ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018 Prijavljivanje » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Prikaz rezultata ankete: Prijava za DV-2018 - Po koji put se prijavljujete?
1. Put 235 47,76%
2. Put 104 21,14%
3. Put 71 14,43%
4. Put 32 6,50%
5. Put 12 2,44%
6. Put 9 1,83%
7. Put 10 2,03%
8. Put 5 1,02%
9. Put 0 0%
10. Put (& >10) 14 2,85%
Glasači: 492. Ne možete učestvovati u ovoj anketi

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.01.2016, 20:17
GrujaSM's Avatar
GrujaSM GrujaSM je offline
Član
 
Datum prijave: 20.09.2015
US lokacija: Nadamo se,Chicago,Illinois
YU lokacija: Sremska Mitrovica/Novi Sad
Poruke: 2
Nepromenjeno Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018 Prijavljivanje

Pozdrav svima, znam da je rano za ovakvu temu,ali eto odlucio sam da je pokrenem.Prvo da se predstavim, moja devojka i ja planiramo da odemo u USA, mada tamo nemamo nikog osim par poznanika nasih roditelja, grad u koji planiramo da odemo je Chicago.Iz razloga da tamo nemamo nikog pokrecem temu kako bi upoznali jos nekgog ko planira da konkurise za DV-2018 i mozda ostvarimo kontakt pa se zajedno otisnemo u "beli svet". Devojka zavrsava Medicinski fakultet dok sam ja hemicar po zanimanju tacnije farmaceutski tehnolog sad koliko je to zanimanje zastupljeno u Americi ne znam (kod nas skoro nikako), mada ako Bog da i budemo izvuceni i odemo preko radili bi sta god samo da uspemo, jer ovde kod nas je situacija sve teza i teza. Takodje ako budemo imali srece i dodje vreme za to svaka pomoc i savet ce nam dobro doci, sto se kaze nema loseg saveta, a i vecina su besplatni . I naravno zelim svima koji su trenutno uprocesu za DV-2017 puno srece, a nama koji cemo tek ucestvovati u lutriji isto puno srece, ali i strpljenja.
Reply With Quote
  #2  
Staro 27.01.2016, 00:41
mphysicist's Avatar
mphysicist mphysicist je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.02.2014
US lokacija: nadam se jednog dana - Seattle
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 34
Nepromenjeno

Sve što ti mogu reći je - samo polako! Neki imaju sreće da budu izvučeni iz prve, a neki iz desetog puta, a neki nikada. Definicija lutrije.
Sa druge strane svi mi se prijavljujemo iz istih razloga na lutriju. Verenik 30, ja 25 godina, i pored njegovog lepog zanimanja i mog budućeg, ovde možemo samo biti podstanari do kraja života uz puko preživaljvanje. Situacija u kojoj za sve ove godine nismo mogli ni vikend negde sebi priuštiti, a kamoli šta drugo, bez obzira koliko radili, govori više nego dovoljno.
Koliko god se nadam, pesimistična sam pre svakog izvlačenja, pa tako i predstojećeg za DV-2017, ali ću svakako da se prijavim i na DV-2018.
Ono što me najviše nervira u celoj ovoj priči je što poznajem par ljudi koji se prijavljuju na lutriju iz dosade. Da, dosade, jer mi drugog objašnjenja nema, jer su stava da ako ikada budu izvučeni, ne bi nikada otišli, jer 'šta će koji đavo tamo', čime se daleko smanjuje šansa nama sa iskrenim željama za odlaskom i boljim životom. Izgleda da je ovo postalo stvar prestiža, pa da se mogu narugati nekome, ili šta već stoji iza takvih poteza, nikada mi neće biti jasno.
Sve u svemu, draže bi mi bilo da opet postoji slanje koverti, jer sumnjam da bi na to trošio vreme ili novac iko ko nije dovoljno ozbiljan.
Reply With Quote
  #3  
Staro 27.01.2016, 11:39
GrujaSM's Avatar
GrujaSM GrujaSM je offline
Član
 
Datum prijave: 20.09.2015
US lokacija: Nadamo se,Chicago,Illinois
YU lokacija: Sremska Mitrovica/Novi Sad
Poruke: 2
Nepromenjeno

