ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pronalaženje prvog posla u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #361  
Staro 11.10.2015, 20:19
VukVG's Avatar
VukVG VukVG je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.10.2015
US lokacija: Paterson, NJ
YU lokacija: Šabac
Poruke: 39
Nepromenjeno

SRBghost, pozdrav druze, posto vidim da si ti u skorije vreme izvucen za green card, reci mi , kolika je verovatnoca za to, koliko je bilo prijavljrnih, i kako to ide. Hvala unapred.

Ja sam jos uvek mlad, ali razmisljam u tom pravcu kroz par godina, vec duze vreme se raspitujem, hvala jos jednom 😀
Reply With Quote
  #362  
Staro 12.10.2015, 02:41
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik VukVG Prikaz poruke
SRBghost, pozdrav druze, posto vidim da si ti u skorije vreme izvucen za green card, reci mi , kolika je verovatnoca za to, koliko je bilo prijavljrnih, i kako to ide. Hvala unapred.

Ja sam jos uvek mlad, ali razmisljam u tom pravcu kroz par godina, vec duze vreme se raspitujem, hvala jos jednom 😀
Znas kako, lutrija je igra na srecu. Nikakve verovatnoce ne piju vodu. Jdnostavno se desi... Nas izvukli iz prve, mada sam ja imao neki osecaj... Ja sam prijavio 5-6 ljudi, jedni su izvuceni ove godine. Igras i nadas se, sve se svodi na to.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #363  
Staro 12.10.2015, 02:51
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Kada si vec na forumu da te pitam kako u New Yorku?....jesi jos kod prijatelja ili si se preselio?Kako si zadovoljan za sada?
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #364  
Staro 12.10.2015, 05:22
VukVG's Avatar
VukVG VukVG je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.10.2015
US lokacija: Paterson, NJ
YU lokacija: Šabac
Poruke: 39
Nepromenjeno

SRBghost, izvini ako smaram, juce sam se dopisivao sa prijateljicom iz Kalifornije, kaze kako je najskuplja drzava i to, i rekla mi je da ako hocu da dolazim u buducnosti, zavrsavam neki faks ovde pa tek onda. Koja zanimanja su sada najtrazenija, i koje nase diplome su priznate preko bar i treba li u opste nostrifikacija, ako si upucen 😀
Reply With Quote
  #365  
Staro 18.01.2016, 16:11
Pahuljica's Avatar
Pahuljica Pahuljica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.10.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: ispod palme na obali mora
Poruke: 68
Thumbs up

Moj savjet svima koji traze posao a nemaju LinkedIn profil da ga obavezno otvore, pa pored ostalih sajtova i oglasa i tamo traze pomocu LinkedIn Jobs app. Sredite profil, povezite se sa ljudima, neka vam bivse kolege napisu dobre reference...
Ja sam samo tokom prosle sedmice dobila 2 ozbiljne ponude ali sam oba puta odbijena zbog sponzorstva za vizu, naravno. Nadam se i lutriji, pa valjda nesto ubodem.


Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Evo, posle mesec i 4 dana, ja nadjoh posao. I to sto kazu, mozda sam prvi Srbin koji je dosao u USA i odmah zabo union job
Cestitamo!
__________________
DV2016 - not selected
DV2017 - not selected
DV2018 - treća sreća!

-------------------------------

Big Apple, we're coming!
Reply With Quote
  #366  
Staro 21.01.2016, 12:44
Trepavica Trepavica je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2015
Poruke: 7
Smile

Mene zanima kako stoje stvari u gradjevinarstvu. Muz je masinista, sa preko 18 godina iskustva u niskogradnji (izgradnja saobracajnica), a ja gradjevinski inzenjer sa preko 10 godina rada na gradilistu na izgradnji vodovoda. Naravno, jasno mi je iz postova da iskustvo odavde se ne racuna. Da li je neko u ovoj struci ili poznaje nekog?
Reply With Quote
  #367  
Staro 22.01.2016, 01:49
mil mil je offline
Član
 
