ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » U oktobru sam video da sam izabra, da li imam šanse? » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.10.2009, 10:54
el magico el magico je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2009
Poruke: 27
Unhappy U oktobru sam video da sam izabra, da li imam šanse?

Zdravo živo,

sto mu gromova, tek sam pre dva dana na sajtu proverio svoj broj i dobio sledeću poruku:
Dear Selectee,

Based on the information and confirmation number provided, you should have
received a letter by mail from the United States Department of State’s
Kentucky Consular Center (KCC) notifying you that your Diversity Visa entry
was selected in the DV-2010 lottery.... blabla...

koliko sam skužio, ja sam izabran, ali pismo nisam dobio, mail nisam dobio, odmah sam kontaktirao KCC ali nema odgovora od njih, sutra ih zovem.
koliko vidim svi ste dobili obaveštenja još u maju i do sada ste dobili i vize, da li ima šanse za mene?

ovde sam našao dosta korisnih informacija, hvala svima!
  #2  
Staro 25.10.2009, 11:39
nocturno nocturno je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2009
Poruke: 35
Nepromenjeno

Cao!

Prve koverte su stizale do kraja juna, mozda cak i pocetkom jula.
Trebalo je vec posle 01. jula da proveris status i da reagujes, ako nisi dobio kovertu.
Do sada su druge koverte dobili samo oni koji intervjue umaju u oktobru i novembru, odnosno do broja 9500.

Nema veze, nemoj da brines.

Uradices sledece:

1. Odmah nazovi KCC - Ne danas, jer ne rade, ali sutra. Nazovi ih posle 15h zbog razlike u vremenu, kod njih je to 9 ujutro. Objasni im da si na status check-u video da si izabran, ali da jos uvek nisi dobio prvu kovertu. Kako bi proverili tvoj status, trazice ti ime i prezime, datum rodjenja i case number. Buduci da jos uvek nisi dobio prvu kovertu, ni nemas taj broj. Zato pripremi code pod kojim proveravas status. Da bi mogao da udjes u proceduru, prethodno moras da popunis dokumenta iz prve koverte i da im vratis. Zato je neophodno da ih obavezno nazoves telefonom i pitas sta da radis.

2. Pitaj ih za svoj case number - Ukoliko je ispod 9500 to znaci da je tvoj intervju u ambasadi ovog ili sledeceg meseca. Zamoli ih u tom slucaju da ti izadju u susret i posalju ponovo kovertu ili da ti pomere nekako za kasnije.

3. Nazovi ambasadu SAD - KCC zakazuje tvoj intervju u ambasadi tek posto im dostavis potrebna dokumenta iz prve koverte. Zato nakon razgovora sa KCC, kontaktiraj i ambasadu jer ako je trebalo da na intervju dodjes u oktobru, zamoli ih da ti izadju u susret i pomere za kasnije.

Javi sta si uradio, verujem da nece biti problema.

Odakle si btw?

Pozdrav!!!
  #3  
Staro 25.10.2009, 12:40
el magico el magico je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

wow, hvala na brzom odgovoru! stvarno sam ti zahvalan na pruženim informacijama, obavezno častim ako prođem!

odgovor na tvoje pitanje, rođen u Smederevu, osnovnu i srednju u V. Plani, a u Beogradu sam već 6 godina, (skoro) završio Višu elektro, radim već dve godine u IT-iju, trenutno sam na Medaku II itd.
Bio sam u Americi 2007. na Work And Travel programu u Atlantic City-iju, i pravo da ti kažem uopšte mi se nije svidelo, sredina je užasna, samo crnci koji ti prete na ulici, diluju drogu, ubijaju se svakog dana, čak su mi i najbližeg komšiju ubili usred bela dana, potpuno jedna sredina u kojoj nema uslova za normalan život. Oket, to je moje iskustvo, nikad ne bih išao opet u taj kraj, iako je zarada bila poprilično dobra. Recimo NY, Philly, Chicago su drugačije sredine, gde bi evropski čovek mogao da se infiltrira u njihovo društvo...
what about you, jesi li već u US?

CYA
  #4  
Staro 25.10.2009, 19:10
nocturno nocturno je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2009
Poruke: 35
Nepromenjeno

Ko ce kome, ako ne, svoj svome :-)

Ja sam na NBG.
Tek ocekujem intervju. Bas volim USA i mnogo bih voleo da zivim tamo.

Nemoj da brines, ako analiziras kolicinu kriminala u Beogradu, skoro da neces dobiti drugacije rezultate.

Ja sam bio u aprilu ove godine u NYC, Philly, Bostonu i D.C. i proveo se fenomenalno, isao sam turisticki.

Inace, kuma mi zivi na Medaku.
Ima ogromnu terasu i pogled na sumu! :-)
  #5  
Staro 27.10.2009, 12:54
el magico el magico je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

Zvao sam juče i rekli su mi da će mi poslati mail za 3 do 5 dana, ništa više od toga mi nisu rekli. Nadam se da će tu biti svih potrebnih detalja kako bih preduzeo sledeće korake. Pored svega, mi, (moja devojka i ja) nismo sigurni da bi išli...

još jednom se zahvaljujem na pomoći!
  #6  
Staro 02.11.2009, 16:52
el magico el magico je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

**bem mu miša, danas samo dobio sva potrebna dokumenta na mail, za dan-dva sve popunjavam i šaljem hitno DHL-om.
moj case number je: 20xxx, koliko kontam ovo je super broj.
  #7  
Staro 02.11.2009, 23:26
nocturno nocturno je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2009
Poruke: 35
Nepromenjeno

Cao!

Sudeci po broju, trebalo bi da dodjes na red mart,april ili maj recimo.
Pogledaj biltebe ranijih godina da vidis kada je tvoj broj dolazio na red.

Jesi li vec poslao nazad doc?

Pozdrav!
  #8  
Staro 03.11.2009, 07:55
goranm's Avatar
goranm goranm je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.01.2009
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik el magico Prikaz poruke
**bem mu miša, danas samo dobio sva potrebna dokumenta na mail, za dan-dva sve popunjavam i šaljem hitno DHL-om.
moj case number je: 20xxx, koliko kontam ovo je super broj.
Da, popunjavaj i salji DHL-om. Kakve si srece ako budes slao obicnom postom opet ima da ti se "zagubi" koverta.
  #9  
Staro 03.11.2009, 08:57
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

20xxx je dosta dobar broj, imas jos puno vremena da se pripremis i dobro o svemu razmislis, samo napred...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #10  
Staro 03.11.2009, 09:45
el magico el magico je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

danas popunjavam i šaljem dokumenta, takođe zvao sam i ambasadu i rekli su mi da je broj visok i da postoji šansa da ne dobijem vizu
koliko je pametno da za nedelju dana smaram KCC da ih pitam da li su dobili pismo?

hvala na podršci!!!
__________________
case no: 20xxx
23. 10. 2009. - Provalio da sam Selectee
02. 11. 2009. - Prvi koverat stigao na mail
03. 11. 2009. - Popunjeni formulari poslati u Kentaki

Last edited by el magico; 03.11.2009 at 09:52.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Izvučen početkom maja (98xx) - Imam višak formulara?! Marko Prva koverta 2 09.05.2006 19:16

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.