Znam i ja dosta ljudi koji se prijavljuju eto tako, iz dosade, ali to me nista ne cudi ovo je Srbija, mesto gde ne skolovani glupi ljudi obavljaju vazne i visoke funkcije i gde je naci posao u domenu naucne fantastike (osim ako nije neko izrabljivanje radnika, i plate manje od minimalca). A to se u potpunosti sa tobom slaze da se ovde radi samo da bi se prezivelo, i da nema nikakvog uzivanja. Zato smo se i mi opredelili da igramo lutriju i da okusamo nasu srecu, jos kad bi bili izvuceni iz prve, nasoj sreci ne bi bilo kraja (probacemo sa duplom sansom, oboje cemo konkurisati i nadamo se da ce makar jednog od nas dvoje izvuci ).Mada i ako te izvuku to je samo pocetak tek onda krece ono najteze i najbitnije, ali polako.
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.04.2016, 17:52
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GrujaSM Prikaz poruke
Pozdrav svima, znam da je rano za ovakvu temu,ali eto odlucio sam da je pokrenem.Prvo da se predstavim, moja devojka i ja planiramo da odemo u USA, mada tamo nemamo nikog osim par poznanika nasih roditelja, grad u koji planiramo da odemo je Chicago.Iz razloga da tamo nemamo nikog pokrecem temu kako bi upoznali jos nekgog ko planira da konkurise za DV-2018 i mozda ostvarimo kontakt pa se zajedno otisnemo u "beli svet". Devojka zavrsava Medicinski fakultet dok sam ja hemicar po zanimanju tacnije farmaceutski tehnolog sad koliko je to zanimanje zastupljeno u Americi ne znam (kod nas skoro nikako), mada ako Bog da i budemo izvuceni i odemo preko radili bi sta god samo da uspemo, jer ovde kod nas je situacija sve teza i teza. Takodje ako budemo imali srece i dodje vreme za to svaka pomoc i savet ce nam dobro doci, sto se kaze nema loseg saveta, a i vecina su besplatni . I naravno zelim svima koji su trenutno uprocesu za DV-2017 puno srece, a nama koji cemo tek ucestvovati u lutriji isto puno srece, ali i strpljenja.
Ako ste ozbiljni u odluci da odete, a mladi ste, mislim da mozete da probate i postdip. da ne cekate samo lutriju! Pogledajte temu Postdipl. studije u USA
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1026.
Detaljno je objasnjeno za Medicinu kako stoje stvari i kako da se nastave studije tamo, a i tvoj fakultet zvuci atraktivno.... super..... srecno!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #5  
Staro 04.05.2016, 08:47
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Sada kada definitivno znam da supruga i ja nismo izvuceni, red je da se polako prebacujemo na DV-2018. Jeste daleko, ali opet ce biti potebe za razmenom misljenja i upoznavanjem sa novim clanovima. Generalno, verujem da smo svi mi, koji nismo izvuceni, u nekoj meri i razocarani bez obzira sto nismo gajili preterane nade u srecan ishod. Barem se ja nisam preterano zanosio ali sam se nadao, razmisljao i pravio kombinacije u glavi. Ipak sve je to lutrija i idemo dalje do novog izvlacenja, do neke nove sanse.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.05.2016, 09:55
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Teško je isključiti se i ne nadati se. Ja nisam bila preterano uzbuđena oko toga pa ipak mi je bilo krivo kada sam videla not selected. Ali idemo dalje, mi ćemo se sigurno prijavljivati opet a u međuvremenu radimo na planu A tj Kanadi.
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #7  
Staro 04.05.2016, 10:24
10oktobar 10oktobar je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2015
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 12
Nepromenjeno

prijavljujemo se i ove godine, necemo odustati. ovdje zivotarimo i tesko da se moze desiti neki veliki preokret da bi odlucili da ostanemo. suprug i ja radimo i zivimo koliko toliko normalno ali ne smatramo da je ovo zivot koji zasluzujemo ni on ni ja, a pogotovo ne nasa buduca djeca.
negdje sam vec napisala da sam drzavljanin EU, dok je suprug samo drzavljanin BiH, znam da imam mogucnost odlaska negdje u zemlje EU, odlucila sam malo vise istraziti i te opcije, oboje smo vrijedni i mislim da ne bi bio problem naci neki posao za pocetaK.... samo treba ispitati sve mogucnosti.... znam da ovo nije tema za ovaj forum, oprostite mi

i jos jednom sretno svima u oktobru, a jos vise srece u maju iduce godine
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.05.2016, 11:21
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Ma sve znam.. najgore je što ja imam eu pasoš a suprug nema, a bilo bi super da je obrnuto jer bi barem on mogao sam da ode i da radi. Ovako, sa detetom, teško je da ja idem sama bilo gde.
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #9  
Staro 04.05.2016, 13:56
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Pridruzujem se i ja.Mozda me nece biti neko vreme, da odbolujem ovo izvlacenje jer sam bas zelela svim srcem da verujem u have been selected..... vec sam sebe videla tamo.... Vise srece drugi put..... Pozdrav svima!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #10  
Staro 04.05.2016, 14:02
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jasmin_nikol Prikaz poruke
Pridruzujem se i ja.Mozda me nece biti neko vreme, da odbolujem ovo izvlacenje jer sam bas zelela svim srcem da verujem u have been selected..... vec sam sebe videla tamo.... Vise srece drugi put..... Pozdrav svima!
To ti je početnička greška, koju naprave svi prvi put. Koliko puta smo svi koji imamo više prijava pričali, da se ne nadate previše, da ne biste izgoreli u želji.. Jesmo milion puta napisali da je ovo lutrija. Jeste šansa svima nama da odemo odavde, ali nemoj to da shvataš kao lični poraz. Nije stao život, ,daleko bilo. Glavu gore, i dodji ovde što pre, jer zajedno smo jači, i našim prisustvom činimo ovu zajednicu jačom.
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
Odgovori

Tags
fds, magie, prijava

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Adresa u prijavi za zelenu kartu vukana Prijava na Lutriju 2 23.10.2014 08:09
prijava za zelenu kartu u USA mirjana72 Stare teme 7 26.01.2012 21:45
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Lutrija za zelenu kartu je besplatna! emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 13.11.2007 18:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.