ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 25.02.2013, 19:02
Hertzog's Avatar
Hertzog Hertzog je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2012
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 56
Nepromenjeno

Nadjoh li ovde onu Forbsovu listu najjadijih gradova za zivot u USA ili sam negde drugo naletio na to... Uglavnom, Miami je bio na prvom mestu kao najgori... Izgubih link
Reply With Quote
  #102  
Staro 03.03.2013, 15:24
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Sad kad je ovaj covek upao u rupu spavajuci u svojoj kuci, videla sam da imaju osiguranje od upadanja u rupe. Brrr... Mene ova blizina okeanu uopste ne odusevljava preterano (ja zivim na par milja od okeana).
Reply With Quote
  #103  
Staro 09.03.2013, 05:24
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Samo kratko par informacija oko posla u IT industriji, Miami i okolina.

Opisaću ukratko...

Totalna katastrofa, za sve živo traze španski ???

Ja sam sr. network engineer imam 10+ godina iskustva.

Registrovao sam se i upload-ovo resume i popunio sve što traže na dice.com , monster.com (od koga sam malo više očekivao), careerbuilder.com (iznenadio se učinkom), indeed.com (pretražuje sve njih zajedno), simplyhired.com (pretraga), sologig.com (pretraga) i craigslist.org.

Imalo je efekta što sam se registrovao na sve ove sajtove.

Ima masa agencija (recruiter agency) koje drže razne pozicije prave i one virtualne, pa zovu zakazuju skype sastanke itd

Odem u firmu da vidim uslove, od 300 zaposlenih 250 zna samo španski a ostalih 50 "natucaju" engleski.
I kako ja njima da budem support??? NIKAKO
Još su magarci stavili windows na španskom (hahahhah ovakvo ludilo nisam video).
Samo su router-i i switch-evi eng interfejs.

Ne poštuju vreme i dogovor. Zakažemo sastanak za 4 on kasni 40 minuta i tako dva puta.
Svi su spori treba im sto godina da završe nešto, nije bitno da li oni imaju ili nemaju koristi od toga.
Prosto neverovatno kakvi ljudi rade na sr. pozicijama pa nebi ga stavio na entry level.

Ovo se odnosi samo za IT za sada.

Florida je za masu stvari odlična ali vidim da za IT nikako. Možda ako pričate španski.

Nabaco sam ovo malo ....

Pišem kada budem imao vremena pozdravljam.
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #104  
Staro 09.03.2013, 10:11
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Moj drugar je radio u Dzordziji pa mu je spanski jezik bio neophodan za posao, a o jugu Floride da i ne govorimo. Ne mogu da verujem da si se iznenadio da se o tako necemu nisi informisao.
Reply With Quote
  #105  
Staro 09.03.2013, 16:53
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Moj drugar je radio u Dzordziji pa mu je spanski jezik bio neophodan za posao, a o jugu Floride da i ne govorimo. Ne mogu da verujem da si se iznenadio da se o tako necemu nisi informisao.
Ako si pročitao neki od mojih ranijih postova, moga si da vidiš da ništa ne radim dok se dobro ne informišem...
Forum ne može biti mesto svih informacija i ako se mnogo ljudi trudi da prenese pravo stanje i hoće da pomogne (kao ja).
Ima ložača i barona koji žestoko lupetaju...

Inače u Fort Lauderdale je minimalan broj latinosa pa pogledaj koliko je blizu Miamia...
U toj Georgia (Savani) moja drugarica je bila 4 godine i nikad joj španski nije trebao...

Ovo je moj opšti utisak, retardi koji žive ovde po 10,15 godina, jedva govore engleski i ponašaju se kao da je španski glavni jezik... Naravno ne svi...
Ne mogu da nađu ljude za jače IT pozicije jer traže "bilingual"....

Mi smo ovde kod rodbine, tako da sam znao stanje na terenu...
Inače opet bi izabrali ovo za početnu destinaciju iz X,Y,Z.. razloga...

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #106  
Staro 11.03.2013, 05:54
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Znas kako je rekla jedna Latino prosle nedelje na TV. Nismo mi isli kod Engleza, dosli su oni kod nas... Ipak ovde ne postoji zvanicno samo Engleski kao zvanicni jezik. Gde god da sam bila sve stampaju na engleskom i na spanskom. Da im ne trebaju ne bi ih toliko dolazilo ovde non stop pa plus nas srnaest svake godine...
Reply With Quote
  #107  
Staro 24.03.2013, 01:35
gogecko gogecko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.01.2011
US lokacija: St. Petersburg, Florida
YU lokacija: Banja Luka RS BiH
Poruke: 38
Nepromenjeno