Datum prijave: 10.08.2014
Poruke: 19
Nepromenjeno

A šta čovek raditi sa ovom pričom npr? Mislim da ovaj post može da bude u ovoj temi mada mogao je i u temu 'Gde ko planira i zašto'... Moj primer, kad bih bio izvučen. Završio srednju školu koja može da mi pomogne isto koliko i gimnazija, u pitanju je turistički smer. Nisam upisao ništa jer je jedini cilj zacrtan još dok sam bio u srednjoj da odem odavde u bilo koju EU ili prekookeansku zemlju. Ne zato što mrzim naš narod ili zemlju već zato što znam da ne mogu da zaradim za normalan život kakav zamišljam, takođe i zato što iz porodice i familije većina je van Srbije pa me i to motiviše. Što se posla tiče, nemam iskustva niti nešto znam da radim (osim kratkotrajne epizode na jednom ostrvu). Nadam se da niko neće da me krivi za to jer u školi smer nije bio zanatlijski, plus na to gradsko sam dete tako da nažalost skoro da ništa ne znam da radim. Sledeća stvar, opet nikako ne ide u prilog, u Americi nemam ama baš nikog, ni rođaka ni prijatelja, nikada nisam ni bio u Americi. U slučaju da, daj Bože, budem izvučen pojma ne bih imao gde da idem. Mislim da niko do sada od izvučenih nije imao tako lošu pred-situaciju Planirao sam čak da se raspitam za nekog 'savetnika' ovde u Srbiji i da ga platim da dobijem sve informacije gde bih se naselio, kako bih našao posao itd... Znam da bi mi većina rekla, ako neko želi da odgovori na ovaj post, odloži ti to i upisuj fakultet, ali ljudi za ostalo ne znam ali za to znam da nema šanse, rekao sam ukoliko se ukaže prilika idem, imam želju, imam podršku ostalih, pare bismo sakupili svi... Eto kad je već ova tišina na forumu rekoh hajde da napišem kako bi izgledala moja situacija kad bih bio izvučen, tako da vi koji brinete kako ćete a idete u paru ili sa višečlanom porodicom, razmislite koliko je ova situacija uvrnuta Dakle, bez iskustva, 'bez profesije', bez predznanja o SAD, bez ikog u SAD, mlad... Mnogo detalja me interesuje ali to sve tek ako bih bio izvučen,mada se ne nadam previše, šanse su male... A tada bi mi želja bila da mi sve info da Magelan, dečko je do detalja opisao život u Čikagu svaka čast Pozdrav svima
Reply With Quote
  #368  
Staro 22.01.2016, 08:49
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mil Prikaz poruke
A šta čovek raditi sa ovom pričom npr? ...
Vidi, super je sto imas veliku zelju da odes preko i da tamo gradis svoju buducnost. Ta zelja je veliki pokretac i moze mnogo da ti pomogne da prevazidjes razne izazove koji se pred tebe postavljaju, ali nije dovoljna da bi bilo gde uspeo da "normalno" zivis. Treba i da se radi....kao sto i tema kaze...prvi posao.

Nemoj pogresno da me shvatis, ali bez obzira odakle dolazis, mora da se radi. Ovde ili preko. Kako si vec cvrsto odlucio da od fakulteta nema nista, ti onda pocni da radis nesto sto te makar malo zanima pa na taj nacin stekni iskustvo koje ce ti pomoci, ovde ili tamo.

A Magelan ce ti reci da nista nije tako jednostavno i da se ne mogu stvari generalizovati, pogotovu u tvom slucaju gde ne znas ni gde bi, ni sta bi radio...

Pocni da radis na sebi pa ce se stvari polako filtrirati. Sve najbolje ti zelim.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #369  
Staro 22.01.2016, 11:24
mil mil je offline
Član
 
Datum prijave: 10.08.2014
Poruke: 19
Nepromenjeno

Tacno tako. Zaboravio sam da dodam da znam da se preko mnogo radi i da mi to nije problem ali problem je sto nista konkretno ne znam. Radio sam na Malti tri meseca, mnogo se radilo ali sam se vratio zato sto nisu placali i ostali su duzni a ne zbog posla. Slazem se da treba da radim na sebi, upisacu ove godine neki zanatski kurs, bar nesto... Takodje sigurno bih,kad se snadjem, upisao neki fakultet na daljinu..Ne znam sta bi mogao da bude prvi posao,mozda neki housekeeping u hotelima,motelima...Ili konobar...
Hvala takodje sve najbolje
Reply With Quote
  #370  
Staro 22.01.2016, 12:19
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mil Prikaz poruke
Tacno tako. Zaboravio sam da dodam da znam da se preko mnogo radi i da mi to nije problem ali problem je sto nista konkretno ne znam. Radio sam na Malti tri meseca, mnogo se radilo ali sam se vratio zato sto nisu placali i ostali su duzni a ne zbog posla. Slazem se da treba da radim na sebi, upisacu ove godine neki zanatski kurs, bar nesto... Takodje sigurno bih,kad se snadjem, upisao neki fakultet na daljinu..Ne znam sta bi mogao da bude prvi posao,mozda neki housekeeping u hotelima,motelima...Ili konobar...
Hvala takodje sve najbolje
Vidi ovako,sve sto si naveo i nije tako neuobicajeno (ici sam,bez fakulteta,bez ikoga tamo...),a kada uzmes u obzir da mnogima ne vredi posebno iskustvo odavde negde ste na istom,s tom razlikom sto si ti mlad i tek na pocetku...Zamisli nekoga u tvojoj situaciji u tridesetim
To sto nisi radio nikako ne sme da znaci da NE ZNAS nista da radis. Evo npr. znas li da plivas? Ako znas mozes za pocetak da zavrsis obuku za spasioce i da u sezoni radis na bazenu. Kome da se obratis...Mozes da trazis preko interneta, a mozes i nekoj W&T agenciji u Srbiji,platis im simbolicno za taj posao. To je npr. moj backup plan,ako ne uspem nista u struci da nadjem,idem da radim pri firmi za spasioce dok je sezona,a paraleono cu traziti nesto za dalje. To ti je svakako samo jedna od ideja,a moze ih biti gomila ako si kreativan.
Ono sto je medjutim u svemu vazno jeste da nikako ne smes da ides sa stavom "nista ne znam" vec pe sa "ja mogu sve,uz malo truda"
U svakom slucaju,cekaj da prvo budes izvucen,a do tada trudi se da jezik unapredis maksimalno i... pocni da radis nesto ovde, ne samo zbog novca vec da bi sticao iskustvo! Puno srece!
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi joga Stare teme 22 21.10.2012 18:10
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.