uhvate da nosis domaci kozji sir iz kraja npr ... Ukratko, Nemacka je, spoj lepog i korisnog. Da imam te dve opcije, sigurno bih odabrao Nemacku, jer sam vec video US, a ti prvo vidi US, probaj. Amerika u stvarnosti i na filmovima kako je pretstavljaju su dve potpuno razlicite Amerike... Evropa je original svaka njena zemlja ima ogromnu tradiciju, US je kopija nastala za 200 godina uz forsiranje publiciteta kroz filmove it'd... Moje misljenja...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.