ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #281  
Staro 07.05.2018, 17:28
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki Prikaz poruke
5 godina kasnije mogu reci, da je ovo svakodnevica vecine ljudi na Balkanu...
Jako dobar tekst,i na zalost jako tacan Upravo iz tog razloga ljudi odlaze (bilo gde) ne samo u USA Svako se hvata za 'slamku neku'. Kada bi se i statistika mogla naci za prethodne godine koliko je ljudi napustilo Balkan uopste,nije nimalo mala brojka nazalost
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #282  
Staro 07.05.2018, 20:38
Mrrk Mrrk je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: ny/chi
YU lokacija: danilovgrad/podgorica
Poruke: 36
Nepromenjeno

Od prije 5 godina ali je veci problem sto ce biti samo gore i gore ne nazire se kraj ovih nasih problema. Ali isto kad covjek razmisli zdravlje je najbitnije(koliko god moze covjek ostat zdrav u ovim uslovima) jer da nismo zdravi ne bi nam padalo nam na USA-u i kad nam je problem kako izgurat od prvog do prvog pa 95% Balkana je u istom sosu, svi u minus i svaki mjesec sve vise i vise nazalost
Reply With Quote
  #283  
Staro 14.05.2018, 22:23
LxAxKxI LxAxKxI je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
US lokacija: Northport, FL
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki Prikaz poruke
5 godina kasnije mogu reci, da je ovo svakodnevica vecine ljudi na Balkanu...
Ziva istina, odlican clanak....Nije da se sada nesto pravim pametan, ali imali smo vise srece nego pameti sa ovom lutrijom.

Jedva cekam da ugasim svetlo i zakljucam vrata...
Reply With Quote
  #284  
Staro 22.05.2018, 03:06
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Pita me juce moje sedmogodisnje dete ovo isto pitanje. Prvo sto mi je palo na pamet je dosli smo da imamo bolji posao. Zatim ona kaze da bi pre da zivi u Srbiji jer su joj tamo rodjaci i rodjake. pre par dana naidjoh na zanimljivu disertaciju, samo da nadjem link dodacu u post, kucam sa telefona.

ON BECOMING “CITIZEN”: THE RHETORICAL WORK OF “IMMIGRANCY” IN AMERICAN NATIONAL FANTASY
by Meryl Jeannette Irwin, Doctor of Philosophy degree in Communication Studies, The University of Iowa
https://ir.uiowa.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=3473&context=etd

Last edited by vuxanne; 22.05.2018 at 03:13.
Reply With Quote
  #285  
Staro 22.05.2018, 04:56
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ja sam dosao da bih mogao mom detetu pruziti neku sansu za boljim zivotom. On je prvi u mojoj lozi koji je imao srecu da upozna svog dedu. Ja sam doziveo tri rata, a njemu ne zelim ni jedan. Eto.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #286  
Staro 22.05.2018, 05:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Ja sam dosao da bih mogao mom detetu pruziti neku sansu za boljim zivotom. On je prvi u mojoj lozi koji je imao srecu da upozna svog dedu. Ja sam doziveo tri rata, a njemu ne zelim ni jedan. Eto.
Moja je prva koja nece upoznati svoje dede. Odnele ih lude devedesete. Ja se iskreno nadam da ce biti bolji od nas i da nece olako shvatiti ove nase avanture. Al kad pomislim sta je bolji zivot, sit stomak i soba puna igracaka ili srce puno zivota i nade. Negde izmedju. Nemas pa imas. Ili imas pa kao i da nemas. Zudnje nikad dosta.

Ja sam zelela da budem sama svoja zena (cudno mi da kazem sam svoj covek) i da kupim lepo sebi auto koji izaberem, krov nad glavom svoj. Tek zato sto mi se moze. I da i nemam TV i da nemam pojma sta se desava u dnevnoj politici.
Reply With Quote
  #287  
Staro 22.05.2018, 05:44
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Da li ce biti bolji od nas.... Opet zavisi od nas Koliko cemo biti popustljivi. Znas kako, ovde mozemo da im damo sansu da se skoluju, da im pruzimo neku osnovu/oslonac za njihov zivot. U Srbijici ja to ne bih mogao. A sto se tice TV-a... Sta da ti kazem, imam mnogo veci TV nego u Srbiji, a gledam samo HBO, Amazon Prime i Netflix
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #288  
Staro 22.05.2018, 10:27
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Ja imam dovoljno veliki TV u Srbiji i gledam HBO i Netflix, a ne pratim domacu politiku (od pre negog vremena). Medjutim na poslu na ulici u komsiluku u kcerkinoj, familiji, skoli svaki dan se susrecem sa nekim vidom primitivizma. Na poslu podmetanje, spletkarenje, ogovaranje, na ulici psovanje dranje trubljenje ako sam nekog slucajno okrznula pogledom koji mu se ne dopada, u komsiluku zavist, zavirivanje u serpu i frizider, u skoli snobizam od malih nogu nepostovanje nastavnika, besne roditelje koji misle da su im deca najpametnija i imaju pravo na sve, u familiji lencuge, muljatore, grebatore, zavist.... Jel treba jos?
ps. pre neko vece taksista me u sred centra grada ispsova pred milicijskim sluzbenicima koji su se slucajno zatekli dva metra pored bez prezanja i nastavi dalje. To je normalno i njima i njemu?! sta reci.... Isto vece Noc muzeja kulturna manifestacija sve zardinjere sa cvecem pune limenki od sokova i ostalog djubreta... jos nisam tamo, za par meseci, ali jedva cekam da me uhvati ta "nostalgija" jer mi je dosta svega...
Reply With Quote
  #289  
Staro 26.05.2018, 20:13
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Pa, ovo sto si napisala (osim zavirivanja u serpu) je u NYC sve isto ali X3. Taksisti - stoka neopevana, ako pogledas malo duze nekog tamnoputog - spremi se za salvu psovki, jer si rasista, bahatost - ha (pa to je ovde izmisljeno), muljatora koliko hoces, lencuga (beskucnika koji nece da rade) hiljade, narkomana ihaaaaj.... Odes u cuvenu gradsku biblioteku - 70% ljudi unutra beskucnici i mentalno oboleli beskucnici...
Ali, ako hoces da radis - tu si i placen. Zato ja zivim u NJ 😉
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #290  
Staro 28.05.2018, 11:35
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Pa, ovo sto si napisala (osim zavirivanja u serpu) je u NYC sve isto ali X3. Taksisti - stoka neopevana, ako pogledas malo duze nekog tamnoputog - spremi se za salvu psovki, jer si rasista, bahatost - ha (pa to je ovde izmisljeno), muljatora koliko hoces, lencuga (beskucnika koji nece da rade) hiljade, narkomana ihaaaaj.... Odes u cuvenu gradsku biblioteku - 70% ljudi unutra beskucnici i mentalno oboleli beskucnici...
Ali, ako hoces da radis - tu si i placen. Zato ja zivim u NJ 😉
Pa zato NYC najvise lici na Evropu:-) osim sto je gore opisano u Srbiji pravilo (neizbezna bliska okolina) a tamo izuzetak ili makar moguce izbeci...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.