ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 24.02.2010, 12:49
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Eto i mene konacno stigao u USA, i posto sam se probudio ranije resih da podelim sa ostalima moje iskustvo dolaska ovde a i Steelers mislim da je ovde odgovarajuce mesto za odgovor na ovu temu da je ne pisem u onom delu foruma gde sam napomenuo da sam stigao .

Sto se tice polaska iz Srbije sve je bilo ok sem samog rastanka sa porodicom, bilo je i to ok ali su suze na licima dragih osoba malo rastuzile sam momenat rastanka sto je i bilo za ocekivati a i vecini ako ne i svima se slicno dogadjalo. Put do Beograda je protekao ok uz malo snega, sto je bash cudno inace za ovo doba godine ^^, ali sam ipak stigao kako su mi u JAT-u i rekli oko sat i po pred poletanje. Meni je ruta letenja bila Beograd - London, JAT-om, pa onda London - Chicago UA. Posto je ovo meni prvi put da letim avionom bio sam bash uzbudjen ali u pozitivnom smislu posto sam oduvek imao zelju da letim avionom ali nije bilo prilike do sada. I eto zelja mi se konacno ispunila i to na najlepsi nacin , elem da se vratim na temu...let do Londona je relativno brzo prosao, poletanje iz BG-a je bilo u 10:30, malo glavobolje kad se avion uspinje do visine krstarenja i isto to kada se spusti posle ali je verovatno to normalno za nekoga ko prvi put leti, stigli u London oko 12:40. U Londonu je bila pauza od nekih 2h, pa onda let do Chicaga koji je trebalo da traje nekih 9h i malo jace ali je trajao nesto krace, izgleda da ga je pilot malo nagazio zbog snega koji se spremao da pada. Jer bukvalno je bila fora - dok smo se polako spustali ka pisti nema snega i u momentu kada je avion dotakao pistu krenuo je sneg . Na aerodromu je sve proslo extra - prvo prolazak kroz carinsku kotrolu i ( stao sam u redu US citizens inace i nekako sam se cudno osecao - prvi put u USA i ne stajesh u redu visitors, ali pozitivno cudno, hehe ) slikanje tu, zatim mi gospodin rece da pokupim prtljag pa kod kolege njegovog koji je otvorio zutu kovertu cuvenu, davanje otisaka, potpis i rece mi covek da zelena karta stize za nekih 4-8 nedelja na adresu koju sam naveo josh u ambasadi a koja se u mom slucaju nije promenila. Odatle na kontrolu prtljaga sto i nije bilo nista posebno, nista mi nisu otvarali, samo prolazak kroz skener i nista vishe. Sve u svemu zadrzavanje na aerodromu u Chicagu izmedju 5-10 minuta a ja ocekivao mnogo vishe . Moj prijatelj kod koga sam i odseo za pocetak josh nije bio stigao posto je avion poranio bar jedno 30 minuta i onda put do stana i to je to sto se tice doletanja do ovde. Sada je malo borba sa nesanicom ali nista strasno, takodje i period adaptacije na vremensku zonu, hranu i sta vec ide, saznacu polako sve. Juche predao zahtev za SSN i on kako mi rekose stize za jedno 2-4 nedelje i ... to bi bilo to za pocetak. Nadam se da nisam zaboravio nista posto ovo pisem po USA lokalnom vremenu u 05 ujutru

Pozdrav svima odavde ovog puta i srecno ubuduce
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #102  
Staro 24.02.2010, 13:19
mitar's Avatar
mitar mitar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2009
US lokacija: New York City, NY
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Dragonn sad samo jos da polako ostvarujes americki san, srecno!
__________________
Case Number: 2010EU00010717
Prva koverta stigla: 08.06.2009.
Prva koverta vraćena: 11.06.2009.
Druga koverta stigla: 09.11.2009.
Zakazan intervju za 10.12.2009 - odložen za 10.02.2010.
Završen lekarski pregled: 04.01.2010.
Visa odobrena - 11.02.2010.
U USA - od 03.06.2010.
Reply With Quote
  #103  
Staro 24.02.2010, 13:38
lala lala je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.08.2009
YU lokacija: novi sad,vojvodina
Poruke: 52
Nepromenjeno

puno srece i sve naj bolje u novom pocetku.
Reply With Quote
  #104  
Staro 24.02.2010, 13:52
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

@dragonn, sretno! Čikago je lep grad
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #105  
Staro 24.02.2010, 14:36
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

@Dragonn: nek ti je sa srecom!
@lala: "naj bolje" se pise zajedno (p.s. ne zameri, ali sam pocela opsesivno da primecujem to u svakom tvom postu hihihi )
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
Reply With Quote
  #106  
Staro 24.02.2010, 14:50
lala lala je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.08.2009
YU lokacija: novi sad,vojvodina
Poruke: 52
Nepromenjeno

@zabica ne zameram,svaku opravdanu kritku uvazavam i smatram je korisnom,mada izgleda nije urodilo plodom to kritikovanje.

mani se ti opsesije,udata si ti
Reply With Quote
  #107  
Staro 24.02.2010, 15:18
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

@dragonn

Bas mi je drago sto si se setio da nam preneses prve utiske! To treba da se stavi u pravilnik foruma: "KO STIGNE U USA MORA DA U ROKU OD 48h DA NAPISE UTISKE NA FORUMU".
Kada budes imao vremena napisi jos koje zapazanje! Srecno!
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #108  
Staro 24.02.2010, 16:34
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Hvala brate Dragonne, na iscprnom izvestaju.
Reply With Quote
  #109  
Staro 24.02.2010, 18:17
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

Srecno
Reply With Quote
  #110  
Staro 24.02.2010, 19:58
City Lights's Avatar
City Lights City Lights je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: come what may
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 80
Nepromenjeno

Divno... Najvazniji dio je odradjen, sretno u buducim pothvatima!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.