Da napisem par recenica i iznesem prve utiske o onome sto sam vidio do sada ,za ova evo dva mjeseca ,ovdje..... Zelena karta stigla na vrijeme ,ssn nesto malo kasnio ali nista strasno ,vozacka dozvola takodje ,brzo,jeftino itd itd...
Trenutno smo smjesteni u clearwater-u ,za one koje vole mirniji zivot jako lijepo mjesto ,veoma lijepe plaze ,lijepi parkovi ,soping centri,mjesto sa jako malo kriminala....
Posto nas engleski nije bas na nekom zavidnom nivou vec vise od mjesec idemo u skolu engleskog jezika u st.petersburg,oko 20 minuta voznje od clearwatera ,nastava traje od 8 do 14 ,bas intezivno se radi ,predavaci jako dobri,a za stepen ucenja,3 mjeseca traje stepen,se placa 30 dolara. Jako dobar i jeftin nacin za ucenje i nadogradnju vec postojeceg znanja ....Ako zavrsite sve stepene,ima ih ukupno 5 dobijete diplomu u rangu high school,prilikom upisa radite test i po rezultatu upadas u odgovarajuci stepen...Inace St .Pete je grad koji mi se bas dopada ,lijepa setalista,terase baste ,restorani na moru,jako uredjen centar grada i okolina ,uvijek nekih desavanja i zaista se prijatno covjek osjeca.....Dosta mi je ljepse nego u recimo Tampi koja je veca ali dosta vise rastrkana i nekako razbacana....Sto ce tice cijena apartmana,mi planiramo da iznajmimo neki u ,nije tako strasno,od 500 do 700 dolara jako pristojni,po mogucnosti u St Pet-u ... Sto se tice posla ,mnogo je starih ljudi pa naravno mnogo traze njegovatelja,medicinsko osoblja,farmaceuta....Nadam se da cu kao pc tehnicar uspjeti nesto normalno naci za pocetak, i za razliku od nekih dijelova Floride,ovdje je ipak engleski na mjestu broj 1 pa tek onda spanski . Supruga je loan administrator i u razgovoru sa nekim ljudima postoji velika mogucnost za zaposlenje i u toj oblasti ,ali polako ,jezik sto bolje pa dalje... Bice valjda nesto ,a sto bude napisat cemo...Da vise ne davim,zivjeli
Reply With Quote
  #108  
Staro 24.03.2013, 11:20
Hurricane Hurricane je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.07.2012
YU lokacija: Srbija
Poruke: 55
Nepromenjeno

Hvala puno za odlicne informacije. Lep kraj ste izabrali. Samo napred i ocekujem nove postove. Pozz.
Reply With Quote
  #109  
Staro 25.03.2013, 19:54
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik gogecko Prikaz poruke
Da napisem par recenica i iznesem prve utiske o onome sto sam vidio do sada ,za ova evo dva mjeseca ,ovdje..... Zelena karta stigla na vrijeme ,ssn nesto malo kasnio ali nista strasno ,vozacka dozvola takodje ,brzo,jeftino itd itd...
Trenutno smo smjesteni u clearwater-u ,za one koje vole mirniji zivot jako lijepo mjesto ,veoma lijepe plaze ,lijepi parkovi ,soping centri,mjesto sa jako malo kriminala....
Posto nas engleski nije bas na nekom zavidnom nivou vec vise od mjesec idemo u skolu engleskog jezika u st.petersburg,oko 20 minuta voznje od clearwatera ,nastava traje od 8 do 14 ,bas intezivno se radi ,predavaci jako dobri,a za stepen ucenja,3 mjeseca traje stepen,se placa 30 dolara. Jako dobar i jeftin nacin za ucenje i nadogradnju vec postojeceg znanja ....Ako zavrsite sve stepene,ima ih ukupno 5 dobijete diplomu u rangu high school,prilikom upisa radite test i po rezultatu upadas u odgovarajuci stepen...Inace St .Pete je grad koji mi se bas dopada ,lijepa setalista,terase baste ,restorani na moru,jako uredjen centar grada i okolina ,uvijek nekih desavanja i zaista se prijatno covjek osjeca.....Dosta mi je ljepse nego u recimo Tampi koja je veca ali dosta vise rastrkana i nekako razbacana....Sto ce tice cijena apartmana,mi planiramo da iznajmimo neki u ,nije tako strasno,od 500 do 700 dolara jako pristojni,po mogucnosti u St Pet-u ... Sto se tice posla ,mnogo je starih ljudi pa naravno mnogo traze njegovatelja,medicinsko osoblja,farmaceuta....Nadam se da cu kao pc tehnicar uspjeti nesto normalno naci za pocetak, i za razliku od nekih dijelova Floride,ovdje je ipak engleski na mjestu broj 1 pa tek onda spanski . Supruga je loan administrator i u razgovoru sa nekim ljudima postoji velika mogucnost za zaposlenje i u toj oblasti ,ali polako ,jezik sto bolje pa dalje... Bice valjda nesto ,a sto bude napisat cemo...Da vise ne davim,zivjeli
Da li ostaje prostora da se radi neki posao posle 14h jer vecina forumasa dolazi sa manjom kolicinom novca pa im pored ucenja jezika treba i posao? Kakve su mogucnosti za neke pocetne poslove tipa "daj sta das"?
Da li predlazes te krajeve za porodicne ljude sa decom kada uzmes u obzir prihode, cene, kriminal?
Sve najbolje. Pratimo dalje tvoje izvestaje.
Reply With Quote
  #110  
Staro 25.03.2013, 22:29
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Ola Banja Luka, moze Nektar ?

Cuo sam od jos nekih ljudi da je St. Petersburg jako fin grad. Cudi me kako su cijene stanova tako jeftine? U Kaliforniji, oko SF, cijene su preko 2000$ . Inace, odredjen broj Krajisnika se naselio na Floridu, vjerujem da ces ih brzo pronaci . Jesi li gledao ima li posla za IT tehnicare, koliko se moze zaraditi?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.